Nowe miejsca pracy

Pofantazjujcie trochę, napiszcie co byście zmienili lub stworzyli nowego w Złotym Stoku. Oczywiście z umiarem, bo przecież kasyna nikt tu nie postawi :-)
_tomek
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec
Kontakt:

Re: Nowe miejsca pracy

Post autor: _tomek » sobota 07 sie 2010, 08:49

Dzięki za tę aptekę...

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: łazik » sobota 07 sie 2010, 11:30

Główny i najbardziej sensowny kierunek dla rozwoju i poprawienia bytu mieszkańców to turystyka.Myślę ze tu trzeba poszukać pomysłów na biznesy.Mamy piękny wiśniowy sad,z kawałem lasu na przeciw zapałczarni.Ktoś mógłby stworzyć na tym terenie safari z dziką zwierzyną,multum dzieci przyjeżdżających na kopalnię chętnie pooglądały by dziki,daniela sarny i inne zwierzęta.Kolejny pomysł to omawiane tu przez Gawlitzka zrobienie z ewangelika aktywnego muzeum z atrakcjami dla turystów i wieża widokową.Inny temat to teren po tartaku przy złotej,z racji położenia w tym miejscu sądzę że głupia budka z lodami włoskimi miała by wzięcie,ale pójdźmy dalej,można stworzyć na tym terenie stylizowaną na 14w karczmę ,z zajazdem i podawać tam ogóry kiszone i jadło prymitywne ,piec chlebowy i chleb z niego byłby też czymś nadzwyczajnym.Pomysły każdy ma jakieś ale do puki władza nie będzie dla ludzi nikt tu nie będzie inwestował.poz

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 07 sie 2010, 11:46

łazik pisze:Główny i najbardziej sensowny kierunek dla rozwoju i poprawienia bytu mieszkańców to turystyka.Myślę ze tu trzeba poszukać pomysłów na biznesy.Mamy piękny wiśniowy sad,z kawałem lasu na przeciw zapałczarni.Ktoś mógłby stworzyć na tym terenie safari z dziką zwierzyną,multum dzieci przyjeżdżających na kopalnię chętnie pooglądały by dziki,daniela sarny i inne zwierzęta.Kolejny pomysł to omawiane tu przez Gawlitzka zrobienie z ewangelika aktywnego muzeum z atrakcjami dla turystów i wieża widokową.Inny temat to teren po tartaku przy złotej,z racji położenia w tym miejscu sądzę że głupia budka z lodami włoskimi miała by wzięcie,ale pójdźmy dalej,można stworzyć na tym terenie stylizowaną na 14w karczmę ,z zajazdem i podawać tam ogóry kiszone i jadło prymitywne ,piec chlebowy i chleb z niego byłby też czymś nadzwyczajnym.Pomysły każdy ma jakieś ale do puki władza nie będzie dla ludzi nikt tu nie będzie inwestował.poz
Masz rację, ale nie wiem po co władzę w to mieszasz.
wiśniowy sad - prywatny,
ewangelik - wydzierżawiony - prywatny
były tartak - prywatny i na sprzedaż

Obecnie gmina robi kaplicę przy skrzyżowaniu z przeznaczeniem na muzeum (bo co innego) - ile tych muzeów myślisz się tu sprzeda.

Zapomniałeś o Bajcerówce - złotostockiej perełce, która także stoi niewykorzystana - też prywatna.

Moja żona zazwyczaj słyszy ten tekst od rolników....

"Już nic się nie opłaca!"

Awatar użytkownika
andziulek0
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: andziulek0 » sobota 07 sie 2010, 13:58

Masz rację, ale nie wiem po co władzę w to mieszasz.

