KOŚCIELISKO

Awatar użytkownika
Primus Inter Pares
Gwarek
Gwarek
KOŚCIELISKO

Post autor: Primus Inter Pares » sobota 25 lip 2009, 13:19

Po długim okresie bez gospodarza i przydatności (może nie zupełnie bo odbywały się treningi piłki nożnej , remonty łodzi, treningi taneczne itp.) kościół ?poewangelicki? został wydzierżawiony (na 10 lat bez czynszu ze względu na stan techniczny ) dla p.B.Drożdzik-Flintowskiej, która jest osobą napływową bo aż z Otwocka. ( jeśli tak dalej pójdzie to i z Nadarzyna powitamy chętnych). Aktualnie rozważa się różne pomysły dot. działalności w tym obiekcie. Czasy się zmieniły i wiadomo że dziś z ekspozycji muzealnej taki obiekt się nie utrzyma. ( Kto był w muzeum w Ziębicach i w Kamieńcu ten wie że poza nieliczną wycieczką z najbliższej szkoły, całymi dniami trudno spotkać zainteresowanych).Nie łatwo będzie znaleźć koncepcję atrakcyjną, czegoś dynamicznego ze światłem i dźwiękiem, co po Kopalni i Skalisku przyciągnie turystów. Życzymy wszyscy i będziemy sprzyjać aby tej ambitnej Pani jak najbardziej się powiodło.
Dochodzę do wniosku że tak jak p.Józef W. wymyślił przyjętą już nazwę SKALISKO zamiast deprymującej nazwy kamieniołom, podobnie należałoby postąpić i w tym wypadku. Nazw kościoła było sporo: pod wezwaniem Bożego Ciała, św.Krzysztofa , Najśw.Zbawiciela a ostatnio ?poewangelicki?. Żadna z tych nazw nie jest przyciągającą medialnie. Każda też powinna jakoś wiązać się z obiektem. Mnie przyszło na myśl KOŚCIELISKO ale nie jestem pewien czy to jest dobre? Może padną tu inne propozycje a i tak będzie wg gustu dzierżawcy.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Relacja:Sympatyk
Kontakt:

Re: KOŚCIELISKO

Post autor: GAWLITZEK » sobota 25 lip 2009, 23:44

Nalezy uznac za bardzo pozytywna rzecz,ze ludzie ,,naplywowi'' coraz czesciej witaja do Zlotego Stoku z zamiarem inwestowania.Ostatnie miesiace niespodziewanie pozytywnie zaskakuja a wspomne tu tylko o planowanych zbrojach japonskich,wapiennikach i teraz wreszcie kosciele ewang.Wychodzi na to,ze o Zloty Stok przyciaga ludzi-i dobrze.A ile miejsc jeszcze do wykorzystania mamy,az glowa boli od nadmiaru a miejsca by tu pewnie zabraklo do wymieniania.Co do nazwy,to zalezy co nowa Pani wlaciciel zamierza zrobic(byleby 10 lat nie stalo i nie niszczalo).Trzymam kciuki!Zadanie ma trudne bo i kubatura obiektu nie mala.Napewno nalezy jej podsunac pomysl z punktem widokowym na wiezy.A co do reszty,to jak narazie oprocz wspominanego juz pomyslu przez PIP ruchomej kopalni w skali nic mi do glowy nie przychodzi.No chyba,ze moze dom strachow takie jak w wesolych miasteczkach z labiryntami i zwierciadlami.
Oprocz chwytajacego ucha koscieliska,mogloby byc moze:STRASZNA BASZTA.
Pozdrawiam
Przyjaciel ziemi złotostockiej

Awatar użytkownika
eSCe
Rotman
Rotman

Post autor: eSCe » niedziela 26 lip 2009, 07:34

Z jaką powierzchnią mamy do czynienia (a właściwie nowy, oficjalny dzierżawca), można zobaczyć na planie:
http://img411.imageshack.us/i/ewangelikm.jpg/
Jest to skan z książki Mariana Korneckiego ?ZŁOTY STOK, SREBRNA GÓRA?, wyd. Ossolineum-1980r (str. 34).

