Średniowieczny Park Maszyn

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Relacja: Sympatyk
Kontakt:

Re: Podatek od chodników

Post autor: GAWLITZEK » środa 11 sty 2012, 21:58

Trzy miesiace temu napisales: :o
lazik pisze:NIE UWIERZYSZ MI ALE OD NIEDAWNA LUBIĘ MERA ZŁOTEGO STOKU :D :D :D :D :D ALE JAJA
A szisiaj: :shock:
lazik pisze:Moim zdaniem burmistrz jest do wymiany i tyle.
Antypatia wiadomo skad sie wziela ostatnimi dniami(Afera tartakowa) ale skad takie wielkie uczucie na poczatku:?: :wink:
Przyjaciel ziemi złotostockiej

lazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec

Post autor: lazik » środa 11 sty 2012, 22:01

Uwielbiam go jak sie niczym nie zajmuje,

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar

Post autor: zlotasztabka » czwartek 12 sty 2012, 13:38

Łazik nie łam się i rób swoje. Będzie super atrakcja.
Ten typ tak ma.

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » piątek 13 sty 2012, 14:21

Przeczytałam właśnie artykuł w Gazecie Wrocławskiej. I znowu popularyzują ZS. Cieszę się, że mamy najbardziej praworządnego burmistrza w województwie. Szkoda tylko, że swojej wiedzy prawnej nie wykorzystuje aby pomóc przedsiębiorcom, inwestorom w realizacji swoich zamierzeń w ZS, tylko przeciw nim. Nasz doświadczony burmistrz /3 kadencja/ powinien być żródłem informacji dla inwestorów i służyć im wykładnią prawa w podejmowanych zamierzeniach, a nie przeciw nim. Panie burmistrzu, a tartak przed wojną był na ulicy Górniczej, ten na Traugutta powstał póżniej. Dziwi mnie tylko, że pan nie chronił obiektów, które były na terenie zakładu, a obecnie nie ma po nich śladu. One miały już swoje lata.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 13 sty 2012, 14:34

Przeczytałam właśnie artykuł w Gazecie Wrocławskiej. I znowu popularyzują ZS.
Wpiszcie w google: "gazeta wrocławska złoty stok"

co wylatuje - po kolei:

Wypadek na drodze Kłodzko - Złoty Stok ...

Prawie 3 promile alkoholu miała 35-letnia mieszkanka Złotego Stoku, która opiekowała się swoją dwumiesięczną córeczką.

W sobotę, nieopodal Złotego Stoku, doszło do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego.

Gazeta Wrocławska - Złoty Stok: Wandal zniszczył 21 nagrobków

Nie ma co....znowu "popularyzują"...

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » piątek 13 sty 2012, 15:55

Janina Frankowicz pisze: Dziwi mnie tylko, że pan nie chronił obiektów, które były na terenie zakładu, a obecnie nie ma po nich śladu. One miały już swoje lata.
Zgadzam sie.To jakis kabaret jest chyba.Zgadzano sie na wyburzanie zabytkowych budynkow na terenie zakladu by uniknac placenia podatkow od nieruchomosci,pozwalano na wycinanie 500 letnich belek w Ewangeliku pod jakies pudla telefonii komorkowej.Nie wspomne juz o innych obiektach ktore sa dewastowane.Teraz nagle obrona tartaku.Skad pomysl,ze to zabytek.Przeciez Polacy to zbudowali od zera.

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » piątek 13 sty 2012, 20:35

Janina Frankowicz pisze:Przeczytałam właśnie artykuł w Gazecie Wrocławskiej. I znowu popularyzują ZS. Cieszę się, że mamy najbardziej praworządnego burmistrza w województwie. Szkoda tylko, że swojej wiedzy prawnej nie wykorzystuje aby pomóc przedsiębiorcom, inwestorom w realizacji swoich zamierzeń w ZS, tylko przeciw nim. Nasz doświadczony burmistrz /3 kadencja/ powinien być żródłem informacji dla inwestorów i służyć im wykładnią prawa w podejmowanych zamierzeniach, a nie przeciw nim. Panie burmistrzu, a tartak przed wojną był na ulicy Górniczej, ten na Traugutta powstał póżniej. Dziwi mnie tylko, że pan nie chronił obiektów, które były na terenie zakładu, a obecnie nie ma po nich śladu. One miały już swoje lata.
Dziękuję za to że Pani ma swoje zdanie ,tyle.
Powiem szczerze , w maju nie będzie nowej atrakcji,ja to pier...Cieszcie się.
Mam gdzieś,żal mi ,bo mi żal ,cały rok harowałem dla durnej idei że można coś w tym debilowatym mieście robić.Miałem 1 sobotę wolną,mogłem mieć wolne kiedy bym sobie nie wymyślił .Ile razy Ela mówiła odpocznij.Ja chciałem pokazać ze coś chcę.

