Wyciąg narciarski

Sheriff
Sztygar
Sztygar
Relacja: Mieszkaniec

Re: Wyciąg narciarski

Post autor: Sheriff » sobota 18 wrz 2010, 23:22

Odpowiedź dla Tomka: Nie rozumiem dlaczego nie możliwe. Czy dla Was wszystkich - wszystko jest niemożliwe.
Poza tym jakim jestes autorytetem w tym wzglądzie, że się tak śmiało wypowiadasz na ten temat.
Czy znasz powiedzenie "Bogactwo mieszkańców - bogactwem gminy"?
Zdziwisz się może ale byłam w Zieleńcu nie raz i niestety jakoś nie zauważyłam uciążliwości w zjazdach.
A nawet zauważyłam, że z roku na rok coraz ładniej rozwija się ten ośrodek. Natomiast my gdybając zostajemy w tyle
- bo wszystko jest be. Czy uważasz, że pan Sobiesiak inwestując w Zieleniec nie wiedział co robi. Myślę, że jest
świetnym inwestorem
Odnośnie pasji to nie o narty mi chodziło ale nie każdy potrafi czytać.
A co do Oślej łączki to myślę, że jak się usunie kilka osłów to zobaczymy stok.
Co do możliwości pisania na tym forum to chyba nie muszę mieć Twojej zgody jest temat i o nim piszę,
jeżeli Ci nie odpowiada to przejdź na inną stronę. Jeżeli mam coś do powiedzenia na dany temat to piszę.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 18 wrz 2010, 23:53

Sheriff pisze:Odpowiedź dla Tomka: Nie rozumiem dlaczego nie możliwe. Czy dla Was wszystkich - wszystko jest niemożliwe.
Poza tym jakim jestes autorytetem w tym wzglądzie, że się tak śmiało wypowiadasz na ten temat.
Czy znasz powiedzenie "Bogactwo mieszkańców - bogactwem gminy"?
Zdziwisz się może ale byłam w Zieleńcu nie raz i niestety jakoś nie zauważyłam uciążliwości w zjazdach.
A nawet zauważyłam, że z roku na rok coraz ładniej rozwija się ten ośrodek. Natomiast my gdybając zostajemy w tyle
- bo wszystko jest be. Czy uważasz, że pan Sobiesiak inwestując w Zieleniec nie wiedział co robi. Myślę, że jest
świetnym inwestorem
Odnośnie pasji to nie o narty mi chodziło ale nie każdy potrafi czytać.
A co do Oślej łączki to myślę, że jak się usunie kilka osłów to zobaczymy stok.
Co do możliwości pisania na tym forum to chyba nie muszę mieć Twojej zgody jest temat i o nim piszę,
jeżeli Ci nie odpowiada to przejdź na inną stronę. Jeżeli mam coś do powiedzenia na dany temat to piszę.
Ehh, porównujesz Złoty Stok do Zieleńca...Mówisz, że Czarna Góra zła, a w Zalesi Ci się podobało....że w Zieleńcu byłaś i z uśmiechem przez mostek zjechałaś...

Na sankach to może i jeździsz, ale na nartach to Cię nie widzę...

Czarna Góra to obecnie jeden z najlepszych ośrodków w Polsce - na serio.
Zieleniec - także - poczyniono tam kolosalne inwestycje na może nie takich oślich łąkach jak w Złotym Stoku, ale na krótkich górkach, tyle, że położonych na wysokości naszego Jawornika!
Czesi mają Harrachov, Rokytnice, Szpindlerowy, Jańskie, Pec - te są klasy Czarnej Góry lub lepsze. Lista Czeskich ośrodków narciarskich
http://www.holidayinfo.cz/zima/isnih.ph ... c=0&cat=45

Takiego wynalazku jak Ski Zalesi nawet nie obejmuje....
A mają tam ratrak, wyciąg i bramkę - coś takiego można uruchomić w Złotym Stoku - tylko po co...w Lądku też jest taka ośla łąka...o nie taka...znacznie lepsza.