Awatar użytkownika
Primus Inter Pares
Gwarek
Gwarek

Post autor: Primus Inter Pares » poniedziałek 21 gru 2009, 20:32

Nowy dzierżawca Kościeliska. Ponieważ pani Barbara D-F ostatecznie nie podpisała umowy dzierżawnej , został ogłoszony następny przetarg i wyłoniony aktualny dzierżawca kościoła po ewangelickiego z którym podpisano umowę.
Jest nim Fundacja pod nazwą ŁĄKA KULTURY ustanowiona przez Damiana G. Głównym obszarem zainteresowań i działań fundacji jest całościowo pojmowana kultura zarówno w jej duchowym , materialnym jak i też społecznym wymiarze.

Kolejnemu ,miejmy nadzieję już właściwemu użytkownikowi, życzyć wypada oby ten cel nabrał nie tyle wymiarów co realnych działań i za to trzymajmy kciuki.

Sheriff
Sztygar
Sztygar
Relacja:Mieszkaniec

Post autor: Sheriff » niedziela 27 gru 2009, 17:08

Czytam i nie wierzę jakie cuda tu można wyczytać. Chyba to jeszcze moc Świąt Bożego Narodzenia działa, Tylko dlaczego takie paskudne te cuda? To nie prawda, że nie podpisałam umowy dzierżawy na kościół po ewangelicki. Przystąpiłam do przetargu, wygrałam i wszystko było by dobrze gdyby nie to, że przy przetargu nie było umowy. Czekałam na nią jakiś czas, gdy przysłano mi ją na maila była nie zgodna z prawem cywilnym jak również z prawem podatkowym ( podobno sporządził ja prawnik z um, tylko pozazdrościć prawnika i jego wiedzy). Krótko mówiąc mówiła tak: przyjdź, przynieś jak najwięcej pieniędzy, wyremontuj obiekt, koniecznie dobrze go wyposaż, następnie wszystko zostaw i zmykaj. Zaraz na wstępie widniał punkt, który mówił, że burmistrz ma prawo wypowiedzieć mi umowę w każdej chwili z dnia na dzień - nie zgodne z prawem cywilnym ( umowa na czas określony trwa od .. do...) Wyposażenie które wnoszę mam zostawić bo w chwili wypowiedzenia przechodzi na rzecz gminy. ( nie zgodne z prawem podatkowym, ponieważ otwierając firmę, robiąc zakupy muszę założyć ewidencję środków trwałych czyli MAJĄTKU FIRMY i przy likwidacji rozliczyć się z urzędem skarbowym a nie robić prezenty). Ponoszę wszelkie opłaty: za śmieci, wodę, itd. Oczywiście to jest o.k. ale dlaczego całość za energię elektryczną i podatek od nieruchomości za całość łącznie z wieżą. Przecież wieżę dzierżawi kilka firm między innymi firma Drewa (internet lokalny) oraz potężna firma telefonii komórkowej POLKOMTEL. Mam płacić za nich podatki oraz za zużytą energię elektryczną? Chyba ktoś na głowę upadł. Dowiadywałam się w innym mieście POLKOMTEL płaci 20.000zł netto + vat za ustawienie swoich anten. Nie wiem ile tu płacą , ale nie zamierzam dopłacać do nich, ponosząc ich koszty, a może ktoś sprytnie liczy dwa razy. Gdy poszłam do burmistrza , że nie zgadzam się z taka umową bo jest nie zgodna z prawem usłyszałam, że mam sporządzić sama taką umowę i podpisać. Zrobiłam to. W między czasie jak to u nas w Polsce bywa jak coś stoi latami i niszczeje to jest o.k. a jak znalazła się osoba prywatna aby to zmienić natychmiast zainteresował się konserwator zabytków jak również nadzór budowlany. Chcąc być w porządku aby jako przyjezdnej nie zarzucono mi nigdy, że coś zdemolowałam czy