WYBORY DO PARLAMENTU 2011

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o sobie lub porozmawiać na tematy nie związane ze stroną czy forum.
Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Re: WYBORY DO PARLAMENTU 2011

Post autor: niebieski24 » czwartek 06 paź 2011, 14:20

Montelli pisze:Widzę, że przedmówcy bardzo interesują się finansami kościoła katolickiego. Proszę jednak bez uproszczeń. Po pierwsze, można odnieść wrażenie, że kościół kat. nie płaci podatków. NIEPRAWDA.
Po drugie, można odnieść wrażenie, że jest on w wyjątkowo uprzywilejowanej sytuacji w Polsce. NIEPRAWDA. Wszystkie kościoły i związki wyznaniowe podlegają tym samym przepisom podatkowym.
A tak na zdrowy rozum, kto miałby płacić podatek od nieruchomości za zabytkowe obiekty sakralne w naszym mieście? Ksiądz proboszcz? To podatek lokalny... Mieszkańcy?
Tęsknota za Bogiem była i jest do tej pory główną siłą napędową sztuki tworzonej przez wieki przez ludzkość. Wiele tego jest i na naszym terenie. W innych wątkach zachwycacie się pięknem przydrożnych kapliczek itp...
A tutaj z Waszych wypowiedzi można odnieść wrażenie, że tylko walka z kościołem katolickim jest lekiem na całe zło w Polsce. Czy znajdą się ważniejsze tematy w wątku "Wybory"? Na przykład czy wspominany najczęściej Janusz Palikot ma konkretny i sensowny program gospodarczy i ludzi zdolnych go realizować? Czy chodzi tylko o zniszczenie kościoła i nastanie potem kraina miodem płynąca, a ludzie będą lepsi?
Rozumiem, że zaraz przeczytam tu ripostę - tylko po co? Na ripostę będzie kolejna riposta, na nią następna i tak w kółko... Własne poglądy na religię przenieśmy może do innego wątku.

Tu nie chodzi o wlasne poglady , i nie chodzi o sama wiare ! chodzi o to , zeby oddzielic kosciol od Panstwa ! chodzi tez o to . ze w Polce inne wiary jak katolicka traktowana jest jak tredowata ! Podobno mamy rozum i wolna wole ? wiec dlaczego ktos ma byc dyskryminowany bo wierzy w co innego niz 3/4 spoleczenstwa ?

Montelli
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Montelli » czwartek 06 paź 2011, 14:45

No i jednak... Dziękuję za ponowne przytoczenie mojej wypowiedzi w całości. Z ilości wypowiedzi w mediach i na forach można odnieść wrażenie, że to kościół katolicki jest "trędowaty"...a każdy głos "za" to ciemnogród albo moher.
Nota bene widzę grzechy księży tak samo dobrze jak Wy... albowiem napisane jest "WSZYSCY ludzie zgrzeszyli". Księża też. Napisane też jest "kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień" oraz "błogosławieni miłosierni..." Więcej ripost z mojej strony w tym wątku nie będzie.

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 06 paź 2011, 14:53

tu nie chodzi o jakies klutnie na forum, chodzi o to by kosciol wreszcie zajal sie swoimi sprawami , pedofilia , gwalty a nie tym czy na stadionie bedzie mozna sprzedawac piwo !

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 06 paź 2011, 14:55

Montelli...piszesz NIEPRAWDA...a czy ktoś tę prawdę zna...
Piszesz o kościołach i zabytkach - prawda....ale zapominasz, że kościół jest największym właścicielem nieruchomości po Skarbie Państwa. Nie chodzi o kościoły, tylko o setki tysięcy hektarów i największego odbiorcę dopłat unijnych w rolnictwie.
Nie będę wyręczał Urbana z oświecania narodu, co kościół ma i z czego żyje.

Kościół to także Caritas, dla mnie druga po Owsiaku instytucja charytatywna.

Kościół zawsze był właścicielem ziemskim, zawsze był umoczony w politykę (albo ją stanowił), zawsze prowadził działalność oświatową i charytatywną i nic się tu nie zmieniło od setek lat.

Moje pokolenie jest oburzone hipokryzją księży, dziś w globalnym społeczeństwie nie sposób też przejść obojętnie obok spraw związanych z pedofilią i innymi śmierdzącymi sprawami, które kościół zamiata pod dywan.
choćby ta sprawa... http://pl.wikipedia.org/wiki/Juliusz_Paetz

Nic nie jest czarne ani białe.

