Wyciąg narciarski

_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Re: Wyciąg narciarski

Post autor: _tomek » niedziela 08 sie 2010, 14:26

No i się wyjaśniło. Do przetargu jako jedyna stanęła firma CAKO z Polanicy Zdr.

Burmistrz unieważnił postępowanie ponieważ ich oferta, była "wyższa od kwoty jaką Zamawiający mógł przeznaczyć"

Pismo jest w BIP UM i nie zawiera żadnych sum itp..
Na stronie UM też nie ma wzmianki o tym w aktualnościach, a przecież informacja interesująca, a szczegóły oferty (projektu w zasadzie), aż się proszą o upublicznienie.

thesaurus
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: thesaurus » poniedziałek 09 sie 2010, 20:29

Zabawne, że nikt nie podjął się oceny warunków meteorologicznych dla ww inwestycji:).

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: łazik » poniedziałek 09 sie 2010, 21:19

WYCIĄGU NIE BĘDZIE?O KURCZE PRZECIEŻ OBIECALI. :wink: POZ

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 09 sie 2010, 22:38

thesaurus pisze:Zabawne, że nikt nie podjął się oceny warunków meteorologicznych dla ww inwestycji:).
Tak, to gdyby to nie była kiełbasa wyborcza i rzeczywiście wybudowali wyciąg to byłoby szokujące.....Inwestować bez planu, bez oceny ryzyka inwestycji.

No ale przecież wtedy by się okazało, że inwestycja będzie przynosić straty, OK - do zaakceptowania - np. gminy dopłacają do basenów...(tyle, że baseny pracują cały rok). Największy problem byłby z chętnymi do jazdy...
Bo mamy zaraz obok znacznie lepsze górki - 25 minut do Lądka, 40 minut na Czarną Górę...

Ciekawi mnie ilu radnych głosowało za tym ze względu na "lojalność", a ilu było przekonanych do tego projektu. Nie wiem też których ocenić gorzej...

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » niedziela 05 wrz 2010, 11:12

no to rewelka , czyli wyszlo jak zawsze:P

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 18 wrz 2010, 09:40

Echo tygodnia z 14 września 2010

"Dopiero po sezonie zimowym ma powstać wyciąg narciarski. Wprawdzie był już pierwszy przetarg wyłaniający wykonawcę, ale zgłosił się tylko jeden oferent proponujący cenę 1,5 mln zł, a to stanowczo za wiele (zakładano koszt 800 tys.).
Ponadto Urząd Marszałkowski dysponujący funduszami unijnymi zakwestionował sugerowane przez Urząd Miejski rozwiązanie "Zaprojektuj i wybuduj"."
---------------
W tymże artykule jest także więcej pomysłów burmistrza na przyszły rok...

"budowę przynajmniej jednego z dwóch boisk w Mąkolnie"

"budowa mini muszli koncertowej w Błotnicy"!

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » sobota 18 wrz 2010, 10:38

_tomek pisze:Echo tygodnia z 14 września 2010

"Dopiero po sezonie zimowym ma powstać wyciąg narciarski''
Taaaak.Baju,baju.Obiecanki przedwyborcze.
_tomek pisze:"budowę przynajmniej jednego z dwóch boisk w Mąkolnie"
Niech sobie dadza juz spokoj z tymi bosikami.Nikt nie zauwazyl,ze dotychczasowych nikt nie uzytkuje-po prostu brak mlodziezy.
_tomek pisze:"budowa mini muszli koncertowej w Błotnicy"!
Noooo...to juz mozemy szykowac sie na koncert P.Rubika :D
Pozdrawiam
Przyjaciel ziemi złotostockiej

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » sobota 18 wrz 2010, 14:13

Ej,ale poco komu w stoku wyciąg?
Muszla w Błotnicy-parodia jakaś czy co?W stoku nawet porządnego kibla miejskiego dla turystów nie ma.poz

