Turysto! Mam Cię w d...

_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Re: Turysto! Mam Cię w d...

Post autor: _tomek » sobota 16 paź 2010, 14:25

Dzisiejszy odcinek "Turysto! Stoję przed Tobą otworem" zacznę od przytoczenia cytatów ze strony Piotra Kornela Olszewskiego, który przeszedł w 7 dni liczący 350km Główny Szlak Sudecki im. Orłowicza (czerwony). Wiedzie on przez także przez Złoty Stok:

Uff...! Gorący dzień. Wykorzystuję chłodny strumień i obmywam się nieco. Muszę zebrać siły na wejście na Jawornik Wielki (870 m n.p.m.) Patrzę co chwilę na zegarek - chcę przed nocą zajść do Paczkowa. Wkrótce osiągam węzeł szlaków, na tabliczkach jakieś nienormalne, niespójne czasy. Ale nawet nie mam sił się tym denerwować. Byle do przodu. Szlak żółty skręca w lewo i do góry, ja trawersuję zbocza Jawornika z prawej. Na razie trasa po płaskim, ale to żadna "oszczędność", bo wkrótce muszę wdrapywać się stromą ścieżką na grzbiet.

Teraz zbiegam w stronę Trzebonia, a z niego znów w dół do doliny Złotego Potoku. Las tu ciemny, przepastny. Strumienie spływają ze stoków, zalewają drogę to z prawej, to z lewej strony. Ugh! Ileż muszę się naskakać! Mijam pensjonat "Złoty Jar", potem wylot sztolni "Gertruda". Jeszcze kamieniołom i już maszeruję przez miasteczko. Jest 18:55

Maszeruję szybko w stronę placu Mickiewicza i dalej wzdłuż głównej szosy do Paczkowa. Kładziona jest tu nowa nawierzchnia, ruch odbywa się wahadłowo.
Idę więc z półtora kilometra drogą, potem skręcam na Błotnicę. Powiedzieć, że szlak jest tu poprowadzony dziwacznie - to za mało! Na mojej starej mapie szlak opuszczał Złoty Stok tuż obok stacji kolejowej. Jest już grubo po siódmej, muszę przyspieszyć kroku. Podobno autobus, który jedzie z Kłodzka do Warszawy będzie w Paczkowie o 22:00. Jeśli zdążę - będzie świetnie! Wychodzę z lasu, trafiam na jakiś asfalt. To Kolonia Błotnicka. Trzymam się drogi, aż do Błotnicy. Mam już dość chaszczy. Niebo pociemniało, upał zelżał. Staram się utrzymywać dobre tempo, chociaż nogi już bolą. Mijam jeziorka po lewej, opuszczam rękawy polara - lepiej się spocić niż oddawać krew komarom!

http://kornel-1.webpark.pl/iglpac.htm

Panowie z PTTK się "postarali" - dali wykrzynik...dla turysty lepiej byłoby przeoczyć te znaki i pójść asfaltem, do Błotnicy.

Obrazek

Obrazek

Potem szlak wiedzie przez ogrodzony teren prywatny:

Obrazek

prowadząc przez haszcze:

Obrazek

Obrazek

wprost w bagno:

Obrazek

Obrazek

i właściwie po co? żeby zobaczyć jak przyroda poradziła sobie z najbardziej skażonym terenem w Złotym Stoku?

Ten odcinek nie ma żadnych walorów turystycznych...aczkolwiek po przejściu tego kawałka idzie się już dobrze starym asfaltem.

Obrazek

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 17 paź 2010, 19:19

Tydzień temu pisałem...
Co do treści mapy nie można się przyczepić, jest to kopia wojskowej "sztabówki" w skali 1:25000 (może do tego, że użyta bez licencji, ale to już zmartwienie wykonawcy), można też do tego, że ma ze 30 lat - drobiazg.

Oczywiście Czechy to nadal biała plama jak za PRL...a mają tam o wiele lepiej utrzymane drogi leśne...

Błedy oczywiście dotyczą zmiany trasy szlaku zielonego - gmina wpadła we własne sidła - na mapie jest po staremu...Może to i dobrze, teraz wystarczy zapłacić jeszcze raz PTTK w Lądku - "przemalujcie z powrotem jak było".

