Budżet Złotego Stoku 2007

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Primus Inter Pares
Gwarek
Gwarek

Post autor: Primus Inter Pares » wtorek 02 sty 2007, 21:30

Budżet Złotego Stoku 2007.
Nowo wybrani radni uchwalili budżet wpływów 9.707 tys.zł, i wydatków 12.730 tys.zł na 2007rok. Deficyt pow. 3mln zł powinniśmy pokryć z pozyskanych funduszy unijnych i zaciągniętych kredytów. Całe opracowanie zadań i nakładów jest zbyt szczegółowe, liczy 56 stron (do wglądu w UM). Chciałbym Nautom przedstawić sprawy najciekawsze i usłyszeć opinie oraz pytania.

Awatar użytkownika
Primus Inter Pares
Gwarek
Gwarek

Post autor: Primus Inter Pares » wtorek 02 sty 2007, 21:33

W budżecie na 2007 r. Rada Miejska uchwaliła:

I. Planowane inwestycje w 2007 r.
1. Modernizacja basenu na eko-staw kąpielowy – 1.752 tys. zł. w tym: 1.445 tys. zł. do pozyskania z UE.
2. Budowa kanalizacji zachodniej cz. miasta – 1.500 tys. zł., w tym: 1.275 tys. zł. do pozyskania z UE.
3. Zbrojenie działek na ul. Kasprowicza pod budownictwo jednorodzinne – 241,5 tys. zł.
4. Budowa łącznika ul. Stawowej z ul. 3 Maja – 60 tys. zł.
5. Dokumentacja adaptacji kaplicy Św. Trójcy na lapidarium – 10 tys. zł.

II. Zamierzenia rezerwowe, jeśli nie będzie naboru z UE na pkt 1 lub 2, a będą środki z UE na:
1. Budowa ujęcia wody dla Złotego Stoku ( i Chwalisławia) z wodociągiem do ul. Górniczej.
2. Budowa nawierzchni boiska koszykówki przy Mennicy.
3. Dokumentacja zagospodarowania terenu wokół Z.S.Szkół (boiska+basen).
4. Remont ul. Chrobrego.

III. Inne niektóre wydatki w budżecie:
1. Na 500-lecie Mennicy, Bike Maraton, Targi i ścieżki turystyczne – 40 tys. zł.
2. Dofinansowanie Gwarkiady – 20 tys. zł.
3. Urządzenia placów zabaw w Chwalisławiu i Płonicy – 39 tys. zł.
4. Dofinansowanie klubów sportowych – 15 tys. zł.
5. Remonty świetlic w Laskach i Mąkolnie – 11 tys. zł.
6. Remont Kościoła w Mąkolnie – 20 tys. zł.
7. Remonty elewacji i dachów – 90 tys. zł.
8. Kontenery na odpady szklane – 5 tys. zł.
9. OSP- 60 tys.zł+zakup samochodu pożarniczego– 100 tys.zł. + ZHP -2 tys.zł.
10. Modernizacja oświetlenia – 42 tys. zł.
11. Komputeryzacja Urzędu Gminy – 20 tys. zł.
12. Komputeryzacja OPS – 8 tys. zł.
13. Drenaż pod kwatery cmentarza – 10 tys. zł.
14. CKiP – 170,5 tys.zł ,w tym na biblioteki 49,5 tys.zł .
15. Sołectwa:Błotnica,Płonica,Chwalisław po10tys,Laski-15tys,Mąkolno25tyś.zł

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Relacja: Mieszkaniec
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » wtorek 02 sty 2007, 23:10

Na wstępie chciałbym podziękować Primusowi za dostarczanie nam tak cennych i rzeczowych informacji. :)
A teraz pierwsze moje pytanie: Mianowicie chodzi o pkt 8. "Kontenery na odpady szklane". Chciałbym się dowiedzieć jaka będzie ich liczba i w jaki sposób będą rozmieszczone? (Według mnie pojemników na plastik jest zbyt mało) Czy o ilości pojemników decyduje liczba mieszkańców czy odległość do najbliższego pojemnika (chodzi o to że jeżeli ktoś będzie musiał chodzić 500m do pojemnika to na pewno zrezygnuje z segregacji odpadów). I ostatnie pytanie. Czy segregacja odpadów w naszej gminie będzie obowiązkiem czy prawem mieszkańców? Czy władzę przewidują jakiekolwiek kontrole?
Ostatnio zmieniony sobota 06 sty 2007, 13:28 przez dobekfooto, łącznie zmieniany 1 raz.
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
Maniek
...
...

