NOWA OFERTA

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar
Relacja: Sympatyk

NOWA OFERTA

Post autor: zlotasztabka » niedziela 23 maja 2010, 08:20

Ostatnio zmieniony niedziela 23 maja 2010, 14:29 przez zlotasztabka, łącznie zmieniany 1 raz.

Szperacz
Gwarek
Gwarek

Stowarzyszenie

Post autor: Szperacz » niedziela 23 maja 2010, 09:31

Przeniosłem tu to wczesniej napisałem jako nowy temat. Po pierwsze członkowie forum nie mają osobowości prawnej. Pisanie takich apeli do niczego burmistrza nie zobowiązuje. Co innego osoba lub organizacja mająca osobowość prawną np. Stowarzyszenie Użyteczności Publicznej. Mam pomysł aby pod egidą takiego sztandaru zawiązać i w sądzie zalegalizować Towarzystwo Miłośników Złotego Stoku. Rejestracja w Sądzie Rejestracyjnym trochę kosztuje około 1500 zł. Jest to chyba do przełknięcia. Proponuję zainteresowanym spotkanie 4 czerwca 2010 piątek po Bożym Ciele. Większość ma ten dzień albo odpracowany albo wolny godz. 16 sala kawiarni przy CKiP Trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty i kasę na wpisowe. Pozdrawiam Szperacz

Arsen
Gwarek
Gwarek

Re: NOWA OFERTA

Post autor: Arsen » niedziela 23 maja 2010, 10:04

A jak się ma motoryzacja w lesie z planem rozwoju turystyki. Dla poznania skutków takiej decyzji proponowałbym dwugodzinny rajd tych samochodów dookoła ratusza na rynku podczas spotkania Rady Miasta.

Awatar użytkownika
Marcin Przybysz
Sztygar
Sztygar
Kontakt:

Post autor: Marcin Przybysz » niedziela 23 maja 2010, 19:50

Choć Kopalni kibicuję od lat, i na wąskim torze pomagam, to napiszę otwarcie - jakbym trafił na te złomy w lesie, szlag byt mnie trafił. Dwa lata temu debil w terenówce mało mnie i mojej rodziny nie rozjechał pod Szklarską Porębą.

Czy te "rajdy" po lesie są legalne? O ile wiem, ruch pojazdów mechanicznych w lasach jest zakazany?
Obrazek

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » niedziela 23 maja 2010, 21:10

Kazda inicjatywa kopalni zlota i kolejna atrakcja dla turystow zasluguja na brawa.Ale......chcialbym sie dowiedziec zlota sztabko ktoredy te trasy beda prowadzic.Bo jezeli w okolicach Zlotego Jaru i w okolicznych lasach to jednak wolalbym aby kopalnia kierowala sie w kierunku bardziej ekologicznym.Wiem,ze jest duzo ,,swirusow'' ktorzy lubia ryk motorow,quadow i jeepow w lesie lub na drogach.Ja pomimo mlodego wieku jednak na dzwiek np.modnych ostatnio kladow(quadow) dostaje nerwicy.A najgorzej jak taki quad lub jeep mnie bezposrednio mija lub slysze gdzies w oddali ten monotonny ryk przez kilka godzin.Wtedy nie moge mysli zebrac!(a moze ja sie starzeje :cry: )
Nalezy tez pamietac,ze nasze lasy sluza nam do spacerow,odpoczynku w ciszy a nie wsluchiwaniu sie w mijajace nas ryczace auta.No i oczywiscie sprawa ekologii.Takie pojazdy gubia w lesie olej,smary,paliwo i inne szkodliwe rzeczy.
Pomysl na pewno dobry-ale w rozsadnej odleglosci od miasta i najlepiej w polach np.w kierunku Plonicy a nie w lesie.
Pozdrawiam
Przyjaciel ziemi złotostockiej

andrzej frankow
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: andrzej frankow » niedziela 23 maja 2010, 23:03

Bierzmy przyklad z Midzgorza. Tam brak chenych do wjezdzania takimi pojazdami na Snieznik. Straz Lesna i Lesniczy starannietego pilnuja. Takie pojazdy w granicach parku krajobazowego jakim sa naszwlasy to pomylka.

