Nowe stowarzyszenie

Janek
Dreptacz
Dreptacz
Relacja:Mieszkaniec
Re: Nowe stowarzyszenie

Post autor: Janek » piątek 11 cze 2010, 00:38

elitarne stowarzyszenie, bez miernot. Dobre! Tak trzymać!!!
Proponuję od razu powołać komisję kwalifikacyjną, żeby przypadkiem jakaś miernota się nie wkradła w szeregi!

a na poważnie: życzę wam powodzenia, chociaż zacząłbym od porządnej analizy słabych i silnych stron, szans i zagrożeń. patrząc na to z boku, widzę trzy poważne problemy:
a) bieżący burmistrz i niestety większość urzędników
b) zakład
c) niechęć do najeźdźców.

Fajnie, że chcecie "ściągnąć turystów" i "zmienić politykę nadleśnictwa". Ale w praktyce to są ogólne hasła, których wdrożenie nawet przy najlepszych chęciach jest niewykonalne...nie można wdrożyć pustosłowia. Macie piękne przykłady: kopalnia, park linowy. Tędy droga.

Awatar użytkownika
adamski
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: adamski » piątek 11 cze 2010, 06:07

Piszecie moi drodzy o elitach i miernotach, o tym czy da się coś zrobić czy nie o urzędnikach i malkontentach. I po co?!!!

Stowarzyszenie czy ono będzie nowe czy reaktywowane ma skupiać ludzi którzy nie boją się wyzwań, chcą wnieść wkład choćby minimalny w jakikolwiek rozwój miasta i okolic, chcą dla miasta pracować i nie boją się ponieść może i nie jednej porażki. I Będę To powtarzał, może do znudzenia PRACOWAĆ!!!!!

Dzięki Wszystkim, którzy byli wczoraj na spotkaniu, Jest wiele koncepcji, obaw, pomysłów jeszcze więcej. Nie widzę innej możliwości jak ruszać na przód i brnąć na początku powoli ale systematycznie!!! Wielu wielkich i maluczkich tego świata zaczynało w niewiedzy co będzie dalej, czy im się uda, czy to ma sens, a dziś mają coś .......... .

Myślę, że jeśli każdy chętny do "PRACY" usiądzie i spisze swoje cele i pomysły to na następnym spotkaniu już urodzą się konkrety, które będą zapisane i będzie można przystąpić do ich realizacji. ....
Pozdrawiam
Adamski

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » piątek 11 cze 2010, 17:36

kiedy nastepne spotkanie ????

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » piątek 11 cze 2010, 22:24

Witam
Panowie ze stowarzyszenia, pięknie ominęliście mój temat odnośnie uczestnictwa Waszego w szkoleniu. Proszę nie udawać greka tylko odpowiedzieć kto się wybiera. Szkolenie będzie 29 czerwca od godz. 9.00 w EL-TAN -ie w Laskach, więc nie daleko Uważam, że każdy powinien zapoznać się trochę z prawem, co nam wolno co nie i żebyście potem nie mieli pretensji, że co zrobiono niż chcieliście. Będzie robione według możliwości prawnych i tego będziemy się trzymać. Poza tym będzie trzeba wybrać z Was kogoś na prezesa stowarzyszenia. Taki ktoś, zresztą cały zarząd musi znać prawo. Jeżeli mamy działać skutecznie musimy przez to przejść a przy okazji przyda nam się do naszych prywatnych działalności. Nie po to Was zawiadamiam i szukam z czego szybko możemy skorzystać, żeby nie było nawet odzewu. Proszę o informacje.
Druga sprawa to trwa nabór wniosków do 24 czerwca. Poczytajcie na stronie stowarzyszenia Qwsi , Niektórzy mówili, że maja gotowe wnioski, może uda się złożyć.
pozdrawiam wszystkich

