spojrzenie z boku....

Awatar użytkownika
księciunio
...
...
Kontakt:

spojrzenie z boku....

Post autor: księciunio » piątek 04 lis 2005, 15:41

Witam wszystkich,
Złoty Stok znam od wielu lat, bywam tutaj po kilka razy w roku i serce się kroi,że miasteczko,które za TEJ WSTRĘTNEJ KOMUNY miało bazę noclegową, bank kwater, wyciąg narciarski,tor saneczkowy i inne takie fanaberie i które to miasteczko ma SUPERPOŁOŻENIE na głównym szlaku turystycznym.....to miasteczko umiera...
Żyje Kopalnia i jej otoczenie a reszta woła o pomstę do nieba.
Dziwne,że nie może zebrać się grupa kilk-kilkudziesięciu osób aktywnych i wdrożyć przynajmniej kilka pomysłó z tego forum!!! A widzę,że po wymiania poglądów zamiera zapał i kończy się na pisaninie.
Jak wspomniałem bywam od czasu do czasu w Stoku i nie zauważyłem zmian na plus...
Może czas skończyć bić pianę i zakasać rękawy?
A turysta ,który przyjedzie na weekend to kasa dla sklepów,parkingu,bazy noclegowej,knajp....
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kudłaty
Rotman
Rotman
Relacja: Mieszkaniec
GG: 1003247
Kontakt:

Post autor: Kudłaty » sobota 05 lis 2005, 11:58

Święta racja, teraz z noclegami krucho. Rynek powinien się bardziej rozwinąć, bo narazie tam nic nie ma. JA chętnie bym coś w Stoku porobił ale niestety jeżdzę tam żadko:(

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » niedziela 06 lis 2005, 14:13

skąd wiesz że kończy się na pisaninie Księciunio ??? nie bądź tego taki pewien. my w wakacje próbowaliśmy coś zrobić ale napotkaliśmy na wiele przeciwności losu ... jak chcesz się dowiedzieć szczegółów to pisz na gadu 8824316 albo maila [email protected] i odwiedź stronę www.foto.zlotystok.net .... wtedy może przekonasz sie że jednak nie kończy się na pisaniu :) POZDRÓWKA
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » niedziela 06 lis 2005, 14:19

skąd wiesz że kończy się na pisaninie Księciunio ??? nie bądź tego taki pewien. my w wakacje próbowaliśmy coś zrobić ale napotkaliśmy na wiele przeciwności losu ... jak chcesz się dowiedzieć szczegółów to pisz na gadu 8824316 albo maila [email protected] i odwiedź stronę www.foto.zlotystok.net .... wtedy może przekonasz sie że jednak nie kończy się na pisaniu :) POZDRÓWKA

Awatar użytkownika
księciunio
...
...
Kontakt:

zmiany...

Post autor: księciunio » poniedziałek 07 lis 2005, 14:21

byłem wczoraj w Stoku;) ...mam sentyment do miejsca i pomył na ożywienie...ale potrzebna do tego kasa...zbyt duża na moje możliwości...ale może jakieś małe konsorcjum szurniętych?
Kto chętny?? :P

Awatar użytkownika
księciunio
...
...
Kontakt:

Post autor: księciunio » poniedziałek 14 lis 2005, 17:20

i mija tydzień, sporo oglądających ...i tylko jeden się odezwał....kicha.... :?

Awatar użytkownika
Kudłaty
Rotman
Rotman
Kontakt:

Post autor: Kudłaty » poniedziałek 14 lis 2005, 17:27

JA byłem w sobote i niedziele.
Bedę chyba w przyszły piątek, może coś wymyślimy??

Awatar użytkownika
księciunio
...
...
Kontakt:

Post autor: księciunio » wtorek 15 lis 2005, 18:04

byłem też w Stoku w niedzielę i .....zaskoczyła mnie ilość turystów w kopalni....szkoda,że tylko tam bywają

Awatar użytkownika
Kudłaty
Rotman
Rotman
Kontakt:

Post autor: Kudłaty » wtorek 15 lis 2005, 18:09

Też widziałem mase samochodów. Właśnie szkoda, że Ci ludzie nie docierają do rynku, ale z drugiej strony tam nawet żadnej knajpy nie ma:(

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » wtorek 17 sty 2006, 19:51

nie oszukujmy się... rynek jest po prostu nieciekawy, kamieniczki nieodrestaurowane, zieleń zaniedbana, knajpek nie ma... co Ci biedni turyści mieli by tam robić ???