Głupio to wygląda z tym zielonym, bo trasa tych ścieżek kilkakrotnie prowadzi po nowym zielonym. Kuriozalna sytuacja jest pod tablicą nr 11 - przy punkcie widokowym na Sienkiewicza. Stoi się, widzi szlaki zielony, czerwony, żółty oraz Złotą Ścieżkę i za nic nie wiadomo gdzie się stoi wg tej mapy.

Błędy:
Nie ma szlaku żółtego i czarnego na mapie.
Nie ma ścieżek spacerowych (tych znaczonych trójkątami)
Nie ma obiektów takich jak Kopalnia czy Skalisko, pensjonat Złoty Jar.
Nie ma dojścia do wieży widokowej na Jaworniku

Wykonawca najwyraźniej przeczytał nasze forum...
Na Skalisku postawiono nowe tablice z "poprawioną" mapą (a obok wisi stara):

Obrazek

Ręce opadają...Obrazek

Jak można stawiać tablicę na której ma się zielony szlak po lewej, stojąc i widząc, że jest po prawej.
Jak można rysować czerwony szlak z rynku, gdy znakuje się ścieżkę i robi się to na tych samych drzewach co szlak...

Tym razem na mapie narysowałem co gdzie jest, ale nie jestem pewien zielonego i żółtego w okolicach Jawornika. Czarny jest ewidentnie źle.(wyrysowałem czerwonym, a w mieście żółtym by było widać). Drogi w okolicach przełęczy pod Trzeboniem są na tej mapie wogóle źle wyrysowane - nie potrafiłem tam żółtego wykreślić poprawnie na tej mapie.
Do wykonawcy: Proszę samemu sprawdzić w terenie - nie wzorować się na tym szkicu.

Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin Przybysz
Sztygar
Sztygar
Relacja: Sympatyk
Kontakt:

Post autor: Marcin Przybysz » wtorek 19 paź 2010, 19:00

Się czepiasz - nie dość Ci, że masz wybór gdzie stoisz ? Kto tak ma? :lol:
Obrazek

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 08 gru 2010, 23:43

Oto ostatni jesienny odcinek Turysty...

Jako, że najwyraźniej znakowacze z PTTK nie próżnowali to postanowiłem sprawdzić gdzie teraz biegnie czarny szlak.
Okazało się, że były dwie trasy tego szlaku, odmalowano część starej, a tę nowszą zamalowano.
Mniejsza o to.
Szlak nie dochodzi do końca Górniczej, tuż przed końcem skręca w prawo w las, i dochodzi się do dużego rozdroża 100m za schroniskiem na Białej Górze
(omija schronienie....)
Potem trasa prowadzi przez chwilę płasko lasem, a potem ostro w dół wzdłuż linii energetycznej. Przy końcu stromizny widzimy kapliczkę, rozdroże i granicę lasu.
W tym miejscu zaczynam moją opowieść obrazkową. Do Chwalisławia został kilometr, może dwa, a ja 3 razy zgubiłem szlak...Oczywiście nie sposób nie trafić do Chwalisławia - wystarczy iść w dół :), ale znalezienie szlaku to była niezła przygoda. Niestety Panom z PTTK się nie chciało iść dalej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ogólnie jestem zadowolony, że przeszedłem tą drogą, to z pewnością na odcinku od kapliczki do Chwalisławia najstarsza droga Złoty Stok - Chwalisław, używana przed wiekami.

Poprzedni przebieg szlaku był o wiele lepszy ze względu na widoki i jakość drogi. Daje się jeździć rowerem, a ta droga niestety nie.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » niedziela 12 gru 2010, 21:02

_tomek pisze:Ogólnie jestem zadowolony, że przeszedłem tą drogą, to z pewnością na odcinku od kapliczki do Chwalisławia najstarsza droga Złoty Stok - Chwalisław, używana przed wiekami.
Ciekawa trasa.Dzieki za relacje.Jeszcze ta trasa nie szedlem.Dziwi fakt ogromnej fuszerki ludzi z PTTK.Jakby kompletnie nikt nie kontrolowal jakosci ich pracy.
Pozdrawiam
Przyjaciel ziemi złotostockiej

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 01 kwie 2011, 00:51

źródło: Internetowe archiwumu Echa Tygodnia
nr 284 http://www.echo.hekko.pl/archiwum/numer284/glowna.html

Obrazek

Pomóżcie mi zrozumieć co tu napisano....

