Nowe stowarzyszenie

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Relacja:Mieszkaniec
GG:8824316
Kontakt:
Nowe stowarzyszenie

Post autor: dobekfooto » wtorek 25 maja 2010, 22:20

Spotkanie organizacyjne:

6 czerwca (niedziela) godz. 17

Od tej pory o stowarzyszeniu proszę pisać w tym temacie.
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja:Sympatyk

Re: Nowe stowarzyszenie

Post autor: łazik » środa 26 maja 2010, 17:06

A szczególnie mnie się to dotyczy,sorki za kłopocik.Nie ma chętnych nie ma tematu.poz :wink:

Awatar użytkownika
adamski
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: adamski » czwartek 27 maja 2010, 06:32

No może to coś da . Trzeba zbierać się i obradować, może coś z tego wyjdzie. Jeszcze nie jestem wypalony walką z wiatrakami. A każdy , nawet mały chłopiec wie, że w kupie siła.
Pozdrawiam
Adamski

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » czwartek 27 maja 2010, 16:12

No to jest nas dwoje + Gawlitzek który z racji pełnego zanurzenia pewnie nie będzie członkiem,ale z pewnością będzie aktywny wirtualnie.Adamski trzeba kopać zasypane chodniki,restaurować zabytki,dbać o kulturę,a przede wszystkim zmieniać tor po którym jedzie nasze miasto.Każde spotkanie jest ważne,pewnie pójdę,choć nie liczę na cud.Kolegom też powiedziałem o spotkaniu,może coś mądrego powiedzą.NAPISZ JAK POSTRZEGASZ MIASTO BO CHYBA JESTEŚ Z ZEWNĄTRZ. :lol: poz.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » czwartek 27 maja 2010, 16:30

W przyszlosci dolacze do Stowarzyszenia najszybciej jak to bedzie mozliwe.Narazie chocby ze wzgledu na odleglosci byc nie moge.Bede jednak calym sercem wspieral :!:
Lazik zle policzyles...Tylko 2 :?: Zapomniales o arsenie,szperaczu,dobkufoto,darius i pewnie przyjdzie wiecej.Mam nadzieje,ze Panowie J.T i E.S ze wzgledu na doswiadczenie tez w jakis sposob nawiaza wspolprace ze Stowarzyszeniem.
Pozdrawiam
PS.Szperacz proponowal pierwotnie spotkanie 4 czerwca,a teraz data jest 6.Tzn beda 2 spotkania?
Przyjaciel ziemi złotostockiej

Awatar użytkownika
adamski
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: adamski » czwartek 27 maja 2010, 16:56

Jestem z zewnątrz, ale zauroczony miastem, okolicami, górami i oczywiście Salamandrą (której jeszcze nie widziałem). Poznaję okolice na piechotę i rowerem. Miasteczko jest piękne lecz bardzo zaściankowe; według mnie powinno tętnić życiem, nie tylko w obrębie Kopalni i Skaliska. Słyszałem o wielu imprezach, które miały miejsce w mieście takich jak gwarkiada z pokazem sztucznych ogni , obchody dnia chemika a z czasem wszystko to wymarło i zostało zapomniane. Obserwowałem najbliższe okolice i w Bielawie odbywa się Reagee Dub Festiwal i wiele innych. W malutkiej Piławie organizowane są dni owej miejscowości z gwiazdami polskiej sceny, nie mówiąc już o Kłodzku, Paczkowie i wielu innych.

A U NAS Placu nie ma czy coś ?! Miasto leży przy głównym szlaku, natężenie ruchu masakryczne a tak naprawdę nie ma się gdzie zatrzymać. Nie chcę już wspominać o kulturalnym życiu wieczornym mieszkańców, gdzie knajpa zamykana jest w sobotę o 22. cdn...
Pozdrawiam
Adamski

Awatar użytkownika
adamski
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: adamski » piątek 28 maja 2010, 06:57