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » poniedziałek 24 maja 2010, 08:55

Czy Rada Miejska i Nadleśnictwo wyrażiły zgodę na tą nową działalność gospodarczą i czy zyski z tego będą wpływały do kasy gminy. Nasze drogi są dostatecznie rozjeżdzone i praktycznie nie naprawiane aby dopuścić do dalszej dewastacji. Konieczna jest informacja o przebiegu tras dla tych pojazdów.

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Relacja: Mieszkaniec
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » poniedziałek 24 maja 2010, 09:40

Jeżeli udałoby nam się założyć Nasze Stowarzyszenie to drugą w kolejności sprawą powinno być wysłanie oficjalnego pisma do burmistrza o ukrócenie tego procederu. Z tego co wiem na jazdę samochodem po lesie trzeba mieć specjalne uprawnienia. Potem człowiek idzie do lasu a tu półmetrowa warstwa błota ...
Albo staramy się żeby nasza gmina miała rzeczywiście ten turystyczny charakter albo rozwalamy wszystko co się da. Tym razem inwestycja nie trafiona.
Odnośnie przejęcia Stowarzyszenia Jawornik, inicjatywa jego powstania była pokierowano chęcią budowy składowiska odpadów. Myślę, że dobrym pomysłem jest odświeżenie jego działalności, aby nie odpuszczać do DEWASTACJI naszych pięknych gór.
Ponieważ mało kto o tym wie - informujemy, że zabrania się wjazdu pojazdem silnikowym zaprzęgowym(samochodem, ciągnikiem, motocyklem, motorowerem czy też popularnym quadem) a także pojazdem zaprzęgowtm do lasu. Zakaz nie dotyczy jazdy drogą publiczną prowadzącą przez las lub drogą, duktem leśnym, który jest oznakowany drogowskazem jako dojazd do miejscowości lub obiektu usytuowanego przy tej drodze/dukcie leśnym.

Zakaz powyższy wynika z zapisu art. 161 Kodeksu Wykroczeń i jest zagrożony mandatem do 500 zł lub karą grzywny do 5 000 zł wymierzonej przez sąd grodzki.

Mandat za to wykroczenie mają prawo nałożyć Strażnicy Miejscy, ale także funkcjonariusze Straży Leśnej i Policji.

Zakaz mimo, że obowiązuje cały rok, nabiera szczególnego znaczenia teraz - kiedy grozi nam fala upałów, a zagrożenie pożarowe w lasach wzrasta do ekstremalnie dużego.
Nigdy nie byłem przeciwny działalności kopalni i uważam, że za tworzenie miejsc pracy należą się pani Eli brawa. Jednak nie rozumiem jak można zarabiać pieniądze popełniając przestępstwo. Ta sprawa powinna być jak najszybciej wyjaśniona. A jeżeli ktoś wydał zgodę na ten proceder to chciałbym wiedzieć czym kierował się w tym wypadku...
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » poniedziałek 24 maja 2010, 17:47

Jakoś jestem niedoinformowany.Gdzie pisze że rajdy odbywają się bezpańsko w lesie, a nie na prywatnych terenach.O ile są zorganizowane na prywatnych terenach to ja jestem za .Nie każdy lubi hodować gołębie. :lol:

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » poniedziałek 24 maja 2010, 17:59

Łaziku, wierzysz w to co napisałeś ? Czy myślisz, że ktoś jest w stanie wykupić kilkadziesiąt hektarów lasu żeby jeździć po nim samochodami ... Mogę się oczywiście mylić, ale fakt jest taki, że coraz ciężej się chodzi po naszych błotnistych drogach :( Można oczywiście jak za dawnych lat - zwalić wszystko na amerykanów - to oni przyjeżdżają swoimi jeepami i niszczą nam drogi ;)