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » środa 04 sie 2010, 16:55

Witam wszystkich serdecznie
Wakacje pomału się kończą i czas na pracę. Proponuję jako dzień spotkania 12 sierpnia 2010r czyli w czwartek, o godz. 17.00 jak zwykle u Rafała. Przygotuję wszystkie potrzebne dokumenty do zarejestrowania stowarzyszenia. Proszę o zastanowienie się kto będzie prezesem, zastępcą i skarbnikiem. No i oczywiście potrzebujemy wszystkich zainteresowanych -aby coś takiego powstało- do zadeklarowania swojej osoby jako członków. Statut będzie miał podobną treść jak te które Wam wcześniej przesłałam. Należy się zastanowić co dopiszemy do działalności statutowej. Przemyślenia już teraz aby podczas spotkania nie gdybać tylko żebyśmy mieli gotowy obraz tego co chcemy robić w przyszłości w ramach stowarzyszenia. Ja jako osoba napływowa a mająca styczność z turystami na co dzień, mam prośbę aby każdy pomyślał co jest fajnego do pokazania przybyłym do naszego miasta. Chciałabym abyśmy jako jeden z pierwszych projektów złożyli wniosek o pieniądze na druk map i ulotek oraz zrobienie tablic informacyjnych dla turystów. Także moja prośba posłuży nam jako materiał pomocniczy do tego projektu.
Jeżeli ktoś ma pytania czy sugestie to proszę o wiadomość.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 04 sie 2010, 18:08

Zapraszacie wszystkich, czy tylko wtajemniczonych?

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » środa 04 sie 2010, 18:17

Oczywiście zapraszamy wszystkich, którzy chcą coś zrobić dla miasta- dla siebie- dla innych. Dziękujemy tylko leniom. Widzę, że udzielasz się tu na forum więc chyba jesteś zainteresowany tym co się dzieje, teraz możesz sam w tym uczestniczyć i mieć wpływ na to co się dzieje w Twoim mieście. Nie jesteśmy sektą ani ludźmi antagonistycznie nastawieni do innych. Proszę nie mylić spotkań stowarzyszenia ze spotkaniami przedwyborczymi.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja:Sympatyk

Post autor: łazik » sobota 07 sie 2010, 21:14

Jak już Thesaurus zalogował się na stronie to jest OK.Czekam na posty brachu.poz

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » wtorek 10 sie 2010, 21:38

Pytanie do sheriff.Co zrobisz jesli wygrasz wybory.Jaki bedzie Twoj udzial w stowarzyszeniu po wygranych wyborach.Czy myslisz,ze bedzie mozliwe godzenie udzialu w stowarzyszeniu i urzedu burmistrza.To jest podchwytliwe pytanie.Radze uwaznie przeczytac zanim odpowiesz.Pozdrawiam
Przyjaciel ziemi złotostockiej

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » czwartek 12 sie 2010, 20:40

Dziękuję serdecznie wszystkim przybyłym. Widzę, że stowarzyszenie, które tak wszyscy aktywni chcieli założyć przeżywa prawdziwe oblężenie.Teraz czas na przemyślenia i zastanowienie co chcemy dalej robić.
pozdrawiam aktywnych

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » sobota 14 sie 2010, 17:43

Sheriff nie otrzymalem jeszcze od Ciebie odpowiedzi na powyzej zadane pytanie.Dla Nas forumowiczow jest to wazne.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » niedziela 15 sie 2010, 12:22

Podobne pytanie zadałem w dziale: miejsca pracy,odpowiedzi też nie otrzymałem ,tylko po co później zdziwienie, że na spotkaniu nikogo nie było.Każdy chyba z potencjalnych członków odpowiedział sobie na zadane pytania sam,skoro ktoś robi łaskę.poz

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » niedziela 15 sie 2010, 12:33

Brak odpowiedzi na proste pytanie dla mnie zalatuje po prostu nieszczeroscia.W pytaniu nie bylo zadnego haczyka.Dosc juz kielbasy wyborczej.W zasadzie to juz nie kielbasa ale ,,kaszana wyborcza''.