W jednym masz rację - stosunek państwa do kościoła to niewiele, by warto za nimi zagłosować. Miller z SLD głosił podobne poglądy i nic nie zrobił w tym temacie.

Włączyłeś się do dyskusji tylko z tego powodu. Teraz piszesz "riposty nie będzie".

OK - też tak myślę, zostawmy kościół w spokoju...
-------------------------------------------------

Podyskutujmy o polityce...

Panowie zwolennicy Palikota...Pamiętacie Leppera...wicepremiera, marszałka...wymieńcie dziś nazwiska posłów/ministrów - jego ludzi...

Czy dziś możecie wymienić ludzi "od Palikota"? czy to się nie skończy kompromitacją jak w przypadku Leppera i Giertycha.

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 06 paź 2011, 15:10

Ciezko tu dyskutwac na takie tematy bo widzisz zaraz dostaniesz odpowiedz , ze albo wszystko jest beee albo sie ktos obrazi . . .

Dla mnie kosciol to nie jedyny argument , dobry jest tez polaczenie ZUS i KRUS

Inna partie tez maja ciekawe programy np SLD - Plan mieszkaniowy , program ratunkowy dla plskich kolei .

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » czwartek 06 paź 2011, 15:27

SLD program ma fajny, tylko ludzi ktorzy sa umoczeni w stary ustroj polityczny.

Palikot moze stanowic mocna opozycje. A przydalaby sie nam opozycja, ktora rozmawia o biezacych sprawach panstwa: podatkach, bezrobociu, podwyzkach cen ... a nie caly czas powtarza jedno slowo, kiedys to byl UKLAD, UKLAD, UKLAD... Teraz to jest SMOLENSK, SMOLENSK, SMOLENSK...

Co nam to da jezeli bedziemy drazyc ta sprawe? Moze wypowiemy od razu wojne Rosji? Zmiota nas w kilka dni a UE ani USA nawet nie zareaguja... Kaczynski wmawia wszystkim, ze jestesmy silnym panstwem w srodkowej Europie a tak naprawde jestesmy slabeuszami bez wojska i przemyslu. Ale Pan Kaczynski stawia nas na rowni z takimi krajami jak Rosja i Niemcy. Owszem, chcialbym zeby tak bylo ale to nie jest juz XVI wiek i czasy swietnosci Polski sie poki co skonczyly. Trzeba znac swoje miejsce w szeregu i skupic sie poki co na odbudowie kraju a nie na wojowaniu z sasiadami. Ja rozumiem, ze niektorzy chcieliby znowu jakies zabory, wojny, okupacje bo przeciez Polacy to narod ktory uwielbia sie zamartwiac nad swoim losem... Ale moze czas wreszcie sie troszeczke ogarnac i zaczac funkcjonowac jak na cywilizowane panstwo przystalo? Przeszlosci nie zmienimy, mi sie wydaje, ze trzeba poczekac na zmiane pokolenia zeby wreszcie ten kraj zaczal sie rozwijac na miare swoich mozliwosci...
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » czwartek 06 paź 2011, 15:29

"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 06 paź 2011, 15:31

Trafione w 10 Dobek :) moim zdaniem rzady P.Kaczynskiego to by byla klutnia o wszystko z wszystkimi , ktos powie tak to on nawet jak tak mysli na zlosc powie nie

Montelli
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Montelli » czwartek 06 paź 2011, 15:47

Warto tez popatrzyć, co kandydaci do tej pory zdołali zdziałać. Niektórzy z naszego okręgu maja za sobą doświadczenia parlamentarne i rządowe... i nie bardzo widać ich zasługi, niezależnie od opcji i partii. Najbardziej znany jest chyba Jakub Szulc, v-ce minister zdrowia. Cóż, podziałał, a służba zdrowia jaka jest, taka jest.
Może więc postawić na nowe twarze w polityce? szkoda, że do sejmu nie ma okręgów jednomandatowych - byłoby łatwiej znaleźć odpowiedniego kandydata.
Zresztą i tak ci "wybrańcy" po wyborach zmieniają często partie albo tworzą nowe (jak PJN czy Palikot).

