Średniowieczny Park Maszyn

Awatar użytkownika
Marcin Przybysz
Sztygar
Sztygar
Relacja: Sympatyk
Kontakt:

Średniowieczny Park Maszyn

Post autor: Marcin Przybysz » poniedziałek 29 mar 2010, 18:36

A ja jestem ciekaw kto za bajońską sumę kupi teren po tartaku i zacznie odcinać kupony od popularności Kopalni ? A swego czasu były plany na parking i stację początkową kolejki wąskotorowej do Kopalni...
Ech, marzenia, marzenia....
Obrazek

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Re: Tartak

Post autor: łazik » poniedziałek 29 mar 2010, 19:00

Był teren do sprzedania to ktoś może i kupił ,podstawy gospodarki rynkowej.Nie możesz liczyć na to że kopalnia będzie we wszystko wokół inwestować.Marzenia to wszyscy mają.Do puki są te marzenia przyjazne miastu to tak powinno być.poz.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » poniedziałek 29 mar 2010, 22:04

Bozesz ty moj :twisted: A coz to za bajonska suma kilkaset tys zl w naszej ,,Irlandii''?Bajonska to milion euro lub 100 milionow.Przy obecnych cenach w Polsce taki teren przy glownej drodze to lakomy kasek dla inwestorow.Sprzedac nie problem ale chyba nie chcemy miec tam np:,,biedronki'' lub innego blaszaka.Moim zdaniem tereny tartaku jak i gs-u to wymarzone miejsce na agroturystyke,hotelarastwo lub budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne.
Przyjaciel ziemi złotostockiej

Awatar użytkownika
Marcin Przybysz
Sztygar
Sztygar
Kontakt:

Post autor: Marcin Przybysz » wtorek 30 mar 2010, 22:16

Tylko hotel z restauracją - i przyniesie niesamowite zyski. Domek jednorodzinny, czy nawet "agroturystyka" w TYM miejscu to jak , hmm.... boisko piłkarskie na złotonośnych piaskach, albo autostradę na złożu ropy naftowej, bo ja wiem?

CO do "bajońskości" kwoty, to taki mój skrót myślowy. Chodzi o porównanie kwoty, za jaką sprzedano funkcjonujący tartak, z całą infrastrukturą, rynkiem zbytu, itp, do kwoty obecnie żądanej za pusty plac. Same szyny wąskotorowe - nie poszły bynajmniej po cenie złomu wsadowego, oj nie.. No pewnie, że realia rynkowe, ja nie krytykuję - raczej podziwiam, hehe... Łaziku - nie chodziło mi bynajmniej o Kopalnię jako inwestora w kolejkę dojazdową. Marzenia, tak napisałem , no może i marzenia, tyle, że się spełniły - 750 km dalej niestety! Ale nie ma o czym pisać, było, minęło, trza było do przetargu stawać a nie teraz zrzędzić :)
Obrazek

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » czwartek 01 kwie 2010, 10:12

Marcinie ja pisze o problemach które stwarza urząd miasta,a ty o jakimś startowaniu i zrzędzeniu.Zainteresowałem inwestowaniem w Złotym Stoku znajomego z dużym portfelem,jest zachwycony miastem.W co będzie inwestował sam jeszcze nie wie ,myśli o otworzeniu tu filii swojego transportu,,dałem mu namiary na wszystkie pustostany,nie wyłączając ZTIF ,wspomniałem też o potężnych złożach granitu.Na dniach zgłosi się do naszego magistratu,i w tym momencie może mu zapał zniknąć.O to chodziło mi.

Awatar użytkownika
Marcin Przybysz
Sztygar
Sztygar
Kontakt:

Post autor: Marcin Przybysz » piątek 02 kwie 2010, 10:56

E, to o marudzeniu to było o mnie ;) A co do podejścia Magistratu, masz niestety 100% racji, pisałem o tym w jakimś wątku dotyczącym spraw kolejowych...
Obrazek

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » piątek 02 kwie 2010, 15:12

Marcin Przybysz napisal:,,boisko piłkarskie na złotonośnych piaskach, albo autostradę na złożu ropy naftowej''.
Nie przesadzajmy,teren jest ciekawy ale ile takich terenow ,,perelek'' mamy w gminie i leza odlogiem od lat?Bardziej o agroturystyce i drewnianych domkach mialem na mysli tereny tartaku przy basenie i obskurne tereny GSu.W koncu powstanie staw kapielowy tuz obok wiec turysci mieliby fajna baze.
A moze juz czas rozreklamowac wsrod inwestorow nasze niewykorzystane zrodla zdrojowe i postawic skromny budyneczek pijalni przy ul.Zlotej.
A na tartaku to hotel jak najbardziej tylko kto tyle zainwestuje.
TO musi byc cos co zlapie oko przejezdzajcych-moze jakas ciekawa wystawa plenerowa.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » piątek 02 kwie 2010, 21:36

GAWLITZKU ty masz świetne pomysły.Nie sądzisz że w stoku powinien powstać klub upiększania miasta[ pod kątem ściśle turystycznym wdrażania pożytecznych projektów,pozyskiwania i zachęcania inwestorów,]Na młodzieżową radę to chyba wiele lat za późno. Klub upiększania miasta mógłby ściśle współpracować z UM przedstawiać pomysły rozwoju turystycznego i potencjalnych inwestorów,w rzeczy samej pełnił by most pomiędzy UM a inwestorem,a sam mógłby utrzymywać się przykładowo z dochodów miejskiego muzeum.Czyli UM miałby z głowy utrzymywanie kustosza i muzeum,a klub dbał by o przyciągnięcie i miły pobyt turystów w muzeum bo to ich utrzymanie i wymarzone zajęcie.poz.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » piątek 02 kwie 2010, 22:44

