Czy warto odwiedzić ?

Awatar użytkownika
Kudłaty
Rotman
Rotman
Relacja: Mieszkaniec
GG: 1003247
Kontakt:

Post autor: Kudłaty » środa 31 sie 2005, 11:18

Ja może wtrące coś w temacie pseudo pustelnika, pana Mitusińskiego. Czy nie uważacie , że ten gośc jest chory psychicznie???
I druga sprawa. Pustelnia kiedyś była niezadrzewioną górą i widać z dalek abyło kapliczkę św. Anny, a teraz jest tak tam wszystko zarośnięte, że trudno przejśc tamtędy. któregoś razu poszedłem na góre z wykrywką i poucinałem przy kapliczkach gałęzie które je zakrywały. A ten pseudo katolik powiedział, że jak mnie zobaczy jeszzcze raz to mi głowe zetnie albo zwali z kamieniołomów hehe czy to jest aby normalne??:)
Gośc jak chce coś robić to powinien powycinać tam te chaszcze.

Awatar użytkownika
plantik
Sztygar
Sztygar
Kontakt:

Post autor: plantik » środa 31 sie 2005, 12:27

No Kudlaty. Respect :!: No uwazam ze to jakis debil. Moze znajdziemy nowego dzierzawce. Co ty na to M_R??
Nie kradnij! Władza nie znosi konkurencji!

Awatar użytkownika
Kudłaty
Rotman
Rotman
Kontakt:

Post autor: Kudłaty » środa 31 sie 2005, 12:34

Dzięki za uznanie:)))

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » środa 31 sie 2005, 12:52

Jak dla mnie to te kapliczki i cała droga krzyżowa są bardzo zaniedbane. Cieszę się że są ludzie którzy dbają o to. Może stary człowiek zareagował zbyt gwałtownie. Co prawda teraz je odmalowali i jakoś wyglądają ale same tabliczki to nie wszystko. Trzeba jeszcze zadbać o okolice...
Ostatnio zmieniony piątek 02 wrz 2005, 19:52 przez dobekfooto, łącznie zmieniany 1 raz.
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
Kudłaty
Rotman
Rotman
Kontakt:

Post autor: Kudłaty » środa 31 sie 2005, 16:31

I jeszcze na jednej kapliczce na obrazku wyryty jest duży pentagram, co wskazuje na obecność wandali heheh.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Relacja: Sympatyk
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » środa 31 sie 2005, 17:08

M_R-Faktycznie ja tez nie rozumiem tego wpisu ,,koleżanki z pracy''.
Jeszcze raz odpowiadam NIE JESTEM ZE ZŁOTEGO STOKU.
Przyjaciel ziemi złotostockiej

Awatar użytkownika
plantik
Sztygar
Sztygar
Kontakt:

Post autor: plantik » środa 31 sie 2005, 20:33

:? To moze wszyscy sie porzedstawiaja z imienia i nazwiska, bo troche tu zakrecone jest wszystko :?

Kosty
Sztygar
Sztygar
GG: 5343105

Post autor: Kosty » środa 31 sie 2005, 22:50

Ja tam jestem Kosty. Pustelnia rzeczywiście jst bardzo zaniedbana, nawet ściany się sypię trochę. Byliśmy tam kiedyś i prawie kolega kamieniem ze ściany dostał.
www.parkour.one.pl ---- "....zobacz sam, jak gumisie skaczą tam i siam...."

Awatar użytkownika
plantik
Sztygar
Sztygar
Kontakt:

Post autor: plantik » czwartek 01 wrz 2005, 10:03

Ciekawe kto na niego zrzucil ten kamien :twisted:

Kosty
Sztygar
Sztygar

Post autor: Kosty » czwartek 01 wrz 2005, 21:59

Sam spadł. JA tylko złapałem.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » piątek 02 wrz 2005, 19:18

Panowie!Wchodze dziś na forum....czytam...i oczom nie wierze!
Oto co przeczytałem:

DOBEK o MITUSIŃSKIM: ,,W Złotym Stoku roi się od takich psychopatów''

PLANTI: ,,No uwazam ze to jakis debil. Moze znajdziemy nowego dzierzawce.''

KUDŁATY:,,któregoś razu poszedłem na góre z wykrywką i poucinałem przy kapliczkach gałęzie które je zakrywały''. ,,Czy nie uważacie , że ten gośc jest chory psychicznie???''.