_tomku, Owsiak przy Caritasie to pikuś. Wystarczy spojrzeć na KWOTY WYDATKÓW NA POMOC. Tylko telewizja coś Caritasu nie lubi, więc działa sobie po cichutku.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Caritas_(organizacja)
I uwaga gospodarcza: jeśli kościół jest największym posiadaczem ziemskim, to jest też największym płatnikiem podatku od nieruchomości, bo akurat za te pola i łąki podatek płaci. Nie płaci za obiekty kultu, czyli kościoły, kaplice itp.

niebieski24: polemika to nie obrażanie się. Nie jestem obrażony i sam nikogo nie chcę urazić. Nie można wyrazić innego od waszego zdania?

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 06 paź 2011, 16:14

Dobku, ale nie rozmawiajmy o tym dlaczego nie głosować na: PIS, SLD, PSL itp..
PO czy Palikot = obecne rządy kontra JEDNA OSOBA

Mi się obecne rządy nie podobają...ale nie sądzę, żeby którekolwiek z ugrupowań potrafiło rządzić lepiej.

---
Montelli...Owsiak ma u mnie wysoką notę za styl :) coś z niczego i to jeszcze z wielkim ŁAAAŁ
a Caritas właśnie za te ciche działania, za nieustanność działania...u mnie w Legnicy spod kościoła wyruszają np. biedne dzieci na kolonie...10 autobusów na raz robi wrażenie. Gdy potrzebowałem, by rocznemu dziecku robić zastrzyki dwa razy dziennie i w niedzielę i święta...pielęgniarka z Caritasu je robiła...nie za darmo, 18zł za raz...ale nikogo innego nie było, a tu wystarczył telefon i zegarek można było od niej ustawiać.
Może dobrze, że TV ich nie pokazuje, bo pewnie u nich też by się tam brud jakiś znalazło...
a tak robią swoje po cichu...

Aha, z racji wieku nie widziałeś od dawna dziecięcego oddziału szpitala czy położniczego...czasami wydaje się, że na całym wyposażeniu są serduszka WOŚP

--------

Niebieski, ZUS KRUS, emerytury mundurowych...mamy też demoralizację w Policji - szybkie emerytury i skandalicznie niskie pensje...postępująca dzika prywatyzacja służby zdrowia...PKP...Poczta.

Czy sądzisz, że jedynie Palikot ma lekarstwo na to wszystko, antybiotyk, co wyleczy to w 2 lata?

Wątpię...
Ostatnio zmieniony czwartek 06 paź 2011, 16:17 przez _tomek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 06 paź 2011, 16:15

niebieski24: polemika to nie obrażanie się. Nie jestem obrażony i sam nikogo nie chcę urazić. Nie można wyrazić innego od waszego zdania?
jasne ze mozna , powiedzialbym , ze nawet trzeba :)!! chodzi mi o to ze napisales/as ? "wiecej ripst z mojej strony w tym watku nie bedzie " nie chodzi o to zeby na te tematy nie rozmiawiac wrecz przeciwnie , rozmawiajmy o nich i odjdzmy do jakichs normalnych i rozsadnych wnioskow.
Ostatnio zmieniony czwartek 06 paź 2011, 16:20 przez niebieski24, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 06 paź 2011, 16:19

Niebieski, ZUS KRUS, emerytury mundurowych...mamy też demoralizację w Policji - szybkie emerytury i skandalicznie niskie pensje...postępująca dzika prywatyzacja służby zdrowia...PKP...Poczta.

Czy sądzisz, że jedynie Palikot ma lekarstwo na to wszystko, antybiotyk, co wyleczy to w 2 lata?

Wątpię...

Tomku szczesze powiedziawszy nie wierze zeby udalo sie to komu kolwiek . . .

Jestem wrecz pewien ze cale te obiecanki przemina wraz z data wyborow.

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » czwartek 06 paź 2011, 17:16

A ja jestem realistką i zagłosuję na PO, bo w dobie kryzysu, który zaczął się już pod ich rządami tylko spokój i powolne konsekwentne działanie pozwoli nam pozostać "zieloną wyspą". Zmiany w obecnej sytuacji gospodarki światowej nie wydają mi się korzystne. Poza tym nie lubię oszołomów, a Palikot to egzotyka. Nie ma struktur, kandydaci to egzotyczna zbieranina, która zaraz po wyborach zacznie załatwiać swoje prywatne interesy. No ale my lubimy wierzyć w cuda!