Jak się wkur to nie trzeba inspekcji ,miałem nie jedną,ale nie od własnych ludzi.TEGO MI ŻAL.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 14 sty 2012, 10:35

Udało mi się dostać jeszcze egzemplarz.
Obrazek

Komentarza nie wymaga.

Możemy się jedynie "cieszyć", że burmistrz promuje gminę swoją osobą i do tego wyjątkowo tanio - kosztowało to gminę jeden list polecony.

I chcę myśleć, że to jednak powstanie i ten znaczek pocztowy to jedyny koszt dla gminy jego działań w tym zakresie.

Awatar użytkownika
Marcin Przybysz
Sztygar
Sztygar
Kontakt:

Post autor: Marcin Przybysz » sobota 14 sty 2012, 10:44

Póki stołki będą zajmować ciołki...

A nie dokończę, bo mi znów do rymu wychodzi... "ciołek" to zresztą zbyt pieszczotliwe określenie dla tego (...)*

* - autocenzura
Obrazek

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » sobota 14 sty 2012, 14:54

Na 5 str. Gazety Wrocławskiej z 13 stycznia br. jest opisany konflikt prezydent Wałbrzycha kontra rada.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Drodzy radni jak długo będziecie jeszcze tolerować sprawę boiska na Sienkiewicza. Złużcie wreście zawiadomienie do prokuratury o niegospodarność MNP Czytaliście wnioski pokontrolne NIK Miała byc na tym boisku sztuczna nawierzchnia Jest MNP mówi w wywiadzie nie mogłem postąpić inaczej i walnął donos. Wy nie musicie donosić tylko oficjalnie zgłosić.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » sobota 14 sty 2012, 15:26

_tomek pisze:Obrazek
Ten artykul to przyklad manipulacji slowem.Ja sie pytam jakim prawem ten co napisal ten artykul uzyl slowa ,,KONFLIKT''?Przeciez tu nie ma zadnego konfliktu.Jeszcze lud pomysli,ze to Skansen sie kloci o cos z gmina.Problem rozpoczela gmina a drudzy sie bronia przed tym bezsensownym atakiem.
,,Donos burmistrza Zlotego Stoku''.Czyz nie tak powinien nazywac sie ten artykul?

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » sobota 14 sty 2012, 15:32

I znów nic nie rozumiem. Nawet jeżeli obiekt powstał z naruszeniem zasad budowlanych to Rada Miasta powinna zrobić wszystko aby tą sprawę załatwić dla dobra miasta i pomóc w powstaniu tego obiektu, który napewno przysporzy miastu nowych korzyści. Chyba, że stwierdzą szkodliwość takiego działania dla miasta. Jeżeli miasta nie stać lub nie potrafi zorganizować Muzeum Regionalnego mając do tego wszystko i lokal a pieniadze większe wydaje na nietrafione inwestycje to powinna zrobić wszystko aby taki obiekt powstał. Dlaczego winicie o wszystko obecnego burmistrza a nie widzicie braku odpowiedzialności za decyzje Rady Miasta. Burmistrza ma miasto takiego jakiego chcieli mieszkańcy a Radę Miasta również wybierali mieszkańcy. Teraz nikt nie przywozi władzy w teczkach. To mieszkańcy muszą naciskać na Burmistrza i Radę Miasta w sprawie zwiększania a nie zmniejszania ilości miejsc pracy w mieście, bo tylko to może powstrzymać regres tego miasta. A zamiast narzekać na władze miasta skorzystać z ustawowego prawa do odwoływania wybranych przez siebie ludzi i być obecnym na sesjach Rady Miasta, gdzie można bezpośrednio naciskać na wybranych przez siebie radnych i rządać wytłumaczenia takich lub innych decyzji. Spory do niczego nie prowadzą.

