15 lat minęło...

REX
Sztygar
Sztygar

Re: 15 lat minęło...

Post autor: REX » środa 07 gru 2011, 19:27

Zobaczysz CKiP pracujące w niedzielę czy święta tak jak drugi księżyc nad Ziemią.

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: WNO FOLLOWER » czwartek 08 gru 2011, 07:34

WNO FOLLOWER pisze:Przeraża mnie to... wystarczy zrobić z 5 zdjęć i wysłać do takiego portalu. Promocja jest.
Np Aszka wysłała zdjęcia z wizyty Jurka w ZCACH:
http://dza.doba.pl/?s=subsite&id=5263&mod=3
Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

maadam
Sztygar
Sztygar
Relacja: Mieszkaniec

Post autor: maadam » czwartek 08 gru 2011, 10:44

Niech orkiestra nie mówi że do ostatniego dnia czekała na jakiś ges bo w czwartek pytałam czy zagra na mszy barbórkowej i usłyszałam, że już za późno.

Owszem barbórki w kopalni nie było i to ze względu nie tylko na konflikt co na zeszłoroczne obchody, komentarze, że bigos był dla plebsu a szlachta bawi się na piętrze i inne komentarze ludzi którzy przyszli chyba tylko po to aby się najeść i napić za darmo. Po kilku latach tych komentarzy, dokuczania i kibicowania burmistrzowi, mieszkańcy przyczynili się do zamknięcia obchodów- to jest tak smutne słyszeć takie komentarze, że na prawdę nie chce się nam tego organizować.

Oczywiście nikt z kopalni nie zapomniał o naszych górnikach i w piątek była delegacja z kwiatami, życzeniami i czekoladową złota sztabką do każdego górnika. W Echu były również życzenia.

Burmistrz w trosce o gminę i kopalnię zapomina kto jest tu ważny. Woli nas gnębić, wozić się po sądach ale przez te trzy kadencje ani razu nie zorganizował nic dla górników. Tak go obchodzi kopalnia- sam mówił, że to dla dobra kopalni, jej pracowników i miasta te wszystkie jego poczynania.
OBŁUDA, MAŁOSTKOWOŚĆ I MŚCIWOŚĆ

przepraszam ale muszę kończyć bo kolokwialnie mówiąc rzygać mi się chce na myśl o tym zaangażowaniu i trosce o miasto!

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » czwartek 08 gru 2011, 11:32

maadam pisze:Niech orkiestra nie mówi że do ostatniego dnia czekała na jakiś ges bo w czwartek pytałam czy zagra na mszy barbórkowej i usłyszałam, że już za późno.
Marto powiedz no proszę, kogo to w ten czwartek pytałaś?

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » czwartek 08 gru 2011, 11:45

rozmawiałam z panem Gawłem który właśnie wyszedł z propozycją grania w kopalni. Ponieważ w kopalni nie było to powiedziałam, że mogą przecież grać w kościele bo w tym roku zamówiliśmy mszę barbórkową. Ponoć dzwonił do kapelmistrza i ten powiedział, że za późno...
Wykonaliśmy kilka rozmów. Ja z księdzem, który mówił, że tez kiedyś pytał ale jakoś bez oddźwięku. Potem ja do pana Gawła, że ksiądz bardzo chce i się cieszy ale pan Zbyszek był już po rozmowie z kapelmistrzem i tenże mówił, że za późno.

Poza tym orkiestra poza tubami i bębnem ma tez struny głosowe i też mogą się zapytać u księdza czy na mszy nie zagrać. Ja nie krytykuję broń mnie panie bogu orkiestry. Tylko, że może czas się trochę ruszyć i zainteresować a nie tylko czekać aż ktoś kogoś zaprosi.

