Turysto! Mam Cię w d...

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Re: Turysto! Mam Cię w d...

Post autor: WNO FOLLOWER » piątek 19 sie 2011, 18:24

_tomek pisze:Tak wygląda wejście od kopalni - z racji tego, że kopalnia zrobiła conieco pod wodospadem sporo osób teraz tam wchodzi.
Ten brak desek na mostkach może rzeczywiście spowodować kiedyś kontuzję. Tak trudno wbić kilka desek?
Jutro sobota więc pewnie duży ruch turystyczny a tu wyścig Złota Wstęga. Przewodnik mógłby iść z grupą wzdłuż Złotego Potoku aby nie przeszkadzać kolarzom ale ryzykuje tym samym czyjeś zdrowie albo zdziwienie (taka kopalnia a desek nie potrafią wbić). Kto pomyśli że to teren Skaliska? Zresztą kogo z turystów to obchodzi kto jest za to odpowiedzialny.

Zresztą problem prowadzenia grup turystycznych podczas wyścigów kolarskich wydaje się być błahy a to naprawdę niewiele trzeba aby coś się stało. Ludzie są na urlopie i mimo próśb nie myślą o zasadach ruchu drogowego idąc całą drogą, a kolarze jadą z naprawdę dużą prędkością. Dochodzą jeszcze narzekania osób pracujących przy obsłudze wyścigu że ludzie tędy chodzą.

Kto powinien wyjść z propozycją rozmowy jak powinien wyglądać ruch turystyczny w dzień zawodów? KTM, Kopalnia Złota, Skalisko, Policja?

Odpukać aby nic się w weekend nikomu nie stało :D
Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 19 sie 2011, 18:34

WNO FOLLOWER pisze:Kto powinien wyjść z propozycją rozmowy jak powinien wyglądać ruch turystyczny w dzień zawodów? KTM, Kopalnia Złota, Skalisko, Policja?

Odpukać aby nic się w weekend nikomu nie stało :D
Czy leśniczy, który włada tą drogą? a może burmistrz...

Ale nie gdybajmy, bo wiedząc jak tu się wszyscy świetnie dogadują, to się jeszcze przestraszą i żadnej imprezy tu nie będzie.

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » piątek 19 sie 2011, 19:21

Nie o to chodzi żeby wyścigu nie było, takie wydarzenia są bardzo potrzebne w ZS. Chodzi o to aby uniknąć wzajemnych pretensji - turyści tą drogą chodzą codziennie od 15 lat, więc taki jeden czy drugi pan z obsługi wyścigu nie może być zdziwiony tym faktem. Z drugiej strony sportowiec powinien skupić się na swojej jeździe i oczekuje odpowiedniego zabezpieczenia trasy aby nikt nie wpadł mu pod koła.

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » sobota 20 sie 2011, 23:01

no powinno się rozwijać coraz bardziej a nie stać w miejscu1

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 21 sie 2011, 10:45

Co sądzicie o całkowitym usunięciu "trójkątnych" oznaczeń ścieżek spacerowych?

Obrazek

W środę o 13 w urzędzie jest Komisja Gospodarki, której jeden z punktów to:

Dyskusja o konieczności zmiany biegu szlaków turystycznych na terenie Gminy Złoty Stok.

Przygotowuję się na tę okazję. Oprócz zmian w szlakach chciałbym także poruszyć kwestię tychże ścieżek.
Moim zdaniem trzeba je usunąć. Zapraszam na dyskusję do urzędu.

Awatar użytkownika
danuta
Bajtel
Bajtel
Relacja: Były mieszkaniec

Post autor: danuta » poniedziałek 03 paź 2011, 19:22

Juz od strony Makolna powinny byc ustawione wielkie banery informujace o kopalni zlota i innych atrakcjach w miescie.Tuz przed przystankiem PKS powinien byc kolejny wielki baner z kierunkiem skretu w lewo informujacy ,,Kopalnia'' lub ,,Zlota sciezka historyczna''- z dopiskiem ,,darmowy parking''.Plac targowy nalezaloby powiekszyc i stworzyc tam parking dla turystow.Z placu tego turysci kierowaliby sie do lokalnych zabytkow i atrakcji.Targ przeniesc na rynek lub plac kolo ewangelika.Te dwa targi to dawna tradycja miasta.
.

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » poniedziałek 03 paź 2011, 19:44

Może teraz jak w Rynku jest GUMA, będzie więcej chętnych do spaceru przez centrum.

