Bierzmy się do roboty

Pofantazjujcie trochę, napiszcie co byście zmienili lub stworzyli nowego w Złotym Stoku. Oczywiście z umiarem, bo przecież kasyna nikt tu nie postawi :-)
bułka
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec

Re: Bierzmy się do roboty

Post autor: bułka » czwartek 09 gru 2010, 14:17

byłam w ckip

Mają super sprzęt do kina taki duży ekran.
Pani Teper powiedziała, że takie kina organizuje i że znowu będą na ferie zimowe. Myślę, że nie bardzo wypada wchodzić jej w kompetencje. Możemy jednak podrzucać filmy które chcemy oglądnąć.

Tak więc kino chyba zostanie jak jest.

Pytałam panią Teper również co myśli o świetlicy dla dzieciaków. Powiedziała, że CKiP organizuje dużo zajęć, że jest kafejka internetowa, te seanse z bajkami, zabawy i dyskoteki, mikołaj i niewiele dzieciaków chodzi, że bardzo trudno jest je zachęcić.

W sumie jak jest takie miejsce gdzie organizuje się pewne rzeczy to nie wiem czy jest sens robić od nowa świetlicę...

Z drugiej strony do pracy z dziećmi z biednych rodzin i rodzin patologicznych trzeba specjalisty, który wie co i jak. Takie dzieciaki trzeba zachęcić nie tylko malowaniem w czasie wolnym bo to ich nie zainteresuje.
Sama nie wiem.

Co myślicie?

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 09 gru 2010, 14:28

Że okazało się, że w tym mieście jest ktoś kto też chce dobrze, ma ku temu środki, sprzęt i miejsce...tylko problem jak zwykle - dlaczego nikt nie korzysta...

Popytajcie dzieci, dlaczego nie chodzą...dla dorosłych wszystko jest fajne ciekawe i dzieciom przydatne...

Dzieci mogą mieć inne zdanie, może im się tam nie podobać cokolwiek...
Kino jest? OK, ale czy nie lecą tam "Krzyżacy" albo "Kevin..."? :)
W jakich godzinach?

Kafejka internetowa? Ale czy dorośli nie zaglądają przez ramię? Czy da się oglądać YouTube? Czy jest tam ktoś kto pomaga?

Liczą się detale.

A pytałaś Panią Teper dlaczego nie porozmawia z nami na forum?

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 09 gru 2010, 14:41

Dobrze jest kino ale tylko w ferie , i co mamy czekac rok zeby ogladnac film ??

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » czwartek 09 gru 2010, 14:46

bułka pisze:byłam w ckip
Powiedziała, że CKiP organizuje dużo zajęć, że jest kafejka internetowa, te seanse z bajkami, zabawy i dyskoteki, mikołaj i niewiele dzieciaków chodzi, że bardzo trudno jest je zachęcić.
Sęk w tym, że wiele rzeczy w tym kraju robi się nie po to żeby zainteresować określoną grupę swoim działaniem tylko po to, żeby coś tam było odbębnione...
Prosty przykład kafejki internetowej. Większość ludzi ma w domu internet więc żadnej rewelacji nie ma, ale spiąć te 10 komputerów w sieć i zorganizować turniej gier - to już coś ciekawszego. Będzie okazja do rywalizacji. Zorganizować to na dużej sali + podpiąć dodatkowo rzutnik dla kibiców, żeby mogli śledzić rozgrywkę. Zorganizować rozgrywki turowe dla kilku zespołów - każdy z każdym.
NIE ZWALAJMY winy na dzieci. To jest kwestia odpowiedniego podejścia i zaoferowania nie pustych zasobów lecz gotowego interesującego produktu.
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 09 gru 2010, 14:57

