Podatek od chodników

maadam
Sztygar
Sztygar
Relacja: Mieszkaniec

Re: Podatek od chodników

Post autor: maadam » czwartek 10 lis 2011, 21:10

ale z tego nie wynika na co dokładnie poszło. Ciekawe czy ktoś zadał pytanie...

faktycznie informacja jest- zapomniałam, że mogło być zanim zaczęłam chadzać..

Awatar użytkownika
maad
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: maad » wtorek 22 lis 2011, 12:51

Jak nie z tej strony - to z drugiej. Byleby uwalić.
Załączniki
tunel.jpg

Awatar użytkownika
maad
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: maad » wtorek 22 lis 2011, 13:05

Dziwi mnie wypowiedź Burmistrza
Przed wyborami mówił, że pieniądze z podatku to dość duża ilość dla Gminy (http://www.gazetawroclawska.pl/fakty24/ ... ,id,t.html). Teraz nagle mówi,że jest to kwota stosunkowo niewielka...????
Jak się wydaje na operaty, które lądują w koszu 46 500zł - to faktycznie - kwota stosunkowo niewielka. Luzik.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 22 lis 2011, 13:13

No niewiele, ostatnio choćby na niepotrzebny projekt wyciągu poszło 64 tys.
a projekt ujęcia wody w Mąkolnie jeszcze więcej (przynajmniej 78).
-------------

Tunel..hmm mało kreatywne...
Może burmistrz powie, że to miejskie przejście podziemne?

Kopalnia powinna płacić jakiś podatek/dzierżawę od chodników (tzn. opłatę od tego, że prowadzą w nich biznes), rozmawiałem z p. Szumską i p. Grużlewskim i mają takie samo zdanie, kwestia jest wyliczenia wymiaru tego podatku i pytanie dlaczego za 5 lat wstecz? - przecież to gmina (której władze się nie zmieniły przez tyle lat), zaniedbała ten temat. Mówimy o wymiarze podatku dla spółki, której gmina jest mniejszościowym udziałowcem.

Panie Burmistrzu, może zamiast wydawać na kolejne operaty i sądy usiądziecie do stołu i ustalicie wymiar tego podatku na drodze polubownej! TO SIĘ DA ZROBIĆ.

Te wojny nikomu nie służą!

Gdyby załatwiać to polubownie to mały kłopot jest podstawy prawnej, to się pewnie da "odnaleźć"...główny problem jest w ustaleniu kwoty.

Droga formalna to dla gminy wydane pieniądze na operaty, stracony czas i wątpliwa podstawa prawna.

------
Mentalista powie zaraz, że znowu coś na gębę :)

Montelli
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Montelli » wtorek 22 lis 2011, 16:49

Tunel to budowla o przeznaczeniu komunikacyjnym, tak że tą drogą burmistrzowi też się nie uda. Co najwyżej znów gmina (czyli my) straci pieniadze na kolejny proces. Jedyna skuteczna droga to ta wskazana przez _tomka - dogadać się. Może radni włożą więcej wysiłku w przekonanie do niej MNP?

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » sobota 10 gru 2011, 19:47

:D tylko tak mogę pokazać że burmistrz kopie znów w złym kierunku.
Obrazek

Montelli pisze:Tunel to budowla o przeznaczeniu komunikacyjnym,
Hmm.a lisy kopią nory lisie :D

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: WNO FOLLOWER » niedziela 11 gru 2011, 13:38

Spoko rysunek he he

http://www.tixik.com/pl/kopalnia-z%C5%8 ... 373866.htm

LINK pisze: Temperatura w tunelach jest stała zarówno w lecie jak i w zimie i wynosi 7° C.
MNP siedzi w necie po nocach i hakuje strony turystyczne :wink:
Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » niedziela 11 gru 2011, 17:46

