Bierzmy się do roboty

Pofantazjujcie trochę, napiszcie co byście zmienili lub stworzyli nowego w Złotym Stoku. Oczywiście z umiarem, bo przecież kasyna nikt tu nie postawi :-)
Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Re: Bierzmy się do roboty

Post autor: łazik » piątek 14 maja 2010, 23:45

JUTRO ŁAZIK IDZIE INTEGROWAĆ SIĘ NA PIWKO DO TRUPKA.JAK KTOŚ LUBI TO ZAPRASZAM.POZ IDĘ SPAĆ

Awatar użytkownika
łazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Sympatyk

Post autor: łazik » sobota 22 maja 2010, 22:49

Sheriff czy miną zapał?

thesaurus
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: thesaurus » czwartek 12 sie 2010, 22:04

Mija...ale raczej zapał potencjalnych członków!

Sheriff
Sztygar
Sztygar
Relacja: Mieszkaniec

Post autor: Sheriff » poniedziałek 06 gru 2010, 22:16

Wracam do starego tematu - koniec wyborów -BIERZMY SIĘ DO ROBOTY _
Pojutrze czyli 8 grudnia w Ząbkowicach odbędzie się praktyczne szkolenie z pisania wniosków na projekty unijne. Jeżeli ktoś ma ochotę to zapraszam - Ząbkowice dn 08-grudnia o godz. 9.00 w Starostwie. Bardzo ważne spotkanie bo będziemy fizycznie pisać wnioski. A wiadomo jak się coś zrobi samemu to się szybko nie zapomina. Trzeba się spieszyć bo nabór wniosków będzie od 20 stycznia do 16 lutego. A my znowu nie mamy stowarzyszenia, które mogłoby wziąć pieniądze chociażby na imprezę. Psioczymy, psioczymy ale sami jakoś nie wyrywamy się do działania.
Przed wyborami wszyscy chcieli zmieniać nasze miasto, proponuję aby właśnie Ci ludzie pokazali na co ich stać. Chcę zawiązać stowarzyszenie ludzi przedsiębiorczych. Kilku chętnych już mamy, czekam na propozycję innych zwłaszcza tych którzy chcieli tych zmian dokonywać. Jeżeli weźmiemy się do pracy to nie zmarnujemy 4 lat, tylko pomożemy w jego rozwoju. To miasto to my, jak będą je postrzegać inni tak będą postrzegać nas.
A więc hasło na jutro - Do pracy rodacy.

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » wtorek 07 gru 2010, 09:36

Wreszcie ktos napisal cos madrego !! TO MY PRACUJEMY NA WIZERUNEK TEGO MIASTA !!!! ja zawsze bardzo chcetnie pomoge :) , kurcze szkoda ze to szkolenie jest o 9 , chetnie bym sie tam zjawil ale niestety nie moge

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » wtorek 07 gru 2010, 10:24

A ja powiem wam mam straszny dylemat.

Z jednej stromy tak bardzo chciałabym coś zrobić, wymyślić, działać.
Z drugiej zaś strony mam już dosyć durnych komentarzy typu :kopalnia to dranie bo nie płaca podatków, nie robią nic dla miasta..." itp.

Wiecie jestem na tym etapie, że jak ktoś Ci podcina skrzydła systematycznie to faktycznie nie ma już na czym latać.

Poważnie się zastanawiam co z tym faktem zrobić.

Chyba jednak nie chce mi się robić czegokolwiek dla ludzi, którzy i tak będą na mnie pluć. Takie są właśnie nastroje także w kopalni. Wczoraj rozmawiałam z ludźmi w pracy i kilka osób powiedziało, żeby się odciąć całkowicie od miasta. Nic nie robić, nie dotować strażaków, szkoły, klubów - niech będzie tak jak ludzie mówią. Może wtedy zobaczą, jak było.

Mam nadzieję, że to tylko chwilowy marazm i jak będzie spotkanie jakieś to się zjawię.

Zdajecie sobie tylko sprawę, że cokolwiek zrobicie w następnej kampanii burmistrz przypisze sobie te osiągnięcia...
tak jak w tamtej kadencji wybudowano dzięki niemu "najpiękniejszą restaurację w gminie..."

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 07 gru 2010, 11:23

Powiem Ci tak:
Rób swoje i się nie oglądaj.

Ja osobiście nie lubię takich dyskusji "bierzmy się do roboty", bo albo ktoś gada, albo się bierze :)

Sprawa jest prosta - wyznacz sobie cel i staraj się go zrealizować.
Każdy może mieć cel na miarę swoich możliwości.

Pomoc? Nic na siłę, ktoś przyjdzie do kopalni i poprosi o pomoc, to będzie potrafił Was docenić i nie będzie na Was pluł.
Nie ma potrzeby się "odcinać" itd.
Pomoc i sponsoring ma swoje prawa - najwyżej wydacie jeszcze 1000zł na banner informujący o pomocy jeśli Wam na tym zależy.
Zdajecie sobie tylko sprawę, że cokolwiek zrobicie w następnej kampanii burmistrz przypisze sobie te osiągnięcia...
Zdajemy i co z tego? To nawet lepiej - nie będzie bezsensownego oporu.
Grunt, żeby coś powstało i służyło mieszkańcom, co sobie będzie gadał ten Pan na urzędzie to tylko jego problem i tych co go słuchają.

