Nowe stowarzyszenie

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Site Admin
Relacja:Były mieszkaniec
Kontakt:
Re: Nowe stowarzyszenie

Post autor: admin » wtorek 08 cze 2010, 23:29

Napiszcie zgrabny tekścik "co, po co, gdzie i kiedy", dajcie tu lub PM do mnie, włożę Wam to do Wiadomości na pierwszej stronie zlotystok.net . Zawsze może ktoś więcej to przeczyta i przyjdzie.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja:Sympatyk

Post autor: łazik » środa 09 cze 2010, 00:10

Ja jestem jak najbardziej za .Przepraszam że to tak ni z gruszki ni z pietruszki ,ale kontaktowaliśmy się między sobą w sprawie zebrania,aby ustalić jakiś dogodny termin spotkania,no i wekend okazał się nie dla wszystkich dogodny.poczekajmy niech się reszta wypowie w temacie. poz

Awatar użytkownika
adamski
Dreptacz
Dreptacz
Relacja:Mieszkaniec

Post autor: adamski » środa 09 cze 2010, 05:23

[quote="_tomek"]

Jeśli chcecie mieć realny wpływ na działanie gminy, to zawiążcie komitet wyborczy i szukajcie poparcia u mieszkańców - dobry moment. Jeden radny wart więcej niż całe stowarzyszenie.
[/quote]

Życzę powodzenia w wyborach ............. :idea:
Pozdrawiam
Adamski

Awatar użytkownika
adamski
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: adamski » środa 09 cze 2010, 05:28

czwartek o 17 w CKiP w kawiarni termin bardzo odpowiadający :!:
Pozdrawiam
Adamski

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 09 cze 2010, 07:49

"Życzę powodzenia w wyborach ............. "

No i tego nie rozumiem - jeśli macie takie dobre pomysły to czemu sądzisz, że nie dostałyby poparcia mieszkańców.

Jeśli macie rację w krytyce burmistrza i radnych - to dlaczego wszysy mieliby znów ich wybierać.

W żadnych innych wyborach (ze względu na ordynację) nie ma tak dużej szansy na wygranie jak w tych.

Po prostu wytłumacz się z kompleksów...
-----------------------------
Czy wiesz na kogo będziesz głosował? kto jest obecnie radnym z Twojego okręgu?

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » środa 09 cze 2010, 08:41

1. Nie trzy ale setka głównych celów,wystarczy poczytać całe forum i zwrócić uwagę o czym tu piszemy.
2.Działały już w tym mieście " bojówki partyjne".
3.Niemożna całemu zgrupowaniu dobrać jedną partię ,każdy ma swoje przekonania i trzeba to uszanować.
4. Stowarzyszenie będzie miało większy wpływ z pewnością niż jeden radny,a chociażby wszyscy radni przegłosowali jakiś projekt, który byłby sprzeczny z naszymi głównymi celami to i tak w zależności od naszego uporu bylibyśmy w stanie owy projekt zaskarżyć.Po kilku takich przegranych sprawach radni zanim coś uchwalą będą bardziej powściągliwi.
5.W UM niema piwa, w kawiarni jest.poz

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » środa 09 cze 2010, 09:54

Każdy może mieć wpływ na nowe stowarzyszenie ale do tego należy odejść od monitora i przyjść na spotkanie ludzi zainteresowanych. Można nawet wpływać na to co chce się samemu robić, przedyskutować to z innymi, wpływać na to co chcą robić inni - jednym słowem jak napisał łazik, trzeba wpłynąć na tworzenie nowego statutu a do tego potrzebna jest obecność w kręgu zainteresowanych. Można nawet dyskutować nad tym jakiego chcemy mieć burmistrza, kogo wybrać na radnego aby reprezentował nasze stanowisko w tym co dobrego chcemy dla miasta. Jednym słowem możemy postawić sobie za cel tylko jeden postulat, zamiast trzech- DZIAŁAĆ DLA DOBRA MIESZKAŃCÓW- na spotkaniu było stawianych wiele spraw dla sełnienia tego postulatu i napewno będzie tyle stanowisk ile zainteresowanych ale stanowisko musimy wypracwać wspólnie.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 09 cze 2010, 12:37

Ja akurat jestem dziwnym "mieszkańcem", bo zazwyczaj mieszkam 5 dni w Legnicy i 3 dni w Złotym Stoku, akurat nie w czwartki :)
Interesują mnie pomysły i ludzie, którzy jeszcze ze Złotego Stoku nie wyjechali i zamierzają tu mieszkać nadal i działać. Chętnie przyjdę, ale w innym terminie.