ukradłam, wzięłam aparat fotograficzny i z mężem oraz panem prowadzącym firmę budowlaną, który przeprowadzał już remonty w tym kościele, dokonaliśmy oględzin budynku. Przez to, że nikomu przez tyle lat nie chciało się ruszyć tyłka z fotela nikt w urzędzie nie znał stanu technicznego kościoła. Otóż usłyszałam, że POLKOMTEL dokonał remontu dzierżawionego przez nich pomieszczenia. Powiem na czym ten remont polegał. Zasłonięto starą dyktą piękne okna od dzwonnicy oraz wyrżnięto piękne stare ale zdrowe belki i urządzenia podtrzymujące dzwon. Wyrżnięto wszystko co było w dzwonnicy a na środku stoi ogromna metalowa szafa przekaźnikowa. Na dodatek konserwator zabytków jak również nadzór budowlany w nakazie do burmistrza wskazał konieczność remontu sklepienia pod pomieszczeniem POLKOMTELU. Na wieży podłoga wkoło ugina się i w każdej chwili można wpaść do środka. Gdy otworzyliśmy kopułę okazało się, że deski dawno wygniły i trzeba dać nowe oraz zrobić nowe podmurówki .
Jednak największy problem to dach kościoła. Ileś lat temu gdy wpadł do głowy komuś ?niezwykły? pomysł zrobienia z kościoła sali gimnastycznej, wycięto belki poprzeczne podtrzymujące konstrukcję dachu. Widać, że przy montażu 30 lamp nad salą nie mogli sobie poradzić aby wprowadzić ogromną, wykonaną z szyn , konstrukcję na lampy więc najprościej wycieli krokwie dachu. Większej głupoty nie widziałam.
Widząc stan techniczny obiektu dokonałam wpisu do umowy, że nie odpowiadam za stan techniczny budynku kościoła. Po podpisaniu przeze mnie i mojego męża umowy dzierżawy zaniosłam go do podpisania burmistrzowi. Przyjął umowę w trzech egzemplarzach i powiedział, żebym dała mu klucze od obiektu to nazajutrz pójdzie i sam to obejrzy. A potem do mnie zadzwoni i coś uzgodnimy. Zwłaszcza, że dostał nakaz od nadzoru do wywieszenia kartki, że grozi zawaleniem, więc prawdopodobnie dopóki nie odwoła się i nie będzie pozytywnej odpowiedzi nie może tego dzierżawić. Dlatego dla zainteresowanych informuję, że odpowiedzi do tej pory nie dostałam, natomiast dziś wyczytałam na forum, że zostało to wydzierżawione innej osobie i mało szlag mnie nie trafił. Bo wymyśliłam uważam fantastyczną rzecz, dzięki której mielibyśmy atrakcję turystyczną nie mniej ważną, niż kopalnia złota a także zatrudnienie miało by ponad 30 osób. Jest to ważna rzecz przy tak dużym bezrobociu w Złotym Stoku. Z nowym rokiem wybieram się do burmistrza wyjaśnić tę sprawę. Podpisałam umowę na dzierżawę aby prowadzić działalność, rozwijać ruch turystyczny i wzbogacać nasze miasto a nie przez 25lat dzierżawy budować kościół od podstaw. Komuś pomyliły się pojęcia. Przez to są później takie historie jak z panem który dzierżawi pałac w Kamieńcu. Nie było by takich nieporozumień, gdyby każdy odpowiadał za swoją prace, jak można przeprowadzić przetarg bez umowy. To też podlega pod artykuł. Ale co tu mówić gdy osoba wprowadzająca na stronę internetową informację o przetargu pisze: ?kościół poewangelicki z wierzą? Może czas do szkoły? A może czas na zmiany? Jakie ? Wszyscy wiemy, nawet ja chociaż mieszkam tu dopiero dwa lata

