Złotostockie ruiny - Ewangelik i Dukat

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Złotostockie ruiny - Ewangelik i Dukat

Post autor: łazik » poniedziałek 20 wrz 2010, 09:26

Obrazek

Obiekt to nie tylko problem przecieku dachu,choć obecny dzierżawca nawet z taką pierdołą sobie nie poradził.a koszt tego to pikuś.Ciekawe co z resztą potrzebnych prac,które są tam pilne.Przeglądnąłem cały gmach pod kątem stanu i muszę powiedzieć że roboty jest ful,a najkosztowniejsze to będzie szycie murów które pękają50000tys,elewacja spartaczona przez kogoś,30000tyś,elektryka cała jest już niezgodna 25000tyś,przyłącz p poż bo ten nie działa 15000tyś,social bo go tam nie ma, a jest wymóg,wc,łazienka wraz z przyłączami-30000tyś,poprawa dachu,wymiana rynien,pap na wieży,naprawa kuli bo pękła i nikt tego nie widzi a spadnie na łeb,konserwacja naciągów stropu,poprawa uziomu,-80000tyś wymiana zagrzybionych tynków+osuszanie muru 5000 ,lapidaria x,ogrzewanie obiektu zimą, jak by ktoś chciał prowadzić działalność cały rok xxx,

Tak schematycznie 235 tyś to sam podstawowy remont,bez konserwatorskich wytycznych które mogą kwotę nawet podwoić .Ogrzewania nie podaję bo ,nie wiem jakie zyski musiały by być z tego obiektu aby się w ogóle opłacało je zakładać,ale tak palne kwotę samego systemu 200tyś,jeszcze zależy co na konserwator bo takie instalacje wymagały by demolki.
Zwykły dzierżawca sobie z tym obiektem nie poradzi i nie radzi zresztą.Nie znając się na budownictwie i biorąc taki gmach,trzeba mieć gruby portfel bo firmy zdoją.

To ze widziałem obiekt nic nie zmienia scherif.Z kim ja będę rozmawiał o potrzebach tego gmachu skoro każdy ma to w d.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Re: Wyciąg narciarski

Post autor: _tomek » poniedziałek 20 wrz 2010, 09:48

łazik pisze:To ze widziałem obiekt nic nie zmienia scherif.Z kim ja będę rozmawiał o potrzebach tego gmachu skoro każdy ma to w d.
łazik, powinieneś to napisać w wątku o Kościelisku. Tu nikt tego nie znajdzie.

Nie wiadomo czy każdy ma to w d... Gmina ma z tym budynkiem problem.
Tuż obok mamy jeszcze kilka podobnych...mennicę, restaurację złoty jar, biurowiec, budynki po OSIR. Tylko dukat doczekał się inwestora, ale nie wiadomo jeszcze jak to się dalej potoczy.
Akurat ten obiekt jest gminy i jest zabytkiem pod ochroną konserwatora...kiedyś się pewnie doczeka remontu...

Co do dzierżawcy...jest taki jest - innego nie ma, nie ma co robić nagonki.
Pytał się ostatnio tu na forum, czemu uważam, że ten obiekt się mieszkańcom negatywnie kojarzy...napisz mu.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: łazik » poniedziałek 20 wrz 2010, 10:06

Dukat co prawda doczekał się,alem już można go kupić za jedyne http://www.swistak.pl/szukaj.php?f[quer ... 82oty+stok
co prawda tylko idiota mógłby zapłacić tyle .

Co do Ewangelika,to właśnie o to chodzi,nikt tam nic nie zrobi dopóki gmina nie zrobi potrzebnych prac za własne pieniądze. Myślisz ze jakikolwiek dzierżawca włoży taką kasę na niepewny interes,a później powiedzą wypad.Gdyby był podszykowany to niejeden by coś pomyślał nad inwestycja w coś.Tu nie chodzi o Damiana bo jak pamiętam nigdy nikt nie mógł sobie poradzić z kolosem.No i nie dziwota.Prędzej ktoś z boku kupi ten hotel, bo mieszkania da się z niego zrobić.A z ewangelika co?

thesaurus
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: thesaurus » poniedziałek 20 wrz 2010, 10:23

Dukat nie doczekał się inwestora, nabyła go osoba fizyczna rzekomo na cele turystyczne ( byłem na spotkaniu z nią ). Teraz widać jakie cele jej przyświecały. Łazik ma rację, wizja wizjami a koszty są namacalne . Jeśli problemy zaczynają się na poziomie przetargu to niedobrze wróży budowli.

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » poniedziałek 20 wrz 2010, 10:29

Wiecie ci, to jest po prostu tragedia, że miaso nie potrafi sbie takiego obiektu wyremontować. Już gdzies pisałam, ze np. w srebrnej górze odbudowywuje sie twierdze za potężne miliony. wiem jak to wygląda bo prezesem twierdzy jest mój znajomy. On po prostu wynajął kogos do pisania wniosków i rok rocznie otrzymuje od 2 do 5 milionów na te remonty. Fakt że prac na pczątku nie było widać ale taki charakter miejsca - oni potrafili osuzyć strasznie starą twierdzę, połozyć izolacje, zrobić ciepłą i sucha knajpkę w kazamatach.
łazik pisze:Tak schematycznie 235 tyś to sam podstawowy remont
Taka kwota da gminy która potrafi napisac wiosek to jest siech na sali. Powinno się napisać wniosek na kilka milionów i zrobić z kościoła wyjechany w kosmos luksusowy budynek i dopiero ddać go w dzierżawę - za konkretna kasę t raz bo standardy na to pozwolą i wtedy będzie się czym chwalić w mieście todwa.

I niech nikt nie mówi ze się nie da bo jak widać 30 km z tąd mozna otrzymac pieniądze a tu włodaż woli skupić całą swoją wolę i czas na wymyślaniu jak zamknąć lub przejąć kopalnię.
Aż szkal trafia !!!

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » poniedziałek 20 wrz 2010, 10:33

to kto jest właścicielem dukata teraz?
Nie taka pani z paczkowa?
kiedyś nią rozmawiałam i tez chiała tyle bo ktoś jej zrobił operat szacunkowy, ze jak sie ten budynek wyremntuje to ędzie on wart 4 miliony. To jej wytłumaczyłam że jest niepoważna i jak połozy się w tym hotelu kafelk ze złota to może być on wart 23 miliony ale nie jest to podstawa do wyceny.

Powiedziała, że jedynie może zejść do 1 700 000. Alez promocja, no juz miałam brać... :lol:

ODPOWIEDZ