Inne sztolnie poza trasą turystyczną

Piotrek

Inne sztolnie poza trasą turystyczną

Post autor: Piotrek » piątek 14 sty 2005, 13:42

Hej.
Gdzie oprócz tras z przewodnikiem można połazić po sztolniach?
coś słyszałem o sztolni na ulicy górniczej - jak jest z jej dostępnością?
jest coś na górze Haniak?

Piotrek

Awatar użytkownika
Kudłaty
Rotman
Rotman
Relacja: Mieszkaniec
GG: 1003247
Kontakt:

Post autor: Kudłaty » poniedziałek 17 sty 2005, 19:34

Ja bym chętnie pomół w udroznainiu zasypanych sztolni przez niemców, a moze ruskich.
Pozdrawiam
jak ktos bedzie chetny albo bedzie wiedzial ze kopalnia odgruzowauje wejscia to prosze o kontakt chetnie pomoge.
Dysponuje tez profesjonalnym wykrywaczem metali

Gość

Post autor: Gość » czwartek 10 mar 2005, 21:42

Co gadasz to nie przez niemcow ani ruskich tylko przez drobny sabotaz ze strony szwedów

Gość

Post autor: Gość » czwartek 10 mar 2005, 21:52

ty durniu(gosciu) jak cos piszesz to się podpisuj. A kolega gość chyba nie zna zabardzo historii. hehe

Gość

Re: Inne sztolnie poza trasą turystyczną

Post autor: Gość » niedziela 28 sie 2005, 19:29

Piotrek pisze:Hej.
Gdzie oprócz tras z przewodnikiem można połazić po sztolniach?
coś słyszałem o sztolni na ulicy górniczej - jak jest z jej dostępnością?
jest coś na górze Haniak?

Piotrek
a co ciekawego :?:

Awatar użytkownika
plantik
Sztygar
Sztygar
Kontakt:

Post autor: plantik » poniedziałek 29 sie 2005, 14:27

Ta o ile się nie myle jest sztolnia św. Barbary. I jest czesciowo zamurowana. Ale na górze jest troche miejsca i mozna tam wejsc :twisted:
Nie kradnij! Władza nie znosi konkurencji!

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Relacja: Sympatyk
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » poniedziałek 29 sie 2005, 19:46

Witam.Nie radzę na Górniczej wchodzić do tej sztolni z wykutym ,,okienkiem''-BARBARA.Ciężko jest wyjść stamtąd a poza tym w środku nie ma nic ciekawego, każdy korytarz kończy się zawałem.Stemple miękkie jak wata.
Przyjaciel ziemi złotostockiej

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » wtorek 30 sie 2005, 20:43

Ciąg dalszy do tematu o sztolni Barbara na ul.Górniczej. Ciekawi mnie to, że w sztolni Barbara pomimo takiego grubego muru ktoś był tak zdesperowany żeby go przebić i się dostać do środka.W środku ,,BARBARY'' każdy korytarz kończy się po pewnym czasie zawałem.Ale jest nawet dość długa.Szczerze to odradzam wchodzenie do niej bo nic ciekawego w niej nie ma.Co było do wyniesienia to wyniesiono włącznie z metalowymi elementami.Poza tym samo wejście do niej wymaga niezłych akrobacji.

A zresztą jak chcecie to wchodźcie do,,Barbary''...
KWIK zarobi;)

Moim zdaniem o wiele ciekawsze są takie które nie są znane i nie ma ich na większości map i do których przez dziesiątki(setki)lat nikt nie wchodził.Tam można ,,coś'' znaleźć.Nie są to skarby o jakich wszyscy marzymy ale takie zwykłe przedmioty.Np w jednej z takich sztolni znalazłem stare drewniane pudełko z żelaznymi okuciami oraz(uwaga) drewniane drzwi obite czymś czarnym(coś przypominającego papę)- stały dalej na swoim miejscu pomimo upływu lat.
Choć nikt nie wie co znajdziemy - to jest zawsze niewiadoma:)

Cały Złoty Jar jest naszpikowany kopalniami jak ser i to bardzo starymi, od wieków nie eksploatowanymi tylko, że czas już zatarł ślady wejść do nich(a przypominam, że starych map jest mało, a wielka ilośc materiałów spłonęła w pożarach ratusza, część pewnie wywieźli też Niemcy po II wojnie) i ciężko jest je odnaleźć...ale jak ktoś ma bystre oko...i potrafi czytać topografię terenu....:)
Ważny jest też sprzęt.Ja go nie używałem(bo nie miałem).Chodziłem po lasach z mapą lub ,,na pałę'' ale wiem, że takie podobne ,,stowarzyszenia'' w jakich działa Kudłaty, mają ,,sondy'' które wskazują czy w ziemi jest pusta przestrzeń i czy struktura gleby jest zmieniona na skutek ,,robót''.Z takim sprzętem to można szukać...Kudłaty macie takie coś?Orientujesz się może ile takie coś kosztuje?