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » sobota 18 wrz 2010, 14:42

Dlaczego patrzycie tak krótkowzrocznie. Rozejrzyjcie się jak inni sobie z takimi problemami radzą. Aby coś nowego zrobić nie możecie patrzeć na Złoty Stok tylko wyjść wzrokiem dalej. Stok narciarski to ogromny atut aby nastąpił rozwój turystyki naszego miasta. Jest wiele sposobów na zagospodarowanie stoku tak aby był atrakcyjny i przynoszący dochody. Trzeba trochę pomyśleć i to nie koniecznie konwencjonalnie, że tylko w taki sposób i tylko tak. Uważam, że wyciąg bardzo by podniósł atrakcyjność naszego miasta.. Macie przecież ogrom pomysłów. Napiszcie jak Wy byście zagospodarowali tę górę a ja napiszę swoje pomysły.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 18 wrz 2010, 15:08

Sheriff pisze:Dlaczego patrzycie tak krótkowzrocznie. Rozejrzyjcie się jak inni sobie z takimi problemami radzą. Aby coś nowego zrobić nie możecie patrzeć na Złoty Stok tylko wyjść wzrokiem dalej. Stok narciarski to ogromny atut aby nastąpił rozwój turystyki naszego miasta. Jest wiele sposobów na zagospodarowanie stoku tak aby był atrakcyjny i przynoszący dochody. Trzeba trochę pomyśleć i to nie koniecznie konwencjonalnie, że tylko w taki sposób i tylko tak. Uważam, że wyciąg bardzo by podniósł atrakcyjność naszego miasta.. Macie przecież ogrom pomysłów. Napiszcie jak Wy byście zagospodarowali tę górę a ja napiszę swoje pomysły.
Sheriff, wyciąg narciarski to nie pastwisko...koszty utrzymania są ogromne.
Gmina ma wybudować za milion złotych obiekt, na którym komuś się być może uda zarobić (małe szanse), czy sama ma dokładać...
Tak jak napisałem - za milion złotych można dzieci szkolne wozić raz w tygodniu na narty, albo na basen - przez parę lat.

Przeczytaj ten wątek cały..

A, że zapytam gdzie byłaś w tę zimę na nartach - jakie ośrodki?

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » sobota 18 wrz 2010, 16:45

Odpowiadając na Twoje pytania Tomku powiem tak: byłam na nartach na Czarnej Górze ale tylko dlatego, że mam pensjonat obok.
I muszę powiedzieć, że wcale nie jest tam fajnie.
Po pierwsze z 20 min szukasz gdzie można zaparkować bo tłok, w sezonie 45 min czekasz w kolejce po bilet,
potem w kolejce do wyciągu no i wreszcie upragniony zjazd. No i od nowa powtórka z rozrywki czyli " kolejkowe znajomości".
Więcej stania w kolejkach niż jazdy. Ostatnio z m ężem znaleźliśmy fajne stoki po Czeskiej stronie w Zalesi. Dojazd taki
sobie, parking jest, oświetlony stok, wyciąg orczykowy, kibelek i budka gdzie kupisz herbatę jakieś specjały czeskie.
Ciężko przedostać się z parkingu na stok ale stok jest ekstra a właśnie o to chodzi. Przyjeżdża tam wuielu polaków.
Jest tanio i nie czekasz. Odnośnie kosztów utrzymania wyciągu trzeba zrobić tak aby na siebie zarabiał przez cały rok.

