WYBORY DO PARLAMENTU 2011

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o sobie lub porozmawiać na tematy nie związane ze stroną czy forum.
lazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec

Re: WYBORY DO PARLAMENTU 2011

Post autor: lazik » poniedziałek 03 paź 2011, 06:24

Dobek.Wwiadomość jest wysłana do łazika ,widzę informację na poczcie o2.Ja kawał czasu się nie loguję jako łazik tylko lazik, bo się nie da .I tak obywatel łazik jeszcze istnieje na forum wiadomości może dostać ,a sam przeczytać jej nie mogę.:roll:

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » poniedziałek 03 paź 2011, 12:04

Beda numery z tymi wyborami ;) tu wszyscy mowia o Po i Pisie oczywicie sztucznie to wszystko nakrecajac , ale Ruch Palikota moze ostro namieszac , te cale sondaze ktore ukazuja sie w tv i internecie to smiech na sali.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 03 paź 2011, 12:28

Widzisz, nie mówi się też głośno jakich Palikot ma kandydatów...zanim zagłosujesz - sprawdź kogo rzeczywiście wybierasz. We Wprost w zeszłym tygodniu pojechali po nich strasznie...zacytuję:
Wojciech Penkalski - jeden z najbliższych współpracowników Palikota. Nr 1 na liście w Elblągu. Biznesmen trzykrotnie skazany, m.in. za pobicie

Roman Kotliński - jedynka na liście Ruchu w Łodzi, były ksiądz, redaktor naczelny "Faktów i Mitów"

"Obraz partyjnych dołów wyłaniający się z zamkniętych grup dyskusyjnych na Facebooku zaskakuje i przeraża: "pustaki","zakolczykowani dresiarze", "absolwenci podstawówek". Tak o członkach Ruchu piszą rozczarowani działacze z pierwszego rzutu. - Tym co dziś łączy działaczy, jest fascynacja wodzem i zaślepienie.

Paweł Tanajno: - Jeśli chodzi o sposób funkcjonowania, kadry i pilnowanie finansów, Ruch działa jak organizacja mafijna.
Sympatię do Palikota można mieć...ale do sejmu wejdzie nie on jeden.

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » poniedziałek 03 paź 2011, 14:14

dokladnie tak jest , widzialem tych jego ludzi :) tzn nie widzialem tylko czytalem o nich

Janina Frankowicz
Sztygar
Sztygar

Post autor: Janina Frankowicz » poniedziałek 03 paź 2011, 19:38

Ale my wybieramy w naszym okręgu i powinniśmy się zapoznać z naszymi kandydatami z poszczególnych list. Poza tym tylko senatora wybieramy bezpośrednio, bo sejm to już według listy. A historia pokazuje, że my w wyborach rzadko kierujemy się rozsądkiem i własną oceną /wide: Stan Tymiński/, dajemy sobą manewrować głównie przez media.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 03 paź 2011, 20:24

Janina Frankowicz pisze: bo sejm to już według listy.
Nie wg listy! Określona zostanie liczba mandatów przypadających na listę, ale wejdą kandydaci o największej liczbie głosów.

Faktem jest, że kandydaci z początku listy to ci z największych miast i najbardziej znani - oni z tej naturalnej przyczyny zbierają najwięcej głosów, ale nie jest prawdą, że nie mamy w ogóle wpływu na wybór.

Inaczej mówiąc najpierw wybieramy partię, a potem kandydata. Gdy kandydat będzie miał zbyt mało głosów, by wejść do sejmu, wejdzie inny, ale z tej samej partii.

Dlatego pisałem - jeśli na PO to na Organiściaka.

Może ktoś zaproponuje tu kandydatów z innych partii.

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: WNO FOLLOWER » wtorek 04 paź 2011, 11:08

W Kłodzku kampania na całego. Pod giełdą ulotki rozdaje Wolski. Do najbardziej PIS-owskiego miasta na Dolnym Śląsku przyjechał (zresztą już po raz drugi w ostatnim czasie) Jacek Kurski. Poparł Dyrektora Dąbrowskiego (który trochę namieszał w sprawie RD
http://m.wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosc ... a_PiS.html ).
Bardzo ciekawe spotkanie! Nie sympatyzuję z PiSem ale poszedłem z ciekawości.
Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 04 paź 2011, 11:57

Nawet nie wiedziałem, że Kłodzko to taki ciemnogród...A ten kandydat o którego poszło to też dosyć ponura postać. Zesłali go na okręg wałbrzyski, bo w swoim śląskim pewnie nie miałby szans, a jemu teraz potrzebny immunitet...