Awatar użytkownika
Primus Inter Pares
Gwarek
Gwarek

Post autor: Primus Inter Pares » niedziela 27 gru 2009, 21:17

To forum nie należy do urzędu, a wiadomości przekazywane są przez zaangażowanych miłośników naszego miasta w tym (jeśli tylko to możliwe) i przeze mnie, dla orientacji co się tu dobrego i nie dobrego dzieje.
Informację o nie podpisaniu umowy dzierżawy p. Barbarę F-D otrzymałem od Burmistrza. Jak widać dobrze że ją podałem bo może jeszcze nie za póżno. Uważając że w części dot. więżby dachowej racja jest po stronie p.Barbary F-D zwróciłem się do Niej o szczegółowsze dane z dokonanych oględzin, gdyż złożyłem wniosek o ujęcie tego zakresu remontu w budżecie Gminy na 2010r. Niestety pomimo obietnicy (!) odzewu i jakby zainteresowania nie było.
W międzyczasie Burmistrz chcąc widocznie uniknąć tych wydatków w budżecie, ogłosił ponownie przetarg.
Niestety czasami i komputer potrafi opatrznie przekierować wieżę na wierzę w sensie wiary, ale za złośliwość dziękuję, będę uważniej czytał tekst ( jeśli w ogóle będę pisał) gdyż nie miło skupiać na sobie nie zasłużoną czyjąś agresję. Dziękuję.

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » poniedziałek 28 gru 2009, 17:18

Bardzo przepraszam jeżeli uraziłam ale moje słowa nie były skierowane do Pana. Miałam zaszczyt poznać Pana osobiście i bardzo Pana szanuję. Uważam za osobę pełną godności i szacunku. Nawet do głowy by mi nie przyszło źle pomyśleć. Tacy ludzie jak Pan to już niestety rzadkość. Dlatego jestem pełna podziwu dla Pana pracy i zaangażowania w próbie zmiany wizerunku miasta. Czasami ranimy kogoś naprawdę niechcący a może niepotrzebnie bierzemy dużo rzeczy do siebie. Mnie też zabolał fakt wpisu, że jestem osobą napływową i niedługo pewnie i Nadarzyn przyjdzie na te tereny inwestować. Poczułam się jakbym nie była w swoim rodzinnym kraju tylko przybyłą Azjatką. Jeżeli ktoś był w centrach w Nadarzynie czy w Wólce Kossowskiej , ten wie, że ci ludzie bardzo ciężko pracują a nie jak to rano w naszym mieście, po rynku plączą się panowie na kacu i proszą o parę groszy na tanie wino. Bardzo źle się czułam po przeczytaniu tego postu ale wierzę, że nie chciał mnie Pan obrazić bo niby dlaczego. Tak samo ja nie chcę obrazić Pana. W tym przypadku to pomyłka, słowa nie były skierowane do Pana .tylko do pań z um. Jeżeli zaś chodzi o wiarę to wierzę głęboko, że nie zaprzestanie Pan swojego działania na tym forum, bo ono bez Pana po prostu nie istnieje ? przepraszam resztę użytkowników ale chyba przyznają mi rację, że ma Pan przeogromną wiedzę z której chcemy korzystać. Także jeszcze raz przepraszam za na tyle źle sformułowane zdania, że mógł Pan to przyjąć do siebie.. Odnośnie zdjęć o które Pan prosił ? pamiętam, że dzwonił Pan do mnie po południu, odpowiedziałam, że czekam na kontrahentów więc nie mogę w tej chwili tym się zając ? zdjęcia były potrzebne na rano następnego dnia- . Szukałam prawie całą noc, okazało się, że zdjęcia zostały na komputerze u córki w Warszawie. W nocy nie wypadało dzwonić a przed południem nikt nie odbierał. Zbyt późno dostałam informację, że są potrzebne. Poza tym pan burmistrz miał przecież sprawdzić osobiście co się dzieje z krokwiami, więc powinien Mie jakiś pogląd na to i powinien wiedzieć, że jeżeli nie chce katastrofy budowlanej to musi znaleźć środki na remont dachu. Wiem, że walczy Pan o to miasto ale jeżeli nie zbierze się wszystkich do kupy i stworzy planu wspólnego działania to widzę ę tylko jednego rycerza walczącego z wiatrakami.

Awatar użytkownika
Primus Inter Pares
Gwarek
Gwarek

Post autor: Primus Inter Pares » poniedziałek 28 gru 2009, 19:37

Cieszę się że wyjaśniliśmy swoje opinie i jest między nami w dalszym ciągu zgoda.