Awatar użytkownika
adalbert
Dreptacz
Dreptacz
Relacja: Sympatyk

Post autor: adalbert » piątek 14 lip 2006, 20:13

Teraz to chyba chociaż przejeżdżać przez rynek będą bo rusza "Skalisko" - jak na Złoty Stok to robi wrażenie!!! Jeśli jeszcze nie byliscie to idźcie do kamieniołomu zobaczyć chociaż. Traska według najlepszych francuskich wzorów. Mam nadzieję, że przetrwa!
A rynek jakich wiele na południu Europy. Po prostu super. Nawet ta cisza i spokój.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Re: spojrzenie z boku....

Post autor: _tomek » środa 03 lis 2010, 23:30

Po 5 latach temat prawie bez zmian...jedynie nawierzchnia i sam Rynek zrobił się ładniejszy, powstała na nim Apteka, postawiono parę tablic "dla turystów", poza tym bez zmian - nadal pusto.
Samochody do Skaliska rzeczywiście jeżdzą, mamy próg zwalniający na Staszica, sama droga do Skaliska to nadal szuter i błoto.
Mamy też nową fontannę, która zdaniem wielu jest brzydsza od starej, ale ma za to podświetlenie.
Na plus - atrakcje dla dzieci w parku.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » czwartek 04 lis 2010, 09:57

_tomek pisze:Po 5 latach temat prawie bez zmian....
Nie jest zle.Postep jakis tam jest.Nie zapominajmy,ze Zloty Stok z czasow przedwojennych i powojennych a dzisiejszy to inna bajka.Wtedy tu bylo mnostwo zakladow i pracy.Wiecej sie tez wiec dzialo.Powoli bo powoli ale idzie ku lepszemu.
Pozdrawiam
Przyjaciel ziemi złotostockiej

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » czwartek 04 lis 2010, 12:49

Do przodu? Mam wrażenie ze mamy wsteczny bieg.Co zostało z tych zakładów pracy,niewiele.Troszku ruszyła to miasto komuna:zakłady osiedla,ale obecny ustrój wyludnił i zniszczył co tylko było.Jesteśmy zdani sami na siebie, autor postu z 2005 ma troszku racji :( gminę.

Babcia
Sztygar
Sztygar

Post autor: Babcia » czwartek 04 lis 2010, 19:10

A co można powiedziec na to że miasto odcięło dojazd do Skaliska i Złotego Jaru dla grup zorganizowanych. Już przy zjeżdzie z krajówki na ul. 3-go Maja postawiono znak zakazu dla pojazdów pow. 2,5t więc autobus nie ma prawa jechac. Aż się prosi pod znakiem tabliczka z informacją, że nie dotyczy dojazdów celowych. Dla autobusów nie ma alternatywnej drogi do tych miejsc. A gdyby tak chciała się zatrzymac w Złotym Stoku wycieczka to gdzie ma zaparkowac autobus. W Ząbkowicach w Rynku wyznaczono miejsca parkingowe dla autobusów wycieczkowych a u nas ZAKAZ.

Marta Adamiak
Sztygar
Sztygar

Post autor: Marta Adamiak » czwartek 04 lis 2010, 21:03

Sprawę można łatwo rozwiązać tabliczką "nie dotyczy autokarów turystycznych".
Zakaz miasto wstawiło chyba na złość nadleśnictwu aby nie wozili wielkich ciężarówek z drewnem przez ul. Staszica i przez Rynek

Ja wiem, że to straszna głupota bo skalisko i Jar maja problem z tego powodu. Taki sam numer chciał burmistrz wykręcić Kopalni, stawiając zakaz na wjeździe na Złotą.

andrzej frankow
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: andrzej frankow » czwartek 04 lis 2010, 21:14

Pisalem o tym w pytaniach do burmistrza. Ta tabliczka to dokladnie "nie dotyczy dojazdu do posesji", bo to tez inne pojazdy np. smieciarka,szambiarka, zaopatrzenie sklepow, dowoz wegla itp. i to powinno byc szybko poprawione

ODPOWIEDZ