Średniowieczny Park Maszyn

Awatar użytkownika
maad
Dreptacz
Dreptacz
Relacja: Mieszkaniec

Re: Podatek od chodników

Post autor: maad » czwartek 26 sty 2012, 13:16

Szperacz
Gwarek
Gwarek

Re: Podatek od chodników

Post autor: Szperacz » czwartek 26 sty 2012, 13:42

"na podstawie dokumentów okazało się, że tartak, który już był rozebrany od kilku miesięcy, jest u nas wpisany jako zabytek, pewnie ze względu na stare mury i podlega ochronie konserwatorskiej" Najpierw trzeba poznać definicje zabytku. Które mury na tartaku maja ponad 100 lat. Moim zdaniem jedynie trak mógłby podlegać jako zabytek pod warunkiem, że posiadał on 75 procent oryginalnych części. Patrząc na perspektywę czasu to raczej miał wymienionych więcej niż 25 procent. Gdzie był pilnujący prawa burmistrz jak wywieziono ze ZS jak twierdzi zabytkowy trak. Przyglądał się z boku i nie reagował. Fundamenty pod trak wylewała słynna swego czasu firma SOWI chyba tak sie pisała. Co zatem jest tam zabytkiem. Chyba sam plac i ziemia na nim bo to będzie miało z pewnoscią ponad 100 lat. Pozdrawiam Szperacz

lazik
Gwarek
Gwarek

Re: Tartak

Post autor: lazik » czwartek 26 sty 2012, 20:54

Tartak sam został wybudowany po 1920 dane z widokówek miasta .Boczne pomieszczenia to dobudówki już polskie.Trak ostatni jaki był został zamontowany w latach 90[nowy],wcześniejszy był też nie stary,jakiejś polskiej prod.Mury,nie wiem czemu burmistrz akurat je przytoczył,mury nie rozumiem,albo obiekt jest zabytkowy albo nie,na pewno same mury nie zostały wpisane z pominięciem reszty tego samego obiektu.
Mniejsza z tym mało interesuje mnie czy był wpisany czy nie .Było wystosowane zgłoszenie do starostwa o zamiarze rozbiórki ,starostwo sprzeciwu nie wniosło,nawet czekałem nie 30 wymaganych ustawą dni tylko więcej.Proste budynek został rozebrany wedle przepisów jakie mamy .Nie ma tu żadnych nieścisłości.Jeśli starostwo się pomyliło [wątpię].np kościół po ewangelicki ma 3 osobne niezależne daty wpisu do rejestru zabytków.Po prostu inne dane ma starostwo inne UM a jeszcze pewnie inne konserwator zabytków.To znane w naszej rzeczywistości.

Inaczej skoro burmistrz [prawy człowiek] znalazł niby haka na moją ciężką i kolegów pracę to czemu nie znalazł jak syndyk rozbebeszał tartak,wywozili wszystko na złom a ludzie tracili pracę na tym tartaku.
Chociaż bym popełnił rzeczywiście błąd,rozebrał obiekt bez zgłoszenia z niewiedzy,[NIE ZDARZA MI SIĘ]to panie burmistrzu ja nie buduję sobie domu na swojej działce bez zgody,tylko buduję dla nas ,dla miasta,dla mieszkańców.Dzięki Pani Eli , Jackowi, pracownikom coś co kiedyś będzie rozsławiało miasto powstanie,nie jest to zasługą Pana i nie będzie.Pan tyle co pomógł to jak zwykle napisał jakiegoś paszkwila na własną społeczność,nie na P Elę nie na mnie ,na mieszkańców.
Mam nadzieję że rada miejska ,jak nie rada ,to mieszkańcy zauważą politykę jam mądry wyście głupi.
Wiem że jest front który stoi za panem ,nawet na najbliższą sesję strategię na radnych ...ale to już przegięcie.

Szperacz
Gwarek
Gwarek

Post autor: Szperacz » piątek 27 sty 2012, 11:31

Tak masz rację. Przekopałem swoje dokumenty i faktycznie w 1988 został zakupiony nowy trak i był on trzecim po 1945 r. tak więc trak jako zabytek odpada. Budynek też nie był zabytkiem. fundamenty również nie są zabytkiem ponieważ wymurowano je pod nowy trak. Nie zgadzał się rozstaw i inne techniczne sprawy. Pozdrawiam Szperacz

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » piątek 27 sty 2012, 11:55

Lista zabytków w Złotym stoku wpisanych do rejestru w Wałbrzychu.
Nie ma ani słowa o tartaku - koniec dyskusji.
Jeśli nie był wpisany to koniec, można robić co się chce. Mnustrow budynków w mieście jest starych i ponad 100-letnich i nie ma ich na liście i właściciele robią co chcą, remontują jak im pasuje lub nie remontują i bużą. Takie prawo. Pan burmistrz powinien wiedzieć co jest zabytkiem w jego mieście a c nie.