kontynuując, tak jak łazik wspominał, trzeba by odsłonić co się tylko da, każde wejście do kopalni, oczywiście zamknąć kratą i zrobić dojście, a nawet można kraty wstawić nawet troszkę głębiej by każdy chętny mógł swój piękny łeb wsadzić i fotkę pstryknąć. Trzeba odbudować konstrukcje drewnianych szybów łącznie z kołowrotkami i mini studniami - tak jak to wyglądało kiedyś i jest przedstawione na rycinach, zawsze lepiej się ogląda coś , niż dziurę w ziemi. Chodzi o stworzenie takiego skansenu. Koszty nie za wielkie a efekt!? Plansze reklamowe przy wlotach do miejscowości informujące o maxi skansenie z możliwością wykopania złota. Zareklamowanie się w okolicy twierdz dolnośląskich.
2. Podobno można utworzyć kilka spiętrzeń wodnych nawet nie wielkich, a wiadomo jak każdy lubi mieć fotki przy wodospadach. nie mamy rwącego potoku więc trochę pomysłu i już kraina wodospadów powstaje.
3. Całkowite odsłonięcie wapienników wzmocnienie ich i zrobienie kolejnych punktów widokowych. Sprawa prosta, kawałek drabiny na szczycie barierka i już ludziska spragnione widoków zatrzymają się na stacji czy w jej okolicach a jak się zmęczą to i coś do picia kupią w barze sklepie itd.
4. Chwała tym co dbają o Golgotę! Trochę pracy z zaroślami i coś będzie widać i może pielgrzymki będą przyjeżdżać i z mikrofonami latać po wzgórzu a potem delektować się jadłem naszem . I znów dudki zostawiać. i nie potrzeba wymyślać historii o cudach jakie miały miejsce. Tu może być pomocna parafia z organizacją krucjat z pochodniami.
5. Kolejną sprawą są szlaki turystyczne. Kto odpowiada za drogi bo zryte są i zabłocone a pańcie w klapeczkach i obcasikach nie wejdą w błoto. tu chyba firmy drzewne powinny się bardziej postarać i po sobie posprzątać. Nie mówiąc już o punktach widokowych KTÓRE MUSZĄ BYĆ ODSŁONIĘTE, w celu robienia zdjęć, a u nas to co drugi zakręt mogłaby stać ławeczka i już foty latają. Pokazanie naszych cudownych skał których nie brakuje w okolicy a dojścia tam nie ma i oczywiście informacje o źródłach źródełkach to wszystko musi być widać.

No do pracy trzeba lecieć, ale cdn... :idea:
Pozdrawiam
Adamski

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » piątek 28 maja 2010, 11:30

6. Wydanie informatora dotyczącego miasta i okolic w którym zawarte byłyby zdjęcia i opisy atrakcji turystycznych które można u nas zwiedzić. Broszurka taka powinna być dostępna na stacjach benzynowych i w punktach gastronomicznych, aby każdy przejeżdżający turysta wiedział, że w Złotym Stoku są ciekawe miejsca które można odwiedzić.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » piątek 28 maja 2010, 21:22

Nie zapomniałem o kolegach i koleżankach.Każdy z nas ma swój wkład w przyszłość.Nie raz będą ludzie czerpać inspiracje z forum,aby wdrażać je w rzeczywistość.Już dziś nawet w oschłych kręgach przedsiębiorców cytują ludzie wasze słowa i powoli dostrzegają możliwości, obok których dotychczas przechodzili obojętnie.Mam szacunek do wszystkich udzielających się w mieście. Arsen, Szperacz,Dobek,Darius i my to dobra lokomotywa tego do czego dążymy.Nie zapomnijmy o forumowiczach zajętych innymi sprawami. Zmniejszyłem grono bo osobiście znam więcej sympatyków ,niż jest nas na forum,a nie zaglądają nawet tutaj.Po prostu liczą że forumowicze na nic nie mają wpływu.Jest to ich błędne myślenie,ale pewnie gdy powstało by grono [stowarzyszenie],to przyjdą jako wspaniali miłośnicy i będą cytować nasze dywagacje jako swoją mądrość.To że my się nieraz mylimy to dobry przykład dyskutowania,ten się tylko nie myli kto nie robi nic.poz :wink:

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » piątek 28 maja 2010, 21:59

Ja mam kilka pomysłów odnośnie technicznej strony spotkań stowarzyszenia. Myślę, że grupa osób, która do nas dołączy będzie liczniejsza niż stali bywalcy forum. Pomysły przedstawię na spotkaniu :)

Awatar użytkownika
ICE
Sztygar
Sztygar

Post autor: ICE » sobota 29 maja 2010, 21:17

Dzień Dobry :D

Mam pytanko odnośnie spotkania, bo chyba nie doczytałem ;-) chodzi mi o miejsce w którym się odbędzie? Czas sprzyjający i bardzo chciałbym w nim uczestniczyć :-)
Pozdrawiam
\ totus_tuus

zlotasztabka
Sztygar
Sztygar

Post autor: zlotasztabka » poniedziałek 31 maja 2010, 08:43

Brać pieniądze za Złotą Ścieżkę i MTT i zatrudnić przewodnika (ów). Ludzie zobaczą i jeszcze ktoś będzie miał pracę. Prywatna działalność gosp bądź UMIG CKIP (?). Tablice informacyjne powinny być u wylotów z miasta. Za darmo nikt tam nie pójdzie bo ludzie myślą że nie warto. Dlaczego kopalnia organizuje wyjścia na Złotą Ścieżkę? Bo ludzie za to płacą.
Niestety tak jest.
To "piękne" miasteczko się nie rozrusza jak nie będzie skutecznego marketingu.