Zgadzam się z tym co napisał łazik . Władza robi wszystko aby nam mieszkańcom , przedsiębiorcom kłaść kłody pod nogi .
Dlaczego obecna władza doprowadziła do takiego sporu jaki jest między gminą a jedyną dobrze funkcjonującą atrakcją jaka jest Kopalnią Złota
Czy nie można by by było tras turystycznych prowadzących do kopalni połączyć z zwiedzaniem naszego miasteczka , jest naprawdę dużo do zobaczenia .
Kopalnia to jak osobne miasteczko tętniące życiem . Dziennie przewija się tam ok setki turystów ,nie wspomnę o weekendach .
Jak by tylko połowa z tych turystów przeszła by dziennie przez rynek to może inaczej funkcjonowały by nasze sklepiki , może powstały by jakieś kawiarnie, lodziarnie itp . To miasteczko zaczęło by tętnić życiem .

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » sobota 07 sie 2010, 15:40

Nie chodzi o to czy prywatny czy sprzedany teren,to tylko jakieś pomysły na te miejsca.Tak jak ze skaliskiem było miejsce znalazł się i pomysł,cały czas w miarę możliwości inwestują,ma powstać potężna kładka na linach[most wiszący],z kamieniołomów na zbocze sołtysiej.O bajcerówce celowo nie wspomniałem bo narobiło się tam pięciu właścicieli kłócących się ze sobą,więc długo nic tam nie będzie.Zastanawiam się jak władze pomagają takim inwestycją,co może z czasem wprowadzą podatek od długości liny.
Jeszcze jedno,jakąś biedną izbę pamięci ,która niby ma powstać w kaplicy św trójcy nazywasz muzeum .Przecież to się nie utrzyma z własnych środków.Kolejny zmarnowany pomysł władz,na który będa łożyć nasze pieniądze.
Kolejny mój zwarjowany pomysł na biznes w stoku to produkcja wina regionalnego,pól mamy pod dostatkiem,a leżakownią mógłby być jeden z chodników naszej kopalni.Wystarczy podszyć się pod szyld Zur Gucke i mamy gotową wiekową markę wina.nakład spory ale ...poz
Ostatnio zmieniony sobota 07 sie 2010, 16:09 przez łazik, łącznie zmieniany 1 raz.

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » sobota 07 sie 2010, 15:46

Dla kogo nie istotne to nie istotne do której czynne przedszkole.Dla mnie bardzo ważne było już trzy lata temu jak tylko tu zamieszkałam. Przyjeżdżając tu sprzedałam dom i firmę. Chyba to logiczne, że w takim przypadku powinnam podjąć pracę. Niestety w Złotym Stoku wszystkie miejsca pozajmowane. Mogłam pracować w Ząbkowicach albo w Kłodzku. Jak uważasz kto by mi odebrał dziecko z przedszkola, przecież nie mam tutaj ani babci ani nikogo kto by mi pomógł. Musiałam tak rozwiązać problem aby pracować i móc sprawować opiekę nad dzieckiem. Także ten problem nie jest na przyszłość tylko już mnie dotknął. Trzeba patrzeć obiektywnie a nie subiektywnie. Myślę, że nie jedna osoba musiała zmienić swoje plany. Możesz powiedzieć, że powinnam wziąć nianię, tylko musiałabyś mi podpowiedzieć, gdzie tak dobrze płacą aby starczyło mi na moje opłaty plus wynagrodzenie niani.

REX
Sztygar
Sztygar

Post autor: REX » sobota 07 sie 2010, 16:15

Ponownie polecam lekturę strony bip urzedu miasta Złoty Stok. jest juz wynik przetargu na budowę wyciągu. Burmistrz ostro serwuje kiełbasę wyborczą z musztardą. Chciał aby wyciąg wybudowano za 100 zł. i nikt nie chce za taką kasę wybudować tak potrzebnego wyciągu. Tak forsa tylko brać. Ile miejsc pracy jakie pole do popisu dla prywatnych przedsiebiorców. Swoją drogą to bardzo ciekawe posunięcie burmistrza ja chciałem tylko firmy wołają takie pieniądze że nas niestać. Tak samo byłoby z mieszkaniami w szkole. Jak daleko to budujemy jak by przyszło co do czego to nie budujemy bo za drogo. I jeszcze jedno zastanawiające w tym wszystkim o budowie wyciągu mówiono już w ubiegłym roku, zarezerwowano pieniądze w budżecie ale dlaczego dopiero teraz przetarg.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » sobota 07 sie 2010, 16:18

SŁUSZNA UWAGA REXA.Paranoja w najlepszym wydaniu.poz

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 08 sie 2010, 12:39

Łazik - winiarnia i winnica- fajne. Mi się podoba. Z Gucke jest trochę problem, bo to w tym miejscu u nas i u Czechów kłopotliwy teren. A gdyby na starych fundamentach to chyba w Czechach.