Złoty Stok Złoty Stok Ząbkowice Śl. miasto 627 1959.09.01
Złoty Stok Złoty Stok Ząbkowice Śl. kościół parafialny p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP Jana Pawła II pl. 1090/Wł 1985.04.13
Złoty Stok Złoty Stok Ząbkowice Śl. kościół cmentarny p.w. Św.Trójcy Maja 3 1352/Wł 1991.09.26
Złoty Stok Złoty Stok Ząbkowice Śl. kościół ewangelicki ob.hala sportowa Kościelny pl. 2 398 1956.11.24 596 1959.08.28
Złoty Stok Złoty Stok Ząbkowice Śl. dom mieszkalny (d. Kłodzka) Sudecka 20 1885 1966.10.15
Złoty Stok Złoty Stok Ząbkowice Śl. mennica,ob.dom mieszkalny Kościelny pl. 1 806/Wł
Złoty Stok Złoty Stok Ząbkowice Śl. kamienica mieszczańska Rynek 11 1113/Wł 1985.04.29
Złoty Stok Złoty Stok Ząbkowice Śl. kamienica mieszczańska Rynek 20 1089/Wł 1985.04.13
Złoty Stok Złoty Stok Ząbkowice Śl. zajazd, ob.restauracja i hotel Wojska Polskiego 1 1117/Wł 1985.04.29
Złoty Stok Złoty Stok Ząbkowice Śl. kamienica czynszowa Wojska Polskiego 2 1111/Wł 1985.04.29
Złoty Stok Złoty Stok Ząbkowice Śl. kamienica czynszowa Wojska Polskiego 3 1112/Wł 1985.04.29
Złoty Stok Złoty Stok Ząbkowice Śl. kamienica czynszowa Wojska Polskiego 18a 1114/Wł 1985.04.29
Złoty Stok Złoty Stok Ząbkowice Śl. kamienica czynszowa Wojska Polskiego 20 1115/Wł 1985.04.29
Złoty Stok Złoty Stok Ząbkowice Śl. kamienica czynszowa Wojska Polskiego 22 1116/Wł 1985.04.29

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » piątek 27 sty 2012, 12:04

i jeszcze jedna pozycja mi uciekła ale już wklejam:

Złoty Stok Złoty Stok Ząbkowice Śl. sztolnia książęca, ob. Muzeum 863 1964.04.17

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » piątek 27 sty 2012, 21:36

Dobek,Gawliz zmieńcie nazwę tego działu,tartaku już nie ma.Tartak jest u Kuryka za kościołem.

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » piątek 27 sty 2012, 21:51

Tartak i tyle wydaje mi się że tak chyba zostanie póki publicznego szału na to nie będzie :D

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 27 sty 2012, 21:58

maadam pisze:Lista zabytków w Złotym stoku wpisanych do rejestru w Wałbrzychu.
Nie ma ani słowa o tartaku - koniec dyskusji.
Oczywiście, że bullshit...

Ale teraz pewnie będą mówić, że to strefa ochrony konserwatorskiej...też bullshit...zobaczcie tu:

http://oi.uwoj.wroc.pl/dzienniki/Dzienn ... /roz1.html
ZASADY OCHRONY DZIEDZICTWA KULTUROWEGO:
1. Na obszarze gminy obowiązują następujące strefy ochrony konserwatorskiej, których zasięg przestrzenny określony jest w rysunkach miejscowego planu:
1.1. strefa “A” – ścisłej ochrony konserwatorskiej, która obejmuje:
a) zabytkowy układ urbanistyczny śródmieścia miasta Złoty Stok, wpisany do rejestru zabytków pod nr 627,
b) zespół kościoła filialnego we wsi Chwalisław, wpisany do rejestru zabytków pod nr 720,
c) zespół kościoła parafialnego we wsi Mąkolno, wpisany do rejestru zabytków pod nr 722,
d) kościół filialny we wsi Płonica, wpisany do rejestru zabytków pod nr 782
e) zespół kościoła parafialnego wraz z cmentarzem we wsi Laski, wpisany do rejestru zabytków pod nr 1259.