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » sobota 14 sty 2012, 16:02

To nie rada przeszkadza, to nie rada pisze donosy do nadzoru budowlanego tylko burmistrz. Zamiast się cieszyć że będzie coś nowego to nie zniszczyć, przeszkadzać, utrudniać itd. Zrobił remont zewnętrzny kościoła św. Trójcy i co dalej. Czy ma pomysł jak go wykorzystać nie zero pomysłów tylko główkowanie z kim by teraz pojechać do sądu. Po co wydawał na remont kasę jak nie wie co z tym zrobić dalej. Czy to nie jest niegospodarność?

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 14 sty 2012, 17:33

Arsen pisze:I znów nic nie rozumiem. Nawet jeżeli obiekt powstał z naruszeniem zasad budowlanych to Rada Miasta powinna zrobić wszystko aby tą sprawę załatwić dla dobra miasta i pomóc w powstaniu tego obiektu, który napewno przysporzy miastu nowych korzyści.
Arsenie, ja też nie rozumiem o co Ci chodzi? Napisz co chciałbyś, żeby Rada uchwaliła....że w imieniu gminy wycofują donos burmistrza? przecież to niemożliwe.

Rada Miasta powinna zrobić wszystko aby tą sprawę załatwić dla dobra miasta

Dla dobra tego miasta przydałyby się nowe wybory. A to akurat jest w kompetencjach Rady.

Dlaczego winicie o wszystko obecnego burmistrza a nie widzicie braku odpowiedzialności za decyzje Rady Miasta.

Ja uważam, że przez te wszystkie lata Rada była instytucją skorumpowaną i podporządkowaną.
Dziwię się jak możesz tego nie rozumieć.

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » sobota 14 sty 2012, 18:07

Kod: Zaznacz cały

Ja uważam, że przez te wszystkie lata Rada była instytucją skorumpowaną i podporządkowaną.[/codeZ tego co pamietam były osoby które nie dawały się podporządkować burmistrzomi Andrzej K Stanisław K, Henryk G, a pierwszym który rozpracował burmistrza ale nie mający wtedy poparcia w radzie był Waldemar W. Złożył mandat dlaczego może sam wyjaśnić. Było ich jednak za mało kolejna rada to juz całkowite podporządkowanie MNP. Chętnie postawiłbym mu życiorys psychologiczny  z czego wynika to jego zakompleksienie. [color=#FF0000][...][/color]

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » sobota 14 sty 2012, 20:24

Jak ja to widzę.Na dzisiaj zorganizować mieszkańców na spotkanie z Władzami miasta( a władze to burmistrz i rada) na najbliższą sesję i tam przedyskutować jak Władze widzą powstrzymanie regresu miasta. Na spotkaniu przedyskutować sprawę co przez ostatnie osiem lat próbowano zrobić aby powstrzymać ten regres, dowiedzieć się o zatrudnieniu mieszkańców w czasie ostatnich 10 lat. Jakie są najbliższe zamierzenia w tym zakresie. Jeżeli porozumienia nie będzie( padnie stwierdzenie, że Władze nie mają wizji uratowania miasta od regresu, że nie przewidują za swojej kadencji zamierzeń w tym zakresie, to mieszkańcom, którym zależy na rozwoju miasta, na zatrzymaniu młodych i zapewnieniu im pracy w rodzinnym mieście-to należy wytypować nowego kandydata na burmistrza, uzyskać jego zgodę na rozpoczęcie zbierania podpisów w sprawie ponownych wyborów władz miasta. Innaczej przez następne lata nic się nie zmieni. Po upadku obecnego zakładu, po braku perspektyw na znalezienie pracy dla młodych, brak funduszy dla miasta będzie się pogłębiał. Nie pomogą nowe supermarkety jak mieszkańcy będą wegetowali za mizerne wynagrodzenie.
To powinien być najważniejszy problem do poruszania na sesjach rady.

