Mapy

Uwagi co do tego forum lub propozycje nowych kategorii na forum proszę wpisywać tutaj.
Regulamin forum
Tylko w tym dziale niezarejestrowani użytkownicy mogą rozpoczynać nowe tematy oraz odpowiadać w istniejących.
Jeśli sprawa dotyczy czegoś innego niż działalności Forum, proszę się zarejestrować i znaleźć odpowiedni dział.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Site Admin
Relacja:Były mieszkaniec
Kontakt:
Mapy

Post autor: admin » niedziela 26 wrz 2010, 23:15

GAWLITZEK pisze:A moze tak administrator,moderator po obrobieniu map przez _tomka,zgodziliby sie tutaj wrzucic mapy na forum do jakiegos dzialu lub zrobic katalog map w dziale ,,zdjecia''?
Sprawę można rozwiązać na dwa sposoby.

Forum
Mogę stworzyć specjalny dział "Mapy Złotego Stoku". Każdy kto będzie chciał zamieścić jakąś mapę, otworzy w nim nowy wątek i jako pierwszy post zamieści mapę z opisem, datą, autorem, itp. Dzięki temu, każda mapa będzie miała swoją osobną dyskusję.

Strona główna zlotystok.net
Dobrze by było, aby te mapy znalazły się również na stronie głównej, bo nie wszyscy zaglądają na forum. Wątpię jednak, aby udało się w jakimś sensownym czasie je zebrać i stworzyć taki oddzielny dział.

Dlatego pomyślałem o połączeniu obu rzeczy, czyli nowy dział z mapami na Forum. Jeśli autor wpisu będzie chciał aby ta mapa zaistniała również na stronie głównej, na końcu postu doda informację "dodać na stronę główną". Ja co jakiś czas zbiorę mapy które są na Forum i zamieszczę na stronie głównej.

Jedyny problem, to oczywiście prawa autorskie i majątkowe...
Wydaje mi się, że możemy spróbować zrobić tak jak to opisałem powyżej, bo ani ta strona z Forum nie są komercyjne, ani my nie działamy w celach komercyjnych. Może więc możemy liczyć na to, że ewentualni właściciele jakichkolwiek praw, wybaczą nam :)
(Już całkiem na marginesie, uważam, że prawa autorskie powinny mieć swoje wyjątki w zakresie kultury, historii i edukacji...)

Komentarze, sugestie?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Site Admin
Relacja:Były mieszkaniec
Kontakt:

Re: Mapy

Post autor: admin » niedziela 26 wrz 2010, 23:31

Acha...
tak samo, można by zrobić z np. z widokówkami.

ODPOWIEDZ