Warsztaty fotograficzne

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Site Admin
Relacja:Były mieszkaniec
Kontakt:
Warsztaty fotograficzne

Post autor: admin » poniedziałek 28 cze 2010, 22:54

Od dnia 26.06 na terenie Złotego Stoku trwają warsztaty fotograficzne.
W związku z pewnym projektem fotograficznym uczestnicy potrzebują 25 osób, ochotników, którzy są mieszkańcami gminy Złoty Stok.
Chętnych do wzięcia udziału w grupowym zdjęciu we wnętrzu Kościoła po-ewangelickiego zapraszamy w dniu 29.06
o godzinie 17.

Z góry dziękujemy za zainteresowanie i przybycie,
Organizatorzy

(nadesłał: villadei)

paladyn
...
...
Relacja:Turysta

Re: Warsztaty fotograficzne

Post autor: paladyn » środa 21 lip 2010, 17:07

Witam,

Wybieram się do Złotego Stoku w sierpniu. Przypadkiem natrafiłem na ciekawą informację o warsztatach fotograficznych w kościele. Czy podobne warsztaty będą odbywać się także w kolejnych miesiącach [mam na myśli głównie sierpień] ?
Jeśli to możliwe, poproszę o jakąś relację, z zakończonych. Niestety nigdzie nie mogę się doszukać. Z opisu przesłanego przez niejakiego villadei [organizator?] bardzo spodobało mi się podejście do tematu, nie stricte techniczne, lecz bardziej "artystyczne", jeśli można tak powiedzieć. Mam gorącą prośbę do osób, które miały możliwość uczestniczenia - czy warto, jak oceniacie poziom warsztatów/zaplecze techn. oraz współpracę z organizatorami?
A.... jeszcze jedno - czy dzieci mogą brać udział w warsztatach ?
Nie byłem jeszcze w Złotym Stoku [najbliżej jedynie w Javorniku], jednak ze zdjęć widzę, że są to powalające tereny plenerowe. Będę niezwykle wdzięczny za wszelkie info.

ps. Tak trzymać. Świetna inicjatywa :)

--
pozdrawiam

villadei
Bajtel
Bajtel

Post autor: villadei » poniedziałek 23 sie 2010, 18:55

Witam i dziękuję za zainteresowanie,
Owszem warsztaty fotograficzne (oraz inne "-...czne") będą kontynuowane w kościele po-ewangelickim.
Taka jest intencja jego dzierżawcy oraz plan przeznaczenia i zagospodarowania tego miejsca.
Co do samych warsztatów (pleneru), który odbył się wiosną tego roku, to jego kulminacją będzie wystawa uczestników pod koniec września.

Miejsce dopiero się rodzi i w planie oczywiście ma mieć swoją stronę internetową, która będzie na bieżąco i z wyprzedzeniem informować o przedsięwzięciach i faktach mających w nim miejsce.

Aniela
...
...

Post autor: Aniela » piątek 27 sie 2010, 14:32

W dniu 29 sierpnia 2010 roku o godzinie 13.30 w kościele poewangelickim z Złotym Stoku odbywać się będzie projekt mający na celu stworzenie fotograficznego portretu mieszkańców miasta. Do udziału w sesji zdjęciowej zachęcamy i zapraszamy wszystkich. Liczymy na zaangażowanie mieszkańców, którzy są najważniejszym elementem projektu.

Organizatorzy

_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja:Mieszkaniec
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 28 sie 2010, 02:15

Naprawdę chcecie robić portret mieszkańcom w miejscu, które większości kojarzy się dziś negatywnie. Czy jest to tylko punkt zborny?

Może lepiej na Skalisku?

Do czego zostaną wykorzystane te zdjęcia?

villadei
Bajtel
Bajtel

Post autor: villadei » sobota 28 sie 2010, 09:28

Z ciekawości zapytam - czemuż to, jak powyżej zauważył _tomek kościół po-ewangelicki mieszkańcom kojarzy się obecnie negatywnie?

baryt
Bajtel
Bajtel

Post autor: baryt » sobota 28 sie 2010, 10:14

A dlaczeo nie?, przecież to - DOMBOGA.

Aniela
...
...

Post autor: Aniela » sobota 28 sie 2010, 12:31

Zdjęcia, które zostaną zrobione podczas zbiorowego portretu mieszkańców będą elementem wystawy fotograficznej, która odbędzie się prawdopodobnie pod koniec września w kościele po-ewangelickim.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 08 paź 2010, 10:54

[quote="Aniela"]Zdjęcia, które zostaną zrobione podczas zbiorowego portretu mieszkańców będą elementem wystawy fotograficznej, która odbędzie się prawdopodobnie pod koniec września w kościele po-ewangelickim.[/quote]

Mamy już październik, co z wystawą?