1.2. strefa “B” – ochrony konserwatorskiej, która obejmuje:
a) zespół zabudowy mieszkaniowo-usługowej, wraz z nieczynnym cmentarzem, w rejonie ul. 3 Maja w Złotym Stoku, zgodnie ze wskazaniem rysunku miejscowego planu nr 7,
b) zespół zabudowy mieszkaniowej, jednorodzinnej w południowej części obszaru zainwestowania miejskiego Złotego Stoku, w rejonie m.in. ulic: Wolności, Sienkiewicza i Leśnej, zgodnie ze wskazaniem rysunku miejscowego planu nr 7,
c) zespół folwarczny we wsi Błotnica, zgodnie ze wskazaniem rysunku miejscowego planu nr 1,
d) zespół łańcuchowej zabudowy wsi Laski, zgodnie ze wskazaniem rysunku miejscowego planu nr 3,
e) zespół zabudowy mieszkalno-gospodarczej o nr 97, 99, 50, 56 i 101 we wsi Mąkolno, zgodnie ze wskazaniem rysunku miejscowego planu nr 4,
A tak wygląda ten teren w planie zagospodarowania Złotego Stoku

http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private ... ok/160.doc
26 UTp – Teren projektowanych usług turystycznych;
w granicach działek ewidencyjnych nr 773, 789, 790 i część działki 791 AM 15.
Powierzchnia terenu ca 1,20 ha.
Zaleca się obsługę komunikacyjną terenu z ulicy lokalnej.
W obrębie terenu przewidzieć parking samochodowy o liczbie stanowisk
zabezpieczających potrzeby użytkowników.
Do czasu realizacji projektowanej usługi turystycznej dopuszcza się funkcjonowanie
bez zmian istniejącego zakładu produkcyjnego (tartak).

andrzej frankow
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: andrzej frankow » sobota 28 sty 2012, 08:53

W PLANIE ZAGOSPODAROWANIA PLANISTA BEZ PODSTAW WPISAŁ ZŁOTY JAR JAKO ZABYTEK. POWINNO SIĘ DOCHODZIĆ PRAWDY OD AUTORA PLANU

Martyna
Bajtel
Bajtel

Re: Średniowieczny Park Maszyn

Post autor: Martyna » niedziela 29 sty 2012, 22:47

Dawno tu nie zaglądałam, ale widzę , że wiele mnie ominęło. Przeczytałam cały wątek i wpierw wydało mi się to wszystko tak głupie , że aż śmieszne, ale śmiać się nie ma nad czym- można tylko płakać. Wyrazy współczucia dla wszystkich, którzy włożyli w nową atrakcją swoją pracę, a teraz mogą się bać o jej efekty.

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » poniedziałek 30 sty 2012, 21:17

andrzej frankow pisze:W PLANIE ZAGOSPODAROWANIA PLANISTA BEZ PODSTAW WPISAŁ ZŁOTY JAR JAKO ZABYTEK. POWINNO SIĘ DOCHODZIĆ PRAWDY OD AUTORA PLANU
A sprawa działek P Dziechciarza i inne , sporo gmina zapłaci za przekształcenie ich na niekorzyść właścicieli,z reszta bez ich wiedzy TO ZROBIONO.
Martyna pisze:Wyrazy współczucia dla wszystkich, którzy włożyli w nową atrakcją swoją pracę, a teraz mogą się bać o jej efekty.
Martyna bać się mogłem w przedszkolu,szkole w wojsku ,w robocie dawno przestałem .
Tu chodzi o coś więcej,HONOR.Do przestępcy mi daleko.
Zleci ze stołka burmistrz tego miasta [POWINIEN] będzie wszystkim na plus.

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » poniedziałek 30 sty 2012, 21:59

lazik pisze: Tu chodzi o coś więcej,HONOR.Do przestępcy mi daleko.
Zleci ze stołka burmistrz tego miasta [POWINIEN] będzie wszystkim na plus.

popieram popieram :D no bo w sumie coś za długo się zasiedział :D

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » wtorek 31 sty 2012, 09:59

Teraz popieram a gdzieś był jak były wybory. Czy myślisz że nie wiemy kogo popierałeś.

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » wtorek 31 sty 2012, 12:54

REX pisze:Teraz popieram a gdzieś był jak były wybory. Czy myślisz że nie wiemy kogo popierałeś.

rex-ie do mnie to było skąd wiesz na kogo glosowałem -hańba podglądałeś wiesz co Ci powiem ty nawet nie wiesz kim ja jestem a masz zdecydowanie za dużo do powiedzenia !!! nie lubię takiego czegoś jeżeli ty nie wiesz a ploty siejesz i zrzucasz na innych to może ty głosowałeś na niego...................... ogarnij :D

pozdro

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » wtorek 31 sty 2012, 17:35

odpisałem ci na twoje prywatne kont.o Tu nie bedę Ci robic ob...