Post autor: Maniek » środa 03 sty 2007, 12:24

Witam wszystkich. Można stwierdzic że Miasto stawia na promocję i rozwój (aż 170 tyś zł dla CKiP..., dofinansowanie Gwarkiady, uroczystości 500-lecia mennicy, bike-maraton, itp.). Uważam że słusznie, Złoty Stok właśnie w tym kierunku powinien sie rozwijać. Zresztą to nic nowego i jestem pewien że większość mieszkańców też tak uważa.

Natomiast moje pytanie odnośi się do pieniędzy wydawanych na "komputeryzację" UG i OPS. W sumie prawie 30 tyś. zł. wydanych w nie bardzo wiadomym celu (jak dla mnie przynajmniej).

Awatar użytkownika
Primus Inter Pares
Gwarek
Gwarek

Budżet Złotego Stoku 2007r

Post autor: Primus Inter Pares » czwartek 04 sty 2007, 21:24

Odpowidż dla Dobka. 1. Powiat Z-ce w odróżnieniu od innych nie potrafił załatwić kompleksowo zbiórki odpadów szklanych. „ KOMA” znalazła firmę która zaproponowała odbiór szkła ale w workach. Firma ta podarowała na początek 3000 worków które wraz z ulotkami rozprowadzono do wszystkich mieszkańców Gminy. Raz w m-cu w podanych terminach odbiera się zawartość i wręcza nowe worki które zgodnie z umową ma już kupować Gmina. Burmistrz wyraził zgodę na taką umowę i w budżecie wstawił 5000zł na zakup worków. Radni to zakwestionowali bo chcemy trwałego rozwiązania w formie kontenerów uważając że gromadzenie worków z butelkami w domu (np. w bloku) jest nie realne. Chcemy mieć rozwiązania trwałe a nie tylko wygodne dla „KOMY”.
„KOMA” broni się przed kontenerami twierdząc że do tak małej aglomeracji wóz z dźwigiem nie będzie przyjeżdżał. Ostatecznie przez kilka m-cy przetestujemy system do worków a potem zdecydujemy. ( Dodatkowa inf.:„Koma” jest Sp. pracowniczą dba o swoje zyski, my mamy tylko 24,19% udziałów i umowę na jej usługi , jeszcze na dwa lata w odróżnieniu od „WODKANU” którego w 2006 przejęliśmy pakiet większościowy.)
2.Kontenery siatkowe na tworzywa 2szt. w grudniu ub.r. i 8szt w styczniu br. zostaną rozstawione w pozostałych miejscach sołectw miasta, w tym i koło Kolonii.
3. Uruchomienie składowiska odpadów komunalnych w Ścinawce rozwiąże problem segregacji..Trudno myśleć o możliwości egzekwowania przed stworzeniem warunków .

Awatar użytkownika
Primus Inter Pares
Gwarek
Gwarek

Post autor: Primus Inter Pares » piątek 05 sty 2007, 17:18

Odpowiedź dla Mańka. Hydra biurokracji dotyka też naszą Gminę i jak wszędzie prawo Parkinsona działa. Informatyka zaczyna to zmieniać ale też jak widać sporo kosztuje. Od każdej gminy istnieje wymóg przystosowania się do elektronicznego obiegu dokumentów, niezależnie od konieczności aktualizowania już stosowanych programów. Konkretnie :
- zakup nowego profesjonalnego serwera( 10-15tys zł),
- zakup związanych z tym programów np.”Kadry” ,co roku program ”Lex” z comiesięczną aktualizacją nowych i zmieniających się aktów prawa, co 1-2 lata zakup programów anty, wirusowych(b.drogie),
-zakup 2 nowych komputerów +oprogramowanie (Excel i Windows ew. Offis) +LCD + drukarka i koszt ok.8 tys.zł,
-zasilacze awaryjne, niszczarki, wymiana monitorów na LCD itp.

