Info Kopalnia

maadam
Sztygar
Sztygar
Relacja: Mieszkaniec

Info Kopalnia

Post autor: maadam » poniedziałek 16 sty 2012, 22:52

nowa strona internetowa:

http://www.infokopalnia.pl/

będzie to stronka na bieżąco uaktualniana, gdzie znajdują się dokumenty itp.

Szczególnie polecam poczytanie o tym jak powstała spółka Kopalnia Złota i ile gmina miała udziałów podczas zakładania spółki. Jest akt notarialny- jako dowód na to, że gmina nigdy nie miała większościowego pakietu.

w tym temacie komentujcie stronę i to co na niej.

Dodatkowo powstało pytanie czy na stronie robić odsyłacz do forum tu do tego właśnie tematu czy nie. Co myślicie?

maadam
Sztygar
Sztygar

Re: Info Kopalnia

Post autor: maadam » poniedziałek 16 sty 2012, 23:02

a i w wywiadach przeczytajcie koniecznie wywiad z naszym burmistrzem który pisze, że wyroki trzeba uszanować ale w Złotym Stoku jest "inna rzeczywistość"

Bardzo ładne sformułowanie Inna rzeczywistość :-)

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » poniedziałek 16 sty 2012, 23:27

Nie dziala zakladka 'Dokumenty'.

Ja bym chetnie zobaczyl jakis dokument, ktory pokazuje ile Kopalnia placi obecnie podatku. Oczywiscie jezeli mozna taki dokument udostepnic szerszej publicznosci :)
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » poniedziałek 16 sty 2012, 23:32

nie można takich dokumentów publikować. Kopalnia jako spółka jeśli taki dokument upubliczni to jest to karalne. Dlatego tak łatwo manipulować tymi informacjami bo nic nie udowodnimy papierem. Jutro wychodzi echo z artykułem o podatkach kopalni (bez dokumentów oczywiście).
Mogę tylko dodać, że Aurum i Kopalnia płaci łącznie do gminy około 60 000 zł rocznie (za grunty i budynki).

I teraz uwierzysz mi albo nie :-) dokumentu Ci przedstawić nie mogę. Ale sprytna byłam i poszłam do urzędu jako dziennikarka potwierdzić czy kopalnia płaci i dostałam informację, że płaci, nigdy nie zalegała a plotki w mieście że nie płaci są nie prawdziwe :-)

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » poniedziałek 16 sty 2012, 23:33

acha i działa zakładka dokumenty ale ta w górnym menu :-)

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 16 sty 2012, 23:53

Polecam dział z dokumentami. Historia przejęcia kopalni inna niż z plotek...prawdy dowiedziałem się niedawno.

Czy wiecie, że Gmina nigdy nie miała większościowego udziału ?

Ostatnie 5% odkupione od gminy pozwoliło nie tyle na przejęcie od gminy, co pozbycie się wspólnika.
Wcześniej do podejmowania decyzji zawsze trzeba było drugiego, wątpię że tym drugim byłaby gmina...

Gmina pomogła p. Szumskiej - fakt, ale nie za darmo. Rozwiązano kłopot, który p. Szumska odziedziczyła z dobrodziejstwem inwentarza...czyli budynek z lokatorami.

Zauważcie też, że budynek z lokatorami przekazała gmina już przy założeniu spółki - wniosła aportem. W czasie kiedy p. Szumska przecież jeszcze nawet tam nie pracowała.

---------------

Patrząc na dzisiejsze kwestie podatkowo-prawne - kto jest właścicielem wyrobisk robi się przykro jak się czyta:

"Gmina wniesie do spółki aport rzeczowy w formie własności:

-budowli podziemnych (sztolnie i wyrobiska) "

Kto się tu może czuć oszukanym? Gdzie dziś jest ten wkład gminy?