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » sobota 18 wrz 2010, 17:07

Prawda, że wyciąg narciarski to nie pastwisko ale ludzie to nie bydło i rozum posiadają ( chociaż może nie wszyscy). Wożąc dzieci
na narty do innych dajesz zarobić innym, wydajesz pieniądze, których nie ma. Jest to zwykła konsumpcja. Kiedy wybudujesz
wyciąg to inni zostawią pieniądze u Ciebie. W ten sposób musimy zacząć myśleć. Zastanów się jak powstają firmy prywatne
obojętnie z jakiej branży. Kupując coś u innych lub korzystając z ich usług mówisz - ja też tak potrafię - on może czemu
ja nie - i za jakiś czas otwierasz swoją firmę. A przecież też mógłbyś powiedzieć - przecież to już jest gdzie indziej to
ja posiedzę i nic nie będę robił. Podglądając innych i od czasu do czasu używając rozumku rozwijamy się poprzez naśladownictwo.
To co już dawno jest za granicą po latach wchodzi do nas a potem może dalej do Azji, Afryki. Chociaż przez ostatnie lata Azja
pokazała, że że potrafi lepiej się rozwijać niż my. Jedno co mnie denerwuje w Złotym Stoku to brak spójności mieszkańców.
Nie potrafią razem ani myśleć ani pracować, każdy zaraz podejrzewa drugiego o złe intencje. Chcecie coś zmienić ale tylko
tu piszecie o tym natomiast jak przychodzi do działania to wykręcacie się sianem. Czekam na propozycje odnośnie uaktywnienia wyciągu.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » sobota 18 wrz 2010, 20:47

Fakt Z.S się cofa ,nie idzie do przodu,jednak po co nam wyciąg jeśli obok są wyyyciągi .Dlaczego mamy robić coś co będzie znów pomnikiem.Mam wrażenie ze za X lat turystom będzie się mówić ze w Złotym Stoku było miasto sportu:same boiska ,trasy rowerowe,nording coś tam,wyciąg.Nawet w kościele tu grali w kosza[ewangelik]. :wink:

Owszem takie inwestycje mają rację bytu przy dobrej [dużej] populacji młodzieży.u nas pierw może trzeba się zatroszczyć o miejsca pracy,aby ta młodzież tu była.Samą infrastrukturą sportową nie ściągniemy młodzieży z powrotem.Turyści zaś marnie będą spoglądać na owy wyciąg,bo niby jak ich zachęcimy ,taką górką, nie wierzę aby powstało coś na miarę. :roll:

Ale jak już ktoś stwierdził innaczej ,że potrzebne,to trzeba to zrobić z sensem .Tak jak mówi scherif :cały rok musi zarabiać na siebie, nie jako wyciąg na sztucznej nawiezchni tylko coś z ja..mi ,bo kto latem jeździ na narty ?tylko fanatycy.
W sezonie bez śniegu ta górka tez mogła by się utrzymywać:zaawansowane paint bal,z atrapami militarnymi,może jakieś qadowisko,zjazdy na byle czym[czołgiem,w gumowej kuli,może jakiś przelot dwu osobową paro lotnia-sam bym polatał.Sposobów na wyciąg latem jest wiele.Trochu mnie poniosło z fantazją ale w końcu dla czego mamy znów być średnio marni
Jak sadzę ,to nasze pisanie jest w tym przypadku bez sensu ,my tu nie rządzimy tylko możemy pisać. :wink: poz

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » sobota 18 wrz 2010, 21:18

Moje pomysły na wyciąg narciarski
- pokrycie igielitem ( kosztowne ale chodzi cały rok)
- rynny zjazdowe ( zimą zjazdy półrynną -ślizgiem na sniegu, latem plewamy wodą i ślizg gotowy
- tor saneczkowy latem, zimą bobsleje
- zjazdy po trawie na nartorolkach
- zjazdy na trójkołówkach a zimą na pojazdach z płozami
- trasa ekstremalna na jazdy rowerowe ( zjazd po stoku z kamienia na kamień, wyskoki, tory przeszkód)
itd itd. Rozwiązanie na budowę basenu do armatek śnieżnych bardzo proste, sama woda napłynie a mieszkańcy Lądeckiej nie będą się obawiać o podtopienia.
Wydłużenie trasy zjazdowej poprzez budowę wiaduktu nad Lądecką i dalej zjazd po drugiej stronie,
oczywiście po zbudowaniu dalszej trasy.
Jest jeszcze wiele innych możliwości, dlatego piszę o swoich propozycjach abyście Wy również pomyśleli i podali swoje. Jesteśmy mieszkańcami tego kawałka ziemi i powinniśmy mieć wpływ na to w jakim kierunku rozwija się nasze miasto. Trochę optymizmu i wspólnego działania. Dlaczego inni mogą podjąć wspólny trud a my tego nie potrafimy - O!! przepraszam potrafimy wspólnie narzekać w tym się jedynie jednoczymy i wychodzi super. Spróbujmy trochę w innym kierunku.