PS.
Pani Elżbieta Sz. w swojej sprawie racje wyartykułowała na sesji RM. Czy to pomogło ?trudno powiedzieć, jednak argumenty poznane z drugiej strony zrobiły trwałe wrażenie.

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » poniedziałek 28 gru 2009, 21:52

Nie widzę innej możliwości ponieważ jestem Panem zachwycona a im więcej kartek Pana pracy czytam to mój zachwyt rośnie.
A poza tym oczywiście będę potrzebowała Pana pomocy bo przecież trzeba coś z tym pięknym miastem zrobić. Potencjał miasto posiada, turystów ogrom jak na tak niewielki skrawek ziemi, ludzi chętnych do zrobienia czegoś nowego, może nie aż tak dużo jakbyśmy chcieli ale jak zaczniemy to inni dołączą. Musimy wspólnie pomyśleć:
1) Mamy dużą ilość turystów zapewnionych przez kopalnię i wspaniałą jego właścicielkę ? nasza rola pomyśleć jak zatrzymać tych ludzi na dłużej, abyśmy nie byli tylko miejscowością przelotową. Po turystach ma pozostać dobre wrażenie i zysk dla mieszkańców a nie smród spalin. To naprawdę nie jest trudne. Nie zaczynamy od podstaw. Złoty Stok jest znany to dużo znaczy, mamy gotowych turystów ? zatrzymajmy chociaż 1/3. Czy ktoś na forum wie jak? Ja już wiem. Chociaż każdy pomysł się liczy.
2) Przy UM powinien powstać punkt konsultacyjny odnośnie dotacji unijnych czy pozyskiwania środków z Urzędu Marszałkowskiego dla mieszkańców gminy, Jest przecież tak dużo programów z których można by było skorzystać. Podpowiedzieć ludziom co mogą zrobić i skąd wziąć pieniądze, jaką formę obrać aby mogli z tego skorzystać. Zorganizować szkolenia i pomóc napisać program. Przecież chyba o to chodzi aby ludność się wzbogaciła bo wtedy i miasto będzie bogatsze.
3) Miasto starzeje się, młodzi wyjechali za chlebem w świat. Może trzeba dać zaczątek wiedzy i możliwości rozwoju miasta aby ci którzy wyjechali, chętniej wracali a ci młodzi którzy tu są aby nie myśleli o wyjeździe lub życiu na skróty. Trzeba im pokazać, że tak naprawdę bezrobocie to tylko dla ludzi słabych a praca jest wszędzie. Jeżeli będziemy płakać to co rano na rynku zobaczymy coraz więcej ludzi proszących o grosik do wina lub usłyszymy o tragediach ludzi, którzy nie radzą sobie w życiu a przecież żyją obok nas. Trzeba im pomóc a nie wykluczyć ze społeczności jak to ostatnio usłyszałam, że o kogo ja chcę wałczyć o tę hołotę, chuliganów. A poszłam tylko z zapytaniem czy jest wolne pomieszczenie aby sama młodzież mogła urządzić sobie klub. Okazało się, że dla chuliganów nic się nie znajdzie. Mam tu dwóch synów. 15 lat i 6 lat czy wychowuję ich na chuliganów i hołotę? Ciekawa jestem w której grupie jest ?jego? syn. Jaki budujemy sobie szacunek na stare lata. Przecież hołota nie musi nikogo szanować. Aby to zmienić zacznijmy szanować siebie i ich aby stare lata spędzić godnie.
4) W gminie jest dużo starszych samotnych ludzi, pamiętajmy, że nas też to czeka. Może należałoby pomóc tym ludziom, stworzyć grupę wolontariuszy, którzy za swoją pracę otrzymywaliby nagrodę w innej postaci niż wypłata.
5) Zajęcia dla ludzi pozostających w domach aby nie czuli się opuszczeni i aby powstały programy do kształcenia ludzi w każdym wieku oraz dawały możliwość wyjścia z domu, zapomnienie o stresie jaki niesie codzienność i nauki wiary w siebie. Nikt nie powinien zostać sam ze swoimi problemami, przecież żyje obok ludzi ? niby istoty rozumnej ?chociaż jak pokazuje życie - nie zawsze rozumnej.
6) Bardzo ważna rzecz STOWARZYSZENIE LUDZI BIZNESU . Nie można traktować się jak potencjalna konkurencja. Trzeba wymieniać poglądy, spostrzeżenia , doświadczenia .uzupełniać się nawzajem, ale do tego trzeba dyskutować. Nie wolno być Zosią Samosią dla wszystkich starczy tylko pomyśleć, uzgodnić. Pamiętajmy Niezgoda Rujnuje Zgoda Buduje
7) Wiele chciałabym zmienić w tym mieście. Może warto mi pomóc. Przybyłam z innego regionu i dostrzegam czego tu brakuje. To tak jak koleżanka przychodzi do gospodyni domu i widzi firankę urwaną, piec odymiony, natomiast gospodyni tego nie dostrzega ponieważ już do tego przywykła myśli, że tak właśnie ma być.
Nabazgroliłam bardzo dużo proszę o wypowiedzi czy ktoś się zgadza ze mną czy nie