--------------------
Jeśli miałbym coś doradzić kopalni to zaangażowanie się w to czego nikt w Złotym Stoku nie robi - dziennikarstwo. Ale takie na serio. Zauważcie, że jedynym źródłem informacji o tym co się dzieje w urzędzie są plotki i był informator Tichanowicza. To nie jest problem zredagować 8 stronicową gazetkę, miesięcznik? dwutygodnik?
Pal licho - mogą to być dwie strony w Echu, ale niech ten co pisze bierze pieniądze za pisanie, a nie za politykę - musi mieć wolną rękę.

Drugi pomysł to "mecenat" nad naszymi historykami i przyrodnikami. Turystyka i historia są ze sobą tu nierozerwalnie związane, a mimo to kopalnia nie jest zainteresowana np. tworzeniem tablic informacyjnych w mieście.
Nie sądzę, by burmistrz i rada byli przeciwko umieszczeniu nowej mapy na Rynku (bo wszystkie są do zmiany), a Las tablic w górach itd.
Ich opracowaniem na pewno byłoby komu się zająć nawet za symboliczne wynagrodzenie.

To kopalnia powinna organizować prelekcje, prezentacje i inne spotkania. Złotym Stokiem interesuje się wiele środowisk naukowych i też warto byśmy ich poznali. Choćby ten student od skażenia - chcielibyśmy, żeby zaprezentował nam swoją pracę - trzeba dać mu nocleg, obiad, może zwrócić za dojazd, może podarować książkę.

Kopalnia mogłaby wydawać np. mini-przewodnik złotostocki sprzedawany w kosztach druku (1zł) turystom na kopalni (mapka, ścieżki, te drobne atrakcje, sklepy, adresy noclegów).

I to kopalnia powinna przeszkolić osoby pracujące w punktach informacji turystycznej - tu też nie sądzę, by był opór z miasta. Regularnie dwa razy do roku zsyłka na tydzień do kopalni. Te osoby powinny mieć wiedzę taką jak Wasi przewodnicy.

----------------------------

To nie jest tak, że to są moje roszczenia (jako mieszkańca) wobec kopalni.
To jest to co moim zdaniem moglibyście robić, bo nikt inny tego nie zrobi (nie potrafi lub nie ma możliwości).
Pieniądze na klub piłkarski, straż pożarną czy inną biedę może dać dowolna firma.

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » wtorek 07 gru 2010, 18:00

Tomku, w tych wyborach ludzie wybrali czy chcą żeby Kopalnia była częścią Złotego Stoku czy się od niego odcięła. Wybierając Stanisława Gołębiowskiego na burmistrza dali temu Panu zielone światło dla polityki niezgody i wojny z Kopalnią. W czasie wyborów Kopalnia skupiała wielu wybitnych mieszkańców Złotego Stoku, którzy naprawdę chcieli zmian na lepsze, nie tylko dla siebie ale również dla wszystkich mieszkańców.
Nie udało się co oznacza, że ludziom jest dobrze tak jak jest i niech tak pozostanie przez najbliższe 4 lata. Niech największą letnią atrakcją kulturalną będzie przegląd "gwiazd" disco polo w parku. Mieszkańcy powiedzieli: Nie chcemy zmian. A wolę większości trzeba uszanować.
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 07 gru 2010, 18:28

Dobku, głupoty gadasz...nic nie jest czarne, ani białe. Gołębiowski wygrał, ale 28 głosami. Jeśli chodzi o popracie wśród mieszkańców to przegrał te wybory - 35% tylko go poparło, a jak jeszcze zobaczysz gdzie, to wcale nie w Złotym Stoku. Mieszkańców Błotnicy, Płonicy czy Mąkolna kopalnia obchodzi nieco mniej...
Te wybory to sami przegrani - niestety.

Nie ma co się załamywać - tak naprawdę te wybory nic nie zmieniły, ten miesiąc agresywnej kampanii tak naprawdę nic nie znaczy. Wszystko się toczy po staremu...Ludzie bawią się dobrze przy disco polo i gwarkiada im niekoniecznie potrzebna.

W kopalni zapewne kiepskie nastroje, bo nie dość, że roboty nie ma, bo po sezonie, to jeszcze się zapowiada sezon w sądach.
Ale na lato wszystko ruszy i dolina Złotego Potoku - jedyne miejsce gdzie Złoty Stok się nie zwija - znowu będzie pełna turystów.

Także zostawcie tę deprechę i przygotujmy się na wesoły sezon w urzędzie, a sami róbmy swoje - my dwaj mamy mapę do "skończenia", do tego wypada jeszcze napisać skargę do urzędu i PTTK na przebieg szlaków turystycznych (skoro je już wszystkie przejechałem :) i wiem jak przebiegają (wiedza niemożliwa do zdobycia w lecie :) ))

Mamy wciąż do odbycia spotkanie "mapowe" itd.