Chciałbym poznać liderów tego stowarzyszenia - tych którzy będą działać - wysyłać pisma, uczestniczyć w radzie, kandydować w wyborach. Interesują mnie ich motywacje, możliwości, idee, pasje. Po prostu.

I te główne cele... jedne muszą mieć priorytet przed innymi. To od czego zaczniecie, to co najbardziej Was boli.

To się wszystko daje przenieść na forum, jeśli liderzy tego nie potrafią - to wątpię w to, że będą potrafili skutecznie działać.

Spotkanie - OK - towarzysko można zawsze, może będzie dotyczyło zainteresowań, a może będą konkrety.

Wolałbym przeczytać konkrety na forum, a na spotkaniu zapytać o szczegóły.

Działanie dla dobra mieszkańców to bardzo szerokie pojęcie i każdy rozumie je inaczej.
Dla jednych to walka o zyski z kopalni dla gminy jako udziałowca, a dla drugich to np. gwarantowanie kopalni kredytu na rozwój.

Dla jednych ważniejsza jest naprawa wodociągów, dla innych budowa chodników.
Budżet gminy ma to do siebie, że można zrealizować tylko część celów.
Do realizacji innych (np. tam gdzie jest możliwa pomoc z UE) potrzeba dodatkowo ogromnej determinacji i ciężkiej pracy.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » środa 09 cze 2010, 13:41

1.sprowadzić turystów do centrum i w nasze góry
2.rozwój miasta pod kątem turystyki.
3.zmienić politykę nadleśnictwa.
4.przywrócenie świetności zabytkom.
5.przywrócić stare szlaki i punkty widokowe.
6.doprowadzić do powstania izby pamięci.
7.odkryć i wyeksponować wejścia do chodników.
8.zbadać zatarte przez czas miejsca w mieście i okolicach.
9.pomoc podmiotom gospodarczym.
10.zachęcić inwestorów naszym miastem.

To moje cele, ogólne nie są jeszcze wypracowane,gdyż będzie wymagało to wielu spotkań.Pod każdym z tych 10 punktów kryje się 10 innych ,których przytaczał nie będę ,bo co Ci z tego że powiem o dawnych szlakach ,jak nie znasz ich byłego położenia.Co Ci z tego że napiszę o muzeum jak nie wiesz gdzie są złotostockie eksponaty.ITD,ITD.
Adminie nie mam regułki ale prośba abyś zamieścił ogłoszenie:

W CZWARTEK o godź 17 w kawiarni przy CEPIK odbędzie się spotkanie miłośników ziemi złotostockiej.Jeżeli chcesz mieć wpływ na rozwój naszego miasteczka i okolic zapraszamy.Celem spotkania jest utworzenie stowarzyszenia działającego na rzecz miasta i mieszkańców.

Nie umiem pisać takich regułek ale koniecznie zamieść,jeżeli trzeba to pozmieniaj.To prośba byłych uczestników.poz

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 09 cze 2010, 14:10

Dziękuję bardzo, czy są jeszcze inne głosy?

[quote="łazik"]Pod każdym z tych 10 punktów kryje się 10 innych ,których przytaczał nie będę ,bo co Ci z tego że powiem o dawnych szlakach ,jak nie znasz ich byłego położenia.Co Ci z tego że napiszę o muzeum jak nie wiesz gdzie są złotostockie eksponaty[/quote]
A dlaczego sądzisz, że masz do czynienia z osobą o małej wiedzy....Nie zamierzam się licytować, ani "sprawdzać", ale po prostu nie oceniaj pochopnie.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » środa 09 cze 2010, 16:00

Tomek nie sądzę że jesteś osobą małej wiedzy.Uważam jednak że nie wszyscy mają takie same zainteresowania .Każdy ma swoją mocną stronę i ciągle ja pogłębia[zdobywa wiedzę].Powiem Ci jeszcze ,że chyba po moich postach można jasno stwierdzić że nie jestem fizykiem.