Na funkcjonowanie O. Pom.Społ. w naszej Gminie w budżecie na 2007r zaplanowano aż 3.006.476,-zł (!) .Podobnie jak Urząd Gminy, aby gospodarować taką kwotą różnych rodzajów zasiłków ,pomocy , świadczeń itp. , potrzebuje: nowe komputery z oprogramowaniami jak wyżej, + zakup oprogramowań specjalnych dla tego typu instytucji. Oprogramowanie „ księgowości”, oprogramowanie do” świadczeń socjalnych”, wymiana stacji dysków i in.

anwb
Bajtel
Bajtel
Kontakt:

Re: Budżet Złotego Stoku 2007r

Post autor: anwb » sobota 06 sty 2007, 00:56

Proponuję panu Primus Inter Pares zainteresować się oprogramowaniem open source. W kategorii programów biurowych program Open Office sprawuje się lepiej niż oprogramowanie Microsoft a jest darmowy! Standard zapisu jest zgodny z zarządzeniami unijnymi i Rzadu naszego (microsoft office dopiero będzie się dostosowywał). Ma wbudowaną możliwość zapisu w formacie PDF jak i doc czy xls. Ja i wszyscy pracownicy u mnie w firmie posługujemy się tym od kilku lat. Proszę zajrzeć na strone http://www.ux.pl gdzie jest darmowa wersja do pobrania lub możliwość zakupienia wersji w pudełku (jak ze względów prawnych księgowość sie boi) cena chyba 100zl (z hot line). Często bywam w Złotym Stoku. Mogę, oczywiście społecznie (nie wiem czy można tak teraz :D ) zademonstrować i odpowiedzieć na pytania. Jeżeli pomnoży się cenę pakietu przez ilość stanowisk, a pamiętajmy że raz na dwa lata zakup musi być powtórnym, oszczędność ogromna.

Awatar użytkownika
Primus Inter Pares
Gwarek
Gwarek

Post autor: Primus Inter Pares » wtorek 09 sty 2007, 21:18

1.Nie czuję się kompetentny w decydowaniu który sprzęt, programy i ceny będą optymalne dla Gminy.( Korzystamy z Open Office ale są z problemy ponieważ różne instytucje stosują teoretycznie kompatybilne , jednak w praktyce trzeba uciekać się też do innych programów).Dla tego cieszę się i z życzliwością przyjmiemy deklarację przekazania doświadczeń. Zapraszam w dowolnym czasie do UM pokój 11 I p. na pogawędkę z naszym informatykiem Pawłem Ż.( pozytywnie nastawionym do spotkania i ew. nowości). Liczę że po rozeznaniu realiów podzielisz się możliwymi do wykorzystania sugestiami.
2.Czy możesz społecznie ?
W tak małej zbiorowości, tylko bezinteresowną pracą zapaleńców możemy coś dla Złotego Stoku zrobić. Przecież dzięki wspaniałym ludziom (a staramy się ich przy każdej okazji docenić), działają s p o ł e c z n i e m.in. :” Stow.”Pomocna Dłoń”, Zarządy KS: „Unia”, „Kłos”, „Orzeł”, OSPożarna, ZHP, „WatahaStacha”, Wieka Orkiestra Sw.Pomocy i pojedyncze akcje zapaleńców np. dokumentacja budowy Złotej Ścieżki albo skromna tabliczka na Jaworniku. Wszystko się liczy prócz utyskiwań.

anwb
Bajtel
Bajtel
Kontakt:

Bardzo chętnie!

Post autor: anwb » środa 10 sty 2007, 10:03

Bardzo proszę Pana Pawła Ż. o krótki mail do mnie (adres, jako członek tego forum podałem) jak można sie z Panem skontaktować. Mam jakieś doświadczenie w tej sprawie i chętnie sie nim podzielę.
PS
Informacja dla urzędników czytających to forum w tym temacie:
Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, z dnia 11 października 2005r. (Dz. U. Nr 212, poz. 1766) format Open Document w wersji 1.0 został oficjalnie uznany jako obowiązujący do wymiany dokumentów tekstowych lub tekstowo-graficznych pomiędzy systemami informatycznymi używanymi do realizacji zadań publicznych. Format Open Document, opracowany przez OASIS na bazie formatu XML stosowanego w pakiecie OpenOffice.org 1.x obsługiwany jest między innymi przez najnowszą wersję OpenOffice.org 2.0. Zaimplementowany został również w innych aplikacjach: AbiWord 2.3, KOffice 1.4, eZ Publish 3.6. Format .doc opracowany przez Microsoft ma być stosowany jedynie dla odczytu dokumentu

Awatar użytkownika
Primus Inter Pares
Gwarek
Gwarek

Post autor: Primus Inter Pares » poniedziałek 15 sty 2007, 19:19

Prośba do „anwb” o kontakt do : [email protected] gdyż wysłany e-mail na podany adres powrócił, a Paweł Ż. nie jest na tym Forum zalogowany.

