Zmiany. Dodawanie zdjęć na forum.

Uwagi co do tego forum lub propozycje nowych kategorii na forum proszę wpisywać tutaj.
Regulamin forum
Tylko w tym dziale niezarejestrowani użytkownicy mogą rozpoczynać nowe tematy oraz odpowiadać w istniejących.
Jeśli sprawa dotyczy czegoś innego niż działalności Forum, proszę się zarejestrować i znaleźć odpowiedni dział.
Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Relacja:Mieszkaniec
GG:8824316
Kontakt:
Zmiany. Dodawanie zdjęć na forum.

Post autor: dobekfooto » czwartek 08 mar 2007, 20:18

UWAGA !

W związku z tym że coraz więcej ludzi decyduje się na dodawanie zdjęć bezpośrednio do postów czas wczytywanie poszczególnych stron bardzo się wydłużył. Jest na to bardzo proste rozwiązanie. Zamiast umiszczać całe zdjęcie będziemy umieszczać jego miniaturkę. Osoba zainteresowana po kliknięciu w nią będzie mogła zobaczyć zdjęcie w pełnych rozmiarach.

Przykład:
Obrazek

Aby ułatwić użytkownikom dodawanie zdjęć opiszę wszystko krok po kroku:
1. Wchodzimy na http://www.imageshack.us (polecam ten serwer)
2. Klikamy "Wybierz" i odnajdujemy zdjęcie które nas intersuje.
3. Gdy już je znajdziemy klikamy "Otwórz"
4. Następnie klikamy "Host it" (rozpoczyna się proces kopiowania zdjęcia na serwer, może to chwilę potrwać)
5. Po udanym skopiowaniu na serwer wyświetli nam się strona z naszym zdjęciem i kilkoma linijkami kodu do skopiowania.
6. Odszukujemy tekst "Thumbnail for forums (1)" (miniaturka na forum) i zaznaczamy pojedynczym kliknięciem kod z lewej strony tego napisu.
7. Kopiujemy ten kod i wklejamy na stronę.

Dzięki temu forum będzie o wiele bardziej czytelne i będziemy mogli oglądać te obrazki które nas intersują w pełnej rozdzielczości.

Bardzo proszę o zalecenie się do podanych wskazań. Dziękuje

Moderator
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
Primus Inter Pares
Gwarek
Gwarek

Post autor: Primus Inter Pares » środa 25 lip 2007, 22:29

Pomimo wejścia na www.imageshack.us i wykonania kolejnych punktów 2 ,3 oraz 4 ,-ukazuje się : „Nie można wyświetlić strony”. Do postu który chcę napisać niezbędne jest zdjęcie, ale nie mogę doprowadzić do końca wg podanego ułatwienia. Poprzednio wysyłałem zdjęcia do admina i otrzymywałem gotowy kod zdjęć do wklejenia. Jak z tego wyjść?

Awatar użytkownika
adalbert
Dreptacz
Dreptacz
Relacja:Sympatyk

Post autor: adalbert » czwartek 26 lip 2007, 23:23

Ja używam Fotosik.pl i nie ma problemów. Może spróbuj po prostu z innym serwerem niz imagesack.us?

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » sobota 28 lip 2007, 01:56

Dziwna sprawa. W razie czego proszę przesłać potrzebne zdjęcia na maila, najlepiej [email protected] a ja odeślę gotowe linki do zdjęć tak że wystarczy je wkleić na forum.

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Re: Zmiany. Dodawanie zdjęć na forum.

Post autor: dobekfooto » środa 07 kwie 2010, 14:09

Instrukcja dodawania zdjęć na serwer fotosik.pl

Instrukcja umieszczania zdjęć na forum.
1. Wchodzimy na stronę http://www.fotosik.pl/
2. Klikamy 'Dodaj zdjęcie' w lewym górnym rogu.
3. Następnie 'Przeglądaj' (biały napis na pomarańczowym tle w środkowej części strony, nie ten na samej górze)
4. Nazwa zdjęcie wyświetli nam się na liście plików które chcemy dodać. Odnajdujemy przycisk 'Wyślij' u dołu strony i klikamy na niego.
5. Po chwili zdjęcie znajdzie się na serwerze i wyświetli się strona z kodami, które należy skopiować, aby wkleić zdjęcia na forum.
6. Odnajdujemy -> Kody na forum dyskusyjne: -> Miniaturka na forum:
7. Klikamy w poniższy kod który wygląda mniej więcej tak:
[ URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0f7 ... 99370.html][ img]http://images44.fotosik.pl/280/0f71b23f5d599370m.jpg[/img ][/URL ]
8. Wklejamy nasz kod w treść wiadomości i naszym oczom ukazuje się obrazek.

Obrazek

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