QWSI - strategiczny plan rozwoju turystyki

bułka
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec

Re: QWSI - strategiczny plan rozwoju turystyki

Post autor: bułka » czwartek 27 sty 2011, 16:49

nie wiedzialm gdzie to wkleić i chyba tu najlepiej pasuje.

Oto dotacje małe na gminy za ostatni kwartał 2010:
nformacja o zawartych umowach za IV kwartał 2010 r.

W IV kwartale 2010 r. w ramach złożonych wniosków o przyznanie pomocy za pośrednictwem LGD "Qwsi", zostało zawartych 6 umów przyznania pomocy na małe projekty:

1. Stowarzyszenie Rodziców "Dla naszych dzieci" przy Zespole Szkół Samorządowych w Ciepłowodach - Warsztaty artystyczno - muzyczne "Uwierz w siebie" - 5777,62 zł.

2. Gmina Bardo - Organizacja Jarmarku Wielkanocnego - Bardo 2010 - 8719,20 zł.

3. Robert Stachnik - W pasiece u Roberta - 11700,87 zł.

4. Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Ciepłowodach - Talenty są po to, aby je rozwijać - projekt powszechnej edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży z terenu gminy Ciepłowody - 13094,09 zł.

5. Gmina Ziębice - Zakup nagłośnienia do świetlicy w Osinie Małej - 13617,87 zł.

Złoty stok --0 zł nic jak zwykle
6. Manta Impresariat - Indiańskie lato nie dla mieszczuchów - 25000,00 zł.

Mentalista
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: Mentalista » czwartek 27 sty 2011, 21:52

Kolejny przykład wytykającej strategii Bułki. Daj spokój tej ukrytej krytyki gminy i MNP Stanisława. Może napisz coś pomocnego, jakieś pomysły czy rady opierając się na wielokrotnie potwierdzanym przez ciebie na forum doświadczeniu. Ani gmina ani MNP nie jest twórcą przedsiębiorczości na terenie gminy - oni mogą stworzyć tylko i wyłącznie warunki - poprzez np. ulgi podatkowe (podobno jakaś ulga jest dla tworzących nowe stanowiska pracy). MNP nie wybuduje dróg, kolei czy sam od siebie nie pociągnie nitki gazowej itd. Muszą znaleść się chętni z dużą ilością kasy aby tą kasę zainwestować w jakieś atrakcje turystyczne w mieście bo nic innego tu nie zakwitnie. Ale o tym pisałem już kiedyś gdzieś ta.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 27 sty 2011, 22:00

Mentalista pisze:MNP nie wybuduje dróg, kolei czy sam od siebie nie pociągnie nitki gazowej itd.
To wiemy...ale za to wiadomo co wybuduje...

Tablice w lesie, boiska, basen i wyciąg...

Uważasz, że to OK? drogi i gaz mają sobie mieszkańcy budować? niby jak?

Babcia
Sztygar
Sztygar

Post autor: Babcia » czwartek 27 sty 2011, 22:13

Przecież my w Złotym Stoku już "wszystko mamy" więc kto by się zajmował jakimiś tam projektami - szkoda czasu! Pisma od nas idą w inny kierunku /i jeszcze trzeba za nie płacic/. I to jest chyba nieuleczalne?

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » czwartek 27 sty 2011, 22:22

Ok zgadzam się z Tomkiem i Babcią ale nie tylko gmina ma prawo i obowiązek pisania projektów. Popatrzcie na powyższe kto dostał kasę - 1. Stowarzyszenie Rodziców "Dla naszych dzieci" przy Zespole Szkół Samorządowych w Ciepłowodach, 3. Robert Stachnik - W pasiece u Roberta, 4. Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Ciepłowodach, 6. Manta Impresariat. Jak widać inni (instytucje poza gminą, stowarzyszenia, osoby prywatne) mają również pole do popisu. Dlaczego nie piszecie ile to kopalnia zdobyła dotacji, CKIP, Kluby sportowe, nasza szkapa itp.
Co do dróg i gazu to szerszy temat ale wszyscy wiemy, że bez decyzji "Z centrali" może wojewódźtwa w tym temacie nic się nie ruszy.

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » czwartek 27 sty 2011, 22:26

mentalisto, ale je nie krytykuję tylko się dziwię.
To sa małe projekty które może napisać każdy. Jak zdążę to tez jeden napiszę. I zwróć uwagę kto pisze i na co. Coś tam robią Ciepłowody, bardo itp. Szkoda tylko, że na takie inicjatywy brak pomysłów w ZS. To wszystko.