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 06 paź 2011, 19:22

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: WNO FOLLOWER » piątek 07 paź 2011, 08:02

dobekfooto pisze: z kilkudziesieciometrowym pomnikiem Chrystusa !!!
Jezus to kibic Falubazu :D

Obrazek
Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » piątek 07 paź 2011, 09:26

No i mamy wybory do parlamentu. Jedni idą świadomie głosować na osobę lub partię, któras ich zdaniem potrafi działać zarówno w czasie normalnym jak i w czasie kryzysowym, która może nie gwarantuje dostatniego życia wszystkim mieszkańcom ale działa w imię interesu, ma ludzi którzy potrafią kierować administracją państwową a nie szukać winnych różnych sytuacji kryzysowych a przy tym antagonizować ludzi, doprowadzać do kłótni i zawiści. W mediach chciałbym bardziej usłyszeć co dana partia chce zrobić za swoich rządów, jakich ma ludzi do realizacji tych zamierzeń i skąd zamierza zdobyć środki na te reaizacje i w jaki sposób chce pomagać tym którzy wygrają wybory w realizacji rozwoju całego Państwa a przecież jesteśmy biednym krajem, mającym szanse na gonienie pozostałych krajów wspólnoty europejskiej. Kto naszym zdaniem może najlepiej wywiązać się z tego obowiązku- na tego głosujmy w wyborach i nie chowajmy głowy w piasek w niedzielę aby później powiedzieć: ja ich nie wybierałem, pozostałem w domu bo nie utożsamiam się się z osobą odpowiedzialną za losy Pąństwa czyli obywatelstwem Polski. Szkoda, że mieszkańcy Złotego Stoku nie zorganizowali się do głosowania na naprawdę swojego przedstawiciela do Sejmu. Były próby zorganizowania się na głosowanie na Kandydata Organiściaka ale sprawa ucichła. Reasumując trzeba iść na wybory i głosować zgodnie ze swoim przekonaniami. Powodzenia.

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » piątek 07 paź 2011, 21:07

A MOŻE POLACY MAJĄ DOŚĆ ZACISKANIA PASA :wink: , TEJ POLITYKI I TVN :D

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 09 paź 2011, 23:07

Jak zwykle przy takiej okazji przeszedłem przez Złoty Stok zobaczyć kto, co i gdzie porozlepiał.

Tylko 3 sklepy w całym mieście wywiesiły plakaty w witrynach!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zawisł też spory banner na Złotym Jarze w Rynku i jeszcze jeden mały na Dukacie.

Obrazek

W kilku strategicznych punktach miasta wisiały takie żółte plakaty - przyczepione byle gdzie.

Obrazek

Można powiedzieć że cała kampania "plakatowa" odbyła się z kulturą i bez śmiecenia/wandalizmu.
Co prawda plakaty na okrąglakach zmieniały się jak w kalejdoskopie, ale to normalne.

Jedyna plakatowa durnota jaką zauważyłem jest poniżej. Nawet przylepione na śmietniku lepiej by wyglądało...

Obrazek

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 10 paź 2011, 08:37

Wyniki w Złotym Stoku:
PO: 41,7% (568 głosów)
PIS: 27,2% (371 głosów)
Palikot: 12,9% (176 głosów)
SLD: 7,5% (103 głosy)
PSL: 7,0% (96 głosów)
PJN: 2% (27 głosów)
Partia Pracy: 21 głosów

A tak wyglądało poparcie dla poszczególnych osób. W Złotym Stoku wybory wygrał:
Organiściak Jerzy -PO 157
Szulc Jakub Maciej -PO 146
Mrzygłocka Izabela Katarzyna -PO 134
Święczkowski Bogdan Roman -PIS 130
Szymiec-Raczyńska Halina Jadwiga - PALIKOT 73
Zalewska Anna Elżbieta -PIS 70
Dyduch Marek - SLD 61

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: WNO FOLLOWER » poniedziałek 10 paź 2011, 15:35

Kandydaci z powiatu ząbkowickiego:
* Jerzy Organiściak (Platforma Obywatelska) – 3957
* Adamska Jadwiga (Platforma Obywatelska) – 1515
* Nowak Ryszard (Polskie Stronnictwo Ludowe) – 1383
* Rybak Danuta (Ruch Palikota) – 1327
* Grażyna Cal (Polskie Stronnictwo Ludowe) – 1003
* Szopian Elżbieta (Sojusz Lewicy Demokratycznej) – 453
* Piątek Barbara (Sojusz Lewicy Demokratycznej) – 550
Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

ODPOWIEDZ