Widzisz, przynajmniej to Złotego Stoku nie dotknęło - upartyjnienie w samorządzie.

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » wtorek 04 paź 2011, 13:30

To teraz ZCE ŚL
02.09 - ZOK ma nowego dyrektora http://zabkowice.express-miejski.pl/wia ... ktora.html
08.09 - ZOK znów bez dyrektora http://zabkowice.express-miejski.pl/wia ... ktora.html

O co chodzi? Nie wiem.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 04 paź 2011, 13:38

WNO FOLLOWER pisze:To teraz ZCE ŚL
02.09 - ZOK ma nowego dyrektora http://zabkowice.express-miejski.pl/wia ... ktora.html
08.09 - ZOK znów bez dyrektora http://zabkowice.express-miejski.pl/wia ... ktora.html

O co chodzi? Nie wiem.
I znów jest dyrektor...nie poczytałeś komentarzy do tego art..
"Pani Ewa Olewicz dyrektorem ZOK... Brak mi słów. Już dawno nie czułam takiego zażenowania. A miało być tak pięknie:( "

Ale to chyba lokalne piekiełko niezwiązane z wyborami do sejmu...

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » wtorek 04 paź 2011, 19:20

PALIKOT GÓRĄ :!: :D

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » wtorek 04 paź 2011, 22:13

To nie takie proste :)
Palikot zgarnia glownie elektorat PO - kto wtedy wygrywa wybory ? - PiS :D
Tak wlasnie bedzie ale na szczescie mamy Komorowskiego, ktory juz zapowiedzial, ze nie wyklucza powierzenia prawa stworzenia rzadu partii ktora nie koniecznie uzyska najwieksza ilosc glosow :) (bedzie to chyba precedens w polskiej polityce ale takie juz mamy czasy)
I co wtedy? Koalicja PO-Palikoto-PSL :D
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » środa 05 paź 2011, 21:12

Palikot bedzie mial najwieksza ilosc glosów :D te sondaze przedwyborcze to jest lipa na maxa , nakrecanie ludzi na 2 partie , ja osobiscie nie znam zadnego polskiego obywatela ktory by byl za Pisem :P za PO owszem nikt nie bierze powaznie Ruchu Palikota , pamietajmy jednak ze w poprzednich wyborach wiekszosc glosujacych to byly osoby starsze ktore jak wiadomo za naklonem swojego Goru u nas chyba na 88,9 UKF glosuja za moim zdanie psychicznie chorym czlowiekiem ( nie bede tu wymienial nazwisk :P) , teraz sie troszeczke zmienilo mlodzi maja szanse i z tego co widze nie chca jej zmarnowac (widac to na wielu forach nawet nie zwiazanych calkowicie z polityka ), dlatego uwazam ze nie koniecznie PO i Pis beda bily sie o wygrana . Do tego dochodzi akcja zabierz babci dowod he he (zarcik maly:P ). Mi to co podoba sie najbardziej w dzialaniach a raczej w planach Palikota - STOP finansowania kosciola , i odzielenie kosiola i panstwa , legalizacja marihuany oraz zmniejszenie liczby politykow , interesujaca jest tez wizja darmowego internetu - tu bedzie chyba problem ale niech teraz ktos inny sie wykaze. Inni mieli juz swoje 5 minut a efekty widac golym okiem . . .

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 05 paź 2011, 22:48

Widzisz, Palikot jest sympatycznym, ale populistą. Jest na tyle odmienny od reszty polityków, że ludzie widzą w nim nadzieję na realizację tych obietnic, które złożyli już wszyscy, a nikt nie spełnił.

Co do PISu - to ludzie się po prostu nie przyznają. Z paroma rozmawiałem i wiem dlaczego głosują...bo on walczył z tym..tamtym...czy owym...ABW i CBA robiło za darmo materiał do TVNu ... i to się niektórym bardzo podobało. Bo ludzie widzą w tym kraju korupcję na każdym kroku i widzą, że nie ma na to lekarstwa...Kaczyński wydaje im się być tym lekarstwem.