Co sie mnie czepiasz. Powiedz lepiej co TY zrobiłeś dla miasta, dla siebie dla swojej firmy (jesli taka masz).
Wybacz, że nie sypie tu pomysłami z rękawa ale uważam, że każdy od tego dostał własny mózg aby z niego korzystać. Ja nie zamierzam pomagać i podpowiadać tym co sami nigdy tyłka nie ruszyli.

A te informacje wrzuciłam bo uważam, że sa ciekawe. Watro zobaczyć co mozna zrobic za te pieniądze i może kogos to zainspiruje.

Co za bzdury opowiadasz pisząc ze gmina nic nie może. Jakiś inne mogą. Tylko nasza sierota ociężała wlecze się za innymi. Poza tym małe projekty może napisać CKiP, Unia Złoty Stok, Radni -nawet Ty. Więc nie krytyku tylko sam coś zrób.

Moje doświadczenie pozwoliło mi napisać projekt, dostać kasę na własna firmę i ta firmę utrzymać gdy w koło wszyscy tylko biadolą i narzekają, teraz pisze kolejny projekt, możne dwa. Co zreszta ma to wspólnego z tym, że w ZS nic sie nie dzieje.

Nie masz racji mówiąc że tylko krytykuję urząd i burmistrza. Gdybyś tyko trochę dobrej woli wykazał i poczytał o tych małych projektach to wiedziałbyś to co juz kolejny raz powtarzam -może napisać go każdy, burmistrz, wójt, prezes klubu, radny, bezradny, robotny, bezrobotny czy inny kowalski. Tak więc nie masz racji, Nie krytykowałam UM krytykowałam cały Złoty Stok biadolący, skomlący, bidny i narzekający. Niestety jesteśmy mocni w gębach a bardzo słabi w czynach....

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » czwartek 27 sty 2011, 22:29

pokaż mi słowo krytyki na burmistrza czy gminę w moim pierwszym poście!

Naucz się czytać ze zrozumieniem, a dopiero potem wyciągaj wnioski. A tak najpierw mi się oberwało a potem napisałeś WIELKIE ODKRYCIE że to nie gminy dostały te pieniądze... oj oj szkoda pisać.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 27 sty 2011, 22:33

Mentalista pisze:Dlaczego nie piszecie ile to kopalnia zdobyła dotacji, CKIP, Kluby sportowe, nasza szkapa itp.
CKIP to przecież gmina...
kluby sportowe to stowarzyszenia nie mające majątku - w co mają inwestowaćc
Nasza Szkapa ma nowego dzierżawcę, który ją teraz remontuje - kto wie? :)
Mentalista pisze: Co do dróg i gazu to szerszy temat ale wszyscy wiemy, że bez decyzji "Z centrali" może wojewódźtwa w tym temacie nic się nie ruszy.
Drogi NIE gminne to 46 - w trakcie remontu i 390 (Lądek -Kamieniec) no i ta nieszczesna do Złotego Jaru...cała reszta jest gminy i nikt inny za nie nie odpowiada - decyzje leżą w naszej gminie...

Co do gazu...gaz jest drogi i pozostaje kwestia tego ile z niego skorzysta. Np. mój wujek mieszkający we wsi pod Ząbkowicami ma doprowadzony gaz do budynku (100m przyłącza), ale, żeby z niego skorzystać musi zapłacić 12tys. zł za to (już wybudowane) przyłącze...ciekawa filozofia....no i nie korzysta...ale ma taką możliwość.

Ale Złoty Stok, bez ciepłowni i gazu to po prostu śmierdzące miasto...Przejdź się na rynek po zmroku to poczujesz czym palą mieszkańcy...

Ja osobiście byłbym za rozbudową sieci ciepłowniczej niż gazowej.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » czwartek 27 sty 2011, 22:42

_tomek pisze:Ja osobiście byłbym za rozbudową sieci ciepłowniczej
No i wracamy do innego działu a mianowicie dotyczącego podatków, UM, zakładu i ciepłowni. Czy coś się ruszyło. Ciekaw jestem jak się to skończy?

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » czwartek 17 lut 2011, 13:21

2011-02-17
Informacja o zakończonym naborze wniosków
W naborze wniosków (20.01. - 16.02.2011 r.) na cztery działania w ramach Wdrażania LSR złożonych zostało 71 wniosków o przyznanie pomocy (łącznie).

