Dostępność

Uwagi, propozycje, krytykę itp. dotyczące samej strony www.zlotystok.net
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Site Admin
Relacja:Były mieszkaniec
Kontakt:
Dostępność

Post autor: admin » sobota 03 kwie 2010, 00:19

GAWLITZEK pisze:(...) daje Ci wskazowke,ze moglbys je zamiescic dla wiekszej dostepnosci online na stronie zlotystok.pl w: ,,Zlotostockich Ciekawostkach''.
Z tą "dostępnością", to bym nie szalał ;)
Oczywiście nie mam nic przeciw zlotystok.pl, bo od kiedy uruchomiłem tą stronę (18 sierpień 2000 ?) wciąż nakłaniałem do stworzenia oficjalnej strony miasta i nigdy nie traktuję jej jako konkurencji. Mając również na uwadze, że kiedyś taka strona powstanie, "sobie" wziąłem domenę .net zostawiając wolną .pl dla miasta.
Piszę tylko dla informacji każdego, kto może mieć przeświadczenie że na .net jedynie grupka wtajemniczonych znajomych zagląda :)

Otóż jeśli przyjąć, że Google rządzi w Internecie (a rządzi: Google: 90%, Yahoo!: 4%, bing: 3% statcounter.com) to:
  • Linki zwrotne w Google:
    • zlotystok.net : 4 400
    • zlotystok.pl : 1 840
  • Ostatnia wizyta Google na stronie:
    • zlotystok.net : 2 Kwi 2010
    • zlotystok.net/forum : 24 Mar 2010
    • zlotystok.pl : 2 Lut 2010
  • Jeśli zapytasz Google o "Złoty Stok"
    • w jęz. polskim:
      • zlotystok.net: poz 2
      • zlotystok.pl: poz 3
    • w jęz. angielskim:
      • zlotystok.net: poz 1
      • zlotystok.pl: poz 3
    • w jęz. niemiecki:
      • zlotystok.net: poz 2
      • zlotystok.pl: poz 4
    • PageRank Google (od 0 do 10; więcej=lepiej)
    • zlotystok.net: 3
    • http://www.inter.media.pl/nt-bin/zlotystok/ *: poz 0
      * Jest to prawdziwy adres strony oficjalnej, nie zaś "zlotystok.pl", jak to wszyscy widzą w pasku adresu (na marginesie, za ten adres to bym panów z inter.media.pl na roboty drogowe skazał)
To są dane, które jestem w stanie porównać ze zlotystok.pl i wnioski są oczywiste. Dlatego twierdzę, że nic co znajduje się na zlotystok.net, nie marnuje się ;)

Statystyk nie mogę porównać, bo obie strony używają innego oprogramowania do ich zliczania, a do tego nie znam statystyk dla zlotystok.pl

A już na marginesie w ramach ciekawostek:
  • Google dziennie indeksuje średnio 139 stron z domeny zlotystok.net zżerając średnio 2.7MB
  • Ostatnie wizyty wybranych bootów (oprogramowanie pobierające treść strony dla własnych wyszukiwarek) na Forum:
    • Google : 02 kwi 2010 10:32 pm
    • Yahoo : 02 kwi 2010 10:25 pm
    • MSN : 02 kwi 2010 10:07 pm
    • Baidu : 02 kwi 2010 09:48 pm
    • Alexa : 02 kwi 2010 01:47 pm
  • Najciekawsze, (nie najczęstsze) frazy jakich szukali Google'nauci i trafili na to forum w ostatnim miesiącu:
    • berg glocke
    • pulverfabriken reichenstein
    • stare przepisy kulinarne
    • bila woda
    • 110 lat linii kolejowej kamieniec złoty stok
    • domniemane miejsca ukrycia złota wrocławia
    • forum rychlebskie hory
    :)

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Relacja:Sympatyk
Kontakt:

Re: Dostępność

Post autor: GAWLITZEK » sobota 03 kwie 2010, 12:50

Zle sie wyrazilem.Nie obrazaj sie :-)e003
Zamiast:,,daje Ci wskazowke,ze moglbys je zamiescic dla wiekszej dostepnosci online na stronie zlotystok.pl w: ,,Zlotostockich Ciekawostkach'' powinno byc:,,daje Ci wskazowke,ze moglbys je zamiescic online-dla wiekszej dostepnosci''.
Nie chodzilo mi o to ktora strona popularniejsza ale o to zeby nie tylko ,,wspomnienia Janka'' ukazaly sie drukiem ale takze online na czym skorzystalyby takie pozamiejscowe ludki jak np.ja :)
Pozdrawiam
Przyjaciel ziemi złotostockiej

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Site Admin
Relacja:Były mieszkaniec
Kontakt:

Re: Dostępność

Post autor: admin » sobota 03 kwie 2010, 14:51

Jestem jak najdalej od obrażania się :)
Ja tu tylko sprzątam.
Była okazja do napisania paru cyferek i danych, więc je przedstawiłem dla ciekawskich ;)

ODPOWIEDZ