Kościół katolicki - potrzebne pilnie dane historyczne

Waldek
...
...
Kontakt:

Kościół katolicki - potrzebne pilnie dane historyczne

Post autor: Waldek » niedziela 11 wrz 2005, 13:24

Pilnie potrzebuję danych historycznych na temat kościoła katolickiego w Złotym Stoku. Proszę o każde informacje lecz prawdziwe, mogą być artykóły, linki do stron, daty, wypracowania cokolwiek. Proszę o przesłanie mailem.
[email protected]

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Relacja: Mieszkaniec
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » sobota 17 wrz 2005, 09:44

Czy ktoś opórcz mnie zainteresował siętym wpisem i przesłał Waldkowi jakieś informacje ???
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Waldek
...
...
Kontakt:

Post autor: Waldek » sobota 17 wrz 2005, 19:28

DOBEK ! JESTEŚ JEDYNY KTÓRY ODPOWIEDZIAŁ NA MOJĄ PROŚBĘ, DZIĘKI WILKIE /!!! POSTARAM SIĘ ODWDZIĘCZYĆ.

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Relacja: Mieszkaniec
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » wtorek 20 wrz 2005, 18:47

Cała przyjemność po mojej stronie.
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
plantik
Sztygar
Sztygar
Kontakt:

Post autor: plantik » poniedziałek 26 wrz 2005, 17:01

No ale zrobil to z moja pomocą. A apropos bryły którą mi zrobiłeś, to lekko się zgniotła :D
Nie kradnij! Władza nie znosi konkurencji!

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » wtorek 02 cze 2009, 07:47

Dla Waldka,W Archiwum Państwowym Wrocław, akta nr9 znajduje się rękopis historii kościoła katolickiego, niestety po niemiecku i pismem trudnym ale przy dostępie do osoby znającej dobrze niemiecki można otrzymać ciekawe informacje.

Szperacz
Gwarek
Gwarek

Post autor: Szperacz » wtorek 02 cze 2009, 17:36

Mam pytanie czy dokumenty te znajdują się w archiwum we Wrocławiu czy w Kamieńcu Ząbkowickim. Jeśli możesz to podaj dokładną sygnaturę akt. Pozdrawiam Szperacz.

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » wtorek 02 cze 2009, 20:02

W Kamieńcu Ząbkowickim akta nr 9 ale jest mnóstwo innych aby je tylko przejrzeć potrzeba kilkadziesiąt godzin. Koszt odbitki 2zł.

Waldek
...
...
Kontakt:

Post autor: Waldek » środa 03 cze 2009, 00:45

Witam serdecznie po 4 latach !!! Super że w końcu ktoś zainteresował się również tym tematem, u mnie na dzień dzisiejszy temat nieaktualny ale nie zamknięty, przy najbliższej okazji sprawdzę akta Państwowe, Bardzo dziękuję za podpowiedź. :lol: Pozdrawiam

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Relacja: Sympatyk
Kontakt:

Re: Kościół katolicki - potrzebne pilnie dane historyczne

Post autor: GAWLITZEK » czwartek 03 cze 2010, 17:48

Na starych rycinach widac polozenie kosciola zupelnie inne niz obecne a takze przylegajacy cmentarz.Kosciol stal blizej,stanowil wrecz przedluzenie zabudowy przy obecnym domu ksiedza.Caly wiec plac wg mojej opinii przed kosciolem az do bram wejscia to miejsce dawnego budynku.Napewno plytko sa tam stare fundamenty a moze i piwnice,katakumby.Warto byloby wzorem kosciolow na zachodzie odslonic zarys fundamentow by pokazac jak wygladala dawniej budowla.A na liste zabytkow Zlotego Stoku moznaby dopisac:,,fundamenty X(?).. wiecznego kosciola''.
Domniemam,ze w 1875 przed budowa nowego kosciola stary rozebrano w celu budowy wiekszego czy moze splonal on?Czy zna ktos moze date budowy tego wlasnie poprzednika dzisiejszego kosciola NMP?A moze byl tam i jeszcze inny,starszy.
Pozdrawiam
PS.Arsenie co z ,,rekopisem historii kosciola'',czy ktos juz podjal sie tlumaczenia?
Przyjaciel ziemi złotostockiej

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » czwartek 03 cze 2010, 20:43

Pokazywałem próbki pisma różnym osobom ale nikt nie chciał się podjąć.
Przesłałem do Niemiec ale wątpię aby ktoś chciał się bawić z takim trudnym pismem i poświęcić temu naprawdę dużą ilość czasu. Do tego potrzeba zapaleńca. Orginał znajduje się w Kamieńcu i każdy może skorzystać-2zł od strony. Ja mam tylk 2 str a jest tego kilkadziesiąt o ile dobrze pamiętam.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: łazik » piątek 04 cze 2010, 10:06

Ta strona co jest na forum została poddana tłumaczeniu w Berlinie,nie długo jak przyjadą goście to ją przywiozą.Warto by przetłumaczyć resztę ,ale skoro tego jest tak dużo najlepiej by było wybrać jakąś część, przede wszystkim zrobić dobre skany,bo wiem że mieli właśnie ten problem z tą jedną stroną .

ODPOWIEDZ