Informacja dotycząca ilości i wartości wniosków o przyznanie pomocy złożonych za pośrednictwem LGD ?Qwsi" w trakcie naboru trwającego od 20.01. do 16.02.2011 r. w ramach Działania 4.1/413 - Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, w zakresie operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach:

?Małe projekty":

Liczba złożonych wniosków 34
Wartość wnioskowanego wsparcia w PLN
592 236,38
Wysokość dostępnych środków w ramach ogłoszonego konkursu w PLN 484 571,05

?Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw":

Liczba złożonych wniosków
7 wniosków
Wartość wnioskowanego wsparcia w PLN 960 414,00
Wysokość dostępnych środków w ramach ogłoszonego konkursu w PLN 616 260,30

?Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej":

Liczba złożonych wniosków
2 wnioski

Wartość wnioskowanego wsparcia w PLN 148 668,00
Wysokość dostępnych środków w ramach ogłoszonego konkursu w PLN 740 172,80

?Odnowa i rozwój wsi":

Liczba złożonych wniosków 28 wniosków
Wartość wnioskowanego wsparcia w PLN 4 727 405,00
Wysokość dostępnych środków w ramach ogłoszonego konkursu w PLN 4 355 243,40

Już 1 marca 2011 r. Rada Stowarzyszenia LGD ?Qwsi" oceni złożone wnioski pod względem zgodności z Lokalną Strategią Rozwoju oraz pod względem spełniania lokalnych kryteriów wyboru. Po ocenie wniosków przez Radę, wnioski zostaną przekazane do właściwej Instytucji Wdrażającej (Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego lub Oddział Regionalny ARiMR we Wrocławiu), gdzie zostaną ocenione pod względem formalnym. Po tej ocenie Instytucja Wdrażająca zdecyduje, z którymi Wnioskodawcami zostaną podpisane umowy i które projekty mogą być realizowane.

Złożono bardzo dużo wniosków :-) To dobrze -znaczy się coś się ruszyło :-)
Z naszego miasta tez było kila osób :-)
Jak widać przekroczono przewidziana ilość pieniędzy do wydania. Z tego wniosek, że sporo wniosków nie przejdzie.
Największa konkurencja jest w małych projektach.
Ciekawa jestem tym bardziej, że tez złożyłam 2 wnioski :-)

Awatar użytkownika
maad
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: maad » czwartek 03 mar 2011, 11:21

Na stronie qwsi.pl są już wyniki:
http://qwsi.pl/asp/pl_start.asp?typ=13& ... ja=artykul

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 03 mar 2011, 11:45

Tu możecie zobaczyć wybrane projekty:

http://spoko.eu.org/zlotystok/qwsi/QWSI%20wybrane.pdf

Gratulacje! Nareszcie jakiś pozytyw!

Co bedzie dotowane w Złotym Stoku (kwota dotacji):

Budowa kompleksu boisk sportowych w Mąkolnie - 431 346,00

Budowa kortu tenisowego i boiska do siatkówki plażowej przy CKiP
Złotym Stoku - 324 847,00

Odnowienie i remont elewacji kościola filialnego p.w. Sw. Marii Magdaleny w Mąkolnie - 242 148,00

Odnowienie i remont elewacji kościoła filialnego p.w. św. Mikołaja Płonicy - 126 661,00

CKIP - 59 385,00

Reaktywowanie górniczej orkiestry dętej w Złotym Stoku 38 904,00

Zwiększenie potencjału turystycznego Ziemi Ząbkowickiej przez
"stworzenie nowego innowacyjnego produktu turystycznego elektroniczny paintball" - 30 414,00

BIEG PO ZŁOTO - 25 000,00

Ścieżka Zdrowia - 21 410,90

Organizacja Turnieju Paintballa Elektronicmego "Złoto dla Zuchwałych" - 16 863,00

Awatar użytkownika
maad
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: maad » czwartek 03 mar 2011, 11:54

Z tą Orkiestrą to przedwczesna radość - ostatni wiersz tabelki to "Projekt mieści się w limicie środków (TAK/NIE)" Orkiestra nie mieści się w tym limicie.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » czwartek 03 mar 2011, 12:28

Wreszcie konkretny pozytyw :D Gratulacje, tak trzymać . TAKIE COŚ CIESZY KAŻDEGO :D

Awatar użytkownika
maad
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: maad » czwartek 03 mar 2011, 12:41

Tomku - tak naprawdę to nie wiadomo co jeszcze będzie dotowane. Na razie to przeszło przez komisję QWSI, teraz pójdzie do Wrocławia do ARiMR i tam będzie decydujący głos. Mamy nadzieję, że bieg po złoto i turniej paintballa przejdzie :?