dokladnie Dobek masz racje ! nie jest wielkim problemem zrobic turniej w CS sam chetnie bym pewnie na cos takiego przyszedl a o mlodszych nawet juz nie mowie :), druga sprawa jest to ze nie mamy juz lat 80 czy 90 ze dzieciaki zajmie sie malowaniem na szkle , trzeba robic cos co ich zainteresuje , dlaczego latem nie ma nic robione by ta mlodziez zajac ? bo chyba impreza Pana Kleksa to nie impreza dla 16-20 latkow , mamy boisko do kosza , mamy boiska do nogi , siatki , nie pamietam kiedyw ZS byl turniej w kosza ? tenisa ziemnego ? stolowego ? dlaczego wszystko jest organizowane jedynie w ferie ? dlaczego nie damy zajecia mlodym wykazac sie przez caly rok a potem wszyscy strasznie zdziwieni ze mlodzi siedza na lawce i pija piwo za co dostaja jeszcze mandaty a pytanie co maja robic innego ?? skoro tu nie ma zadnego innego zajecia :/ jest teraz mroz zima, dlaczego nie ma jeszcze lodowiska ?? lodowisko ktore co roku jest wylewane jest robione na sztuke , przyjedzie Straz nie odgranie nawet sniegu zaleje to woda nie patrzac czy odpyw jest zatkany no ale oni swoje zrobili przyjechali wylali wiec o co halo ? i wlasnie takie to jest podejscie w naszym miescie

Awatar użytkownika
Spratus
Gwarek
Gwarek
GG: 9970970

Post autor: Spratus » czwartek 09 gru 2010, 15:59

Posty odpięte więc napiszę jeszcze raz.

Nikt się nie orientuje, czy biblioteka nie może robić zbiórek czy czegoś takiego na swoją działalność, a jeśli to w jaki sposób?

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » czwartek 09 gru 2010, 20:24

Słuchajcie, jest kilka tematów i propozycji do omówienia. Rozmawiałam dzisiaj z kilkoma osobami i chcemy jutro spotkać się o 19,00 u Rafiego w Klubowej co Wy na to?
Moim zdaniem do dzieci z domów patologicznych nie tyle jest potrzebny suchy psycholog, tylko odrobina zrozumienia, rozmowy, pochwały i czasami przytulenia. Może jakieś lizaki czy popcorn i z dziećmi trzeba z miłością. To nie ich wina, że maja jak mają. Nawet u dorosłych jak pochwalisz największego łobuza w mieście, wesprzesz go psychicznie, będzie dobrze przy tobie się zachowywał, bo pokazałeś mu, że można inaczej, i że traktujemy go normalnie a nie od urodzenia na straconej pozycji. pokażmy im normalność. Nie odrzucajmy ich tylko odwrotnie więcej wyrozumiałości i czułych słów. Oni tego nie mają na co dzień. Pamiętajmy agresja rodzi agresję. Dasz odrobinę miłości otrzymasz ją również.
Napiszcie czy jutro przyjdziecie? Pomysły czekają - np teatrzyk cieni. Pamiętacie jak kiedyś z brystolu wycinało sie postaci, zwierzęta, w środku takiej figurki wycinało się zarys sylwetki i wklejało bibułę kolorową. Potem podświetlało od tyłu i był teatrzyk cieni. Scenariusze możemy znaleźć w necie lub z twórczości Brzechwy czy innych. dzieci miałyby radochę bo nauczyły by się robić figurki, scenografię a potem jeszcze mogły by grać.

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » czwartek 09 gru 2010, 20:49

Słuchajcie, sytuacja jest skomplikowana a ja nie mam zamiaru mądrzyć sie przed kimś mówiąc że np. kino źle działa i ja zrobiłabym to inaczej.

Skoro po rozmowie w CKiP powiedziano mi, że kino jest, zajęcia są itp, to co ja mogę?
Jak się wtrącę to znowu pół miasta się obrazi :-)

Szczerze mówiąc mi jest teraz ciężko cokolwiek zorganizować czy wyjść. Dopóki Marcelka nie dorośnie trochę to mogę sobie pofantazjować o wieczornych seansach czy spotkaniach.

na spotkanie nie ma szans Sheriff bo o tej godzinie kąpie małą.
Myślę, że trochę mnie poniosło z tymi pomysłami. Teraz dopiero dziecko zasnęło a ja padam na pysk. Tak więc dajcie mi jeszcze z pół roku a coś zacznę działać - mam nadzieję.

