Bierzmy się do roboty

Pofantazjujcie trochę, napiszcie co byście zmienili lub stworzyli nowego w Złotym Stoku. Oczywiście z umiarem, bo przecież kasyna nikt tu nie postawi :-)
Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Relacja: Mieszkaniec
GG: 8824316
Kontakt:

Re: Bierzmy się do roboty

Post autor: dobekfooto » sobota 11 gru 2010, 16:26

Ja bylem w Zlotym Stoku dopiero o 22, wiec nie moglem sie pojawic. Moze ktos strescic co sie dzialo ?
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 11 gru 2010, 18:03

Pewnie była tylko Sheriff i rafi....
Jakby spotkanie było dziś o 19 -no problem...

Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » niedziela 12 gru 2010, 00:19

Zaczynam mieć jakieś dziwne myśli, że spotkanie miało nadzwyczaj wyraźny skutek, dobry lub zły, i nikt nie chce nic napisać na forum. :D

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: łazik » niedziela 12 gru 2010, 19:52

Spotkanie jak spotkanie,w miłym gronie można dyskutować.Szczegóły,powoli aby do przodu :D

Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » poniedziałek 13 gru 2010, 14:16

Eh... Co ten "real" z nami robi. Przez niego nie mamy o czym rozmawiać na forum. :D

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » środa 15 gru 2010, 21:51

Uwaga!
Ze względu na trudne warunki drogowe, odwołujemy "Dni doradztwa w Złotym Stoku w dniu 16.12.2010 r."

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Kamieńca w dniu 17.12.2010 r.

http://qwsi.pl/asp/pl_start.asp?typ=13& ... ja=artykul

Pokazuję to tu bo pewnie nie wszyscy czytają.
Trochę to przesada. Nie jest aż tak źle z drogami. skoro dojada do kamieńca to do nas daleko już nie mają.

:-(

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 16 gru 2010, 00:02

no to super , a ja sobie zrobilem specjalnie wolne zeby na to przyjechac

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » czwartek 16 gru 2010, 11:22

Dni doradztwa przeniesione na 06- stycznia, nie ze względu na warunki pogodowe tylko na pogrzeb dziadka osoby prowadzącej. Niestety pani śmierć nie ma na względzie naszych potrzeb doradczych. A w ogóle to jakoś Złoty Stok nie ma szczęścia z tymi funduszami. Jakieś fatum nad nami wisi czy co? Mam nadzieję, że 6 stycznia nic się nie stanie. od 20 stycznia do 15 lutego nabory wniosków.

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » sobota 18 gru 2010, 17:07

byłam na dniach doradztwa Qwsi w kamieńcu.
Dowiedziałam się smutnych rzeczy o naszej "przedsiębiorczej" gminie i burmistrzu.
Okazuje się, że były składane projekty ale były w nich błędy. Kiedy projekty zostały cofnięte do poprawy nikt nie pofatygował się tego zrobić i pieniądze przepadły.

Pani na spotkaniu miała 4 segregatorki (teczki) z instrukcjami do każdego rodzaju wniosku. Dwa najgrubsze - najtrudniejsze miały po kilkaset stron i dotyczyły wniosków dla rolników dotyczących różnicowania działań i mikroprzedsiebiorców na rozwój.
Trzecia teczka miała około 100 stron instrukcji i rozporządzeń misnistra i dotyczyła małych projektów.

czwarta i ostatnia dotyczyła projektów dla gmin - odnowa wsi i miała OKOŁO 20 STRON INSTRUKCJI!!!! Jest to najprostszy projekt. Można wziąć około 500 tysięcy na jedną miejscowość w jednym okresie rozliczeniowym

Rozumiem, że rolnicy maja problem z wnioskami ale, że gmina nie bierze tych pieniędzy to już tragedia.

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » poniedziałek 03 sty 2011, 20:25

No i co z tym braniem się do roboty. Czyżby przerwa świąteczno-noworoczna?
Nie trzeba jeździć po wielkich spotkaniach aby dowiedzieć się o ?działaniach? miłościwie panującego Stanisława i jego świty urzędniczej a zwłaszcza do sukcesów w ściąganiu kasy z bloku zachodniego. Nawet pomysłów konkretnych nie było a co dopiero profesjonalnie napisany projekt!!!
Nie ma co wydziwiać przez ostatnie osiem lat wymyślano tematy zastępcza a następnie problemy z tego wynikające ? Michałówka (dzierżawa, wypowiedzenie dzierżawy, sądy, odszkodowania) a wyciągu jak nie ma tak nie ma, basen a raczej ciągle zamknięty przez sanepid ściek w którym ma się kąpać ponad 5 tys gmina i może przyjezdni? - plany, projekty, uzgodnienia, unia nie chce dać pieniędzy itd. - a na koniec to wszystko i tak zostanie scedowane na złośliwość sanepidu. Można wiele pisać ale to i tak nic nie zmieni bo jak był miłościwie panujący to nadal jest panujący. Trzeba przeczekać te 4 lata i rzucać na tacę aby pleban modlił się o lepszego gospodarza naszej gminy.

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » poniedziałek 03 sty 2011, 21:06

pleban modlił się i przed tymi wyborami, tak jak cała elita Zs. Wszystkie opiniotwórcze, coś znaczące i znane osoby poparły kontrkandydata. Obecnego burmistrza nikt taki nie poparł. I co... i nadal to samo. To jest straszne jaki elektorat sobie wyhodował.