Co do izby? A co tam zrobić? wymyśl coś ... kościół też tego nie chce.
Jest kasa na remont (konserwator), i po remoncie może stać puste (jak teraz), albo być w środku izba pamięci.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » niedziela 08 sie 2010, 15:58

IZBA SIĘ RACZEJ NIE SPRAWDZI.Ja bym wydzierżawił wyremontowany kościółek jakiemuś artyście niech maluje rzeźbi ,robi garnki gliniane tam i sprzedaje pamiatki.Zwykle tacy artyści są kiepscy w interesach więc niech ktoś wydzierżawi ten obiekt i zatrudni artystów.Nie naszym zadaniem jest wymyślanie co mogło by tam być, to władze powinny działać z jakimś planem ,a nie robić na sztukę.Już widzę tłumy turystów odwiedzających izbę pamięci.Większość turystów u nas to dzieciaki,oni mają w nosie nudne izby,czy muzea ,więc jak robić izbę to musi ona być aktywna i docierać do świadomości,trochu ruchu trochu z humorem.
Co do Zur Gucke to trzeba przestawić ze trzy słupki graniczne i z głowy :lol: a tak na poważnie to nie chodzi o budynek tylko o nazwę.poz

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » niedziela 08 sie 2010, 20:23

NIE rozumiem po co miałbym być członkiem stowarzyszenia X,Po jaką cholere kandydatowi na burmistrza gwardia .Do walki z opozycją ?

Awatar użytkownika
andziulek0
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: andziulek0 » poniedziałek 09 sie 2010, 07:11

Brawo łazik popieram w 100% Twoje zdanie i myślę . że nie tylko Ja . Pozdrawiam.A.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » poniedziałek 09 sie 2010, 11:27

Ja widzę dobre chęci ,ale wolę jak coś jest czarno na białym.Nie muszę wówczas snuć dziwnych tez bo ufam .poz

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » wtorek 10 sie 2010, 21:46

Miejmy nadzieje,ze nowa apteka w rynku to poczatek powrotu uslug do rynku tak jak bylo przed wojna i takze potem.Kilka sklepikow i ruch do rynku powroci a moze i inwestorzy bardziej przekonaja sie do miasta jak zobacza ruchliwy ryneczek.
PS.Czy biurowiec Guttlerow zostal sprzedany?Ponoc wysiedla sie mieszkancow z niego do mieszkan zastepczych.
Przyjaciel ziemi złotostockiej

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 10 sie 2010, 22:14

GAWLITZEK pisze:Miejmy nadzieje,ze nowa apteka w rynku to poczatek powrotu uslug do rynku tak jak bylo przed wojna i takze potem.Kilka sklepikow i ruch do rynku powroci a moze i inwestorzy bardziej przekonaja sie do miasta jak zobacza ruchliwy ryneczek.
PS.Czy biurowiec Guttlerow zostal sprzedany?Ponoc wysiedla sie mieszkancow z niego do mieszkan zastepczych.
Apteka w Rynku nazywa się "Złota" i mieści się na północnej ścanie tam gdzie kiedyś była piekarnia. Zaopatrzenie raczej dobre (bo nie chodziło mi o aspirynkę, a raczej egzotyk), ceny są normalne, ale na wejściu jako "mieszkaniec" dostałem kartę stałego klienta i zniżkę 10%.
Mój ojciec się śmieje, że te ceny to do czasu, aż tamta padnie...
Ta na Wojska Polskiego jak się otwierała też była tania...
Wsio ryba - na razie korzystać - na tym polega konkurencja.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 10 sie 2010, 22:16

GAWLITZEK pisze:PS.Czy biurowiec Guttlerow zostal sprzedany?Ponoc wysiedla sie mieszkancow z niego do mieszkan zastepczych.
Chyba nie i chyba ze względu na mieszkańców.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » wtorek 10 sie 2010, 22:42