Śledzę tą przepychankę o podatku i nie bardzo tego wszystkiego rozumię. Jeżeli prawo mówi, że za wydzierżawione powierzchnie pod działalność gospodarczą należy płacić podatek to napewno należy płacić. Kopalnia pisze, że chce płacić podatek ale nie odpowiada jej wymiar tego podatku. To już sprawa do dogadania. Wielokrotnie miasto korzystało nawet z prawa umarzania podatku, to też do dogadania. Czy tak trudno jest obliczyć z jakiej powierzchni chodników korzysta kopalnia, może nawet kółkiem pomiarowym z WodKanu i od tej wielkości płacić podatek, oczywiście ustalony w istniejących realiach. Jeżeli kopalnia będzie chciała korzystać z większej powierzchni, wysokość podatku ulegnie zmiane. Tak łatwo się dogadać-ale do tego tanga trzeba dwojga, którzy chcą razem zatańczyć. Napewno chodniki pod ziemią nie są bezpańskie, mają prawidłowego właściciela jakim jest Polska. A z dyskusji nawet na naszym forum wynika, że jeżeli ktoś kupi wejście do sztolni Książęcej, powiedzmy 20x20m kw. to może korzystać ze wszystkich podziemnych chodników, łącznie z chodnikami pod Górą Sołtysią, pod Górą Krzyżową, Białą i Haniakiem? Czy wtedy nie będzie konfliktu interesów?

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » niedziela 11 gru 2011, 20:37

Ale sprawa podatków jest bardzo prosta. Przecież płacenie podatków jest pewne jak śmierć -takie przysłowie.
Niestety problem polega na tym że MNP i jego poprzednik MP Wiktor I nie zauważyli, że większość powierzchni na której prowadzona jest działalność kopalni nie jest policzona do wymiaru podatku. Jak zliczyli ludzie z magistratu powierzchnię i naliczyli podatek okazało się, że Klan ma zapłacić nie "10" tylko "100" to im nie w nos. A na dodatek MNP wyciągnął rączkę po zaległy podatek z 5 lat. I to wszystko w tym temacie.
Jeden chce to co mu się należy niezależnie jak to się nazywa czy tunele, chodniki, sztolnie a drugi nie chce oddawać szmalu, który wycieknie z jego prywatnej kieszenie. Bo jak pokazują wyniki finansowe Kopalni Klan dba o to aby nie wykazywać zbytnich zysków.
A widząc obrót i popularność Kopalni jest to przynajmniej dziwne i interesujące.?

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » niedziela 11 gru 2011, 21:40

Tylko zobacz ilu ludzi zatrudniają, każdemu wypłać pensje regularnie co miesiąc to zobaczysz jaki to potężny zysk zostaje im w kieszeni. Trafia mnie jak widzę takie wpisy. Ciekawe czy ty jesli kupisz samochód a po 5 latach dostaniesz z salonu wezwanie do zapłaty np 15 tys. bo się pomylili to bedziesz zadowolony czy bedziesz walczył że to nie fer. Podpowiem ci jeszcze jedno i MNP zacznijcie naliczac podatek od nietoperzy. Wkońcu to mieszkańcy kopalni i niech zaczną płacić czynsz.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 11 gru 2011, 21:43

Arsen pisze:Napewno chodniki pod ziemią nie są bezpańskie, mają prawidłowego właściciela jakim jest Polska. A z dyskusji nawet na naszym forum wynika, że jeżeli ktoś kupi wejście do sztolni Książęcej, powiedzmy 20x20m kw. to może korzystać ze wszystkich podziemnych chodników, łącznie z chodnikami pod Górą Sołtysią, pod Górą Krzyżową, Białą i Haniakiem? Czy wtedy nie będzie konfliktu interesów?
Arsenie, właśnie, że są bezpańskie. Żadne ministerstwo się nie chce do nich przyznać - ani na prośbę MNP, ani kopalni. Miesiąc temu Rada wysłała pismo w tej sprawie do ministerstwa - że naruszają KPA, bo przez pół roku nie udzielili żadnej odpowiedzi burmistrzowi.

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » poniedziałek 12 gru 2011, 23:14

a wracając do tuneli to teraz musimy na nowo szkolić przewodników ucząc ich historii tunelnictwa a nie górnictwa :-)
Nie będziemy obchodzić barbórki tylko musimy zrobić dzień tunelownika lub tunelnika a nie górnika :-) no i nazwy musimy koniecznie pozmieniać bo nie Sztolnie Gertruda a Tunel Gertruda zgodnie z prawem powinno być \:-)
bardzo to wszystko wesołe dla mnie.