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » sobota 14 sty 2012, 21:06

To wszystko marzenia. Proszę zapoznać się z ustawą o samorządzie terytorialnym, a tam najlepiej widać, że procedury nie są takie proste. Mieszkańców zapraszam do udziału w sesjach Rady, czy na posiedzenia komisji. Zawsze mogą przedłożyć swoje wnioski. W kwestii miejsc pracy to w dobie prywatyzacji gmina może tylko stymulować, stwarzać warunki, nie może prowadzić działalności. Na to co robi właściciel byłego zakładu nie mamy wpływu, niestety. Jak kapitalizm to kapitalizm! Natomiast musimy rozsądnie gospodarować tym co mamy i wspierać wszystkich tych co chcą u nas jeszcze coś robić. Zawsze otwarcie prezentuję swoje opinie na forum i na radzie. Wiem, że waszym prawem jest mnie z tego rozliczyć. Za rzeczową krytykę nigdy się nie obrażam, a wręcz jestem wdzięczna.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 14 sty 2012, 22:41

Arsen pisze:Jak ja to widzę.Na dzisiaj zorganizować mieszkańców na spotkanie z Władzami miasta( a władze to burmistrz i rada) na najbliższą sesję i tam przedyskutować jak Władze widzą powstrzymanie regresu miasta.
Arsenie, aż się dziwię...czasami piszesz jak kosmita, może dlatego, że podobnie jak kosmitka Sheriff przyjechałeś tu z Warszawy.

Po pierwsze, regresu tego miasta nic już nie powstrzyma. Zresztą ciężko mówić już o dalszym regresie...już teraz wygląda to kiepsko, a ani burmistrz, ani rada nie mają możliwości ku temu by to zmienić. Po prostu zbyt dużo wyjechało, zbyt mało się rodzi. Nie chce mi się pisać więcej, bo już od pół roku mam zamiar napisać o tym artykuł - co się stanie z tym miasteczkiem...wielkim prorokiem do tego być nie trzeba - wystarczy popatrzeć w różne statystyki i zapytać o przyczyny zjawisk. Ale omówienie tego to na kilka stron.

Na dzisiaj zorganizować mieszkańców na spotkanie z Władzami miasta

I myślisz, że będą zainteresowani takim spotkaniem?
Prawda jest taka, że mieszkańcy lubią jak im się poda wszystko na tacy, a najlepiej bez wychodzenia z domu...patrz forum. Wielu dzięki naszym nagraniom po raz pierwszy usłyszało jak wygląda Rada Gminy i o czym tam się dyskutuje.

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » niedziela 15 sty 2012, 16:48

Może i jestem kosmitą ale do ZS przyjechałem popularnym w Polsce samochodem a w życiu widziałem dużo upadków dobrych przedsiębiorstw i powstawaniem nowych, dobrze prosperujących a zaczynających od zera. Liczy się głównie pomysł, dobre rozeznanie rynku i oczywiście pieniądze. Te można jednak zdobyć albo z kredytu albo po dobrych znajomościach. Ale najważniejszy jest człowiek i jego umysł, następnie chęci. Słyszę głosy, że ani burmistrz ani Rada Miasta nie mogą wpłynąć na losy miasta. Czy po to mieszkańcy wybrali ich do władz miasta i zawierzyli swoje losy i chyba Ci mieszkańcy, którzy zdecydowali się startować do władz miasta przyjeli zabowiązanie działania w kierunku powstrzymania regresu miasta. Trzeba znaleść czas na dyskusję co można zrobić w tym kierunku. Czy przez ostatnie lata zrobiono coś w tym kierunku a statystyki są nieubłagane. Historia uczy nas, że tak bogata rodzina jak Guttlerowie dbała o dawnych mieszkańców tego miasta i jak nie miała zysku z jednej produkcji, szukała alternatywy i zdobywała ją. Nie sądzę aby mieszkańcy nie chcieliby poprawić swojego losu, brak im tylko kogoś kto potrafiłby pokierować działaniami. Zainteresowanie będzie wtedy, kiedy będą widzieli to przysłowiowe światełko w tunelu. Ludzie zmuszeni przez życie będą znajdowali środki na utrzymanie rodzin ale będzie to działanie długotrwałe. Napewno działania w kierunku utrącenia inicjatywy nie przynoszą chluby miastu. I nie mówcie mi, że wybrani do władz miasta ludzie to nie miasto. Mają przewodzić pozostałym mieszkańcom. Pozdrawiam.

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » niedziela 15 sty 2012, 17:04

I znów po troszku wszyscy mamy rację,choć patrzymy z innych perspektyw.Arsen chyba większy idealista niż ja, ale ma rację mieszkańcom należy się kopniak w d dla stymulacji.Tomek też ma rację bo taki kopniak nic nie pomoże.

ODPOWIEDZ