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » niedziela 15 sie 2010, 22:47

Witam wszystkich
Odpowiedź dla Łazika: Gdy Andziulek zadała mi pytanie czy zamierzam startować w wyborach odpowiedziałam szczerze, że tak. Czy to nazywasz kłamstwem, czy nieszczerością. Chyba pomyliłeś pojęcia bo właśnie poprzez moją szczerość zaczął się problem. Niepotrzebnie połączyliście tematy stowarzyszenia i kandydatów do wyborów. Interesowało mnie tylko stowarzyszenie o które też zabiegałeś, jeżeli już zapomniałeś to wróć do własnego postu w którym twierdzisz, że bez stworzenia stowarzyszenia wasze plany i marzenia zostsaną tylko na papierze. Co już zapomniałeś? Stowarzyszenie to stowarzyszenie a jak chcecie poznać mój program to zapraszam na spotkanie ze mną. Chociaż wątpię abyś miał odwagę przyjść i posłuchać bo nawet nie miałeś odwagi odpisać mi, że masz gdzieś stowarzyszenie i nie zaszczycisz nas swoją obecnością. Piszesz w swoich postach, że " ja wiem co chcę robić" - pewnie, że wiesz, wszyscy wiedzą. Myślisz, że ja nie wiem co chcę robić. Tylko taka jest różnica między nami, że ja chcę swoją wiedzą dzielić się z innymi i robić coś wspólnie a Ty zresztą jak większość tutaj myśli tylko o sobie. Dopuki nie zrozumiecie, że ludzie z jednego miasta powinni myśleć MY nic nie osziągniecie. Umiecie tylko wymagać od innych i mądzryć się co powinno być zrobione. Weźcie się do roboty i róbcie. Nie, Wy tego nie potraficie. Najlepiej jeszcze się obrazić, ale z uczuciami innych wcale się nie liczycie.
Odpowiedź dla Gawlitzka:
Przykro mi, że nie mogłam odpowiedzieć w terminie ale niestety jak się chce coś zrobić dla innych to napotyka się na wielkie opory ze strony tzw. aktywnej grupy naszego miasta. Moja praca oraz fakt, że musiałam napisać statut dla nowego stowarzyszenia oraz przygotować protokoły i inne dokumenty potrzebne do zarejestrowania stowarzyszenia nie pozwoliły mi na odpisywanie bo nie miałam już czasu. Na początku mieliśmy gotowy statut innego stowarzyszenia ale postanowiłam napisać nasz zgodnie z tym co panowie chcieli robić w nim, aby każdy mógł zrealizować swoje plany. Musiałam poszukać odpowiednich przepisów itd. Bardzo sumiennie podeszłam do tego zadania chociaż nie należało to do moich obowiązków. Mogłam jak reszta Panów czekać na gotowe. Od początku wiedziałąm, że Panowie ze stowarzyszenia mają fajne pomysły i myślałam, że będą je realizować, ale wiedziałam, że nie posiadają wiedzy prawnej w związku z tym chciałam im pomóc. Tak moja kilku dniowa praca poszła na marne. Dziękuję im bardzo za zwalenie na mnie roboty i miłe podziękowanie za moje chęci. Wiedziałam, że będą pytania odnośnie wyborów, nie chciałam mieszać tych dwóch spraw bo uważam, że bez względu na wyniki wyborów i tak trzeba coś w tym mieście robić. Odnośnie mojej roli w stowarzyszeniu to chicłabym aby powstało kilka stowarzyszeń wtedy miasto miałoby szanse na pozyskanie większej ilości pieniędzy unijnych. Brak wiedzy odnośnie pozyskiwania funduszy unijnych doprowadza do tego, że każdy wymaga aby burmistrz zrobił wszystko, natychmiast i przecież dostanie za darmo pieniądze. To nieprawda. Każda jednostka, która stara się o dotacje musi posiadać nr. producenta rolnego, coś podobnego do nip tylko, że na potrzeby Agencji Rolnej, która po wklepaniu w komputer takiego nr. patrzy ile pieniędzy, czy na ile programów komuś pod tym nr. dała i więcej nie da. Jest ograniczona ilość. Do tego potrzebne są stowarzyszenia aby jako nowi beneficjenci z innymi nr. mogli pozyskać środki.To jest sposób aby coś więcej mogło powstać w tym mieście. Dodatkowe pieniądze na nowe miejsca pracy. Spółdzielnie socjalne, pieniądze z funduszu kryzysowego dla Dolnego Śląska, który można tylko teraz pozyskać ale po co przecież trzeba zrobić mi na złość i nie robić nic. Na Twoje pytanie o moją rolę w stowarzyszeniu gdybym dostała się do urzędu odpowiem tak, w każdym urzędzie ( oczywiście nie w naszym) są komórki organizacyjne pomagające zwykłym ludziom pozyskać środki unijne na otworzenie biznesu czy miejsc pracy. Według mnie każdy burmistrz powinien wspierać każdego przedsiębiorcę KAŻDEGO, Ponieważ bogactwo mieszkańców jest bogactwem gminy. Ale kto to wie i kogo to obchodzi? Jestem osobą odpowiadającą za to co robię. Jeżeli czegoś się podejmuję to z zaangażowaniem. Przykro mi, że inni inaczej to pojmują. Nie uciekam z tonącego statku tylko staję do walki ale widać, że koledzy bardzo szybko by mnie zdradzili. Bardzo to dzicinne ponieważ w grupie czują się silni natomiast nikt z nich nie miał na tyle odwagi cywilnej by napisać, że ma to gdzieś i nie przyjdzie. Wtedy nie musiałabym ślęczeć nad papierami tylko bym odpisała Tobie a może więcej czasu poświęciła mojemu dziecku.. W tym towarzystwie chyba już bym nie chiciała pracować- na długo mi pozostanie, że są to ludzie nieodpowiedzialni i tchórze. Wedle powiedzenia : na złość babci odmrożę sobie uszy " nie moje uszy więc niech odmrażają. Niech żyją marzeniami, których może nigdy nie zrealizują. W sumie dobrze wyszło bo na drugi dzień po nieudanym zebraniu stowarzyszenia zadzwonili do mnie ludzie, którzy chcą ze mną pracować i z nimi będę budowała stowarzyszenie. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. I tak wyszło kto odmroził uszy. Ja wyszłam z tego cało i z poważnymi ludźmi a Ci zbuntowani zostali sami. Także to nie kiełbasa wyborcza ani nie kaszana tylko wstyd, że dorosłym ludziom brak odwagi cywilnej aby powiedzieć drugiemu człowiekowi prosto w oczy to co myślą. A myślę, że bardzo mało o mnie wiedzą, więc najprościej jest obrażać, ale to tylko o was jest świadectwo. Życzę szybkiego dorastania nie tylko fizycznego.