Szperacz
Gwarek
Gwarek

Post autor: Szperacz » poniedziałek 31 maja 2010, 09:19

Przy CKiP oraz urzędzie jest cos takiego jak PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ. piekna nazwa i co dalej. Punkt IT sprowadza sie do szfki ze smiesznymi folderami. Brak odpowiedniej osby która udzieliłaby prawdziwej informacji. Co ma zrobić turysta w sobotę i niedzielę gdy urząd jest zamknięty, a w CKiP ulotki zamknięte w szafie. Sztuka dla sztuki ale jak by się ktoś pytał PIT jest, a jakże. Pozdrawiam Szperacz

Awatar użytkownika
adamski
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: adamski » poniedziałek 31 maja 2010, 20:06

Ogłaszam Konkurs na Nazwę Stowarzyszenia Ziemi Złotostockiej. Czekam na propozycje.
Pozdrawiam
Adamski

baryt
Bajtel
Bajtel

Post autor: baryt » poniedziałek 31 maja 2010, 21:44

Darujcie sobie nowe stowarzyszenie - maci za dużo pieniędzy? po co je wydawać skoro jest legalne stowarzyszenie.
Ja proponuję aby dotrzeć do Pani Przewodniczącej Stowarzyszenia Miłośników Złotego Stoku "Jawornik" (najstosownie poprzez Przewodniczącego Rady Miejskiej)
i poprostu ożywić jego działalność.
Korzyści to, nie traci się czasu na pisanie statutu, nie ma oczekiwania na rejestracje w sądzie, nie ma opłaty sądowej itp.
Statu stowarzyszenia i jego władze można w każdej chwili zmienić, co oczywiście podlega rejestracji w sądzie ale to nie blokuje jego działalności.

Awatar użytkownika
adamski
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: adamski » poniedziałek 31 maja 2010, 23:09

[quote="ICE"]Dzień Dobry :D

Mam pytanko odnośnie spotkania, bo chyba nie doczytałem ;-) chodzi mi o miejsce w którym się odbędzie? Czas sprzyjający i bardzo chciałbym w nim uczestniczyć :-)
Pozdrawiam[/quote]

sala kawiarni przy CKiP
Pozdrawiam
Adamski

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » czwartek 03 cze 2010, 20:19

Przyjdę na spotkanie.Baryt pani przewodnicząca nie jest osobą której można przypisać sukces wysypiska.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 05 cze 2010, 00:29

Chętnie przyjdę na spotkanie. Choćby, żeby Was poznać (złotostockich "aktywistów"). Wszystko na tym forum takie "enigmatyczne" - też się nie przedstawię, ale łatwo dojdziecie.

Mam też coś ciekawego do pokazania:

http://www.openstreetmap.org/?lat=50.44 ... rs=B000FTF

Ot mapa...
tyle, że tą mapę każdy może tworzyć i modyfikować. W parę wieczorów narysowałem Złoty Stok - wyjściowo było tylko skrzyżowanie dróg 46 z 390.
Ale jeszcze sporo zostało - budynki, płoty, chodniki, dróżki leśne i ścieżki - w open street map wszystko się daje opisać.

Napiszcie gdzie to spotkanie. Pogadać przy piwie można.

Co do stowarzyszenia, to poza miejscem spotkania warto, by napisać w jakim celu się powołuje to stowarzyszenie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Site Admin
Relacja:Były mieszkaniec
Kontakt:

Post autor: admin » sobota 05 cze 2010, 16:18

_tomek pisze:Mam też coś ciekawego do pokazania:

http://www.openstreetmap.org/?lat=50.44 ... rs=B000FTF
:D
No i proszę... nie nagadał się... swoje zrobił...
Szacun
:-)e035

(i znalazł na to czas pomiędzy ozonem a hodowlą linuxów ;) )

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » niedziela 06 cze 2010, 13:55

Mnie niestety nie będzie :( Mam nadzieję, że napiszecie na forum co ustaliliście.

ODPOWIEDZ