Ja tam się wzięłam do roboty tylko się nie chwaliłam. Pisze projekt. Na początek samolubnie bo dla siebie ale jak mi starczy czasu to tez chcę zrobić projekt na turniej paintballowy dla mieszkańców okolic.
Zobaczę czy zdążę. Dodatkowo powstaje projekt na kolejny "Bieg o Złoto".
Potem zobaczymy czy na coś jeszcze starczy czasu.

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: łazik » wtorek 04 sty 2011, 19:36

Sheriff pisze:Dni doradztwa przeniesione na 06- stycznia, nie ze względu na warunki pogodowe tylko na pogrzeb dziadka osoby prowadzącej. Niestety pani śmierć nie ma na względzie naszych potrzeb doradczych. A w ogóle to jakoś Złoty Stok nie ma szczęścia z tymi funduszami. Jakieś fatum nad nami wisi czy co? Mam nadzieję, że 6 stycznia nic się nie stanie. od 20 stycznia do 15 lutego nabory wniosków.
No i lipa ,chciałbym coś się więcej dowiedzieć i znów mnie niema.Przypomniałem sobie ze koleżanka wspomniała o możliwości pozyskania środków na dalsze badania miejsca kaźni, nie będę na szkoleniu,ale jeśli ktoś ma wiedzę co i jak ,czy można pozyskać fundusze na te badania ,jako kto trzeba się starać ,no i jak to zrobić.Szcherif,Bułka :D

Babcia
Sztygar
Sztygar

Post autor: Babcia » sobota 08 sty 2011, 16:45

Nie będę otwierac nowego wątku a ten mi najlepiej pasuje żeby wrzucic pewien temat. Pracujemy na czarno, prowadzimy własne biznesy i zarabiamy przyzwoicie na utrzymanie naszej rodziny ale wszyscy uważamy się za nieśmiertelnych. Jak wielu z nas pomyślało o zabezpieczeniu najbliższych jeśli nas zabraknie. A przecież wystarczy wykupic polisę na życie, może byc terminowa, bo tańsza, na sumę ubezpieczenia w wysokości 3 do 5 krotności naszego rocznego dochodu i mamy zabezpieczenie. Dziwna że kupujemy AC na samochód a na AC na życie nam żal a to mniejsze pieniądze. Ale Polak jak zwykle mądry po .... Jeśli ktoś zainteresowany służę radą

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » wtorek 18 sty 2011, 23:24

bulka i jak z tym kinem ? dzialamy cos ?

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » środa 19 sty 2011, 16:20

no przecierz pisałam, że byłam w ckip i rozmawiałam i otrzymałam informację, że kino jest, że są puszczane filmy. Ja nie zamierzam się nikomu w kompetencje pchać bo i tak jestem na świeczniku. Co miałam jeszcze zrobić?
Powiedziałam tylko, że jak będzie potrzeba to udostępnie filmy itp.

Po tym rozmawiałam jeszcze z Rafim żeby coś rada pchnęła bo niby jest to kina ale puszczane sa tylko jakies bajki lub filmy polsko-czeskie. No i to co mogłąm to ruszyłam. Nie zamierzam się wtrącać bo zaraz będą ludzie gadali, że myślę, że jestem mądrzejsza od innych... nie dziękuję.

Tak więc starałam się no ale na odpowiedź typu "ale przecież kino jest" nie mam już nic do powiedzenia.

Szkoda bo sprzęt jest ponoć super i ekran bardzo duży.

Teraz na feriach miały byc puszczane jakieś filmy... no ale jak widać coś słabo o tym mówi się.

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » środa 19 sty 2011, 16:42

szkoda , no ale jak bede teraz to przejde sie jeszcze raz o to zapytac :)

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 24 lut 2011, 13:36

BIERZMY SIĘ DO ROBOTY! Piszmy na forum!

W ostatnim ECHU nie ma ani jednego newsa ze Złotego Stoku... :)

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » czwartek 24 lut 2011, 17:31

Tomku trochę wyrozumiałości przecież zima jest i to sroga. Co tu robić choć pocieszające jest to, że na razie nie trzeba węgla szuflować bo Termex hula. MNP Stanisław siedzi w sądzie w urzędzie chłodzą się po zamieszaniach powyborczych i podliczają naliczone podatki. Kasy mało, unia nie chce nic wcisnąć bez jakiś bzdetnych projektów tak więc co tu robić.
Poczekaj jeszcze chwilę może śnieg zejdzie to posprzątają chodniki z piachu i g...ien to się coś zacznie dziać - mam na myśli trawę która zacznie rosnąć.
I to tyle...............

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » czwartek 24 lut 2011, 20:49

Nie ma newsów bo Echo jak już kiedyś sam pisałeś, nie chce pisać co się dzieje w stoku jeśli dotyczy to krytyki MNP.
Nawet jak przegrał kolejną sprawę to napisali tylko, że sąd rozpatrzył pozew burmistrza - jak to brzmi... może wygrał..a może nie.
Ta durnowata gazeta nie napisze nic ciekawego bo nie chce pisać prawdy, która wielu osobom jest nie na rękę... jaki lajf.
Tak więc poza rewelacjami na temat odbierania podziemi kopalni i o podatkach od dziur w ziemi, nic ciekawego nie znajdziesz :-)

Mentalista
Gwarek
Gwarek

Post autor: Mentalista » czwartek 24 lut 2011, 21:19

No ja osobiście czekam na kolejny numer Kopalnianej Gazety Przedwyborczej. Chyba że to jest nie kwartalnik tylko rocznik i wydawany jest tylko w roku wyborczym trzy dni przed głosowaniem, darmowy i dostarczany pod drzwi. :lol:

ODPOWIEDZ