Równie dobrze możesz powiedzieć, że zbudujemy tu aquapark...

Wogóle nie odpowiedziałaś na pytanie - dlaczego to gmina ma budować, a nie inwestorzy prywatni.
Czy gmina ma jakieś pieniądze "tylko na wyciągi"...nie potrzebujemy tu remontów dróg, wodociągów, ciepłowni dla szkoły i przedszkola...

Uciekasz w sferę ludzkiej wyobraźni, opowiadasz, że możliwie są rzeczy, które są całkowicie nierealne. Nie robisz tego z niewiedzy - po prostu świadomie grasz na uczuciach i głupocie.

Przecież ta łąka była przynajmniej od 10 lat do wydzierżawienia "za złotówkę", każdemu, kto zechce tu zbudować wyciąg....

Lepiej powiedz co Ci się udało w budynkach, którymi zarządzasz...bo w tych, które masz w ZS wygląda, że tam też są tylko wizje.

thesaurus
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: thesaurus » niedziela 19 wrz 2010, 11:18

Sheriff napisała:
"Moje pomysły na wyciąg narciarski
- pokrycie igielitem ( kosztowne ale chodzi cały rok)
- rynny zjazdowe ( zimą zjazdy półrynną -ślizgiem na sniegu, latem plewamy wodą i ślizg gotowy
- tor saneczkowy latem, zimą bobsleje
- zjazdy po trawie na nartorolkach
- zjazdy na trójkołówkach a zimą na pojazdach z płozami
- trasa ekstremalna na jazdy rowerowe ( zjazd po stoku z kamienia na kamień, wyskoki, tory przeszkód)
itd itd. Rozwiązanie na budowę basenu do armatek śnieżnych bardzo proste, sama woda napłynie a mieszkańcy Lądeckiej nie będą się obawiać o podtopienia.
Wydłużenie trasy zjazdowej poprzez budowę wiaduktu nad Lądecką i dalej zjazd po drugiej stronie,
oczywiście po zbudowaniu dalszej trasy.
Jest jeszcze wiele innych możliwości, dlatego piszę o swoich propozycjach abyście Wy również pomyśleli i podali swoje. Jesteśmy mieszkańcami tego kawałka ziemi i powinniśmy mieć wpływ na to w jakim kierunku rozwija się nasze miasto. Trochę optymizmu i wspólnego działania. Dlaczego inni mogą podjąć wspólny trud a my tego nie potrafimy - O!! przepraszam potrafimy wspólnie narzekać w tym się jedynie jednoczymy i wychodzi super. Spróbujmy trochę w innym kierunku."
Dla mnie to bełkot, Pani wybaczy.
"Wydłużenie trasy zjazdowej poprzez budowę wiaduktu nad Lądecką i dalej zjazd po drugiej stronie,
oczywiście po zbudowaniu dalszej trasy."
Wydłużenie trasy przez grunty państwa G.,Dz. czy K., którym to obecny Burmistrz zmienił w planie zagospodarowania przestrzennego bez ich zgody prezeznaczenie gruntu z budowlanego na rolne ( sprawa toczy się w sądzie ) może zaproponować fantasta. A gdzie ma znaleźć się parking dla ww inwestycji ? Argument,ze wyciąg kiedyś był tez ma słabe oparcie. Przypomnę,ze przed wojną był burdel. Teraz go nie ma i jakoś funkcjonujemy:). Bez obrazy, ale bez znajomości materii ( prawa , ekonomii, wewnętrznych relacji etc ) możemy takie tezy wpisac w nowy dział pt. " moje bajkopisarstwo ".
P.S.
Sobiesiak zainwestował i co z tego. Karkosik też zainwestował w Złotym Stoku, a jak się ma rzecz każdy widzi.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: łazik » niedziela 19 wrz 2010, 19:51

Już nic nie dodam.Nie było mnie cały dzień,ale widzę ze nikt nie wyprał mózgów.
Przepraszam ze masz do czynienia z idiotami[nami],może kiedyś cię dogonimy w bajaniu.Taka kampania jak robisz udaje się ,ale masowo,nie prowincjonalnie.Gdybyś wyszła na rynek i naobiecywała takie idiotyzmy to 80 procent masz.Nas głąbów to nie tyczy.