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 31 sty 2012, 17:39

andrzej frankow pisze:W PLANIE ZAGOSPODAROWANIA PLANISTA BEZ PODSTAW WPISAŁ ZŁOTY JAR JAKO ZABYTEK. POWINNO SIĘ DOCHODZIĆ PRAWDY OD AUTORA PLANU
Ciekawa historia....

Podrążyłem temat...

Do donosu burmistrza była dołączona mapka - dowód na "zabytkowość" obiektu:
http://spoko.eu.org/zlotystok/zabytki/p ... 0donos.jpg

Od razu widać, że jakaś dziwna...legenda zrobiona metodą klejenia pasków i ksero...działka dorysowana?
Czy "domalowali" tam ten tartak?

Sięgnąłem do komputera ojca i odnalazłem kopię planów zagospodarowania...nie, nie domalowali, tam był jakiś zakreskowany budynek!

http://spoko.eu.org/zlotystok/zabytki/zs_plan.jpg

A legenda do zakreskowanych była:

"Nieruchomości zabudowane w obrębie których usytuowane są zabytkowe obiekty budowlane ujęte w wykazie zabytków."

Czyli się też zgadzają...manipulacji przy mapce nie było.

Ale co znaczy, że są w WYKAZIE - przecież w REJESTRZE ich nie ma.

Wybrałem się do urzędu i mam ten wykaz. Są to obiekty w których przy przebudowie potrzebna jest zgoda konserwatora.
Ile ich jest? MNÓSTWO!
198 w mieście i 181 we wsiach...tak mamy zabytkowe stodoły, zabytkową oborę, a nawet zabytkowe chlewy...

Jak to się ma do mapek....są różnice...

tartaku NIE MA w wykazie

np. budynki przy kopalni SĄ w wykazie, a nie ma na mapkach (jako Sienkiewicza 16)

są w nim chyba wszystkie stare budynki zakładu (także te z których ściągnięto dachy)

i Twój Złoty Jar Andrzeju JEST w wykazie

Są w nim też obiekty już nieistniące - jak wieża ciśnień na kolei.

generalnie wszędzie błędy i bałagan...

Oto wykaz:

http://spoko.eu.org/zlotystok/zabytki/miasto_1.JPG
http://spoko.eu.org/zlotystok/zabytki/miasto_2.JPG
http://spoko.eu.org/zlotystok/zabytki/miasto_3.JPG
http://spoko.eu.org/zlotystok/zabytki/miasto_4.JPG
http://spoko.eu.org/zlotystok/zabytki/miasto_5.JPG
http://spoko.eu.org/zlotystok/zabytki/miasto_6.JPG

http://spoko.eu.org/zlotystok/zabytki/gmina_1.JPG
http://spoko.eu.org/zlotystok/zabytki/gmina_2.JPG
http://spoko.eu.org/zlotystok/zabytki/gmina_3.JPG
http://spoko.eu.org/zlotystok/zabytki/gmina_4.JPG
http://spoko.eu.org/zlotystok/zabytki/gmina_5.JPG

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » wtorek 31 sty 2012, 18:41

Ale mają bajzel.
Mamy dwie mennice w mieście,tartaku w wykazie nie ma.Mapa którą dołączył burmistrz to jakiś nieznany mi fachowo nieład w którym nawet granice działki idą jak chcą,nawet w połowie trasy 46 :D
Mapa twojego taty to już zwykła mapa i bardziej przypomina tą :
zrobiona przez fachowca.
Obrazek

A i pas drogowy 46 ,ul Złota na mapie tej z donosu :D dobre.

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » wtorek 31 sty 2012, 18:58

TO WY NIE WIECIE JAK SIĘ SPZREDAJE DZIAŁKI W URZEDZIE. Nie wazny nr kupujesz jedną a po jakimś czasie okazuje się że w cenie jednej masz dwie. działka z przystankiem PKS prosze bardzo przykład Laski Ela powinna zamknąć krajówke i pobierać myto bo jezdzą po jej ziemi

andrzej frankow
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: andrzej frankow » wtorek 31 sty 2012, 19:29

A JAKĄ MOC PRAWNĄ MA TAKI WYKAZ

ODPOWIEDZ