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » sobota 18 wrz 2010, 21:29

Zapomniałam jeszcze o kosztach. Informacja, że przez 5 lat nie będzie można pobierać opłaty za korzystanie z wyciągu
czy stawu kąpielowego nie do końca jest prawdziwy, ponieważ wystarczy zorganizować imprezy na tych obiektach i
pobierać opłaty za uczestnictwo w imprezie. Jak się trochę pomyśli to można zorganizować pewne rzeczy w taki sposób
aby wyszło korzystnie dla miasta. Natomiast koszty budowy można ograniczyć do zrobienia planu wyciągu i jego budowy
natomiast kwestie parkingu, czy budowy infrastruktury towarzyszącej zrobić z innego programu a część nawet we własnym
zakresie. Tak jak w domu. Nie stać cię na fachowca to zakasz rękawy i zrób sam. Myślę, że korzystając z programów
unijnych oraz sprzętu i doświadczenia naszych budowlańców potrafimy coś zrobić a przy okazji pieniądze zostaną u swoich.

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » sobota 18 wrz 2010, 21:38

Sheriff pisze:O!! przepraszam potrafimy wspólnie narzekać w tym się jedynie jednoczymy i wychodzi super.
o daj spokój. Narzekanie jest super.
Można wylać swoje "gorzkie żale", pretensje i frustracje. To lepsze niz drogi terapeuta. Jak tak sobie ponarzekam to mi lepiej i z pełna werwa wracam do własnej roboty i zycia.

A tak powaznie, to czy sądzisz, że pisaniem tu cos zmienimy?
Przepraszam, że to co teraz napiszę ale to nie po to aby urazić forumowiczów.
Uważam, że jesteśmy tu jak takie fajne ludziki które sobie pisza ale niewiele z tego jest robione (bo przez kogo niby).
Takie towarzystwo własnej adoracji - bardzo fajne swoją drogą :-)

Ale po ilości nicków pojawiających sie jako autorzy widac ze jest nas tu aktywnych tylko kilka osób.

To że ja napiszę co myśle o wyciągu w żaden sposób nie zmieni tego, że i tak nic tam nie powstanie (choć wolałabym sie mylić), i nie chodzi tu o mój wrodzony pesymizm tylko o to, że władze i tak po wyborach zapmną o obiecankach cacankach i zrobią po swojemu.

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » sobota 18 wrz 2010, 22:00

Nie do końca zgodzę się z Tobą. Jest tu kilka osób, które bardzo poważnie podchodzą do swoich pasji. Nie tak dawno miałam przyjemność ich poznać i byliśmy na dobrej drodze do zawiązania organizacji wykonawczej ale poprzez pesymizm i ciągłe podejrzewanie siebie o złe intencje zamysł pierwotny umarł. Poczekamy kilka miesięcy i może niektórzy zrozumieją, że nie każdy myśli tylko o sobie i chce dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Chodzi przecież o wspólny cel. Może i dobrze jest ponarzekać ale robot.ę swoją i tak trzeba wykonać poza tym w swoich narzekaniach trzeba być konsekwentnym. Jeżeli na coś narzekam bo mnie to denerwuje to to zmieniam. Jak Cię uwierają buty to je po prostu zmieniasz. Pozdrawiam i życzę lepszego humoru.

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » sobota 18 wrz 2010, 22:10

humor mam przedni, dziękuje.
Buty owszem zmieniam, pójde dalej tym tokiem myślenia i powiem smiało, ze jak mnie majtasy cisną to też zmieniam :wink: ale durnego systemu nie zmienię ot tak jak majtasków.
Choć bardzo chciałam zmienić "coś" lub raczej "kogoś" to jendak kilka lat upłynęlo bez zmian. Oby tym razem się udało.