Co za tupet ja ciągne wontek dla realizmu,a mi tu jakies igielity sprzedają,
SCHERIF ,Tak rozmawiaj na mieście ,nie tutaj.
poczułem się jak dziecko w rozmowie z mamusia.poz

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » niedziela 19 wrz 2010, 20:49

Do Tomka: zanim coś o mnie powiesz to najpierw zasięgnij informacji u źródeł. Pleciesz głupoty i jeszcze podajesz to dalej wprowadzając innych w błąd. W Złotym Stoku mam tylko dom i całkiem dobrze wygląda ? odnośnie ewangelika to nigdy go nie dostałam chociaż wygrałam pierwszy przetarg, burmistrz nie przekazał mi budynku tylko ogłosił następny przetarg i oddał w dzierżawę panu, który organizował niby warsztaty fotograficzne. Jeżeli ktoś był na nich to wie o co chodzi. Dlatego w postach zamieszczone są artykuły z gazety ponieważ długo trwał spór pomiędzy mną a burmistrzem. Jakbyś rzetelnie czytał to może byś się dowiedział i głupot nie opowiadał. Byłam dobrym inwestorem dla tego miasta bo w nim zamieszkałam więc robiłabym wszystko aby to funkcjonowało. Pomyślcie, jeżeli przychodzi inwestor z zewnątrz i na wstępie kłody pod nogi to będzie miał to gdzieś bo nic go tu nie trzyma i może inwestować gdzie indziej, gdzie go przyjmą z otartymi rękoma. Tu tępi się inwestorów i tych co chcą coś zmienić a reszta nie potrafi nic zmienić bo widzi tylko czubek swojego nosa albo nie ma pomysłu.

Do bułki :
Nie pisz, że wiesz jak nie wiesz najlepiej zapytaj a ja odpowiem.

Do Łazika i innych:
Był temat odnośnie budowy i zagospodarowania stoku narciarskiego więc podałam swoje propozycje. Nie rozumiem skąd tyle negacji z waszej strony. Jak Wy piszecie głupoty to jest O.K. jak ja coś napiszę to be. Sami nie wiecie czy chcecie ten wyciąg czy nie. Jesteście nie konsekwentni w swoich dyskusjach nie mówiąc już o działaniu. Łaziku chciałam Wam tylko pokazać, że nawet bez śniegu może funkcjonować stok. Takich stoków igielitowych jest pełno i to na nizinach, oni mogą zarabiać tylko Wy nie, a dlaczego bo najlepiej by było jakby kasza manna sama z nieba spadła. Spójrz na swój realizm i zastanów się co Ty za głupoty piszesz. Sam przeczysz sobie.

Proponuję zmienić nazwę na ?Forum Wybranych ze Złotego Stoku? ? reszta może pisać gdzie indziej. Do końca miesiąca otworzę własne forum dla tych co lubią pomarzyć a potem spełniają swoje marzenia ( dla innych to tylko bajki) . Ciebie Łaziku również zapraszam bo w swoich bajkach jesteś odkrywcą ukrytych skarbów w Złotym. No ale to inna bajka
Ja już dziękuję i kończę swoje bajanie na forum bo to horror nie bajka.

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » niedziela 19 wrz 2010, 21:01

oj sie nie denerwuj :-)
Ja tam bym pojeździła tu na wyciągu w stoku, czemu nie.
A nerwowość wynika chyba z kilku spraw.
Widzisz Ty mieszkasz tu krócej niż my i może dla tego masz więcej optymizmu i wiecej marzeń.