Jeśli chodzi o Mitusińskiego to Panowie naprawdę nie macie racji i obrażacie człowieka który naprawdę dba o to miejsce ile tylko może.Pustelnik został zniszczony przez samych złotostoczczan niemal doszczętnie. Tylko dzięki panu Mitusińskiemu oglądamy to co oglądamy.Może nie jest to co chcielibyśmy widzieć ale naprawdę jemu należy się szacunek za to co zrobił do tej pory.Gdyby nie on to na pustelniku dziś oglądalibyśmy fundamenty budowli tak jak po restauracji na wapiennikach.On już pilnuje i nadzoruje pustelnik co najmniej 30 lat.Robi to z własnej inicjatywy i nikt mu za to nie płaci.Wszystko co może naprawić robi za pieniądze z datków.Pomyślcie ile przez te lata musiał się użerać z łobuzami i ich gonić.Teraz jest osobą już ok 70 lat i nie ma sie co dziwić że reaguje jak reaguje.Ja sam muszę się przyznać że kiedyś mnie pogonił z pustelnika trzymając jakąś łopatę w dłoni i zwyzywał.Wtedy tego nie rozumiałem ale teraz rozumiem.Niby Was rusza że powiedział, że ,,utnie łeb'' kudłatemu-ale przecież sami wiecie, że na codzień do siebie w szkole mówicie o wiele gorszym językiem i nikt tego na serio nie bierze.Pozatym kudłaty zaczął coś tam wycinać to się gość wkurzył.Aż strach pomyśleć co się stanie z pustelnikiem jak tego człowieka już nie będzie....Może wtedy sytuacja się powtórzyć i zrujnują kaplicę ponownie bo kto będzie chciał za ,,frajer'' się tym zajmować.Ja bym chciał żeby pustelnik wrócił do lat świetności dlatego tak pisałem o tych środkach (m. innymi z Unii) ale zawsze miałem uznanie dla Mitusińskiego dla tego co robił i robi i jego nie obwiniałem nigdy za obecny stan pustelni bo znam całą powojenną historię o pustelniku.
Przecież nie możemy mieć pretensji do starszego człowieka że przez niego góra jest zarośnięta.
Tak więc chłopaki(PLANTI,DOBEK) -zawiodłem się na was.
Opiernicz się dla Was należy.Przemyślcie zanim napiszecie.Trzeba na każdą sprawę z dwóch stron spojrzeć.Musicie być mądrzy.A przy okazji wyjdzie, że ja was głupot uczę.

Kudłaty mam nadzieję, że ty tego pentagramu tam nie wyryłeś na tej kapliczce choć z Twojej wypowiedzi na to niestety wychodzi...?

Aktualnie czytam ustawy i zastanawiam się jak to zrobić żeby Górę Krzyżową (legalnie) odsłonić z drzew tak jak za lat świetności i żeby kaplicę było widać jak dawniej.No bo przecież nie pójdziemy tam sami z piłami łańcuchowymi(choć tak by było najprościej), ale skończyłoby się to więzieniem i grzywną.
Będę rozmawiał też z pewną osobą która powie mi jak pozyskiwała pieniądze na odnowę pewnej starej kapliczki.

O efektach wkrótce na forum.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » piątek 02 wrz 2005, 19:20

Mam prośbę nie pytajcie więcej skąd jestem,kim jestem bo nudna się robi ta ,,zgaduj zgadula''; a ja postanowiłem że nic już nie powiem -bo osoby pokroju KOLEŻANKI Z PRACY które piszą takie bzdury na forum mnie irytują.Tracę czas żeby prostować i negować jakieś nieprawdziwe informacje.KOLEŻANKO skoro wiesz kim jestem to napisz.Napisz też gdzie razem pracujemy-jestem ciekawy bardzo.
Ale moja diagnoza w stosunku do Ciebie KOLEŻANKO jest taka:frustracja pospolita.
Leczenie:idź na kamieniołomy i wykrzycz swoje problemy,
tam 70 -metrowa ściana łupku cierpliwie wysłucha Twoich problemów.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » piątek 02 wrz 2005, 19:26

Nawiązując do M_R która pytała czy aby nie jestem ze Złotego Stoku.Wiesz w sumie to jestem rozdarty i ciężko mi określić kim bardziej się czuję czy złotostoczczaninem czy może kim innym, ale fakt faktem w Złotym Stoku się nie urodziłem.A jeśli chodzi o ,,koleżankę z pracy'' która bredzi i sie wypowiada tutaj na forum to jest to marna podpucha w którą nie wierzcie, bowiem NIKT nawet znajomy nie wie, że tutaj ,,istnieję'' na tym forum.Rozumiecie?NIKT.I NIKT się nie dowie.

