Turniej gier komputerowych

Pofantazjujcie trochę, napiszcie co byście zmienili lub stworzyli nowego w Złotym Stoku. Oczywiście z umiarem, bo przecież kasyna nikt tu nie postawi :-)
Spratus
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
GG: 9970970

Turniej gier komputerowych

Post autor: Spratus » czwartek 09 gru 2010, 15:23

Co do CS'a - pamiętaj niebieski24, że potrzebna jest licencja. CS kosztuje.... Hmy... E w sumie niewiele. Bo 20 zł niecałe, tylko nie wiem jak to jest z licencja na ileś tam komputerów. Natomiast Wolf:ET. Chyba bardziej popularny w Złotym Stoku jest. Pamiętam, że dobekfooto swego z Kostym i Plantim mieli team. :D Nie wierzę, że nie znalazłoby się kilka drużyn które zagrałyby chętnie sobie w Wolfa. Pojawia się jednak problem, że musi być sędzia - a tego musiałby się podjąć ktoś kto grał i w ogóle. Mapy których najlepiej nikt nie zna trzeba by skombinować (jedna byłbym w stanie załatwić). No... Ale można spróbować.

Kino - a czy biblioteka nie może hmy... Robić zbiórek pieniędzy na dofinansowanie swojej działalności?

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Re: Bierzmy się do roboty

Post autor: niebieski24 » czwartek 09 gru 2010, 15:30

no tak to fakt do CS trzeba licencje , Wolf tes jest spoko :) a wracajac do lodowiska to ja sam mowge ten snieg przed wylaniem wody odgarnac jesli dla 10 strazakow to za ciezka robota , tylko niech mi ktos da znac kiedy to sie bedzie odbywac

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Site Admin
Relacja: Były mieszkaniec
Kontakt:

Post autor: admin » czwartek 09 gru 2010, 15:34

Spratus pisze:Co do CS'a - pamiętaj niebieski24, że potrzebna jest licencja.
RTCW ET jest free :mrgreen:
I love this game :-)e098
Jak zrobicie turniej w ET to ja też przyjadę :-)e095 ;)
Byłem ref'em na dużych serwerach więc doświadczenie mam :)
Każdą rzecz, można powiedzieć na wiele różnych sposobów.
Znajdź taki, który nie obrazi innych lub nie pisz wcale.

Spratus
Gwarek
Gwarek

Post autor: Spratus » czwartek 09 gru 2010, 15:37

Czy adminie podjąłbyś się sędziowania? :D Nie wiem jak to wygląda na turniejach, choć moja wizja to karanie tych którzy czitują, może kamperów. Nie wiem jak dokładnie to opisać.

Wracając do tej biblioteki - nikt nie wie czy mają taką możliwość?

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 09 gru 2010, 15:44

nie wiedze najmniejszego problemu zrobienia turnieju :) lapki w dlon i lecimy :)

Spratus
Gwarek
Gwarek

Post autor: Spratus » czwartek 09 gru 2010, 15:47

Na kompach w CKiP myślę, że by się udało. Tylko, żeby to w sieć połączyć... :roll:

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 09 gru 2010, 15:49

a jakie tam sa komputery ? zeby sie nie okazalo ze na tych ktore sa wolf nie poleci ;) myslisz ze nie sa poloczone w siec ??

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » czwartek 09 gru 2010, 15:49

Odnośnie sędziowania to tam nie ma zbyt wiele do roboty. Gra będzie zainstalowana na stanowiskach więc wątpie żeby sobie ktoś jakieś aimboty zdążył wgrać. Poza tym byłoby widać. A co do kampienia to każdy gra jak uważa, ja tam zawsze na janka wbiegałem i przynajmniej było wesoło :D Pomysł w sumie ciekawy. Trzeba by było się dowiedzieć ile jest komputerów w kawiarence, ewentualnie kilka laptopów przynieść. ET jest bezpłatny i to jest ogromna zaleta jeżeli chodzi o możliwość organizacji turnieju.
Przede wszystkim trzeba by było jednak się dowiedzieć ile osób będzie chętnych. Zbliżają się święta więc dużo młodszych i starszych na pewno wróci do domu, można pomyśleć nad tym :)
Obawiam się tylko żeby nie było: "a bo to trzeba będzie stoły przenosić", "a to komputerów nie będzie miał kto pilnować" ... itp itd
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » czwartek 09 gru 2010, 15:51

niebieski24 pisze:a jakie tam sa komputery ? zeby sie nie okazalo ze na tych ktore sa wolf nie poleci ;) myslisz ze nie sa poloczone w siec ??
Na pewno są połączone ale tam jest ich chyba tylko 5 z tego co pamiętam. Wolf leci na każdym sprzęcie :) Ale grać w tej kawiarence to żadna frajda. Jak już coś to zrobić stanowiska dla graczy na dużej sali. Na środku, 5 z jednej i 5 z drugiej strony + ten rzutnik żeby to wyglądało na prawdziwy turniej :)

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Re: Turniej gier komputerowych