Po mojemu to znaczy...jak Skalisko kupi lokal i uruchomi w nim informację turystyczną, to się dołożymy...i to mniej niż płacilibyśmy osobie zatrudnionej w CKIP...
a wykup lokalu zapewne od gminy?

czyli "dam wam lokal, ale ma być w nim całodobowa informacja turystyczna"...dobrze kombinuję?

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » piątek 01 kwie 2011, 08:21

Też nic z tego nie kumam.Coś ktoś gdzieś :?

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 25 maja 2011, 23:16

Byłem dzisiaj na Radzie. Przedstawiłem problem szlaków turystycznych. P. Grzech obiecała zwołać w tym celu stosowną komisję i to do tego w sobotę! Rozmawiałem także z Radnym Rapaczem, który wyjaśnił mi co przyświecało twórcom zmiany trasy szlaku zielonego, podyskutowaliśmy też chwilę nad możliwymi rozwiązaniami. W temacie jeszcze napiszę, gdy przygotuję opis wszystkich zmian - podam go tu do dyskusji.

Mam nadzieję, że do takiego spotkania dojdzie (zostanie zaproszony także przedstawiciel PTTK), ale już zapraszam miejscowych przewodników, panie uprawiające nordic walking i wszystkich chętnych do pokazania piękna naszej gminy także poza Złotym Jarem. Może wytyczymy nowy szlak?

Zastanówmy się także co zrobić ze ścieżkami znaczonymi trójkątami (pokrywającymi się ze szlakami, ze sobą i wiodących często dziwnymi ścieżkami) .

Wracając do tematów informacji turystycznej w CKIP...tak ona wygląda...
aby było śmieszniej mapka ze szlakami oczywiście nieaktualna (sprzed zmian w 2009) - wydruk ze strony urzędu...
Obrazek

tomaszekb232
...
...
Relacja: Turysta
Kontakt:

Post autor: tomaszekb232 » czwartek 04 sie 2011, 10:58

Z punktu widzenia turysty, który przybywa z daleka i niej jest zorientowany w stanie rzeczywistym to chyba powinien wasze miasteczko narazie omijać z daleka, aż ktoś kto jest odpowiedzialny za promocję miasta weźmie się wreszcie do pracy.

Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » czwartek 04 sie 2011, 12:09

Oj nie - są miejsca które warto zobaczyć i nie trzeba się bać tego, że można zabłądzić.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 04 sie 2011, 20:05

tomaszekb232 pisze:Z punktu widzenia turysty, który przybywa z daleka i niej jest zorientowany w stanie rzeczywistym to chyba powinien wasze miasteczko narazie omijać z daleka, aż ktoś kto jest odpowiedzialny za promocję miasta weźmie się wreszcie do pracy.
Widzisz cały problem, że za całe miasto jedyna odpowiedzialna osoba to burmistrz...przy wszystkim co ma do zrobienia szlaki turystyczne to jakiś zupełnie nieważny drobiazg. Nie ma urzędnika, który mógłby podjąć jakąkolwiek decyzję samodzielnie i nie ma też takiego dla którego byłaby to jakaś ważna sprawa, żeby zaprzątał tym głowę burmistrzowi.

Do tego oddział PTTK w Lądku generalnie ma nas w dupie. Jak już przyjdą coś wymalować na zlecenie gminy, to zamiast doradzić jak zrobić lepiej to wymalują puszkę farby biorą forsę i w nogi.

Przykład ich działalności to np. ta tablica w Orłowcu pod kościołem.

Obrazek

Z miejsca gdzie jest zamontowana tablica (Orłowiec) do przełęczy Różaniec jest 1km asfaltem - bez szlaku - wypadałoby chociaż zaznaczyć na schemacie, że to 20 minut piechotą.

Z Jawornika na przełęcz prowadzi przez nich znakowana ścieżka spacerowa - tu jej nie ma.

Nie ma także czeskiego czerwonego szlaku z Przełęczy Różaniec do Bila Voda (i potem zielonego 1km) do Złotego Stoku - który notabene łączy się u nas z czerwonym Orłowicza .

Wogóle pominięto Przełęcz pod Trzeboniem, gdzie krzyżują się czerwony z żółtym, ba tu się wogóle nie krzyżują.