Wiesz jak Ci w kółko ktos powtarza, że jestes wielbłądem to jakims czasie sam sie zastanawiasz czy nie jestes nim faktycznie.

No to tak aby rozładowac troche atmosferę.

Szczerze Ci współczuje z ta kacja z Ewangelikiem.
Widzisz u nas w stoku tak właśnie jest - Kopalnia ma tak samo i inni inwestorz też.
Nie jesteś tu osamotniona.
Teraz trzeba tylko poczekać, że lud wybierze kogoś innego, kto może wreszcie zrozumie między innymi to co Ty pisałaś o inwestorach.

A niechęć nasza do takich obietnic i pomysłów to chyba po prostu potrzeba zapewnienia tych bardziej realnych i potrzebnych potrzeb.

Och takie masło maslane - niech nikt sie nie unosi i nie obraża bo to jest forum i każdy ma prawo powiedzieć co mu tam w duszy gra...

thesaurus
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: thesaurus » niedziela 19 wrz 2010, 21:07

Szanowna Sheriff.
Nie generalizuj, nie szufladkuj, nie uogólniaj. Pomysł z reaktywacją wyciągu jest niedorzeczny i basta. Teraz pytanie za 100 punktów? Skoro wygrałaś przetarg na dzierżawę byłego kościoła to dlaczego nie podpisałaś umowy?

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » niedziela 19 wrz 2010, 21:41

Jak mnie się to podoba Wy lepiej wszystko wiecie ode mnie. Otóż ja i mój mąż podpisaliśmy umowę. Ta umowa w trzech egz jest nadal u burmistrza. Nie oddano nam umowy ani nie pozwolono użytkować kościoła ponieważ nadzór budowlany oraz konserwator zabytków kazał powiesić kartkę, że grozi zawaleniem. Burmistrz obiecał, że jak tylko wykonają roboty wykazane przez nadzór to będę mogła wejść na obiekt. Niestety ponoć do dnia dzisiejszego nie ma protokołu odbioru wykonanych robót i zezwolenia na jego użytkowanie. Pan, który tam urzęduje po prostu zdarła kartę że wstęp wzbroniony i podjął działalność. Kilkakrotnie burmistrz oddawał mi i zabierał ten kościół. Potem stwierdził, że powinnam dogadać się z tym panem i razem prowadzić działalność bo miejsca jest dużo. Jednak ten pan podpisał tak niekorzystną umowę, że ja absolutnie pod nią się nie podpiszę. Poza tym przecież mój przetarg był ważny bo go nie unieważniono. Miałam nawet sprawę skierować do sądu ale nie mam czasu na długie procesy. Zainwestowałam tam gdzie mnie przyjęto z otwartymi ramionami i gdzie są normalne warunki do pracy. Obecnie kościół popadła w coraz większą ruinę. Byłam w kościele zresztą inni z tego forum też i dziwię się, że nikt nie krzyczy, że po jednej ścianie leje się woda. Ściana jest czarna bo trwa przetarg słowny między urzędem a dzierżawcą kto ma łatać dach. Tak wygląda nasza rzeczywistość. Zostaje mi tylko pójść do urzędu odebrać umowy i oprawić w ramki dla potomnych, aby znali historię rozkwitu miasta .
Właśnie wtedy narodził się pomysł, żeby zostać gospodarzem miasta i aby każdy kto chce tu inwestować lub prowadzić biznes nie musiał zastanawiać się czy mu na to pozwolą

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 19 wrz 2010, 22:09

Sheriff pisze: W Złotym Stoku mam tylko dom i całkiem dobrze wygląda.
Tak, tu masz rację, przepraszam, pomyliłem się.
Zdziwiłem się, że udzielasz tam noclegów, myślałem, że znam wszystkie miejsca w Złotym Stoku gdzie się da przenocować, a tu nagle Agroturystyka Promyk i to zaraz koło mnie.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » poniedziałek 20 wrz 2010, 13:59

Sory ze zjechałem z tematu ,bo to przecież dział wyciągu,ale moim zdaniem tematu wyciągu nie ma.
Gmina gdy zrobi te same prace które wymieniłem to wyda z raz więcej,ale nie zrobi bo po co,przecież nie ma komu tego remontować i kółko się zamyka.Inwestor nie bierze na poważnie obiektu bo z własnych środków remontować obiekt publiczny to samobójstwo finansowe i wielki optymizm ze budynek będzie zawsze jego.
Sumując ze ten obiekt jest nadal tylko wypełnieniem pejzażu miasta dzięki nieudolności,braku rozwojowości naszego UM.