Róbmy swoje.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » wtorek 07 gru 2010, 18:55

No i już za 10 miesięcy można burmistrza odwołać :)
Trzeba zebrać 400 podpisów i wtedy muszą ogłosić referendum w sprawie odwołania.
400 podpisów to wbrew pozorom nie tak dużo - wystarczy przejść się przez Laski i już 200 będzie...

http://samorzad.infor.pl/sektor/organiz ... denta.html

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » wtorek 07 gru 2010, 21:32

:-)

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » wtorek 07 gru 2010, 21:39

ja tam jestem tego zdania ze nie trzeba sie oglaac za siebie i nie sluchac tego co ludzie gadaja !! jedno jest pewne trzeba to miasto ozywic i to natychmiast !! bierzmy sie razem do roboty a zobaczycie ze to miasto niebawem ozyje !! nie patrzmy na to kto jest burmistrzem , w radzie zasiadaja mlodzi i kreatywni ludzie ktorzy zapewne nie pozwola na to zeby mieszkancy sie tu nudzili , wiec dzialamy cos czy nie ?

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » środa 08 gru 2010, 13:20

Niebieski daj znać czy dasz rade załatwić salę.
Trzeba by napisać ładny wniosek do radnych aby przeforsować, żeby to biblioteka płaciła Zaiksowi, żeby gmina dała na to kasę i wtedy normalnie robilibyśmy spotkania raz np. w miesiącu na filmy.

Myślę, że można by to robić w soboty około 17:00 bo to po pracy a i dla młodszych dzieciaków nie za późno.

Ja na pierwsze spotkanie przyniosę wiadro popcornu. :-)

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » środa 08 gru 2010, 14:04

Na pewno znajdzie się jakiś przepis, dzięki któremu można by było ominąć płacenie sporych sum za licencję na wyświetlanie filmów i wyświetlać za darmo lub za grosze. Trzeba tylko dobrze poszukać w przepisach a na pewno się coś da zrobić. Może na przykład założyć jakieś stowarzyszenie ?

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » środa 08 gru 2010, 17:15

Tylko powiedz mi gdzie mam isc o ta sale pytac :)

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » środa 08 gru 2010, 17:17

Zarządcą sali CKiP jest dyrektor centrum kultury i promocji - pani Teper i to chyba do niej trzeba by było się zgłosić w pierwszej kolejności.

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » środa 08 gru 2010, 17:20

Dobek jedziesz w piatek na Stok ? jak tak to mam wolne miejsce :) oko w piatek bede kolo godziny 14 wiec udam sie do Pani Teper i zobacze co jest grane , ale jak cos to o jaki termin pytac ? ze sobota to jasne i w godzinach okolo 17 tylko na kiedy pierwszy seans ??

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » środa 08 gru 2010, 20:40

dobekfooto pisze:Na pewno znajdzie się jakiś przepis, dzięki któremu można by było ominąć płacenie sporych sum za licencję na wyświetlanie filmów i wyświetlać za darmo lub za grosze. Trzeba tylko dobrze poszukać w przepisach a na pewno się coś da zrobić. Może na przykład założyć jakieś stowarzyszenie ?
Przepis już znalazłam, pisałam o tym.
Wyświetlanie filmów przy bibliotece w celach edukacyjnych. Koszt to około 60 zł/m-c więc żadna kwota ale i tak fajnie by było gdyby to gmina dorzuciła do wydatków biblioteki :-)

W takim razie jutro idę do CKiP i do biblioteki pogadać. Dodatkowo zagadam z rafim jako radnym czy nie przeforsuje wydatku :-)

Tylko pytanie o termin. Czy już w tą sobotę?
Chyba nie. Może następną? Porobimy plakaty i niech będzie frekwencja :-)

co wy na to?

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » środa 08 gru 2010, 20:46

dokladnie w ta sobote to moze byc troszke za wczesnie i z frekwencja moze byc lipa :) ale w tym tygodniu mozna zrobic plakaty i je rozwieszac , ja pisze sie niestety jesli chodzi o promocje tylko na weekendy ale jesli ladnie poprosimy Dobka to moze zrobi nam do soboty jakis fajny plakacik i bedzie mozna go odpowiednio wczesniej powiesic by kazdy kto chce mogl przyjsc i ogladnac film :)

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » środa 08 gru 2010, 21:17

Pomyślimy coś nad tym plakatem :) Myślę, że na pierwsze spotkanie na pewno przyjdzie sporo ludzi - choćby z czystej ciekawości jak to wygląda. A jeżeli się ludziom spodoba to będzie można organizować takie spotkania częściej. Pytanie tylko czy do przyszłej soboty Rada zdoła podjąć odpowiednią uchwałę a Burmistrz wprowadzi ją w życie? Wydaje mi się, że to trochę za mało czasu ale jestem pełen nadziei, że się uda :)

ODPOWIEDZ