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » środa 09 cze 2010, 18:04

Do Tomka
W swoim ostatnim poście piszesz do łazika aby nie oceniał Ciebie pochopnie, ale powiem Ci, że dokładnie Ty zrobiłeś to z naszym stowarzyszeniem.
Do czytających Forum
Nie spotykamy się aby wypić szklaneczkę piwa tylko aby faktycznie popracować. Każdy z nas coś potrafi, ma inną wiedzę i musimy to razem skonsultować, aby było dla nas jak najkorzystniej. Nie będziemy działać pochopnie bo co nagle to po diable. Za dużo decyzji w Złotym Stoku podejmuje się pochopnie bez przemyśleń a potem budzimy się z ręką w nocniku. I na domiar przeważnie konsekwencji nie ponosi ten co tak głupio zadeklarował tylko my jako społeczeństwo. Ostatnio spotkałam się z zadaną mieszkańcom,pracą domową odnośnie co chcemy zmienić w naszym mieście i najważniejsze zadanie jak to zrobić. Myślę, że jak ktoś chce startować w wyborach to musi sam wiedzieć co ma zrobić aby wszystkim, powtarzam WSZYSTKIM albo chociaż większości żyło się lepiej a tym bardziej jak to zrobić. A nie jak zwykle biedni studenci ( tu mieszkańcy) muszą się natrudzić aby napisać pracę na 6 i jeszcze dać ściągę kandydatowi. W związku z tym, że bardzo poważnie podchodzimy do działalności naszego stowarzyszenia stwierdziliśmy, że niby dlaczego mamy mieć kogoś w Radzie, Może sięgniemy wyżej. Nie widać aby ktoś inny rwał się do DZIAŁANIA a jak my zaczęliśmy to inni nam się wtrącają. Chcesz mieć wpływ na to co będziemy robić- przyłącz się -daj coś z siebie wtedy możesz z nami dyskutować, jako członek stow. inaczej nie będziemy odpowiadać na jakieś zaczepki i stwierdzenia co robimy. To nasza sprawa. Nikt się do tej pory nie pytał Nadużywających dlaczego codziennie muszą iść na drinka.Dlaczego my mielibyśmy tłumaczyć się z naszych działań. Stowarzyszenie to organizacja prowadząca działalność, czyli działa jak firma, czy pozwolisz aby ktoś wtrącał się w twoja firmę i oceniał czy Ci się uda czy nie. Jest to prywatna sprawa tego kto tę firmę prowadzi. Nie będziemy na forum pisać co będziemy robić tylko co już zrobiliśmy.Nasza praca nie polega na robieniu tylko zrobieniu. Czy ktoś widzi różnicę? Do spotkania stowarzyszenia w czwartek proponuję :"ciszę przedwyborczą". Na spotkaniu wyjaśnię dlaczego.
Moje hasło : Jesteś ciekawy co się u nas dzieje - przyjdź i posłuchaj a najlepiej weź się z nami za robotę, -zamiast oceniać. Niech każdy czytający zastanowi się CO JA ZROBIŁEM DLA INNYCH? Przyjemnego rozmyślania :-)e007
pozdrawiam wszystkich :D

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 09 cze 2010, 18:30

Może masz rację, że zbyt wcześnie by Was oceniać.
Mnie po prostu interesuje czy warto się do Was przyłączyć, czy to tylko kolejna grupka "narzekaczy". OK - poczekam.
Radzę Wam tylko przedyskutować temat wyborów, bo to jest możliwość zdobycia realnej władzy i realizacji przynajmniej części swoich pomysłów.
Blokowanie decyzji radnych to wciąż tylko blokowanie, a najczęściej zarzucamy im bierność = nie ma czego blokować.

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » środa 09 cze 2010, 20:42

Tomku jeżeli chcesz coś zrobić dla innych a przy okazji mieć dochód z tego co robisz to Twoje pytanie nie powinno brzmieć czy warto się do nich dołączyć - tylko Czy mogę się do Was dołączyć i to jak najszybciej ( czyli w czwartek) Nasza odpowiedź brzmi tak" chcesz z nami pracować, wstępuj dziś . Jeżeli chcesz tylko się zastanawiać lub wejść jak osiągniemy dobre wyniki to sorry, ale sukces i splendor spadnie tylko na nas. Nie dzielimy się z bezczynnymi. Czeka nas ciężka praca od podstaw, właśnie dlatego, że przez tyle lat wszyscy siedzieli i się zastanawiali -wyjdzie im czy nie. Zbyt dużo czekających za mało pracujących. Nauczcie się, że każdy z Was ma prawo decydować o swoim losie - o losie swojej rodziny. Jesteście wolnymi ludźmi. Wiem, że ciężko jest walczyć samemu, zwłaszcza, że co dzień niejeden z Was walczy o kawałek chleba dla rodziny. Ale trzeba kiedyś walnąć pięścią w stół i powiedzieć sobie_ to jest moje życie i przeżyję je tak jak sam będę chciał a nie jak ktoś wymyślił i zaszufladkował mnie do ludzi bezsilnych, którymi można manipulować. Trochę więcej świadomości i postawy człowieka, żyjącego ponoć w kraju demokratycznym. Chciałbyś coś zmienić, poprawić sobie byt ale nie wiesz jak to zrobić - przyłącz się do nas my Ci w miarę naszych możliwości i wiedzy pomożemy. Im więcej ludzi zacznie odnosić sukcesy tym staniemy się społeczeństwem bogatszym i zdrowszym psychicznie. Pozbędziemy się depresji i koszmaru dnia codziennego typu- co tu można robić? Odpowiem- pomysłów jest masa. Nie masz własnego pomysłu na biznes czy życie w Złotym Stoku, my Ci podpowiemy. Akurat tutaj do zrobienia jest tutaj tak dużo, że aż mnie to czasami przeraża. Ale wiem, że jutro spotkam wspaniałych ludzi, którym zależy na tym mieście i już nie sama walczę z wiatrakami bo mam swoich kompanów. W grupie tkwi siła. I wiem, że jak przyjdą chwile zwątpienia przy załatwianiu spraw to wiem, że ktoś z grupy pchnie mnie do przodu i powie: uda ci się, idź a my Ciebie wesprzemy. W ten sposób będziemy dopingować siebie nawzajem. Bo każdy z nas ma cel. Takich ludzi wokół siebie pragnę.
Resztę forumowiczów proszę o wsparcie i doping dla naszej grupy.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 09 cze 2010, 22:05