Tak jak widzicie kopalnia przez takich nieudolnych rządzących może zmienić właściciela,więc np. ja bym się bał dzierżawić kościół ,władować kasę a później podstępami władz został bym na lodzie.
Więc nikt w Złotym Stoku nie będzie inwestował bo strach.
Wyciąg maja zamiar sami zrobić,bo niby nic w stoku się nie dzieje.Tylko ze ten pomysł jest po prostu głupi i ktoś powinien zaskarżyć władze o trwonienie publicznych pieniędzy.Nie rozumiem takiego myślenia:zbudujemy wyciąg bo kiedyś był.Za kasę z tego wyciągu około 1mln miasto mogło by odnowić Ewangelik i Mennice, stworzyć atrakcje dla turystów i czerpać zyski bo turystów dzięki kopalni jest full.No ale po co lepiej gotowe zabrać i rozpieprzyć.
Ps.
Dukata cena :P czy właściciel się nie pomylił z zerami ,za tą kwotę to w stoku cały ten szereg kamienic można kupić.No ale każdy ma prawo pofantazjować.POZ

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 26 paź 2010, 16:43

Proszę moderatora o przeczyszczenie tego tematu z offtopiców - przeniesienie ich.

Historia wyciągu ma jednak ciąg dalszy:
http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private ... k/1764.pdf

Gmina poszukiwała kogoś kto wykona projekt. Pierwsze zapytanie ofertowe nie przyniosło skutku, ale drugie już tak!
Wyciąg zaprojektuje nam firma z Gdańska za 63 000 zł...

Babcia
Sztygar
Sztygar

Post autor: Babcia » wtorek 26 paź 2010, 20:07

Wyciąg na Michałówce miał rację bytu 30 lat temu ale nie dziś. Jeśli chcemy miec wyciąg trzeba pomyślec wspólnie z lasami nad nową lokalizacją a na Michałówce może byc tylko górka dla dzieci na zjeżdzanie na sankach tylko trzeba założyc siatkę aby nie wypadały na szosę. A szkoda że Sobiesiakowi nie wpadł w oko Złoty Stok!

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 26 paź 2010, 20:49

A wiesz jak to ciężko wytłumaczyć...spotkałem ostatnio dwóch młodych światłych ludzi....ale niejeżdzących na nartach...pół godziny o tym dyskutowaliśmy i nie sądzę, bym ich do końca przekonał...uważają, że jakby wyciąg był to by jeździli...bo im się nie chce wydawać na paliwo....

Nie wiedzą, że przy nartach koszt paliwa to drobiazg...tłumaczyłem, że dzieciom lepiej założyć klub w szkole, kupić ubrania, buty, narty, przeszkolić instruktora i wozić do Lądka czy na Czarną Górę...za milion złotych to można tę akcję prowadzić przez parę dobrych lat.