Awatar użytkownika
Marcin Przybysz
Sztygar
Sztygar
Kontakt:

Post autor: Marcin Przybysz » poniedziałek 24 maja 2010, 20:21

A ja poszedłem po rozum do głowy. Otóż, moi drodzy, jakoś tak sobie założyłem, że jak Kopalnia to od razu te graty muszą do Złotego Jaru jechać. I błędnie założyłem - bo jednak jest takie kilka(naście?) prywatnych hektarów, po których hulaj dusza, nawet quadem czy terenowym autem. I jak najbardziej w ofercie Kopalni. Cóż, lasy uratowane :lol:

A quadów i tak nie lubię :-)e007
Obrazek

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » poniedziałek 24 maja 2010, 23:12

Te hektary są w Laskach na prywatnym uboczu,z tego co wiem.Ale mało w was koledzy adrenaliny,ja bym z chęcią zjechał wreszcie w leśnym parku linowym od szczytu do szczytu.Jak na razie nie ma w ofercie tak wysoko liny.poz :wink:

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » wtorek 25 maja 2010, 00:04

Jeżeli niszczone będą te hektary w laskach to proszę bardzo. Adrenalinę można wytworzyć w bardziej cywilizowany sposób, nie niszcząc przy okazji wszystkiego dookoła. Rozbijanie szyb cegłami to też dobry sposób na sporą dawkę adrenalinki a jakoś nikt przy zdrowych zmysłach tego nie robi. Zanim podejmie się jakąś decyzję powinno się przemyśleć wszystkie za i przeciw...

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » wtorek 25 maja 2010, 10:52

TMB też jest świetną formą wyzwalania adrenaliny,tylko że na dwóch ,a nie czterech kółkach.poz :P

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » wtorek 25 maja 2010, 10:57

TMB czy MTB ?

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » wtorek 25 maja 2010, 11:07

Masz rację czy. :wink: Nie trzymam strony kopalni,lecz chodząc po lasach nigdy nie spotkałem na leśnych drogach terenówek. Jest faktem że qładziarze niszczą te drogi.Jedyne terenówki to służby leśne.POZ :roll:

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » wtorek 25 maja 2010, 11:29

Nowa oferta ze strony http://www.kopalniazlota.pl
Więc nie zdziw się jeżeli niedługo spotkasz :) Ja jestem zwolennikiem kopalni i do tej pory nie miałem żadnych zastrzeżeń do ich działalności. Jednak nie jestem w stanie zaakceptować niszczenia lasu celem zarabiania pieniędzy. Quadziarzy chętnie bym powystrzelał, jak każdy szanujący się miłośnik przyrody :)

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » środa 02 cze 2010, 21:54

w 2008r 28 listopada rada miejska zgodziła się na zagospodarowanie terenów wokół wyciągu na 4x4.

Awatar użytkownika
adamski
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: adamski » czwartek 03 cze 2010, 19:59

I "bardzo dobrze", jak rozjeżdżą całą górę, to może powstanie Jedyny w Polsce stok do jazdy extremalnej i wyczynowej i tabuny zapalonych narciarzy przyjedzie pohasać na deskach, nartach i skuterach śnieżnych; aby wyciąg miał kogo wozić - oczywiście jak już powstanie. :mrgreen:
Pozdrawiam
Adamski

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » czwartek 03 cze 2010, 21:14

Tylko żal mi okolicznych mieszkańców. Powinni zostać zwolnieni z płacenia podatku oraz należy wypłacać dodatek do mieszkania w szczególnie szkodliwych warunkach.Ci co dostali zgodę na tego typu działalność powinni płacić za każdorazowe przekroczenie poziomu hałasu ponad 30dB a osoby w Radzie miasta powinni zostać przekwaterowani do budynków w najbliższym sasiedstwie tej Trasy i otrzymać dodatkowe Plusy przed zbliżającymi się wyborami do Rady. Dziwię się jednak, że nikt nie oprotestował tej decyzji.

ODPOWIEDZ