Dokumenty są dosyć dziwnie umieszczone - trzeba kliknąć w datę.

http://www.infokopalnia.pl/dokumenty/x.html

http://www.infokopalnia.pl/dokumenty/dl ... aurum.html

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 17 sty 2012, 00:59

maadam pisze: Mogę tylko dodać, że Aurum i Kopalnia płaci łącznie do gminy około 60 000 zł rocznie (za grunty i budynki).
To tylko część z tego co trafia do gminy w Waszej działalności.

Zapominasz o jednym - że gmina dostaje z budżetu państwa 37% wpływów z podatku PIT od osób fizycznych w danej gminie.
Patrząc na to, że Wasze główne koszta to wynagrodzenia opodatkowane PITem,
A nawet p. Szumska i jej Aurum to działalność gospodarcza osoby fizycznej.

Gdzieś 3-6% Waszych dochodów (licząc także dochody pracowników z naszej gminy) to czyste wpływy do gminy.

(to taka uproszczona matematyka, bo jest jeszcze kwota wolna od podatku, od podatku odliczane są składki na ZUS - co przy niskich pensjach robi sporą różnicę, macie ludzi z innych gmin itp. itd.)

Tylko Wy możecie to policzyć - w urzędzie mają to jako całość od wszystkich mieszkańców.

To może być podobna kwota do tej z podatków od nieruchomości.

------------------
W budżecie gminy jest to wyodrębnione, wpływy z PIT od os. fizycznych w 2011 to 1,6mln zł.

To też ciekawy wskaźnik, bo pozwala oszacować dochody mieszkańców gminy.

np. u nas to 341zł/mieszkańca
W gminie Polkowice (kopalnia miedzi) - jednej z najbogatszych w Polsce jest to 846 zł/ mieszkańca. (22mln zł/ 26 tys. mieszkańców.)

Mentalista
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: Mentalista » wtorek 17 sty 2012, 01:23

maadam pisze:Ale sprytna byłam i poszłam do urzędu jako dziennikarka potwierdzić czy kopalnia płaci i dostałam informację, że płaci, nigdy nie zalegała a plotki w mieście że nie płaci są nie prawdziwe
http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private ... k/1074.pdf
http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private ... k/1247.pdf
http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private ... k/2028.pdf

Marta zawsze prawdę nam powie a nawet napisze ale tylko swoją.!

Awatar użytkownika
maad
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: maad » wtorek 17 sty 2012, 09:52

Mentalisto - chłopie. Czytaj ze zrozumieniem - jak już znajdziesz tabelke w której jest Kopalnia, albo aurum to zobacz czego ta tabelka dotyczy.
Teraz otwórz sobie jeszcze raz te tabelki i poczytaj każdą kolumnę.

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar

Post autor: zlotasztabka » wtorek 17 sty 2012, 12:17

+ rzeczowo i zwięźle przedstawiono informacje (podparte stosownymi dokumentami) o genezach KZ czy Aurum czy o sporze wokół tego nieszczęsnego podatku, to coś czego brakowało.

- satyra to coś co uwielbiam ale niektóre dowcipy są "niewyszukane", pierwsze co przyszło mi do głowy to przedwyborcza wpadka ze "złotym gównem".

Brakuje informacji o działaniach CSR-owych, a jest tego sporo: Barburki, pogadanki w szkole, organizowanie paintballa przy CKiP, dary na loterie, wspomaganie finansowe parafii, klubu sportowego, pomoc przy festynach i wiele wiele innych.
Jak się ludziom tego nie pokaże jak KROWIE NA ROWIE to do świadomości przeniknie to, że nie było chleba do bigosu albo że należy się. Dyskontowanie marketingowe tego typu działań w środowisku lokalnym nigdy nie było mocną stroną kopalni niestety.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 17 sty 2012, 12:37

zlotasztabka pisze: Dyskontowanie marketingowe tego typu działań w środowisku lokalnym nigdy nie było mocną stroną kopalni niestety.
Ehh owijasz to w bawełnę...Po prostu nie napisali np. kogo sponsorują.