Dziekuje.Mysle,ze nie tylko moje pomysly ale Twoje i innych forumowiczow sa godne przemyslenia.Ale wiesz jaka jest rzeczywistosc.Kazdy dba zeby tylko napchac wlasna kieszen.Takich spolecznikow jak my tu na forum jest kilku i nie piszemy tu przez pryzmat robienia interesow ale przez chec zrobienia czegos na rzecz Zlotego Stoku.Niestety czesc z nas jest poza Zlotym Stokiem.Nie widac tez mlodych zeby garneli sie do tematu.
Cos na miare Towarzystwa Upiekszania Miasta-powiedzmy,przydaloby sie ale nie ma woli ze strony wladz miasta.Poczekajmy na kandydatow na Burmistrza.Ich w kampanii przedwyborczej popytajmy co o tym sadza.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Re: Bierzmy się do roboty

Post autor: _tomek » czwartek 11 sie 2011, 22:37

Już się kręci! Panowie tacy zadowoleni, bo cały dzień walczyli.
łazik mi proponował wiatrak do ogródka, ale chyba mam ogródek za mały :)

Obrazek

Obrazek

-------------
Od razu z ogłoszeniem "dam pracę".
Do wykucia jest ten kawałek betonu 1000zł za robotę, a 1500 za ekstra tempo gdy ktoś zrobi to w tydzień.
Własnymi narzędziami, pomysłem, pracą..
Zupełnie na serio. Chętni mogą się zgłosić na miejsce w godzinach pracy w celu zapoznania się z problemem.

To fundament, który trzymał trak, jest z jakiegoś bardzo przyzwoitego betonu i jest zbrojony.
Ostatnio zmieniony niedziela 14 sie 2011, 22:56 przez _tomek, łącznie zmieniany 1 raz.

Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » niedziela 14 sie 2011, 22:53

Paniee... Ze trzy kila tego czym szope szwagrowi rozbieralismy i bedzie. :D

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 14 sie 2011, 22:55

Spratus pisze:Paniee... Ze trzy kila tego czym szope szwagrowi rozbieralismy i bedzie. :D
Hehe, już nieaktualne. Konwencjonalną metodą.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » środa 14 gru 2011, 18:09

Lazik,jak skoncza Ci sie pomysly na machiny to tu jest kilka ciekawych projektow maszyn malo znanych w Polsce:
http://www.ekino.tv/film,Maszyny-smierc ... ,7760.html

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » środa 14 gru 2011, 18:25

Tu masz konstrukcię :D
Obrazek

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » środa 14 gru 2011, 18:59

lazik pisze:Tu masz konstrukcię :D
Dwa lata temu bylem swiadkiem jak ten oryginalny z Twojej ryciny obelisk probowano podniesc w Egipcie.To byla tylko jedna piata tego obelisku.Zrobilem zdjecia.Zobacz jakiego dzwigu uzywaja do odbudowy tych zabytkow.Tam jest sam piach,ciezko cos utrzymac w pionie by sie nie zapadlo.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Atrape tego byka(z powyzszego filmu) w ktorym gotowano ludzi chetnie widzialbym w skansenie :twisted:

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » środa 14 gru 2011, 19:40

A tak gawlitzku projektowano w oryginale postawienie .W całości
Obrazek
Ta twoja strona się mi nie otworzyła.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » czwartek 15 gru 2011, 17:01

lazik pisze:A tak gawlitzku projektowano w oryginale postawienie .W całości.
Tak to jest rzymski obelisk.Zbudowano go na wzor egipskich orginalow ktore sa co najmniej 1500 lat starsze.
lazik pisze:Ta twoja strona się mi nie otworzyła.
http://www.youtube.com/results?search_q ... l0.4.4l8l0
,,Machines of malice''-tak nazywa sie ten cykl o maszynach tortur.Nawet bez znajomosci jezyka latwo zrozumiec przekaz :)

Np: ,,mosiezny byk'' w ktorym gotowano ludzi:
http://www.youtube.com/watch?v=fBN_3YJKZrY

Nic jednak nie dorowna chinskim narzedziom tortur.Ich sposobami mozna bylo katowac ofiare miesiacami.Katowano,potem leczono,potem znow katowano itd....

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » czwartek 15 gru 2011, 19:21

Tu jeszcze kilka innych urzadzen.Moze ktores odtworzysz.
http://gadzilla.pl/Skrajne/maszyny-tortur-1.html
Narzedzia tortur mozna mnozyc i mnozyc.Co kraj to obyczaj :)

Awatar użytkownika
pablo
Rotman
Rotman

Post autor: pablo » piątek 16 gru 2011, 09:24

klatka śmierci jest dobra! :D

lazik
Gwarek
Gwarek

Re: Podatek od chodników

Post autor: lazik » środa 11 sty 2012, 21:38

Janina Frankowicz pisze:Widzę, że dyskusja z forum przeniosła się na dobę. Ale styl niektórych wpisów znajomy.
Ależ Pani ma zmartwienia,niesamowite.

Nie wiem czy jest sens dłużej słuchać takich audycji,w ogóle tego konfliktu.Moim zdaniem burmistrz jest do wymiany i tyle.
JAK NIE TO PO CO JA SIĘ W OGÓLE STARAM,I INNI.TO NIE MA SENSU.POZ

ODPOWIEDZ