Wypalanie skał octem

Szperacz
Gwarek
Gwarek

Wypalanie skał octem

Post autor: Szperacz » poniedziałek 07 mar 2011, 14:31

Poszukuje informacji na temat kruszenia skał gorącym octem. Jeśli ktos ma jakieś materiały to bardzo proszę o ich zamieszczenie lub podanie odnośników. Pozdrawiam Szperacz

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Re: Prośba o pomoc

Post autor: łazik » poniedziałek 07 mar 2011, 16:21

Moja żona myje wszystkie zakamienione gary octem :D Ja zaś jak mam zardzewiałą ,zakamienioną starą rzecz to tylko i wyłącznie traktuję ją octem,może być nie wiadomo jak zakamieniona i zardzewiała,tydzień w occie i wychodzi sam świecący metal.Zaś w budownictwie niewolno zbliżać octu do kamieni bo np na marmurze zrobi wżer.
Coś w tym jest.Czytałem że armia Hanibala tak pokonała Alpy[gorącym octem].W necie zbyt wiele niema ,ale głównie wapień ocet niby bierze.
Tu jakaś wzmianka jest ,ale nic naukowego.
http://www.paranormalne.pl/topic/26024- ... -michigan/
Coś konkretnego masz na myśli?

_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 07 mar 2011, 17:18

Przede wszystkim....moderatora...bo to nie temat na taką pomoc...tylko dla bardziej potrzebujących...
Szperacz pisze:Poszukuje informacji na temat kruszenia skał gorącym octem. Jeśli ktos ma jakieś materiały to bardzo proszę o ich zamieszczenie lub podanie odnośników. Pozdrawiam Szperacz
Popytałem...mój tato odsyła Cię do Agricoli...gdzieś mu się to obiło o uszy, ale nie pamięta gdzie...chodziło o polewanie gorących skał.
Mówił, że to mogło być podobnie jak z innym specyfikiem...w wielu opisach pojawia się także mocz młodych chłopców...

Chodzi o to, że może nie mieć naukowego uzasadnienia...równie dobrze mogłoby to być "kruszenie skał oranżadą"....

łaziku. nie ma co smrodzić octem w domu...są środki do tego - można kupić w np. w rossmanie.
Ostatnio zmieniony wtorek 08 mar 2011, 10:53 przez _tomek, łącznie zmieniany 1 raz.

Szperacz
Gwarek
Gwarek

Post autor: Szperacz » poniedziałek 07 mar 2011, 17:45

Znalazłem informacje jakoby Scharffenberg i jego przyjaciel Johan Pauwens próbowali nową metodą gorącym octem kruszyć w naszej kopalni rudę arsenu. Trochę mnie to zdziwiło. Musieliby skałe rozgrzać i co wtedy ze związkami arsenu. Mieszanka kwasu i arsenu w korytarzu kopalnianym? Kto byłby w stanie cos takiego przeżyć. Szukam tych informacji ponieważ może octem działano w inny sposób. Pozdrawiam Szperacz

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » poniedziałek 07 mar 2011, 18:21

Coś znalazłem,nawet nie wiem skąd ta rycina.Metoda ogniskowa czyli jest faktem,więc czymś polewano gorące skały.Zobaczcie że układ szybików wywalał cały dym na zewnątrz.Nie jestem pewny czy to Agrikoli,ale styl jego.
[URL=http://img195.imageshack.us/i/gffhgh.jpg/][IMG]http://img195.imageshack.us/img195/2862/gffhgh.jpg[/IMG][/URL]

wczytało się
Ostatnio zmieniony wtorek 08 mar 2011, 10:40 przez łazik, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » poniedziałek 07 mar 2011, 18:22

Przenieście wątek do innego działu ,bo w tym obrazów nie wyświetla.Sprawdziłem Agrikolę jest jedna inna rycina rozpalania ogniska pod skałami,tej ryciny tam nie ma.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Re: Wypalanie skał octem

Post autor: łazik » wtorek 08 mar 2011, 10:41

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

ODPOWIEDZ