No niestety...w tej ciągłej walce chyba o tym zapomnieli.
Ale to akurat nie problem, pewnie się pojawi niedługo.

Satyra...
jak w zdjęciach...wolę 3 świetne niż 30 bardzo dobrych.

Mi się ten podoba
Czy burmistrz Jarząbek może się mylić?
W zasadzie tak, ale w praktyce nigdy się nie myli.
Skąd ta pewność?
Pytaliśmy go o to.

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar

Post autor: zlotasztabka » wtorek 17 sty 2012, 15:18

Jaka jest ulubiona dyscyplina sportowa burmistrza Jarząbka?
- Tenis.
A mi się ten nie podoba. Jeżeli nawet burmistrz Jarząbek lubi tenis to co w tym złego?

Uwierzcie mi, to że ludzie nie grają w tenisa w ZS to naprawdę nie jest powód do dumy :x

Co wynika z trzech kadencji burmistrza Jarząbka?
2002-2006 kadencja A
2006-2010 kadencja B
2010-2014 kadencja C
2014 - De kadencja

Dlaczego burmistrz Jarząbek był przeciwny zakupowi klocków lego dla dzieci z przedszkola? Bo nie był pewien czy dzieci mają pozwolenie na budowę.

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar

Post autor: zlotasztabka » środa 18 sty 2012, 14:48

INFOKOPALNIA pisze:Dostało mi się za ten, opublikowany w gazetce INFO Kopalnia w 2010 roku, wierszyk Władysława Sikory. Nawet na forum ktoś mi jeszcze wypomina niski poziom satyry. Jestem więc winny wyjaśnienia i przeprosiny.
Luz :D Była prośba o opinię to mi się skojarzyło. Ja nie mam nic przeciw, tylko na mieście gadali...

Generalnie to stronka fajna. Mam nadzieję, że będzie więcej do poczytania :)

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 19 sty 2012, 08:03

Zdjęcia z 1995 roku. Wtedy każdy turysta mógł się poczuć jak eksplorator nieznanych podziemi :)
Sztolnie nie były nawet zamykane (a przecież były niebezpieczne).

http://infokopalnia.pl/ciekawostki/33-j ... -roku.html

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar

Post autor: zlotasztabka » czwartek 19 sty 2012, 12:55

_tomek pisze:Sztolnie nie były nawet zamykane (a przecież były niebezpieczne).
Całe szczęście że nie doszło wtedy do jakiejś tragedii...

Jako dorosła osoba czuję respekt przed szybem w Gertrudzie, mimo że jest tam ścianka wspinaczkowa, a w 1995 roku wchodziliśmy z chłopakami mając kilkanaście lat w tym miejscu po spróchniałych belkach, następnie czołgaliśmy się pochylnią do wyjścia przy drodze. Furty musiały być otwarte albo byliśmy tacy chudzi :lol:

To jeszcze nic - w miejscu znacznie oddalonym od wejścia, tam gdzie odbywa się zwiedzanie extremalne są podpisy i daty sprzed otwarcia kopalni dla zwiedzających.
Załączniki
100_2909.JPG
100_2903.JPG

Awatar użytkownika
maad
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: maad » czwartek 19 sty 2012, 13:01

Dobrze, że powstała ta strona, może kilku popierających burmistrza, a nie znających faktów - spojrzy na zdjęcia, na dokumenty, poczyta trochę i zmieni zdanie, że "Sumska nie płaci podatków".