Do aktywistów stowarzyszenia:
Jeżeli chcecie to dam Wam statut, który dla Was przygotowałam.
pozdrawiam mimo wszystko - WSZYSTKICH

Jeszcze jedno: Nie wymagajcie od innych by szybko odpowiadali na Wasze posty, może inni pracują albo robią coś naprawdę ważnego. Ja na odpowiedzi od Was czekam po kilka miesięcy i nie snuję obraźliwych wniosków.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » poniedziałek 16 sie 2010, 09:23

Nie obrażaj się scherif i nie obrażaj nas.Ja i z pewnością osoby które znam nie będą przed wyborami udawać aktywistów i toczyć ścieżki kandydatom. Mam swojego kandydata , do stowarzyszenia z pewnością bym się przyłączył gdybyś nie kandydowała,a jak już ,to po wyborach.
Nie znasz niczyich zasług, a publicznie obrażasz ,nie znasz nikogo z nas,jedyne co znasz to nasze nicki ,a plujesz na ludzi .Zapomnij o takiej polityce.Kiedy zamierzałaś powiedzieć kolegom ze stowarzyszenia że chcesz fotelu burmistrza,jak już by na twoje konto zrobili kilka sukcesów. Każdy z nas ma jakieś sukcesy w swojej dziedzinie i wielkie zaangażowanie w to miasto,takich ludzi nazywasz leniami,bo nie przyszli z wiadomych celów na spotkanie.Stowarzyszenie powstanie tak czy siak, jak badania miejsca kaźni,które się odbędą,ale wszystko musi być odpolitycznione i w odpowiednim czasie.Dziś archeolodzy muszą się prosić o zgodę burmistrza aby przeprowadzić badania,a jutro burmistrz będzie się prosił archeologów o badania,bo miejsce będzie figurować jako stanowisko archeologiczne i nic burmistrz tam nie postawi bez zgody konserwatora.Proszę Cię miej szacunek dla nas,bo ja mam dle Ciebie i nie łączmy kampanii ze stowarzyszeniem.Nie odpisuj,bo przed wyborami masz z pewnością ważniejsze sprawy.POZA TYM ZAKOŃCZMY TU NA FORUM PISANIE TAKICH NIUANSÓW. poz