Sondaże...cóż, miałem statystykę...w 45 minut na tablicy wszystkim wytłumaczono, że żeby zrobić sondaż z teoretycznym błędem na poziomie poniżej 1% wystarczy odpytać około 1000 osób...dlatego najczęściej zobaczycie "próba na 1000 osób"... jaka to próba dla zbadania 40 milionowego kraju? teoretycznie wszystko gra, ale te sondaże przecież są telefoniczne...a już samo posiadanie (a właściwie nieposiadanie) telefonu może być skorelowane z daną opcją polityczną. Wystarczy zadzwonić trochę częściej na wschód i nie dzwonić do mieszkańców dużych miast.
Bardzo łatwo manipulować wynikami sondaży - nawet zachowując pozory pełnego profesjonalizmu.

Coś przykrego przebija jednak przez sondaże... druga partia w sejmie przecież nie będzie nazywać się "Nie wiem"....

Ci ludzie nie znajdują swojego kandydata...być może tak jak Ty uważają "Inni mieli juz swoje 5 minut a efekty widac golym okiem . . ."

Palikot może wydawać się dla nich jedynym, "który jeszcze nie rządził".

I jeszcze nigdy społeczeństwo nie było tak antyklerykalne...ale co się dziwić, gdy co kilka dni mamy takie newsy:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... owiec.html

lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » czwartek 06 paź 2011, 04:32

CO TEN TU TOMEK OPOWIADA O PALIKOCIE. :D
JESZCE SIĘ NIE URODZIŁ TAKI NA KTÓREGO MÓGŁ BYM ZAGŁOSOWAĆ Z CZYSTYM SUMIENIEM. MOIM ZDANIEM RZĄDZIĆ POWINIEN TEN CO PIERW POSADZI DO WIĘZIENIA POŁOWĘ TYCH OBECNYCH A DOPIERO ZACZNIE RZĄDZIĆ.
PALIKOT :?: KTO WIE JESZCE SIĘ NIE ROZPĘDZIŁ
NIE MÓWMY ŻE JEST ANTY KLERYKALNY BO MOIM ZDANIEM DZIŚ SAM BÓG BYŁ BY ANTY...
PROSTE PYTANIE :CZY WIARA W POLSCE 21 WIEK TO NIE TA SAMA WIARA CO W ŚREDNIOWIECZU :?: CZYTAĆ POTRAFIĄ A I TAK NIE ZAUWAŻAJĄ ŻE NA POTRZEBY KOŚCIOŁA ZMIENIONO NAWET PRZYKAZANIA.NP.CZWARTE i 5 te
WERSJA DLA kościoła[dla prostych ludzi]
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TM ... kazan.html
Wersja prawie oryginał:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dekalog
Nie będziesz tworzył obrazów ... :D a na ścianie każdego polskiego domu obraz , figurka.Mało tego modlą się do tego zamiast do boga :D .istne średniowiecze.
Pytanie prostsze:czy Jezus chciałby mieszkać w takich pałacach jak Watykan,Licheń,czy nasz kościół :?:

Na temat religii to tyle.Dobrze że nie chodziłem na nią tylko czytałem swoja,w domu ,Biblię.
PIS,PO rządzili i nadal będą bo mamy telewizję bardzo demokratyczną która nie wyznaje innych opcji,wpaja ludziom :idź i głosuj byle by na władzę. :wink:
PALIKOT :?:
NIE WIEM CZY SPEŁNI MOJE OCZEKIWANIA ,ALE WIEM ŻE PO,PIS,SLD.. NIE SPEŁNILI.WYSTARCZY :wink:

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » czwartek 06 paź 2011, 08:18

niebieski24 pisze:ja osobiscie nie znam zadnego polskiego obywatela ktory by byl za Pisem :P
To przejedź się do Kłodzka.

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 06 paź 2011, 08:19

tu nie chodzi o sama wiare , ja tam w to nie wnikam , niech kazdy wierzy sobie w co chce , chodzi o tolerancje i odzielenie kosciola od panstwa ( od polityki) bo niestety ale w naszym zacofanym karju bez zgody ksiedza nic nie mozna zrobic :/ ,wyobrazacie sobie co by bylo np. gdyby do otwarcia autostrady, lub szkoly zaproszono nie wiem przedstawicieli Buddyzmu lub Hare Kryszna by to oni dokonali tego otwarcia ? wtedy ta szkola czy odcinek drogi zostałby przeklety , wyklety i do konca jego istenienia ludzie wytykali by go palcami i to jest przegiecie :/

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » czwartek 06 paź 2011, 13:01