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 19 sty 2012, 13:10

Dzisiejszy news:
http://infokopalnia.pl/aktualnosci.html
Tyle było przepychanek. Tyle było pism. Tyle było niepewności. Tylko po co, jeśli koniec końców wszystko ma swoją cenę. Dzisiaj zastała podpisana umowa na okres określony (10 lat) do 2022 roku na dzierżawę przykopalnianego parkingu. Część działki 785 wydzierżawiła PUT "Kopalnia Złota" sp. z o.o. Kwota dzierżawy to 1510 zł + Vat za 1 miesiąc. Dodatkowo opłacana będzie przez spółkę kwota podatku od nieruchomości. W sumie do budżetu gminy trafi około 25 tyś. złotych rocznie. "To bardzo wysoka kwota dzierżawy" - mówi prezes spółki
Mógłbym napisać, że dziwię się kopalni. Chętnych nie było, bo przy takiej dzierżawie nie sposób na tym zarobić jako parkingu - tylko przez trzy miesiące w roku by funkcjonował, a do tego zysk niepewny, bo nie ma pewności co wymyśli Kopalnia...
25 tys. rocznie to sporo za kawałek ubitej ziemi, którą przecież miasto musiałoby ogrodzić, żeby tam nikt nie parkował..
Można było grać dalej na zwłokę - nie podpisać umowy, zaskarżać decyzje itp. - przeciągać i nie płacić jeszcze przez parę miesięcy...

Ale wcale się kopalni nie dziwię, bo każdy nieco bardziej kreatywny burmistrz takiej działki nie dzierżawiłby w całości na parking...Drogo kupili sobie te 10 lat spokoju, ale go mają.

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » czwartek 19 sty 2012, 16:43

Na komisji, gdy była omawiana sprawa dzierżawy tej działki, p. Burmistrz oświadczył, że działka przeznaczona jest na cele turystyczne i jeśli dzierżawca wykona w okresie dzierżawy jakąś inwestycję w tym zakresie, będzie mógł ją wykupić bez przetargu, nawet przed upływem okresu dzierżawy. W tym jest sens bo powstaje wówczas jeden ciąg, bez sąsiadów. Jest to zapisane w protokole z komisji RM.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 19 sty 2012, 18:59

O ile pamiętam kiedyś p. Grużlewski mi mówił, że kiedyś chcieli na tej działce zainwestować w toalety, ale gmina odmówiła, tłumacząc, że w planie zagospodarowania są właśnie usługi turystyczne, a nie toalety :-)e064

Chciałbym zobaczyć ten dokument w info kopalni :)

P. Janino, dzierżawa 10 lat...inny burmistrz się będzie tym zajmował.

maadam
Sztygar
Sztygar

Post autor: maadam » czwartek 19 sty 2012, 22:21

Pani Janino, to jest kolejny przykład na to jak was burmistrz mami i mówi co chce aby ustawić. Ten teren jest pod UT czyli usługi turystyczne i w planie czy jakimś tam innym dokumencie jest informacja, że jest tam kategoryczny zakaz budowy. Nie można tam nawet postawić budki nie związanej z gruntem ponoć. Teren jest absolutnie jałowy i nawet parkingu do zarabiania nie pozwoli starostwo zrobić zgodnie z zapisami. To samo dotyczy kamieniołomu i innych działek po UT. Myślicie że czemu pan Kaczyński do tej pory nie postawił knajpy czy normalnych toalet? My mieliśmy ten sam kłopot właśnie z budową toalet których tak brakuje. Do tego dochodzi Natura 2000 i obręb parku krajobrazowego.

To jest głupsze niż sobie zdajecie z tego sprawę a burmistrz wciska jak zwykle swoja interpretację. Owszem pozwoli na wykup komuś kto zainwestuje- nie kłamał ale zapomniał wspomnieć, że tam nie można inwestować. Ot jak zwykle takie mówienie prawdy-pół prawdy :-)

Tak więc pani radna, musi pani każdą rzecz sprawdzać, czytać i wertować jeśli chce mieć pani pewność, że obietnice burmistrza są realne i prawdziwe.

Tak więc zgadza się Tomku, to jest najdroższa działka na której nic nie można zrobić.

ODPOWIEDZ