Aniela
...
...

Post autor: Aniela » niedziela 10 paź 2010, 16:37

Niestety termin wystawy z przyczyn organizacyjnych musiał zostać przesunięty. Mamy nadzieję, że wstawa odbędzie się nie pózniej niż na początku listopada. Informację o wystawie, już za niedługo powinny pojawić się na forum. Bardzo cieszy mnie Pana zainteresowanie wystawą. To znak, że może na wystawie pojawi się jakiś mieszkaniec Złotego Stoku. Nadzieje, takie zawiodły niestety przy poprzedniej akcji i do kościoła poewangelickiego nie przyszedł nikt.

Pozdrawiam Marta

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 10 paź 2010, 16:56

Dziękuję za odpowiedź, na wystawę na pewno przyjdzie kilkadziesiąt osób. Pamiętam choćby wystawę malarstwa lokalnego twórcy, czy choćby prelekcje na tematy historyczne.

Co do poprzedniej akcji to było to do przewidzenia. W dzisiejszym świecie do kogoś kto robi nam zdjęcia trzeba mieć zaufanie, a jesteście mimo wszystko mieszkańcom nieznani...Może należało zacząć działalność od wystawy.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja:Sympatyk

Post autor: łazik » poniedziałek 11 paź 2010, 03:01

Artysta niech będzie artystą.Dach jak zaczął ciec na wiosnę tak niech cieknie dalej. miałem pisać o artystycznej stronie ,ale dam sobie luz.Złom niech sobie leży a 3 dychy zostanie na piwo.3 g cięcia 150 bolców z krat to nie pierdoła,a i zasada jest dla mnie zasadą,jak ktoś przed robota mówi coś innego niż po to jest po prostu kosmita. :P poz
Ostatnio zmieniony poniedziałek 11 paź 2010, 17:50 przez łazik, łącznie zmieniany 3 razy.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 11 paź 2010, 16:22

Teraz nie mam tu nic do powiedzenia. Dziękuję.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 11 paź 2010, 18:47 przez _tomek, łącznie zmieniany 1 raz.

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek
Relacja:Sympatyk

Post autor: WNO FOLLOWER » poniedziałek 11 paź 2010, 18:05

Mnie to dziwilo że Damian proponowal aby nagabywac klientów na wieżę co też robilem ale ostrożnie, jest tam po prostu niebezpiecznie. Obiecywal podzial zysku, ale nie chodzi mi o kase. Zysk z wprowadzenia kilkunastu ludzi to kilkadziesiąt zl, a ryzyko ogromne, niech zadzwięczy syrena np.
Inwestor, króry ryzykuje dla 30 zl zajmuje sie zrujnowanym obiektem o tak wielkiej kubaturze.
Nie jest to tak, że wladze nie wiedzą co z tym fantem zrobić i szukają tzw jelenia, a nóż się uda pozyskać jakąś dotację, albo zebrać kilku artystów na "plener w zapomnianym mieście".
Nawiasem mówiąć to Damian to fajny i sympatyczny gość - kibicujmy mu.
Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 02 gru 2010, 09:13

[quote="Aniela"]Niestety termin wystawy z przyczyn organizacyjnych musiał zostać przesunięty. Mamy nadzieję, że wstawa odbędzie się nie pózniej niż na początku listopada. Informację o wystawie, już za niedługo powinny pojawić się na forum. Bardzo cieszy mnie Pana zainteresowanie wystawą. To znak, że może na wystawie pojawi się jakiś mieszkaniec Złotego Stoku. Nadzieje, takie zawiodły niestety przy poprzedniej akcji i do kościoła poewangelickiego nie przyszedł nikt.
Pozdrawiam Marta[/quote]

Witam ponownie

Czy wystawa wogóle będzie miała miejsce? Zima już, miło by było zobaczyć zdjęcia z lata.
Jeśli nie da się jej zrobić "na miejscu", to może fotoalbum w internecie chociaż?

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 31 gru 2010, 19:51

Wlazłem dziś na forum tychże warsztatów i doczytałem się, że mają jednak ochotę zrobić tę wystawę, a także przyjechać na jeszcze jeden plener w styczniu.