Awatar użytkownika
Primus Inter Pares
Gwarek
Gwarek

Post autor: Primus Inter Pares » poniedziałek 01 lut 2010, 20:02

Ciąg dalszy ECHO Tygodnia nr.4 z 26stycznia br. Strona 20. http://www.echotygodnia.pl/

P.S. Przykro mi tylko że Burmistrz nie mówi prawdy nawet w sprawie nazwy kościoła. W Złotym Stoku nigdy nie było i nie ma kościoła pod wezwaniem św. Barbary.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » poniedziałek 01 lut 2010, 21:44

Witam.
No niedobrze dla miasta,ze burmistrz z kazdym sie sadzi,procesuje itp.a tymbardziej z potencjalnymi inwestorami.Nie mi to oceniac bo szczegolow nie znam ale chcialbym by Pani Flintowska otworzyla obiecana super-atrakcje.

PS.Prosze uchylic rabka tajemnicy co to mialoby byc :)

Awatar użytkownika
eSCe
Rotman
Rotman

Post autor: eSCe » wtorek 02 lut 2010, 09:22

Do nazewnictwa kościoła dokłada się dzielnie samo Echo...:
Obrazek
Przypomina to trochę chocholi taniec.

Od moderatora: BBCode ON
Moderatorowi dziękuję (potrzebny przywilej na stałe :wink: ), eSCe.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » piątek 19 lut 2010, 19:00

W nowym ECHU tygodnia znajduje sie kolejny nasz ulubiony odcinek telenoweli z cyklu:,,Bumistrz na wojennej sciezce'' :wink:
W odcinku tym nasz prawy,dzielny burmistrz stojacy na czele gminy(lubu dubu,niech zyje nam) odpiera zarzuty Pani F. w sprawie kosciola SW.Barbary.
To juz istna dziecinada.Burmistrz broni sie na lamach gazety jak dziecko ktore zostalo posadzone o wyjadanie lakoci ze sloika.

PS.Jezeli ECHO dalej bedzie przedrukowywac bledna nazwe kosciola to w koncu i my uwierzymy,ze ten kosciol faktycznie sie tak nazywa.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » piątek 19 lut 2010, 22:06

Św Jadwigi ,może jeszcze ze Śremu?

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » środa 17 mar 2010, 21:24

Witam wszystkich
Dowiedziałam się, że jutro tj. w czwartek o godz. 13,00 w Centrum Kultury odbędzie się szkolenie odnośnie pozyskiwania dotacji z unii. Na pewno jest to rzecz istotna dla Łazika. Nie rozumiem tylko dlaczego przy tak dużym bezrobociu, przy chęci ludzi do działania, nikt nie ogłosił, że takie szkolenie się odbędzie. Komu to służy? Czy to działa na zasadzie "szkolenia były tylko głąby nie przyszli "
:-)e007

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » środa 17 mar 2010, 21:56

Dobrze że forum ruszyło z miejsca to bardzo ważne dla nas wszystkich,jeszcze lepiej że ostatnio zajmuję się niczym i zaglądam na stronę.Dzięki Scherif w ostatniej chwili się dowiedziałem o szkoleniu.