Post autor: niebieski24 » czwartek 09 gru 2010, 15:54

wydaje mi sie ze lepszym rozwiazaniem bedzie przyniesienie swojego sprzetu , laptop nie zajmuje tyle miejsca a wiecie jak to jest targac na gore te kompy . z tego co pisala "bulka" w CKiP maja odpowiedni sprzet do wyswietlania filmow na rzutniku wiec nie bedzie najmniejszego problemu zeby to zrobic :)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Site Admin
Relacja: Były mieszkaniec
Kontakt:

Post autor: admin » czwartek 09 gru 2010, 15:56

Wydaje mi się, że na początek trzeba:
- rozeznać się ilu ludzi by to interesowało
- wybrać grę
- dowiedzieć się czy CKiP udostępni kompy i czy w czymś jeczcze by byli skłonni pomóc
- czy komutery są spięte razem w sieć

Nie wiem czy do tego typu zwykłej zabawy CS lub ET by się nadawały. Już chyba Quake III Demo bardziej by się sprawdził, łatwiej by było zwycięzcę wyłonić to raz (bo tam nie musisz mieś zespołu, każdy gra dla siebie). Dwa, w QIII praktycznie nie musisz niczego się uczyć, siadasz i strzelasz. W CS czy ET trzeba grać zespołowo, do tego znać mapy.
Każdą rzecz, można powiedzieć na wiele różnych sposobów.
Znajdź taki, który nie obrazi innych lub nie pisz wcale.

Spratus
Gwarek
Gwarek

Post autor: Spratus » czwartek 09 gru 2010, 15:57

+ 1 komputer właśnie sędziowski i z niego właśnie będzie obraz na rzutnik. Spectator sobie pędzie latał przełączał się między zawodnikami. :D Hmy... Trochę za późno żeby na święta zorganizować. Zresztą, kto nam otworzy CKiP np. w drugi dzień świąt? :D Bo chyba to byłby najlepsze termin - ludzie już wrócą jeśli będą wyjeżdżać, a dorośli gracze będą mieli wolne. Niestety święta wypadają w weekend więc nie można w sobotę po świętach czy coś. Po turnieju u Pana Przewodniczącego jakaś impreza w stylu reggae może? :D

Jeszcze raz z biblio - nikt się nie orientuje?

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 09 gru 2010, 15:58

no tak do tego nie byloby problemu ze zmontowaniem zespolu :) chyba ze znajdzie sie kilka zespolow ktore beda chetne na Wolfa lub Cs to mozna powalczyc :)

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » czwartek 09 gru 2010, 16:03

W Stoku dużo ludzi grało w Wolfa na dobrym poziomie. Myślę, że można zorganizować QIII dla takich typowych amatorów, bo tam wystarczy tylko strzelać a zabawa i tak jest świetna :D. A później na deser partyjka Wolfa, jeżeli udałoby się dwie lub trzy drużyny zebrać :)
Do tego dźwięki z gry podłączone do dużych głośników i obowiązkowy stój wojskowy :D

Spratus
Gwarek
Gwarek

Post autor: Spratus » czwartek 09 gru 2010, 16:05

Strój może sobie podarujmy. :D Ale nad jakimś własnym modem do Wolfa można by popracować. Nikt nie próbował zrobić nigdy mapy na podstawie jakiejś części ZS?;> Albo chociaż np. czapki górnicze :D

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 09 gru 2010, 16:05

ha ha juz widze Dobek twoich 2 sasiadow w tych strojach <lol2> he he

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 09 gru 2010, 16:07

hehehe, ja ostatni raz grałem w quake'a na studiach, mielismy 3 komputery spięte koncentrykiem :)

Nie grałem w nic od lat, ale chętnie bym pograł z Wami.

Trochę sprzętu sieciowego mogę przywlec np. AP wifi czy jakiegoś większego switcha do ethernetu, kable sieciowe itp. Na pewno dużo osób przyszłoby z własnym laptopem.

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 09 gru 2010, 16:10

to nie jest duzo roboty przy orgnizacji takiej imprezy do tego nie trzeba jakiego nakladu finansowego , nastepnie piwko na dole to by bylo cos :)

Spratus
Gwarek
Gwarek

Post autor: Spratus » czwartek 09 gru 2010, 16:22

Dalibyśmy radę. :D Tylko musimy się zdecydować w sumie już do tego weekendu. Może jutro ktoś skoczy do CKiP i zapyta p. Teper co ona na to?

Co do gry w jaką byśmy grali to myślę, że nie jest wielkim problem przygotować obie na wszystkich komputerach. Dać plakaty w formie takiej, że zapraszamy i drużyny i pojedyńcze osoby i zależy jak będzie więcej ludzi. Jakby ludzie chcieli w Wolfa, a nie mieliby drużyny to na pewno będzie więcej takich i się zmontuje ich. Mapa najlepiej jakby była całkowicie nowa, jak już mówiłem. Taką mogę zdobyć. tylko przydałoby się ich kilka. Bo może się zdarzyć, że po prostu ktoś będzie grał 3 raz a inny dopiero pierwszy, a obaj widzieli mape dopiero na turnieju.

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 09 gru 2010, 16:29

co do map , fakt potrzebna jesttaka turniejowa chociaz jedna , ale jesli nie uda sie takiej zrobic to przeciez te ktore sa kazdy zna i nikomu nie sa one obce :) wiec szanse sa takie same :)

ODPOWIEDZ