A ja karty i znizki nie dostalem(moze sie skonczyly).Ale faktycznie,wystroj i obsluga mila oby wiecej takich punktow w miescie.Co do biurowca juz mialem czarne mysli,ze kolejny piekny budynek podzieli los ,,dukata'',szkoly nr 2 i innych wielkich pustostanow w miescie z kosmicznymi cenami.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » środa 25 sie 2010, 15:47

łazik pisze:Główny i najbardziej sensowny kierunek dla rozwoju i poprawienia bytu mieszkańców to turystyka.Myślę ze tu trzeba poszukać pomysłów na biznesy.Mamy piękny wiśniowy sad,z kawałem lasu na przeciw zapałczarni.Ktoś mógłby stworzyć na tym terenie safari z dziką zwierzyną,multum dzieci przyjeżdżających na kopalnię chętnie pooglądały by dziki,daniela sarny i inne zwierzęta.Kolejny pomysł to omawiane tu przez Gawlitzka zrobienie z ewangelika aktywnego muzeum z atrakcjami dla turystów i wieża widokową.Inny temat to teren po tartaku przy złotej,z racji położenia w tym miejscu sądzę że głupia budka z lodami włoskimi miała by wzięcie,ale pójdźmy dalej,można stworzyć na tym terenie stylizowaną na 14w karczmę ,z zajazdem i podawać tam ogóry kiszone i jadło prymitywne ,piec chlebowy i chleb z niego byłby też czymś nadzwyczajnym.Pomysły każdy ma jakieś ale do puki władza nie będzie dla ludzi nikt tu nie będzie inwestował.poz
1.Glowny kierunek rozwoju dla miasta to turystyka-zgadza sie.

2.Wisniowy sad-safari,jazda konna-ciekawy pomysl.,,Nasza szkapa''jest w dosc nieatrakcyjnym miesjscu az dziw,ze ,,koniarze'' nie pomysleli o sadzie.Obecnie sad w czesci drzewek czeresniowych zarasta mlodym lasem.Czy dzierzawcy nie maja czasu chociaz skosic.
3.Teren po tartaku-szansa dla kogos(moze gminy?)by stworzyc cos i zarobic jadac na ,,reklamie kopalni''.
4.Podoba mi sie pomysl pomysl ze zlotostockim winem.Juz przed wojna i po wojnie takie produkowano.Ciekawe jak sie te marki nazywaly.Jeszcze przed uruchomieniem kopalni pewna osoba miala pomysl wydzierzawienia kopalni na lezakownie dla win.
5.Kaplica sw.Trojcy-szkoda,ze gmina pozbyla sie Ewangelika zamiast wydzierzawic kaplice Sw.Trojcy- na potrzeby fotograficzne rozmiarowo zupelnie wystarczylaby.Ewangelik to perelka-to gmina powinna tam zaczac skubac powoli a nie probowac zabrac komus komu sie udalo.Ale zeby zaczac dzialac w takim ewangeliku to potrzebne jest myslenie wlodarzy perspektywiczne na lata a nie w granicach 4 letniej kadencji,a co potem to niech sie inni martwia.
Pozdrawiam

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » środa 15 wrz 2010, 22:26

o kurcze fajny watek.
Jak zwykle spóźniłam się ale dodam swoje 3 grosze.

Pomysł na wino super!
Wisniowy sad - tam jest kilku właściceli i tylko jeden był chętny do rozmów inni olali interesanta z tego co wiem.

Tartak - tam prawie wszstko by wypaliło -ale nie ukrywajmy - cena !
Było ponad pło bańki ile jest teraz nie wiem.

Ewangelik - powiem tak. Wiecie co się dzieje w Srebrnej Górze. Tam gmina i stowarzyszenie ściaga miliony z uni i od konserwatorów i odbudowywuja twierdzę. A tu "władza" nie potrafi wyremontowac jednego kocioła. Nie oszukujmy się dla prywaciarzy jak my ten remont to wielka kasa ale dla dotacji unijnej dla gmin (gdzie refundacje sa 100 lub 80%) to jest pikuś.
Jak można pozwolić aby takie pieniądze unijne przechodziły koło nosa.
Wiem , że trudne są wnioski i sama aplikacja trwa długo ale od tego sa specjaliści którzy takie wnioski piszą.