Na schemacie wygląda jakby czarny z żółtym wychodziły ze Złotego Stoku tą samą drogą i się rozdzielały - to nieprawda przecież.

Co oznaczają przerywane linie? raz szlaki, raz ścieżki
tp. itd..
Po co oni wogóle te tablice montują?

Niech się przejdą do Czechów zobaczyć jak wyglądają oznaczenia szlaków i mapy.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 06 sie 2011, 21:10

Jakiś czas temu o drogę do kopalni zapytali mnie turyści zjeżdżający z rynku...w pierwszej chwili pomyślałem "nienormalni jacyś", ale przyczyna jest prosta.

Wjeżdżając od strony Kłodzka najpierw mijamy tablicę z błędem...stoi przed ulicą Wiejską, a opisuje następne skrzyżowanie...w prawo do CENTRUM...o kopalni nic.

Obrazek

Obrazek

Tu trzeba się zdecydować...do centrum czy wyjeżdżamy z miasta:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście powiecie, że za znakiem "46 Nysa" jest wielka tablica kopalni...ale jadąc z tej strony jej nie widać...\
tak samo nie widać jak tablicy "Kopalnia Złota" na słupku obok Trupka.

Jeśli Turysta nie da się zwieść na CENTRUM, ani nie dostrzeże tablicy "Złota Ścieżka" z symbolami górniczymi to do kopalni trafi od razu.

Obrazek

Ale jeśli nie, to wykona rundkę wokół Rynku....

Na Rynku zobaczy te znaki...są szanse że dojrzy z tej strony? to nie ma już znaczenia..i tak musi zrobić kółko..

Obrazek

Minie ulicę Staszica, która od strony Rynku w ogóle nie wygląda na prowadzącą do jakiejkolwiek atrakcji:

Obrazek

Wyjeżdżając zobaczy już na pewno, że do kopalni trzeba zjechać w dół na skrzyżowanie:

Obrazek

Zjeżdżając z rynku nie zobaczy żadnego drogowskazu, dopiero stojąc na STOPie, albo się zapyta, albo dojrzy tę tablicę:

Obrazek

-----------------------------

Dawno temu GAWLITZEK postulował robienie turystów w konia i celowe kierowanie ich na rynek....
Okazuje się, że na skutek braku oznakowania część turystów i tak tam trafia.

Co spotykają na miejscu?

Nie "zaparkuj tutaj, kopalnia jest 3 minuty piechotą",

ale "wracaj z powrotem i zapytaj gdzie jechać".

A burmistrz się cieszy, bo ruch na rynku...i wszyscy ładnie jeżdżą w koło i "podziwiają"..

Marta Adamiak
Sztygar
Sztygar

Post autor: Marta Adamiak » sobota 06 sie 2011, 21:28

my postawiliśmy tablice gdzie się dało i gdzie mogliśmy a to, że miasto nie widzi interesu w oznakowaniu atrakcji to już inna sprawa...

Nie tak łatwo postawić tablice przy krajówce, trzeba do tego sporo pozwoleń no i przychylności burmistrza a tej jak wiadomo nie mamy.

Awatar użytkownika
Sylwester
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Sylwester » sobota 06 sie 2011, 22:36

Niech juz sie ten P. Burmistrz tak nie cieszy ze jezdza i podziwiaja na tym rynku, tylko niech sie chlop wezmie w garsc w koncu ( to juz powtarzam ktorys raz) i niech sie zbiora i podejma decyzje kto ma pomalowac i doprowdzic te obdrapane i szpecace budynki, ktore tylko przynosza wstyd....... Nie ma chetnych do malowania, to niech bezrobotnych pchna do roboty....... Budynki prywatne, wlasciciele powinni po ilus latach placic kary za estetyke i brak dopilnowania!!!! Nie chca placic kar??? Pozabierac prywatne budynki i koniec...... Mi naprzyklad jest wstyd, a P. Burmistrz to powinien moze okulary zalozyc, albo wziasc penzel i pokazac miastu jak powinno sie dbac o estetyke....... Syf, kila i mogila. Budynki tylko po oczach bija. Ludzie wezcie sie w garsc! Nastepne wybory juz nie daleko i naprawde zastanowcie sie nad tym kogo wybieracie............ Korupcja w UM powinna sie skonczyc z nastepnymi wyborami i kazdy stolek, powtarzam kazdy stolek powonien byc zwolniony dla ludzi nowych........... Naprawde czekam na nowe wybory z niecierpliwoscia!
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » sobota 06 sie 2011, 23:50

zgadzam się co z tego że burmistrz się cieszy że przejadą po rynku jak nie ma co oglądać brud , pijaków czy właśnie szpecące budynki a powiem jeszcze tyle co z tego że co jakiś czas odnowią 2 czy 3 jak i tak tylko przód widoczny a druga strona to ch.. niech się sypie w mieście jest masa takich budynków