Palikot jest antyklerykalny i ma racje. Naraza go to na nieprzychylnosc osob starszych, ktorzy wierza ze obecnie kosciol ma cos wspolnego z wiara... Mi sie scyzoryk otwiera w kieszeni jak sobie pomysle co oni wyprawiaja z tymi kosciolami, z kilkudziesieciometrowym pomnikiem Chrystusa !!! Zakladajac, ze Bog istnieje to pomyslodawca budowy tego 'dziela' bedzie smazyl sie w piekle na jednym z nizszych kregow za to, ze wybudowal 'zlotego cielca' zamiast przeznaczyc te miliony zlotych na pomoc ludziom... Tak samo z bogactwem w kosciolach, przepychem wsrod ksiezy. Szczerze to nie mam ochoty sie tym przejmowac, kazdy dostanie to na co zasluzyl. Ciesze sie, ze sa jeszcze ludzie, ktorzy swoja wiare opieraja na wlasnej interpretacji Biblii zamiast na naukach ksiezy, ktorych czesc niestety tak bardzo oddalila sie od Boga ...
Jezeli kosciol stac na wybudowanie wiezowca w centrum Warszawy to dlaczego nie stac ich na placenie podatkow?
Ja pocieszam sie tym, ze moje pokolenie jest juz tak zrazone do sytuacji w kosciele, ze za 20 lat to cale towarzystwo albo sie zreformuje albo upadnie z hukiem i bedziemy mieli podobny odsetek ateistow jak w Czechach :)
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Montelli
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: Montelli » czwartek 06 paź 2011, 14:12

Widzę, że przedmówcy bardzo interesują się finansami kościoła katolickiego. Proszę jednak bez uproszczeń. Po pierwsze, można odnieść wrażenie, że kościół kat. nie płaci podatków. NIEPRAWDA.
Po drugie, można odnieść wrażenie, że jest on w wyjątkowo uprzywilejowanej sytuacji w Polsce. NIEPRAWDA. Wszystkie kościoły i związki wyznaniowe podlegają tym samym przepisom podatkowym.
A tak na zdrowy rozum, kto miałby płacić podatek od nieruchomości za zabytkowe obiekty sakralne w naszym mieście? Ksiądz proboszcz? To podatek lokalny... Mieszkańcy?
Tęsknota za Bogiem była i jest do tej pory główną siłą napędową sztuki tworzonej przez wieki przez ludzkość. Wiele tego jest i na naszym terenie. W innych wątkach zachwycacie się pięknem przydrożnych kapliczek itp...
A tutaj z Waszych wypowiedzi można odnieść wrażenie, że tylko walka z kościołem katolickim jest lekiem na całe zło w Polsce. Czy znajdą się ważniejsze tematy w wątku "Wybory"? Na przykład czy wspominany najczęściej Janusz Palikot ma konkretny i sensowny program gospodarczy i ludzi zdolnych go realizować? Czy chodzi tylko o zniszczenie kościoła i nastanie potem kraina miodem płynąca, a ludzie będą lepsi?
Rozumiem, że zaraz przeczytam tu ripostę - tylko po co? Na ripostę będzie kolejna riposta, na nią następna i tak w kółko... Własne poglądy na religię przenieśmy może do innego wątku.

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 06 paź 2011, 14:16

albo Dobek inaczej nie placa podatkow dlatego ich stac na takei budowle ;) mi to sie normalnie w pale nie miesci ze nikt na to nie reaguje , pewnie materialy na budowe tez dostana za friko albo zasponsoruje to rzad ( czyli my :/ ) a oni sie smieja z naszej glupoty , bo i tak beda mieli poparcie tych starszych zbalamuconych mozna nawet powiedziec wypranych mozgach przez radio Maryje , gdzie po kazdej zdrowasce podaje sie numer konta . . . to nie tak , ze mlodzi nalatuja na kosciol czy cos i tez nie chodzi o sama wiare , bo wiara to jedno a kosciol to drugie , nie chce tu nikogo urazic poniewaz kazdy moze wierzyc w to co uznaje za sluszne .

Druga sprawa jezeli chodzi o kosciol to celibat , po co to bzdurne prawo skoro co 4 ksiadz ma dziecko na inne wiosce , a co 2 jezdzi do domow publicznych . . . i potem taki "ktos" w niedziele z ambony wyglasza mi jak mam zyc ? jak postepowac ? i mam mu sie spowiadac z grzechow ? wole to juz zrobic sam w sobie w ciszy niz spowiadac sie komus kto uczy mnie jak zyc a sam sobie ze swoim zyciem nie radzi.

I wlasnie miedzy innymi przez takie zaklamanie mlodzi robia sobie zdanie o kosciele.

ODPOWIEDZ