Tylko szkoda miasta bo 1000 letnia tradycja górnictwa się sypnęła i trzeba przerabiac kroniki i wszystkie przewodniki a Złoty Stok zostanie miastem Tunelniczym z tysiącletnią tradycja tunelnictwa gdzie dziesiatki tunelników drążyło podziemne tunele w celach oczywiście tylko transportowych a nie wydobywczych. Tak na prawdę moi drodzy ZS był pierwszym miastem na świecie gdzie powstała tak rozbudowana i skomplikowana siatka tuneli- wrzucamy metro i jestesmy lepsi niz New York :-)

a ja wiem co będzie dalej. Za dwa lata jak sądy stwierdzą, że to nie tunele to się okaże że to piwnice lub składy na dojrzewające wina a jak to nie przejdzie to będzie to kretowisko i od każdego kreta też trzeba będzie płacić. :-)

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » wtorek 13 gru 2011, 09:16

Tylko uwaga bo stacja kolejowa Tunel już jest:

Obrazek

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 13 gru 2011, 10:08

Burmistrz bardzo przekonująco wyjaśnił radnym:

"(...) nie mogę nie podjąć działań w celu wystawienia podatku klasyfikując te wyrobiska jako tunel.
Jaki będzie tego finał, nie wiem.
My na etapie wystawienia decyzji kończymy swój (nieczytelne). Jest Samorządowe Kolegium Odwoławcze które to ocenia."

Czyli działa na zasadzie - ja wystawiam jak na tunele, czy się uda, mnie to nie obchodzi,
niech się kopalnia sądzi z SKO.

Tunel jest budowlą w rozumieniu ustawy prawo budowlane.
Burmistrz tłumaczył, że i Czarna i Gertruda były budowane jako sztolnie transportowe - a to właśnie są tunele.

Czy to zadziała? Sądzę, że tak samo jak przedtem. Nowe operaty, nowa decyzja, SKO klepnie, a potem się będzie sądzić.
Przegra i wrócimy do punktu wyjścia, za rok, może dłużej.

Sensu w tym nie widzę. Prawnik kopalni tylko zarobi (z publicznej kasy).

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » wtorek 13 gru 2011, 10:31

_tomek pisze:Burmistrz bardzo przekonująco wyjaśnił radnym:

"(...) nie mogę nie podjąć działań w celu wystawienia podatku klasyfikując te wyrobiska jako tunel.
Jaki będzie tego finał, nie wiem.
My na etapie wystawienia decyzji kończymy swój (nieczytelne). Jest Samorządowe Kolegium Odwoławcze które to ocenia."
Elektorat to ceni, myślę że ten upór w celu "odzyskania" kopalni postawi S. Gołębiowskiego po raz kolejny w roli faworyta w następnych wyborach.

Szczerze mówiąc nie wiem co tu zrobić żeby wygrał inny kandydat, jedno jest pewne: musi wyłonić się znacznie wcześniej niż na 2 mce przed wyborami.

Awatar użytkownika
maad
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: maad » wtorek 20 gru 2011, 11:39

Dzisiejsze Echo
Załączniki
skanowanie0002.jpg

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » wtorek 20 gru 2011, 13:42

I powinien te pieniadze zapłacić z własnej kieszeni. TO JEST DZIAŁANIE ZE SZKODA NA RZECZ GMINY Powinien za to beknąć.

Awatar użytkownika
maad
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: maad » wtorek 20 gru 2011, 14:13

Mało tego, że nie beknie to teraz będzie tworzył nową dokumentację na temat tuneli. Ciekawe, czy trzeba będzie robić nowy operat?? Mam nadzieję, że nie.

Państwo w państwie i jeden monarcha, który robi co chce i gra wszystkim na nosie z radnymi na czele.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 20 gru 2011, 15:07

maad pisze: Państwo w państwie i jeden monarcha, który robi co chce i gra wszystkim na nosie z radnymi na czele.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » wtorek 20 gru 2011, 16:44

Tomku aby twój post nie był prorczy. Jak starostwo przekaże chodniki, tunele, wyrobiska, sztolnie we władanie gminie to Klan na "kolanka" poleci. I się tylko skansen Łazikowy ostanie.

ODPOWIEDZ