Marta Adamiak
Sztygar
Sztygar

Post autor: Marta Adamiak » niedziela 07 sie 2011, 12:44

trochę mnie wszyscy rozśmieszacie:-)

Był gdzieś temat gdzie większość opowiadała się za zamknięciem drogi do Kopalni i za tym aby więcej turystów trafiało na rynek. Kopalnia "be" bo ludzie na rynek nie trafiają.

Teraz piszecie, że często ludzie błądząc trafiają na rynek i marudzicie (mimo, że wtedy argumentacja była taka, że jak ludzie trafia na rynek to będzie lepiej, ludzie się wezmą w garść i wszystko się zmieni), że ludzie bez sensu jeżdżą w koło.

To już kolejny raz kiedy to co piszę trafia jak groch o ścianę a za jakiś czas sami dochodzicie do takich samych wniosków.
Moja obecność na forum zdaje się być bezcelowa...

Sami widzicie- turystów na rynku jest sporo (nie tylko przez pomyłkę ale i celowych, świadomych ludzi.) Zobaczcie ile było już imprez (dog treking, bieg na Jawornik, jarmark MTB itp.) i ile w te dni było ludzi na rynku!!! Cała masa. Nic tylko korzystać.
No i co się zmieniło? Nic!!!

I tak zostanie bo to nie tylko burmistrz ale i mieszkańcy muszą zacząć działać- a to niestety nie nastąpi szybko bo młodzi co chcą i potrafią działać wyjechali. Gadaniem i dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane jak to mawiają. Niewielu jest takich w stoku co się odważą coś zrobić (wziąć kredyt, zaryzykować), ludzie nie są tego nauczeni. Patrzą, złorzeczą i zazdroszczą i myślą że wszystko z nieba łatwo spadło tym co coś robią.
Tych nielicznych co ma odwagę i pomysł niestety inni skutecznie stopują. Co chwilę słyszę jak rzuca się kłody innym.
Czemu pizzeria na rynku nie działa? Bo są tacy co nie mogą spokojnie przejść koło tego, że ktoś inny coś ma. Do tego dochodzą głupie przepisy, urzędasy które nawet nie wiedzą dokładnie gdzie dana kamienica leży ale doskonale wiedzą, że okna nie takie, dachówka nie taka itp.. chore to wszystko.

Dlatego dyskusja na tema liczby turystów na rynku jest jałowa bo mamy ich tam sporo a mimo to i tak się nic nie zmieniło. I wydaje mi się, że się nie zmieni, bo jak jest ktoś kto chce działać to mu burmistrz czy UM nie są przeszkodą. Walczy i działa- a tego nie widać na rynku.

nie chce mi się nawet dalej o tym pisać...

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 07 sie 2011, 17:37

Nie ma możliwości, żeby w sezonie turyści parkowali w mieście. Gdyby na rynek wjechało co 10-te auto to nie byłoby gdzie zaparkować. Nie mówiąc już o autokarach.
Ale poza sezonem?
Sami widzicie- turystów na rynku jest sporo (nie tylko przez pomyłkę ale i celowych, świadomych ludzi.) Zobaczcie ile było już imprez (dog treking, bieg na Jawornik, jarmark MTB itp.) i ile w te dni było ludzi na rynku!!! Cała masa. Nic tylko korzystać.
No i co się zmieniło? Nic!!!
Marta w ciągu ostatnich lat zmieniło się bardzo dużo:
Rynek wybrukowano, powstała fontanna, w parku są dzieci prawie cały czas, powstały dwie nowe ścieżki (nordic walking i Marianny), które mają na rynku swoje tablice, lew i flagi....właśnie kończy się remont elewacji budynku gdzie był kiedyś Kaprys.