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » czwartek 09 gru 2010, 20:55

a co do psychologów to nie ich miałam na myśli - raczej młodych pedagogów z werwą i świeżą wiedzą i chęcią zmieniania świata.

Nie tłumaczcie mi, że trzeba dzieciaki zainteresować a malowanie na kartce to nie atrakcja. Ja się pytałam co z tym fantem zrobić, że CKiP działa dla dzieciaków, w przedszkolu jest jakaś świetlica środowiskowa o której nikt nie wie i nie wiadomo co tam dzieciaki maja zaoferowane.

Ja chciałabym dla dzieciaków coś jak kiedyś harcerstwo. Takie trochę działania w terenie, zabawy wieczorem w podchody, trochę ruchu z ludźmi na wesoło a nie siedzenie w wietlicy i malowanie czy lepienie plastelinki.

Tylko jak pójdę do burmistrza o salę i wsparcie to mi powie : "Co się pani czepiasz (autopsja :-) ), mamy już daw takie miejsca w ZS".

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 09 gru 2010, 20:58

jat ak czy siak pewnie o 19 bede w ZDKu wiec jak cos to zawitam , mysle ze pare osob by sie znalazlo tylko czy po informacji dzisiaj jutro bedzie tlum to watpie :)

Sheriff
Sztygar
Sztygar

Post autor: Sheriff » czwartek 09 gru 2010, 21:01

Słuchajcie, chciałam abyśmy się spotkali bo warto byłoby porozmawiać i zrobić plan tego co chcemy, co możemy, i jak to zrobić. To nie tylko dzieci ale również nasze pomysły te bardziej poważniejsze. Za chwilę minie nam zapał i znowu rok do tyłu. Jak nam tak dobrze idzie, to zacznijmy.
Ruszcie tyłki bo stracę wiarę w was.
Jutro czekam o 19.00 u Rafała jak ktoś chce to zapraszam a jak nie to trudno. Nie no wcale nie trudno, tylko się porządnie wkurzę.

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 09 gru 2010, 21:06

ja bede na bank :) wiec niech reszta sie zepnie i przybedzie :)

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » czwartek 09 gru 2010, 21:31

jaaaaaaaaaaaaaaaasne, a popilnujecie mi dziecka które przechodzi ciężko syndrom 8 miesiąca i nie puszcza matki dalej jak na odległość 10 metrów?
Bo chętnie pójdę....

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: łazik » czwartek 09 gru 2010, 21:35

Mam inne plany,ale je zmienię.O 19 u Rafała.Zajmijmy się czymś konkretnym,teatrzyki,kina,świetlice,są ok ,ale co my poważniejszych spraw nie mamy. :D poz

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 09 gru 2010, 21:41

moze hmmmm zrob sobie taki portret jak na premirach filmow sa z kartonu :P postaw w pokoju i moze sie nie skapmnie ze to nie Ty ;) nie no zartuje oczywiscie :)

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » czwartek 09 gru 2010, 21:52

do tego powieszę na tym kartonie przepoconą koszulkę nagram głos na dyktafon i będzie komplet -wygląda mówi i "pachnie" jak mama ;-)

No to do zobaczenia jutro :-)

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » czwartek 09 gru 2010, 23:01

he he :)

Awatar użytkownika
Spratus
Gwarek
Gwarek

Post autor: Spratus » piątek 10 gru 2010, 14:34

Niech ktoś weźmie laptopa i robi "relacje live" ze spotkania. :D

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » piątek 10 gru 2010, 14:38

Gdyby Nasze spotkania przybrały jakąś konkretną postać to myślę, że przydałaby się transmisja przez Skype.
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
Spratus
Gwarek
Gwarek

Post autor: Spratus » sobota 11 gru 2010, 14:01

Cóż ciekawego ustalono na spotkaniu?;> Czy może wszyscy odsypiają je? :D