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » poniedziałek 16 sie 2010, 15:10

Witaj Łazik
Bardzo trafnie napisałeś " .Ja i z pewnością osoby które znam nie będą przed wyborami udawać aktywistów i toczyć ścieżki kandydatom " ,rzeczywiście nie ma co udawać. Bardzo rozśmieszyłeś mnie stwierdzeniem, że chcę czerpać korzyści z Waszych sukcesów, przepraszam, może jestem w innej bajce bo jakoś tych sukcesów nie widzę. Właśnie abyście mogli się wykazać i dopiero odnosić sukcesy chcieliśmy stworzyć stowarzyszenie. Nie wiem na jakich Waszych osiągnięciach mogłabym opierać kampanię wyborczą. To właśnie Wy korzystaliście z mojej wiedzy aby zawiązać stowarzyszenie i nie czuję się z tego tytułu wykorzystana. Ale to jest właśnie ten sposób myślenia, który nas różni. Muszę Cię uświadomić, że do osiągnięć czy tylko działąnia stowarzyszenia jeszcze daleka droga. Chciałam teraz założyć tę organizację ponieważ trwa to w czasie. Rejestracja w sądzie 3 m-ce potem uprawomocnienie i postanowienie sądu, regon, nip, konto bankowe itd. Gdybyśmy teraz wysłali dokumenty, stowarzyszenie mogłoby zacząć działać na wiosnę. A z wiosną są nabory wniosków. Teraz byłby czas na napisanie wniosków i przygotowanie się do ich złożenia aby znowu nie być zaskoczonym i aby pieniądze kolejny raz nie przeszły koło nosa. Myślę, że gdybyś znał aspekty prawne rozpoczęcia takiej działalności to wiedziałbyś, że działania poczynione w tym roku nic by nie dały jako kandydatowi do urzędu. Brak wiedzy powoduje, że snujecie tylko jakieś wątki, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Nie pisz, że Was nie szanuję, czy wręcz pluję, skąd Ty wziąłeś taki tekst? chyba z budowy. Napisałam tylko, że brak wam odwagi cywilnej co podtrzymuję. Rozumiem Ciebie, że masz takiego kandydata a nie innego bo boisz się o pracę dla siebie i bliskich. Rozumiem to. Ale ktoś inny w urzędzie, wcale nie musi od razu dokonywać zwolnień. Powinien napewno wymagać pracy za którą płaci i sprawdzać jakość jej wykonania. Prawdziwy fachowiec nie musi bać się o posadę.
Piszesz, że Wasza grupa ma wielkie zaangażowanie w to miasto, nie wiem o czym myślisz. Według mnie są to wasze pasje, które opisujecie i nie ma to wpływu na nasze miasto. Nic z tego tytułu nie powstało, ani nie przybyło turystów ani pieniędzy. Nie nastąpił szaleńczy rozwój miasta. Macie to w głowach w szufladach i przy waszym podejściu aby Wam ktoś tego nie ukradł lub nie czerpał przypadkiem korzyści, pozostanie tak jak jest. Piszesz nie łącz polityki ze stowarzyszeniem - przecież to właśnie od Was wyszło. Ty stwierdziłeś, że polityka i stowarzyszenie nie może iść w parze. Odnośnie zaś poinformowania kolegów o kandydowaniu do urzędu to gdybyś był do końca spotkania to usłyszał byś, że ogłosiłam to pod koniec spotkania aby wszyscy wiedzieli, że muszą wybrać zarząd stowarzyszenia. Ja ze względu na wybory nie mogłabym być w zarządzie. Prosiłam wszystkich o zastanowienie się i propozycje. Nie rozumiem tylko w poście "biegającego" archeologa ale to szczegół. Znowu jakś inna bajka