villadei
Bajtel
Bajtel

Post autor: villadei » czwartek 24 cze 2010, 10:45

W dniach 26.06 - 30.06. 2010 w kościele po-ewangelickim odbędą się warsztaty fotograficzne. Kościół będzie miejscem spotkań i dyskusji, a także z pewnością terenem inspirującym jego uczestników do autorskiej wypowiedzi poprzez obraz.
Jego uczestnicy, to głównie osoby, które biorą udział w cyklicznych zajęciach warsztatowych w Katowicach (http://www.warsztaty-fotograficzne.org).
Niemniej wszystkie osoby z gminy Złoty Stok, które chciałyby dołączyć - jako współorganizator i obecny dzierżawca kościoła serdecznie zapraszam.

W piątek wieczorem podam dokładną godzinę rozpoczęcia I spotkania (które nastąpi w sobotę wieczorem).
W razie pytań podaję również telefon: 793 404 207.
Damian Grodowski

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 24 cze 2010, 15:20

Dziękuję za zaproszenie.

Jaki będzie temat pierwszego spotkania?
Czy dla osób biorących udział w warsztatach to jest pierwsze spotkanie?
Czy Warsztaty mają jakiś program?
(żeby uniknąć sytuacji "to ja dziś dziękuję, bo wiem co to głębia ostrości...")

Jak jako mieszkańcy możemy pomóc?
(znamy punkty widokowe, miejsca występowania ciekawej fauny flory, mamy też w Złotym Stoku klimaty postindustrialne, ruiny...
co potrzeba?)

villadei
Bajtel
Bajtel

Post autor: villadei » piątek 25 cze 2010, 10:59

Pierwsze spotkanie (odprawa) dla osób, które przyjadą odbędzie się już w piątek. Uczestnicy przyjadą wieczorem ok. 22, najpierw trzeba ich zakwaterować, później zostaną zaprowadzeni do kościoła, gdzie zostanie im przekazane "zadanie" - przestrzeń miasta jako symbol nadziei, zapomnienia, ....
No właśnie - dla każdego z nich, a są to osoby, które nigdy wcześniej w mieście nie były - przestrzeń ta, jej mieszkańcy, kościół zapewne będzie czymś odmiennym.
I właśnie o to chodzi, aby każdy zinterpretował ją po swojemu - fotograficznie.

Mottem jest wiersz Artura Rimbaud:

?Dość! Oto kara: w drogę!...

Moje życie, jeżeli mnie pamięć nie zwodzi,
było niegdyś ucztą, na której
otwierały się wszystkie serca,
płynęły wszystkie wina.
Pewnego wieczoru
wziąłem na kolana Piękno.-
I przekonałem się, ze jest gorzkie. -
Znieważyłem je..."

Nie będą to zatem warsztaty, które miałyby za zadanie nauczyć jak prawidłowo trzymać aparat, operować oświetleniem w studiu, czym jest i od czego zależy głębia ostrości, etc...

To czego możemy oczekiwać to dyskusji, rozmowy o zdjęciach już wykonanych, które część uczestników pokaże (i to zapewne też potrwa, bo trudno oczekiwać, aby po pierwszym dniu ktoś miał gotowe fotografie).

Pomoc mieszkańców jest oczywiście bezcenna i na nią liczymy, na włączenie się i w dyskusję nad wykonanym materiałem, jak również na to, co Tomek zaproponował w poście powyżej - pokazanie uczestnikom miejsc niewidocznych, czy pomijanych przez zwykłych turystów.

Podsumowując - warsztaty/ plener mają stać się poznaniem, szukaniem odpowiedzi i na koniec wielowątkową (mam nadzieję) opowieścią.

Po wakacjach - ta gotowa "opowieść" zostanie pokazana w kościele w postaci poplenerowej wystawy.

Jeszcze raz zapraszam na I otwarte spotkanie w sobotę - o godzinie 20.00 w kościele.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 25 cze 2010, 11:27

Dziękuję, bardzo się cieszę, że nie będą to takie warsztaty "jak trzymać aparat". Chętnie przyjdę.

ODPOWIEDZ