Więc nie pisz mi proszę o zmienianiu butów bo nie są to sprawy aż tak oczywiste.

Swoja drogą dla czeg nikt nie rozpocząl oficjalnej kampanii, wkurzaja mnie takie podchody.

Ale zgadzam się owszem, optymizm i pasja to bardzo dużo i trzeba brnąc do przodu po lepsze jutro...

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 18 wrz 2010, 22:39

Sheriff pisze:Moje pomysły na wyciąg narciarski
- pokrycie igielitem ( kosztowne ale chodzi cały rok)
- rynny zjazdowe ( zimą zjazdy półrynną -ślizgiem na sniegu, latem plewamy wodą i ślizg gotowy
- tor saneczkowy latem, zimą bobsleje
- zjazdy po trawie na nartorolkach
- zjazdy na trójkołówkach a zimą na pojazdach z płozami
- trasa ekstremalna na jazdy rowerowe ( zjazd po stoku z kamienia na kamień, wyskoki, tory przeszkód)
itd itd.
No super pomysły...nie będę gasił, że to czy tamto niemożliwie...ale zapytam z innej beczki....
gdzie tu widzisz zadanie dla gminy? Dlaczego to gmina ma budować tę kosztowną infrastrukturę - dlatego, że nikt inny nie chce (bo nie widzi tu interesu)...
Sheriff pisze: Wydłużenie trasy zjazdowej poprzez budowę wiaduktu nad Lądecką i dalej zjazd po drugiej stronie,
W Sudetach są dwa ośrodki, które mają takie rozwiązania. W żadnym z nich na pewno nie byłaś, bo nie proponowałabyś tego. Mostek to całkowita ostateczność. To lód i tłok - wypadki non-stop.
Sheriff pisze: Nie do końca zgodzę się z Tobą. Jest tu kilka osób, które bardzo poważnie podchodzą do swoich pasji.
Zgadza się, od kilku lat tą pasją są narty. Zgadzam się z Tobą, że Czarna Góra ma istotne wady...

Nie przeskoczysz tego, że ten stok nadaje się wyłącznie na oślą łąkę i do tego zdecydowanie za nisko położony.

Na pomysły takie jak igelit możesz już szukać inwestora (daj znać jak znajdziesz), bo budżetu gminy by brakło na sam igelit....
Kreatywność to cenna zaleta ale bujanie w obłokach to coś zupełnie innego.

--------------

Droga Sheriff, proszę.... tu jest wątek o wyciągu narciarskim, a nie Twój manifest programowy.

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » sobota 18 wrz 2010, 23:10

Swoja drogą dla czeg nikt nie rozpocząl oficjalnej kampanii, wkurzaja mnie takie podchody.
Myślę, że wynika to z braku kultury rozmowy - debaty jak kto chce. Cisną się pytania i nikt nie chce czekać na odpowiedź tylko najlepiej jak sam na nie odpowie a przy tym podburzy stojących obok. Stanowimy społeczność zaczepno - obronną i najlepiej jak jesteśmy w grupie. Wtedy czujemy się silni i odważni. Lubimy szydzić z innych i poddawać w wątpliwość ich słowa. Niestety nie wszyscy dorośli do tego aby rozsądnie debatować i tylko patrzymy jak tu zrobić aby komuś powinęła się noga. Tylko nie patrzymy, że w następstwie tego nam również może ta noga gdzieś się wywinąć. Poza tym niektórzy wręcz prześcigają się w wymyślaniu niewiarygodnych historii na temat kandydatów. Dlatego przez jakiś czas nie wchodziłam na forum po przeczytaniu postu, że ktoś był na spotkaniu ze mną i wychodzi, że nic ciekawego do powiedzenia nie miałam. Pewnie, że nie miałam bo nie pamiętam abym organizowała jakieś spotkanie, ale poczekam cierpliwie może dowiem się przy okazji jaki mam program. Teraz rozumiesz, że ciężko rozmawia się z najmądrzejszymi i wszystko wiedzącymi.

ODPOWIEDZ