Awatar użytkownika
danuta
Bajtel
Bajtel
Relacja: Były mieszkaniec

Post autor: danuta » poniedziałek 03 paź 2011, 19:56

Ale czemu ogladac sie na innych?Gmina powinn isc za ciosem i widzac ozywienie w rynku powinna gmina tez cos od siebie dodac.W czym problem przeniesc targ chociazby na probe na pol roku?

Montelli
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Montelli » poniedziałek 03 paź 2011, 21:48

A propos szlaków turystycznych wspomnianych wyżej przez _tomka: pod koniec sezonu oznaczenia są mocno zdewastowane przez wandali, szczególnie na najbardziej uczęszczanym szlaku żółtym i czerwonym na Jawornik. Drogowskazy i tablice są połamane...
Ponadto jak drzewa będą w takim tempie rosły, wieża widokowa straci rację bytu. Już teraz z jej dolnego tarasu widok jest bardzo ograniczony. A z miejsca wypoczynkowego pod szczytem (stół i ławy) widoku już nie ma wcale.

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » środa 19 paź 2011, 08:24

http://www.gazetawroclawska.pl/stronagl ... ,id,t.html

Wczoraj PRW okropnie jechało po hotelu "Europa".

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » środa 19 paź 2011, 18:57

a ja tak sie podlacze i zapytam odnosnie oznakowania :P ile idzie sie pieszo mniej wiecej z jawornika na borowkowa ??

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 19 paź 2011, 19:21

niebieski24 pisze:a ja tak sie podlacze i zapytam odnosnie oznakowania :P ile idzie sie pieszo mniej wiecej z jawornika na borowkowa ??
Wg. PTTK Lądek to 1:45...
Ale naprawdę to ciężko powiedzieć, bo ścieżka jest bardzo nieprzyjemna i sporo zależy od pogody (po deszczu to masakra - ślisko) i oczywiście pytanie o kondycję, bardzo strome podejście.
Piechotą najlepiej do Bila Voda - asfaltem lub ścieżką za wapiennikami, a potem spod szpitala, czerwonym na Różaniec (którego nie ma na tej mapie).
A w ogóle najlepiej to na Wiśniowy Sad, za Studnią, obok czeskiej kapliczki na Tannzapfen/U Sisky i stamtąd czerwonym na Różaniec...
Tak czy owak podejście od naszej strony z Różańca jest przekichane.

Obrazek

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » środa 19 paź 2011, 19:26

jakos mi sie to spodobalo :P tydzien temu bylem na borokowej ale od strony Lutyni , powiem szczerze ze ta wieza robi robote straszna :) no a o grzanym piwku z gozdzikami nie wspomne ;) do tego ludzie w tym barze mili sympatyczni , czysciutko , zaledwie kilka kilometrow a jaka roznica . . .

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 19 paź 2011, 19:36

niebieski24 pisze:jakos mi sie to spodobalo :P tydzien temu bylem na borokowej ale od strony Lutyni , powiem szczerze ze ta wieza robi robote straszna :) no a o grzanym piwku z gozdzikami nie wspomne ;) do tego ludzie w tym barze mili sympatyczni , czysciutko , zaledwie kilka kilometrow a jaka roznica . . .
Tak...inny świat....

Od Lutynii to spacerek w porównaniu z tym od Jawornika :)

Polecam Ci rowerem...z Javornika niebieską rowerową, na Letiste, a stamtąd zieloną na szczyt. Powrót na Letiste (niestety), ale potem niebieską do Tri Lip i Bila Voda.
Przy mojej kondycji to trasa na 5 godzin :)

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 22 lis 2011, 20:41

PTTK Lądek Zdrój pozytywnie rozpatrzyło zmiany w szlakach, które zostały omówione na sesji Rady w Lipcu. Niestety nie mają na to środków. W projekcie budżetu gminy na 2012 też ich nie ma.

Chcę podziękować radnym Rapaczowi i Gryglowi za zainteresowanie i pomoc w tej sprawie, razem też chodziliśmy i szukaliśmy najlepszej drogi dla najważniejszego czerwonego szlaku im. Orłowicza

tomeh
Bajtel
Bajtel
Kontakt:

Post autor: tomeh » niedziela 11 gru 2011, 00:32

Ja wam powiem że mi się Złoty stok podoba. Jak byłem to było fajnie. Tylko brakowało roweru do objazdu po miejscowościach. A co do turystyki to zawsze i wszędzie warto ją bardziej promować. W końcu to produkt przyszłościowy.

ODPOWIEDZ