Może trochę argument, że wyciąg musi posiadać ratrak i naśnieżanie ich nieco przekonał, że to nigdy na siebie nie zarobi...budować, żeby dokładać - OK, ale basen przy szkole co służy cały rok, a nie wyciąg.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 26 paź 2010, 20:52

W Złotym Stoku można by wyciąć trasę na północnym zboczu Jawornika, z dolną stacją w okolicy Czarnego Stawu - taka miałaby szanse na śnieg i byłaby wystarczająca by przyciągnąć turystów.
Tyle, że to nierealne plany, bo to park krajobrazowy i jedyne ujęcie wody dla miasta...No i trzeba by jeszcze pozyskać inwestora, co byłby ślepy na inne lokalizacje.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 26 paź 2010, 22:01

Jeszcze ciekawostka - zupełnie nowy ośrodek narciarski, nie tak całkiem obok, ale blisko:

http://www.kouty.cz/

Główny wyciąg to 6 osobowa kanapa z wysokościi 568m na ponad 1000m

Tu jest mapka:
http://flash.holidayinfo.cz/maps/flashmap.php?mapid=21

Złotostocki wyciąg byłby dokładnie połowy wielkości tego małego na dole.
Ich ma 400m długości i 100m przewyższenia. Nasz miałby 200 i 50m

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » wtorek 26 paź 2010, 22:50

Nie no ten wyciąg znów :?: Mogli by zrezygnować z tej przereklamowanej ,niby atrakcji.To miejsce wybrała komuna,zbudowali ja za ziemniaki które poszły do ZSRR .Dziś są wokół wyciągi z prawdziwego zdarzenia.Pewnie napożyczajmy jeszcze więcej pieniędzy i zbudujmy koło młyńskie,przecież też jest fajne.Kiedy w tym mieście rozwiążą te problemy co są? Jak byśmy byli wreszcie rozwiniętą i bogatszą gmina to niech i stawiają co chcą ,no ale dług około 5 baniek mamy i 0 perspektyw w wielu kwestiach.poz

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » wtorek 26 paź 2010, 23:03

Proponuje nowemu burmistrzowi jak najszybciej porzucic temat wyciagu na zawsze.Nie te czasy i realia.Minelo 20 lat.Kazdy z nas chcialby zeby znow powstal ale nie mamy szans w perspektywie na rentowny wyciag u nas-taka jest prawda.
Pozdrawiam
Przyjaciel ziemi złotostockiej

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 27 paź 2010, 00:50

Przepraszam, że wrzucam tyle obrazków, ale one coś ilustrują..
Zacznijmy od Czarnej Góry. Przedstawiam zdjęcia satelitarne różnych ośrodków z tej samej wysokości, by było widać skalę.

Czarna Góra ma trasy średniej długości, za to ciekawe i dosyć strome:

Obrazek

Tutaj ten zupełnie nowy ośrodek - inwestycja warta ponad 150 milionów złotych:
Obrazek

Jańskie Laźne - najdłuższa trasa w Sudetach - 3km i fantastyczna kolejka wywożąca 3000 osób na godzinę
Obrazek

Rokytnice nad Izerą. Ogromny teren. Wyciąg krzesełkowy o długości 2,2km
Obrazek

Szpindlerowy Młyn, najlepszy ośrodek narciarski w Sudetach. (na obrazku tylko połowa)
Obrazek

Zieleniec - najbardziej przereklamowana górka w Polsce. Krótkie i łatwe trasy.
Obrazek

Lądek - ośrodek dla tych co nie mają chęci jechać na Czarną Górę..,
dwa wyciagi, 400m trasy, sztucznie naśnieżany, oświetlony, w centrum, ma parking i własne stawy, jedną szkółkę wypożyczalnie oraz bar.
Obrazek

Ski Zalesi też 400m na końcu świata, nigdy nie byłem w zimie (bałem się, że nie dojadę)
Obrazek

I Złoty Stok - 200m oślej łączki
Obrazek

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » środa 27 paź 2010, 10:59

No i wreszcie moze ta fajna wizualizacja dotrze do tych co twierdza,ze jak byl wyciag 40 lat temu to i byc moze teraz.Inne czasy,inne realia.Sa teraz lepsi i maja wieksze gorki.
Pozdrawiam
Przyjaciel ziemi złotostockiej

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » niedziela 28 lis 2010, 22:54

a wiec cos ktos na temat wybudowania wyciagu w Chwalislawiu ?? w ktorym miejscu by to sie mialo znajdowac ??

ODPOWIEDZ