I ostatnia sprawa. Fajnie zeby zycie wróciło na rynek, ale pytam gdzie ono ma wrócić jak tak są same mieszkania i tylko kilka witryn?
Powstała aptega, powstanie jeszcze knajpka i do zagospodarowania zostanie były kaprys i złoty jaz na rogu.
Trzebaby wysiedlić kilka rodzin aby porobić lokale z parterów ale tego nikt nie zrobi.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » środa 15 wrz 2010, 23:16

bułka pisze: I ostatnia sprawa. Fajnie zeby zycie wróciło na rynek, ale pytam gdzie ono ma wrócić jak tak są same mieszkania i tylko kilka witryn?
Powstała aptega, powstanie jeszcze knajpka i do zagospodarowania zostanie były kaprys i złoty jaz na rogu.
Trzebaby wysiedlić kilka rodzin aby porobić lokale z parterów ale tego nikt nie zrobi.
Z tym wysiedleniem to troche przesada...
Kiedys ludzie mieszkajacy w rynku prowadzili zazwyczaj tez w swoich domostwach uslugi,sklepy.Teraz jest troche inaczej.Zlotostocki rynek nie lezy w takim punkcie by byl uczeszczany przez wiekszosc mieszkancow.Np.ulica Lelewela prawie martwa,nieuczeszczana.Glowny szlak to Wojska Polskiego-Staszica oraz glownie strona przy ZTiF oraz w strone placu koscielnego.Kiedys byl Tunel po wschodniej stronie ktory prowadzil do Zakladow na ul.Zlotej jak zapalczarnia,kopalnia arsenu beczkarni,wapienniki oraz oczywiscie do restauracji na granicy Gucke.Obecnie tunel zagrodzony(wlasnosc prywatna).Kiedys byl tez basen-i tu nadzieja by np.wraz z powstaniem stawu kapielowego polnocna strona rynku i Lelewela troche sie rozruszaly.
Popatrz na zdjecie strony polnocnej:
http://wroclaw.hydral.com.pl/49520,foto.html
W dawnym ,,Kaprysie''juz pewnie nic nie powstanie a szkoda.Potem mamy juz ladna apteke.Kolejny dom to juz od 4! lat ponoc pizzeria powstaje.Nastepny budynek-caly parter do wynajecia wiec jak ktos ma pomysl to droga wolna.
Teraz strona wschodnia:
http://wroclaw.hydral.com.pl/49521,foto.html
Jeszcze z 15 lat temu byl tu fajny spozywczy-dom nr 11(ten nieodremontowany),dalej pod 14 byl zaklad szewski.Obecnie nic nie ma.
Strona poludniowa:
http://wroclaw.hydral.com.pl/59849,foto.html
Tu raczej nic nie powstanie ciekawego...a bylo ciekawie,byla gospoda i szkola.
Widac tez strone polnocna-mamy tam spozywczak,jest tez Zloty Jar czekajacy na zbawienie no i ZTiF.
Wychodzi na to,ze lokale sa -problemem jest brak ruchu w rynku.Ryzyko otwarcia czegokolwiek w rynku jest dosc duze.Nie bedzie juz pewnie nigdy jak kiedys.Moze radni raz jeszcze przemysla stworzenie parkingow na zielencu przy ul.3 Maja-to jedyna szansa na powrot wiekszej ilosci turystow w okolice rynku co pomoze w rozwoju biznesu w tym rejonie.No i na koniec moim zdaniem(o co juz pare lat apelowalem)-MUZEUM.Stworzenie aktywnego muzeum np.w parterze ratusza zacheciloby czesc turystow do odwiedzenia rynku i spedzenia w nim troche czasu przy okazji robiac zakupy.
Ps.Fajnie,ze zalatwilas mapy.Podziekuj wlascicielce CD od Nas.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