"Jeżeli chcesz tylko się zastanawiać lub wejść jak osiągniemy dobre wyniki to sorry, ale sukces i splendor spadnie tylko na nas. Nie dzielimy się z bezczynnymi."

Haha, sukces może jakiś i będzie, ale splendoru to się na pewno nie spodziewaj :) Zróbcie coś, żebyście się odróżniali od "bezczynnych".

"Pozbędziemy się depresji i koszmaru dnia codziennego typu- co tu można robić? "

Hehe, nie przesadzasz z tym swoim koszmarem :) ja zresztą też depresji nie mam :)

Nie chcę kontynuować tej dyskusji, bo nie widzę na razie żadnych konkretów, którymi chcecie się zająć.

Mnie polityka nie kręci. Mam raczej zdolności analityczne.

Mam np. temat "eksploatacja wodociągów przez wod-kan stanowi zagrożenie dla życia mieszkańców", ale nie będę o tym teraz pisał, poczekam do wyborów, może jakąś odpowiedzialność poniosą, a może się poprawią - poczekamy - zobaczymy.

Ciekawi też mnie sprawa kotłowni i haraczu jaki ściągają od mieszkańców bloków, szkoły i przedszkola.
I na to przyjdzie czas.

"Rozwój turystyki" mnie średnio interesuje, podobnie jak zabytki, bardziej infrastruktura i normalne życie.

Np. to, że opłaca się jechać do biedronki w Paczkowie tylko dla 1kg bananów...
a radni nie zgadzają się na sklep "wielkopowierzchniowy".

Awatar użytkownika
andziulek0
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: andziulek0 » środa 09 cze 2010, 22:45

Jestem mieszkanką Złotego Stoku i myślę że przyjmiecie mnie do swojego stowarzyszenia . Będę na spotkaniu . Pozdrawiam

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » środa 09 cze 2010, 23:43

Co pierwsze jutro na spotkaniu powiem , aby stowarzyszenie było ściśle elitarne i nie brało pod rozwagę przyjmowanie miernot.ALEŚ WYJECHAŁ :-)e021 Człowieku żuć hasło ,niech bedzie i wod kan.Nie cytuj więcej czyiś przemyśleń.Sam nic naprawdę nie jesteś w stanie coś napisać?

Ja jestem niereformowalny ,ale kolega jest jak sanki na pustyni.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 09 cze 2010, 23:52

No i mówiłem, że trza kończyć, a tak znowu łazik się spocił...bez łażenia...
ochłoń trochę.
Nie mam nic przeciwko Tobie, naprawdę nie rozumiem co Cię tak drażni...
Demokracja gwarantuje wolność poglądów i wypowiedzi...ja Cię nie obrażam przecież...

A miejcie sobie to stowarzyszenie "elitarne"...i naprawdę szczerze Wam życzę sukcesów!

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » czwartek 10 cze 2010, 00:18

Tym razem twoja analiza jest trafna. TRZEBA KOŃCZYĆ.poz

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » czwartek 10 cze 2010, 23:07

Witam wszystkich a szczególnie naszą załogę. Piszę bo chciałabym abyście zerknęli na przesłany link i może warto by było wysłać formularz zgłoszeniowy. Mamy zarządzać stowarzyszeniem, warto aby każdy członek był świadomy w czym pracuje i co mu można a co nie. Jednym słowem co to stowarzyszenie i z czym to się je. Chciałabym abyśmy całą grupa mogli uczestniczyć w szkoleniu, żebyśmy bardziej mogli poznać zagadnienia związane z tym co robimy.
Nie wystarczą same pomysły musimy posiadać tez wiedzę prawną

pozdrawiam wszystkich

http://www.qwsi.pl/asp/pl_start.asp?typ ... ja=artykul

ODPOWIEDZ