-----------pisze artur--2 listopada--------------------------------
Więc jak już zainteresowani (prawie wszyscy) wiedzą termin wystawy jest "z letka" przesunięty. Wystawa odbędzie się 26.02.2011. Termin ten jest zdecydowanie najostateczniejszy :)
Czasu nie ma wbrew pozorom wiele.
O kwestiach artystycznych nie będę się tutaj rozpisywał. W końcu zainteresowani i tak wiedzą "co" chcą zaprezentować - a to "jak" zaprezentują, jest już kwestią testowania takich czy innych rozwiązań. Natomiast w kwestiach technicznych mamy następujące "palące" problemy:

1. oświetlenie (rozpracowywane)
2. nagłośnienie (wstępna faza rozpatrywania)
3. zaciemnienie sali (rozpracowywane)
4. "system zawieszenia" prac.
5. takie tam jeszcze.

Wyjazd do złotego stoku w celu przetestowania oświetlenia i przymierzenia się do wieszania prac odbędzie się po zajęciach w sobotę 13. 11. 2010.

Warsztatowicze którzy mają chęć szczerą zaprezentowania się na tej wystawie a prace ich są jeszcze w myślowych powijakach mają dość dużo czasu, by wycisnąć ze swych talentów poty wszelakie i fotografie zrobić nie byle jakie :)
--------

-----artur----dziś----
Hej :)
Nasiadówę złotostocką (termin wyjazdu styczniowego, plan działania na ten wyjazd, problemów pewnych rozwiązanie, problemów pewnych wymyślanie) odbędziemy w najbliższa niedzielę po plenerze cieszyńskim (mniej więcej o 19.00)

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 19 lut 2011, 23:36

----------artur z forum warsztatów fotograficznych-------

Złotostoczanie (złotostocczanie? złotostoczczanie... chyba tak nie - ta końcówka czczanie jakaś taka... prozaiczna) pewnie wiedzą a inni warsztatowicze niech się dowiedzą, do wiadomości przyjmą, w kajetach zanotują, że ostateczny z ostatecznych termin wystawy warsztatowej pt "Dość! Oto kara - w drogę..." to 16.04.11

villadei
Bajtel
Bajtel

Post autor: villadei » środa 23 lut 2011, 11:36

oj, coś mi się zdaje, ze raczej 07/05 się odbędzie.
"Dość. Oto kara - w drogę".
Czas pożegnać ZS.

Niemniej gratuluję _tomkowi jego tropicielskiego i zazwyczaj niezawodnego nosa.

Awatar użytkownika
ICE
Sztygar
Sztygar

Post autor: ICE » czwartek 24 lut 2011, 22:42

Ja poczekam "ile będzie trzeba" żeby tą wystawę zobaczyć :D
\ totus_tuus

Aniela
...
...

Post autor: Aniela » poniedziałek 28 lut 2011, 16:27

W związku z tym, że na forum pojawiły się różne terminy wystawy, poniżej zamieszczam "sprostowanie" i oficjalną datę wystawy.

Ale od początku..

Historia wystawy ?Dość. Oto kara ? w drogę!? zaczęła się wraz z zaproszeniem ?warsztatów fotograficznych? do poewangelickiego kościoła w Złotym Stoku w czerwcu tamtego roku. Zafascynowani pięknym i szalonym pomysłem Damiana Grodowskiego (aktualnego dzierżawcy ewangelika) pojechaliśmy w góry złote.

Od naszej pierwszej wizyty w Złotym Stoku minęło sporo czasu. W pierwotnym zamyśle efektem prowadzonych w ewangeliku warsztatów miała być wystawa fotograficzna. Dość szybko okazało się jednak, że jeden z pomysłów ?zaczyna żyć własnym życiem? i że nie będzie to wystawa tylko fotograficzna. Oprócz czasu, który był nam potrzebny na przygotowanie wystawy, okazało się że mamy też czas nadprogramowy ? czas zimy. Bo to właśnie z powodu zimna i wilgoci, które panują aktualnie w ewangeliku pierwszy termin wystawy musiał zostać przesunięty.

Ostatecznie planowanym terminem był 16 kwietnia. Niestety z powodu problemów prywatnych Damiana ? który także bierze udział w wystawie i jest jej ważnym elementem ? zdecydowaliśmy się podzielić wystawę na dwie części. Pierwszą, która była by częścią warsztatową (16.kwiecień.2011), na którą chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie zainteresowane osoby. Oraz część druga, czyli finalną wystawę (21.maj.2011) ? która będzie zwieńczeniem naszych przemyśleń dotyczących tego ?miejsca? i zastanej tam sytuacji.

Organizatorzy

ODPOWIEDZ