Awatar użytkownika
plantik
Sztygar
Sztygar
Kontakt:

Post autor: plantik » wtorek 30 sie 2005, 21:23

Te tereny zostaly juz po 50 razy obczajone. I tylko profesjonalisci moga jeszcze cos tu zdzialac(tak mi sie zdaje). Ale kolo kamienia Riegera jest jakis szyb. Jak by tam wpasc z lopata to moze by sie gdzies weszlo. Tylko uwarzac na siebie, bo Zloty Stok bedzie mial areklame.

Awatar użytkownika
Kudłaty
Rotman
Rotman
GG: 1003247
Kontakt:

Post autor: Kudłaty » środa 31 sie 2005, 11:04

Taki georadar był uzyty w Srebnej Górze, niestety nie dano zezwolenia na kopanie tam. Choc sa tam wyraźne pustki. Jest on drogi i musi go obsługiwać wykwalifikona osoba, która wcześniej została przeszkolona. Bo zwykły człowiek nic nie będzie rozumiał z tego. W Złotym trzeba by miec namierzone dokłądnie sztolnie bo chodzenie po całym lesie było by troche pracochłonne.
Kolejną sprawą jest później odkopanie sztolni i prawidłowe oszalowanie, żeby nic później na głowę nie spadło.

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » środa 31 sie 2005, 13:27

Planti nikt nie badał tych terenów 50 razy... wątpie czy ten teren został chociaż raz zbadany... (?) Żeby zbadać teren taką sondą to trzeba by było mieć bardzo dużo czasu i trzeba by było zatrudnić kogoś do obsługi. Z tego co wiem to taka sonda pokazuje na ekraniku jakieś bazgroły których zwykły człowiek na pewno nie odczyta. Najłatwiej odkrywać sztolnie ze starymi mapami albo po prostu przeszukując teren i szukając wgłębień które zwykle towarzyszyły sztolniom i szybom... Ja się za takie coś nie mam zamiaru brać... Jestem ślepy jak kret ale to nie oznacza że muszę włazić pod ziemię i tam kopać :lol:
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » środa 31 sie 2005, 17:10

Chłopaki a macie jakieś dobre mapy?

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » środa 31 sie 2005, 20:20

nie mamy żadnych map :( no ale interesujemy się Złotym Stokiem dopiero od dwóch miesięcy i myślę że nasz zbiór materiałów będzie się powiększał :roll:

Awatar użytkownika
plantik
Sztygar
Sztygar
Kontakt:

Post autor: plantik » środa 31 sie 2005, 20:36

No moze ja zdobede jakies mapy. Ale nie na pewno. Bylo w pogromcach mitow jak odczytywac takie sondy :!: poradzil bym sobie. Bo pogromcy zabetonowali swiniaka w chodziku i po dwoch miesiacach sprawdzili sonda czy zostala pusta dziura. :D A w ogole Dobku to ty jestes slepy jak Jez Jerzy :!:

Kosty
Sztygar
Sztygar
GG: 5343105

Post autor: Kosty » środa 31 sie 2005, 22:54

To co ja jestem?? Mapy są w kopalni....jak by je tak wynieść?? żart Może kiedyś przez przypadek Dobku gdzieś wpadniesz do jakiegoś szybu?? Fajnie by było. Ale powiedz nam wtedy to pójdziemy tam w więcej osób (np.3) i pomożemy ci kopać kreciku.
www.parkour.one.pl ---- "....zobacz sam, jak gumisie skaczą tam i siam...."

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » piątek 02 wrz 2005, 18:53

Jeżeli chodzi o mapy Złotego Stoku to w najbliższym czasie może uda mi się załatwić tzw "sztabówki". Nie wiem czy na cokolwiek się one przydadzą ale nie zaszkodzi jeżeli znajdą się w moim posiadaniu.
Co do tych sztolni to nie jestem zwolennikiem penetrowania takich miejsc gdyż to stwarza pewne niebezpieczeństwo a kilka razy w życiu przekonałem się że lepiej nie pchać się w kłopoty ...

Awatar użytkownika
plantik
Sztygar
Sztygar
Kontakt:

Post autor: plantik » piątek 02 wrz 2005, 21:19

No Ja tez bym zrezygnowal z takich praktyk, dodatkowo mam przed soba prawie cale zycie. Jestem jeszcze glupi szczeniak.(o czym kilka razy sie przekonalem :? )

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Sztolnie :)

Post autor: dobekfooto » niedziela 02 paź 2005, 15:14

Czy mógłby mi ktoś udzielić informacji gdzie w Złotym Stoku znajdują się jakieś stare zapomniane sztolnie do których można by było wejść ???
PS: Nie żedym chciał chodzić po nich tylko tak po prostu z ciekawości chciałbym się dowiedzieć :D

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » poniedziałek 03 paź 2005, 11:27

Dobek-tych sztolni do wchodzenia jest niewiele...przynajmniej bezpiecznego.Dużo jest zasypanych.Ale wiem i to taka ciewostka dla Was i pewnie tego nie wiecie, że w pobliżu źródełka na ulicy Złotej jest jakaś sztolnia-ale zasypana.

Montelli
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Montelli » wtorek 11 paź 2005, 15:17

Monsieur Dobek, możemy pogadać, ale nie tu, bo to czasem ciężko wytłumaczyć miejsce. Zapraszam przy okazji wizyty u Plantiego.

ODPOWIEDZ