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » poniedziałek 16 sie 2010, 16:16

Rozumiem Ciebie, że masz takiego kandydata a nie innego bo boisz się o pracę dla siebie i bliskich. Rozumiem to. Ale ktoś inny w urzędzie, wcale nie musi od razu dokonywać zwolnień. Powinien napewno wymagać pracy za którą płaci i sprawdzać jakość jej wykonania. Prawdziwy fachowiec nie musi bać się o posadę.

U góry jest to co napisałaś,kolejna nieprzemyślana sprawa.Chciałbym Cię poinformować że w stoku tylko mieszkam,nigdy nie robiłem żadnych,ale to żadnych prac budowlanych na zlecenie um.Mam firmę we Wrocławiu i tylko tam działam.Nie boję się ze ktoś mnie tu zwolni bo nikt mnie nie zatrudnia.
Co do reszty nawet się nie wypowiadam.Szkoda że wszystkich masz za nierobów.Chciałbym Ci powiedzieć że wszyscy co się udzielają na forum to osoby w większym lub mniejszym stopniu aktywni w mieście.Nawet stworzenie tej strony przebija twoje zasługi dla rozwoju miasta.No ale co nam do super-reformatora.Po co ten temat dłużej ciągnąć;skoro nie chcemy uczestniczyć w takim czasie,działać razem z kandydatem na fotel to to uszanuj .ZAPROŚ DO STOWARZYSZENIA KOGO CHCESZ.Dla mnie temat jest zamknięty.Nawet byłbym w stanie uwierzyć w twoje zaangażowanie,ale skoro uważasz resztę za negatyw,a siebie za pozytyw no to wybacz.POZ

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » poniedziałek 16 sie 2010, 16:41

Znowu nie wiem skąd bierzesz niby moje słowa, które jakoby ubliżają innym. Wiem, że chcesz mnie ukazać w złym świetle ale mnie to zupełnie nie przeszkadza, bo kto myśli to wie o co mi chodzi. Nie zaprzeczam osiągnięciom ludzi, którzy tu piszą tylko o pracy w stowarzyszeniu i odpieram Twój atak o moich korzyściach z pracy z Wami. Właśnie - ciągle piszesz tak jakbyś miał prawo wypowiadać się w imieniu wszystkich a to tak naprawdę tylko Twoje słowa. Widzę u Ciebie działanie na emocjach i stąd biorą się jakieś nieprzemyślane zdania. Nic do Ciebie nie mam. Nawet podziwiałam Ciebie za tak mocne zaangażowanie w sprawy historii naszego miasta, ale nie mogę pozwolić sobie abyś mnie obrażał.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » poniedziałek 16 sie 2010, 18:37

Koledzy.Wydaje mi sie,ze kontynuacja ,,dialogu'' nie ma sensu.Bez urazy dla Sheriff-masz dokonania i sukcesy w zyciu prywatnym i zawodowym.To fakt.Niepotrzebnie jednak wplatano w temat Stowarzyszenia wybory bowiem wydaje mi sie,ze w wyborach na dzien dzisiejszy szanse masz znikome.A wiesz czemu?Trudno w tak krotkim czasie przekonac do siebie ludzi zyjacych w szczelnym i zamknietym spoleczenstwie od lat.Nawet obecny Burmistrz na ktorego tu narzekamy jest silnym kandydatem w wyborach.Za 4 lub 8 lat w kolejnych wyborach czemu nie... Nalezaloby sie wiec skoncentrowac na Stowarzyszeniu a nie na tworzeniu Stowarzyszenia i wycofywania sie przed wyborami.Jestes odpowiednia osoba by byc w zarzadzie i masz predyspozycje by rozkrecic Stowarzyszenie i duzo zdzialac,znasz sie na prawie i pozyskiwaniu srodkow z Unii.Odpusc wiec wybory a wszystkim to na dobre wyjdzie :wink:
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