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 03 mar 2011, 12:50

maad pisze:Tomku - tak naprawdę to nie wiadomo co jeszcze będzie dotowane. Na razie to przeszło przez komisję QWSI, teraz pójdzie do Wrocławia do ARiMR i tam będzie decydujący głos. Mamy nadzieję, że bieg po złoto i turniej paintballa przejdzie :?
buuuu a już miałem flaszkę do Mąkolna posłać by zaczeli świętować....

to napisz kiedy będzie wiadomo, że kasa płynie :)

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » czwartek 03 mar 2011, 14:38

kasa jeszcze zanim wpłynie to długo poczekamy.
Ważna jest pozycja na liście czyli ile punktów dostały projekty.
Teraz czekamy czy będą odwołania. Jak będą to komisja będzie się raz jeszcze zbierała i raz jeszcze oceniała czy wniosek może jednak wskoczy za inny. Generalnie trudno powiedzieć ale wydaje mi się, że może dojść do rotacji w tych dolnych partiach tam gdzie tych punktów było mało i niektóre projekty się załapały a inna nie.

My jak na razie świętujemy bo trzy projekty są wysoko w rankingu.
Mikroprzedsiębiorstwo - na 2 miejscu a małe projekty:
Bieg o złoto na 12 a turniej laserowego paintballa na 18 (na 30 kilka projektów).

Mam nadzieję, że my nie wypadniemy. :-)

Nie mniej jednak miło popatrzeć, że wreszcie się coś ruszyło:-)

Nie wiem tylko czy wnioski gminy w Mąkolnie nie wykluczają tych księdza na kościół -limit kasy na jedną miejscowość. Ale nie jestem pewna.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 05 kwie 2011, 16:23

maad pisze:Z tą Orkiestrą to przedwczesna radość - ostatni wiersz tabelki to "Projekt mieści się w limicie środków (TAK/NIE)" Orkiestra nie mieści się w tym limicie.
http://www.qwsi.pl
Posiedzenie Rady ? ostateczne wyniki oceny wniosków!
21 marca 2011 r. w Ziębicach odbyło się posiedzenie Rady Stowarzyszenia LGD "Qwsi". Podczas posiedzenia, Rada Stowarzyszenia ponownie rozpatrzyła wnioski o dofinansowanie operacji, w stosunku do których zostały wniesione odwołania.
Odwołanie skuteczne...3 razy TAK, przechodzicie do następnego etapu!

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » wtorek 05 kwie 2011, 21:07

wniosek przeszedł i na szczęście niczyim kosztem - czyli nikt nie wyleciał z listy przez to. Choć dla mnie ta sama komisja ocenia wniosek na 3 a potem na 7 pkt... to sami z siebie robią niekonsekwentnych nie powiem kogo...

Ja tam nie czuje orkiesty i dla mnie to strata kasy ale sa pewnie tacy co się cieszą a uważają, że mój turniej to strata kasy... więc równowaga w przyrodzie istnieje :-)

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 14 maja 2011, 09:30

Jarmark Ziemi Ząbkowickiej!

Stowarzyszenie LGD ?Qwsi" organizuje Jarmark Ziemi Ząbkowickiej. Jarmark odbędzie się w dniach 25-26 czerwca 2011 roku w Złotym Stoku.
Wszystkich potencjalnych wystawców z terenu działania LGD ?Qwsi" - wytwórców tradycyjnej żywności, miodów, artystów, rękodzielników oraz twórców ludowych, Koła Gospodyń Wiejskich oraz inne podmioty zainteresowane udziałem w Jarmarku Ziemi Ząbkowickiej jako wystawcy produktów i usług lokalnych, prosimy o kontakt z biurem LGD ?Qwsi", tel. 74 8191 213.

Zapraszamy również na szkolenie warsztatowe dla wystawców ?Jarmark Ziemi Ząbkowickiej - jak to wspólnie zrobimy?", które odbędzie się 19.05.2011 r. w Centrum Kultury i Promocji w Złotym Stoku (ul. 3 Maja 10) w godz. 10.00 - 15.15
Program szkolenia:
1. Jarmark Ziemi Ząbkowickiej ? wspólna promocja, wspólna praca i wspólna zabawa.

2. Jak to inni robią? Przykłady imprez, wizualizacji stoisk jarmarkowych.

3. Podstawowe elementy marketingowe jarmarku.

4. Budowanie wspólnego wizerunku imprezy.

5. Nasze stoiska ? podstawowe wymagania.

6. Obsługa klientów. Wystąpienia w mediach.

7. Problem zachowania bezpieczeństwa i warunków handlu.

8. Zapoznanie uczestników z programem imprezy i aktywnymi formami promocji.

9. Spójne materiały promocyjne na stoiskach.

10. Pozostałe tematy organizacyjne związane z przedmiotem handlu i usług w zależności

od profilu uczestniczących w szkoleniu wystawców.
http://www.qwsi.pl/asp/pl_start.asp?typ ... ja=artykul

ODPOWIEDZ