Awatar użytkownika
Kudłaty
Rotman
Rotman
GG: 1003247
Kontakt:

Post autor: Kudłaty » poniedziałek 02 kwie 2007, 14:08

Primus Inter Pares pisze:W budżecie na 2007 r. Rada Miejska uchwaliła:
...
2. Dofinansowanie Gwarkiady – 20 tys. zł.....
chciałem się dowiedzieć, kto będzie organizował gwarkiadę, i czy już się coś dzieje, bo mało czasu zostało.
Chętnie bym pomógł, zaąłtwić zespoły z wrocławia za zwrot kosztów.
Może nawet kilku sponsorów, mam kilka firm, które powiedzmy zasponsorowałyby nagrody za kilka tysięcy dla mieszkańców.
Czekam na oddzew.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Primus Inter Pares
Gwarek
Gwarek

Post autor: Primus Inter Pares » poniedziałek 02 kwie 2007, 19:56

Na Sesji RM 01.02.br odczytano pismo dyr. CKiP do Rady o rezygnacji z organizowania GWARKIADY w br., z jednoczesną prośbą o przeznaczenie tych 20tys.zł na modernizację ogrzewania. Uzasadnienie: zbyt mała kwota aby kogoś atrakcyjnego sprowadzić ,brak sponsorów i b.pilna konietrzność budowy nowego CO.
Radni wyrazili wstępnie pozytywną opinię i na tej podstawie dyr.CKiP mogła zaangażować już te środki w opracowanie dokumentacji CO. Osobiście też żałuję. Prowadzi to do zapomnienia znanej już, promującej miasto, o regionalnym zasięgu imprezy. Moje argumenty że można znaleźć młodzieżowe zespoły które dla satysfakcji chciałyby wystąpić i zrobić Gwarkiadę może skromniej, ale zrobić – nie przekonały. Racje są po obu stronach.
Pani dyr. przedstawiła w zamian bogaty program zamierzeń CKiP w br. Przykro ale tak to na dzień dzisiejszy się przedstawia. Dokładniej w: CKiP tel 0748175591 Wt-So od 12 do 20tej.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Kudłaty
Rotman
Rotman
Kontakt:

Post autor: Kudłaty » poniedziałek 02 kwie 2007, 21:14

Za 20 tyś można było dużo zrobić, tylko trzeba by było latac i załatwiać, pisać pisemka do sponsorów.
Widac dyrektor woli zlecić firmie założenie Co. Na to powinny iśc pieniądze. Ręce opadają:(((
za 10 tyś można było ściągnąć choćby TSA. To dopiero była by atrakcja.
Chce mi sie krzyczeć, a już myślałem, że coś będzie:(((((
Może to powinien ktoś inny robić jak dyrektor robi ogrzewanie z pieniedzy na promocję miasta.

Jezeli miasto wyłożyło by około 5 tyś, można by zrobić naprawdę fajną imprezę. Mieszkańcom chyba się należy:))
Prosze poruszyc temat na kolejnym zebraniu.

Awatar użytkownika
Primus Inter Pares
Gwarek
Gwarek

Post autor: Primus Inter Pares » poniedziałek 02 kwie 2007, 22:44

Jutro tj.3go poproszę p.dyr CKiP aby przeczytała te opinie.

Awatar użytkownika
Kudłaty
Rotman
Rotman
Kontakt:

Post autor: Kudłaty » wtorek 03 kwie 2007, 11:01

Jezeli nie w kamieniołomach to w parku tez można coś fajnego zrobić.
Druk plakatów, ulotek to grosze, grafika i klisze ja moge zasponsorować.
Dojdą opłaty od osób wystawiających się. Może połączyć to z giełda staroci, w Lądku potrafili coś takiego zorganizować, dlaczego my nie możemy.
Trzeba troszkę zapału, i wszystko można zrobić.

ODPOWIEDZ