W najbliższym czasie (nieokreślonym) otworzy się restauracja (nie będzie to stricte pizzeria). Byłem w środku i lokal w zasadzie jest gotowy do otwarcia...problemem są właśnie te mnożące się biurokratyczne trudności...np. pani konserwator nie pasował kolor ram okiennych...może trzeba pani konserwator kupić coś na wzrok, a może potrzebna jej wizyta u psychiatry, kto to wie co komu w głowie siedzi...

Zagospodarowania (lub choćby remontu elewacji) wymaga budynek Złotego Jaru, Dukata, biurowca ZTIF, ratusza, kamienicy Fuggerów (znowu), wenecji i jej otoczenia, ul. Staszica.

Pozostały też takie detale jak brak informacji turystycznej, wydrukowanie nowych map (wszystkie są nieaktualne, nieczytelne bądź z błędami) i ustawienie drogowskazów. Przy ogródku na Staszica - wyjściu ścieżki z kopalni - punktu, gdzie każdy turysta zatrzymuje się na minutę lub dwie - nie ma nawet drogowskazu, że do rynku jest te 200m.
nie chce mi się nawet dalej o tym pisać...
Nie dziwię Ci się.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 10 sie 2011, 01:13

Żeby było "śmieszniej" właśnie dziś GDDKiA wraz z powiatowym insp. budowlanym zaczęła akcję "z pasa drogowego znikną wszystkie tablice reklamowe".
Nie ma znaczenia nawet gdy to twoja tablica na twoim gruncie - i tak musisz przenieść ją dalej od drogi albo pisać do GDDKiA.
Zobaczymy co z tego wyniknie, na razie stoją...
-----------------------------------------

To dzisiejsze zdjęcia parkingu przy kopalni - zwykły letni wtorek..w weekend jest jeszcze więcej turystów.

Obrazek

Obrazek

A co na Rynku w tym momencie...może połowa miejsc parkingowych zajęta, a na miejscu dla autokarów (jest tam taki znak) parkuje jak zwykle koparka.

Obrazek

Nie żebym uważał, że to źle...mieszkańcy mają spokój, a turyści nie szukają miejsca do parkowania...tylko po co mówić "miasto turystyczne"...wydawać na promocję miasta...miliony złotych w bruk...itd..

Turystyczna jest tu tylko dolina Złotego Potoku...reszta to działania pozorowane.

------------------------------------
Takiego drobiazgu brakuje...tablicy..mogłaby być na niej informacja np. o placu zabaw z bezpłatną tyrolką - nie ma takich wielu.
Czy choćby zdjęcie Rynku, żeby ktoś uwierzył (po wyjściu przez las na zaniedbaną ulicę), że on jako tako wygląda.
Byle nie do zabytków i informacji turystycznej...

Obrazek

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 19 sie 2011, 00:29

_tomek pisze: Minie ulicę Staszica, która od strony Rynku w ogóle nie wygląda na prowadzącą do jakiejkolwiek atrakcji:
Obrazek
Czyżby w Skalisku ktoś dostrzegł problem? bo już po paru dniach powieszono nową tablicę.
Może się nie rzuca w oczy, ale już ją widać.

Obrazek

Z dwa tygodnie temu przeszedłem całe Skalisko, wiecie gdzie była adrenalina?
Gdy zmęczony po przejściu całości schodziłem po tych schodach...niewiele z nich zostało, a są mokre i śliskie - zmurszałe. Szkoda, że tu nie ma "linii życia" (linki asekuracyjnej).
Obrazek

Właściciel chyba już do ZS nie zagląda, inwestycje, pomysły, rozwój...się skończyły.

Tak wygląda wejście od kopalni - z racji tego, że kopalnia zrobiła conieco pod wodospadem sporo osób teraz tam wchodzi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Taras widokowy/budka już od dawna się rozpada..Nie komu pomalować...
Na ilu fotografiach ludzie tę budę mają?

Obrazek

Obrazek

A to była reklama Skaliska:
Obrazek

Awatar użytkownika
maad
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: maad » piątek 19 sie 2011, 12:53

faktycznie - jakby właściciel przestał się przejmować swoją firmą, a to dziwne - przecież tylu turystów przyjeżdża specjalnie na te tyrolki.

ODPOWIEDZ