Ela była w ten dzień i była na mszy (a propos
Arsen pisze:Niestety, nie było Pani Szumskiej
0

Ciekawa byłam czy ktoś jeszcze w tym mieście pamięta o górnikach... teraz wyraźnie widać kogo ludzie interesują... i niech mi żaden Mentalista nie powie, że nie mam racji bo choć raz powinien przyznać mi rację :-)

Wystarczyło nie zrobić barbórki i nikt nawet słowa nie powiedział z miasta, gminy, CKiP czy urzędu... smutne bo wiem jak tym ludziom zależy aby o nich pamiętano.
Ostatnio zmieniony piątek 09 gru 2011, 16:40 przez maadam, łącznie zmieniany 1 raz.

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » czwartek 08 gru 2011, 12:05

Przepychanie się ludzi po bigos i cheb w zeszłym roku było żenujące :lol:

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » czwartek 08 gru 2011, 15:59

maadam pisze:Ciekawa byłam czy ktoś jeszcze w tym mieście pamięta o górnikach... teraz wyraźnie widać kogo kasa a kogo ludzie interesują... i niech mi żaden mentalny nie powie, że nie mam racji bo choć raz powinien przyznać mi rację
A w tych tematach akurat to się zgadzamy. :wink:
maadam pisze:Wykonaliśmy kilka rozmów. Ja z księdzem, który mówił, że tez kiedyś pytał ale jakoś bez oddźwięku. Potem ja do pana Gawła, że ksiądz bardzo chce i się cieszy ale pan Zbyszek był już po rozmowie z kapelmistrzem i tenże mówił, że za późno.
maadam pisze:Niech orkiestra nie mówi że do ostatniego dnia czekała na jakiś ges bo w czwartek pytałam czy zagra na mszy barbórkowej i usłyszałam, że już za późno.
niebieski24 pisze:orkiestra do ostaniego dnia czekala na jakis gest
Oj temat jak widać bardzo zawiły. Na początek należy spytać co Niebieski24 miał na myśli pisząc - gest. Co to jest gest?
Może orkiestrze nie pasowało grać w kościele?- przekonania religijne!
Jak w czwartek 01.12.2011 było za późno to proponuję zacząć słać prośby już od dziś czyli również w czwartek 08.12.2011 o granie na Barburkę 2012.

Życzę powodzenia dla dobra ogółu.

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 08 gru 2011, 16:15

Ja osobiscie na probie w sobote rozmiawialem z Kapelmistrzem , mowil ze nawet wyslal maila na kopelanie zaraz po obchodach 11 listopada , w takim razie Pan Gawel dal ciala bo wszyscy byli chetni do ostaniego dnia tak jak pisalem .

Jak wiemy w orkiestrze gra 16 osob , to nie jest takie proste zebrac wszystkich z dnia na dzien , sporo osob mieszka poza Zlotym Stokiem .

w tym gescie chodzilo mi o telefon lub kontakt - przepraszam w takim razie bo nic nie wiedzialem o kontakcie z Panem Gawlem

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 08 gru 2011, 16:42

Ku pokrzepieniu serc, nasza górnicza orkiestra ostatni raz w górniczych czapkach:

Obrazek

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » czwartek 08 gru 2011, 16:53

_tomek pisze:nasza górnicza orkiestra
Nasza ?! Przecież ja na tym zdjęciu nikogo nie poznaję - chyba tam Daniel Wrona w tle.
Już wcześniej słyszałem, że "nasza" orkiestra jest jak porządny klub francuski - 2 Brazylijczyków, 3 Hiszpanów, 1 Polak, 2 Niemiec, 2 Włochów, 3 z państw afrykańskich i 2 Francuzów tylko że na ławce.

Miasto złotej przygody nawet nie stać na miejscową orkiestrę :cry: . Musi być zatem bogate jak porządny klub europejski. :roll:

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 08 gru 2011, 17:30

widzisz takie czasy , w ZS mlodzi wola siedziec na lawkach albo przed komputerem tak wiele sie dzieje ze nie wiedza co z soba zrobic

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 08 gru 2011, 17:36

Obrazek

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 08 gru 2011, 17:56

to ja dodam cos od siebie ze zbiorow ;) mam nadzieje ze nikt zly nie bedzie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » piątek 09 gru 2011, 10:01

ODPOWIEDZ