Złoty Stok - turystyka ogólnie

gaax
...
...
GG: 7507205

Złoty Stok - turystyka ogólnie

Post autor: gaax » środa 21 paź 2009, 11:08

Witam, przeglądam forum już od dłuższego czasu, ale pewnych informacji ciągle nie znalazłem.
Od 2006 roku bywam regularnie w Złotym Stoku w celach turystycznych, ale także czysto wypoczynkowych. Przyjeżdżam o różnych porach roku na minimum 3 dni, najczęściej z dużą grupą znajomych od ok. 20 osób (znajomy posiada duży dom pół godzinki spacerkiem przez kilka pagórków od Rynku).
Za każdym razem zastanawia mnie jak to się dzieje, że w mieście przez które przewija się jakby nie patrzeć spora liczba turystów nie ma praktycznie miejsca, w którym można coś zjeść. Do pizzeri udało mi się tylko raz trafić w godzinach jej otwarcia. I tu moja pierwsza prośba - czy ktoś może rozpisać mi godziny jej otwarcia, wraz z dniami tygodnia? Odnoszę wrażenie, że są one co najmniej nieregularne :) Ciepły posiłek można wszamać też przy drodze na Paczków i w ostateczności pierogi na PKS-ie. Czy coś pominąłem? Może powstaje jakieś nowe miejsce? Z samego Rynku blisko jest do Skaliska i Kopalni i aż prosi się o restaurację. Nie jakiś tam cuda na kiju - zwyczajny obiad, czy też pizza, albo inny makaron. Cokolwiek :) Czasem decydujemy się na obiad w Paczkowie, albo nawet w Czechach przy okazji piwnych zakupów. W Stoku po prostu gastronomii brak, a to przecież podstawa do rozwoju turystyki - inaczej turysta po wyjściu z kopalni wsiada w samochód i jedzie dalej. A jak przy kopalni już jestem - dawno nie schodziłem do niej (idąc w tamtym kierunku zawsze idę prosto na Jawornik), czy tam przypadkiem nie ma jakiejś gastronomii? Jeśli tak to również będę wdzięczny za informacje o godzinach otwarcia i ew. ogólnych cenach i menu. Tyle o gastronomii.
Kolejny element to komunikacja. Z Wrocławia zdecydowanie łatwiej tu przyjechać, niż do niego wrócić. Odjeżdża przecież tylko jeden autobus i to wcześnie rano (po 6 jakoś). Ostatnio niemal zawsze przyjeżdżam samochodem, ale nigdy nic nie wiadomo :) W sumie nie sprawdzałem transportu kombinowanego wcześniej, ale widzę że do Kłodzka da się jakoś dojechać - http://pks.zloty.stok.rozklad.jazdy.e-p ... /17926.pks
No i na koniec najważniejsze, czyli atrakcje. Z planowaniem wycieczek pieszych nie mam raczej problemu o ile dysponuję mapą, chociaż ciągle nie udało mi się dotrzeć do jaskini radochowskiej. Na Jaworniku ostatnio byłem w sierpniu przemierzając całą Kotlinę Kłodzką - od Gór Sowich, przez Śnieżnik po Złoty Stok. Jednak często przyjeżdżam z mniej wędrownymi znajomymi (stąd i problemy z dotarciem do Radochowa) i mam też pytanie o krótkie trasy, powiedzmy na 3-4 godziny. Nie muszą być stricte górzyste, mogą prowadzić np. do starego kościółka w Mąkolnie, który widziałem na forum, ale nie poznałem jego dokładnej lokalizacji. Nie znalazłem też nigdzie dobrej mapy okolic Złotego Stoku.

To tak z grubsza i ogólnie, będę wdzięczny za udzielenie wszelkich informacji, porad i generalnie za odpowiedź :) Następnym razem będę tam w listopadzie, ale chyba tylko jeden dzień będę miał do zagospodarowania.

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Relacja: Mieszkaniec
GG: 8824316
Kontakt:

Re: Złoty Stok - turystyka ogólnie

Post autor: dobekfooto » środa 21 paź 2009, 16:52

"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
Primus Inter Pares
Gwarek
Gwarek

Re: Złoty Stok - turystyka ogólnie

Post autor: Primus Inter Pares » niedziela 01 lis 2009, 20:56

Stara Kużnia w Kop.Złota to : na parterze bar, zjeść tam dają smacznie, szybko i stosunkowo tanio.
Na piętrze Kużni otwarto RESTAURACJĘ w której karta dań nie odbiega od w najlepszych lokalach we Wrocławiu (ceny też). Tubylcy przestali wozić swych gości do Czech, gdyż ceny już wyższe a przede wszystkim teraz nie dorównują w smaku i ilości serwowanych potraw w Kużni. Wreszcie mamy naprawdę dobry lokal.
Poza tym, KLUBOWA w CKiP (DomKultury) oraz Nasza Szkapa również reklamują się daniami barowymi.
W Laskach agroturystyka Trzy Koguty i pensjonat El-Tan także prowadzą posiłki ,(można to znaleźć na stronie miasta www.zlotystok.pl).
Co do godzin otwarcia punktów gastronomicznych słuszna uwaga, mam nadzieję że zostanie to i inne poprawione, natomiast nie tak łatwo o dodatkowy kurs PKS do Wrocławia.
W czasie pobytu radzę wstąpić (w dnie powszednie) do Informacji Turystycznej w sekretariacie Urzędu lub w soboty do CKiP i pobrać bezpłatne foldery z mapkami.
Pozdrawiam.
PS.
Trudno polecać trasę GAAX?sowi tak obytemu turyście, jeśli to ew. przy bezpośredniej rozmowie.

ODPOWIEDZ