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » piątek 02 wrz 2005, 20:02

GAWLITZKU to jest kompletne nieporozumienie. Już zmieniłem treść swojego posta który rzeczywiście mógł kogoś urazić. Napisałem go pół żartem i tak naprawdę to nie miałem nic złego na myśli. Wiem że jeżeli ktoś ma dziadka to jego dziadek by zareagował tak samo na takie zachowanie. Naprawdę nie chciałem nikogo urazić a moja wypowiedź miała żartobliwy charakter. Osobiście nie miałem z tym panem nic wspólnego i nie mam powodów żeby w jakikolwiek sposób go obrażać. Doceniam wkład Pana Mitusińskiego jednak niesądze że on jeden móglby sam zajmować się kaplicą aby była w idealnym stanie.
Ostatnio zmieniony piątek 02 wrz 2005, 21:03 przez dobekfooto, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » piątek 02 wrz 2005, 20:05

Oj Dobek.Napisałem że KUDŁATY pewnie wyrył pentagram.Przeczytaj uważnie nie wiem jakim cudem przeczytałeś że KOSTY...

Awatar użytkownika
plantik
Sztygar
Sztygar
Kontakt:

Post autor: plantik » piątek 02 wrz 2005, 21:17

Ale rozumiem, ze facet stary. Ale pozbawiony jest logicznego rozumowania. Ale w sumie to mozna by mu bylo pomoc przynajmniej chaszcze powycinac.

Kosty
Sztygar
Sztygar

Post autor: Kosty » piątek 02 wrz 2005, 23:29

A myślicie, że się zgodzi?? A po za tym, to można wycinać chaszcze tak o sobie , bez żadnych zezwoleń??

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » sobota 03 wrz 2005, 09:12

Na swoim terenie możesz sobie wyciąć nawet wszystkie drzewa, nasypać kilkadziesiąt ton piasku i zrobić pustynie ale jeżeli teren należy do lasów państwowych to nie możesz zrobić w zasadzie nic :) A jeżeli teren jest jeszcze objęty jakimś obszarem ochronnym np Park Narodowy to już trzeba mieć specjalne zezwolenie. Jeżeli ktoś powycinał by krzaki przy kapliczce to myślę że nie byłoby problemu ale jeżeli chciałoby się zrobić wycinkę tak aby było widać już z daleka kapliczkę na górze to trzeba by było mieć jakieś solidne zezwolenie. W końcu jest to spora ingerencja w wygląd krajobrazu. Myślę jednak, że jest to możliwe. Oczywiście nie wycięćie całego stoku tylko tej części drzew która zasłania kapliczkę :)

Awatar użytkownika
plantik
Sztygar
Sztygar
Kontakt:

Post autor: plantik » sobota 03 wrz 2005, 22:23

Ale wiesz, ze trzeba miec zezwolenia z Wrocka :?: Moja Babcia, chciala sciac usychajace drzewo sprzed domu. A ze na jej ulicy sa zabytkowe domy, to musiala pisac wlasnie do wojowodzkiego konserwatora ZABYTKOW. Jak by sie gmina postarala to bylo by to mozliwe. Ale mozemy tez drzewa otruc :!: Wziasc jakas nie zarazliwa chorobe drzew i powstrzykiwac im :!: Same omumra :!: To byl zart....

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » poniedziałek 05 wrz 2005, 20:46

Ja tam bym narazie zostawił te drzewka w spokoju... Wyremontujmy kapliczkę i dopiero będziemy mogli zająć się drzewkami. Tak prawdę mówiąc to nie podoba mi się ta dyskusja :/ Na remont kaplicy potrzeba kilkaset tysięcy złotych a my dyskutujemy o drzewkach. Jak kapliczka będzie ładnie odrestaurowana to wrócimy do tego tematu :)

ODPOWIEDZ