Kolej na ... kolej?

Pofantazjujcie trochę, napiszcie co byście zmienili lub stworzyli nowego w Złotym Stoku. Oczywiście z umiarem, bo przecież kasyna nikt tu nie postawi :-)

Czy kolej drezynowa w Złotym Stoku ma sens?

Jak najbardziej, świetny pomysł na ożywienie okolicy stacji
14
88%
Cóż, kolejna średnia atrakcja jak wiele innych
2
13%
Niby można, ale po co? W kopalni i na Skalisku można spędzić cały dzień
0
Brak głosów
Bez sensu, komu to potrzebne?
0
Brak głosów

Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Relacja: Mieszkaniec
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » niedziela 08 mar 2009, 16:38

O proszę. A jednak istnieje ratunek dla tego budynku :) Wojtekkz, dobrze wiedzieć, że są ludzie, którzy mają pomysł i chęć na wykorzystanie takich terenów.
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

szczepan
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: szczepan » niedziela 08 mar 2009, 19:34

wojtekkz pisze:Nie chciałem nikogo zanudzać szczegółami ale jeśli chodzi o budynek stacyjny w Zwróconej to właśnie mój kolega z Ząbkowic, z którym założyliśmy stowarzyszenie jest zainteresowany przejęciem jego od samorządu i wyremontowaniu. Posiada odpowiedni kapitał i ma ciekawe plany co do teg przystanku. Co do małego dworca w Ząbkowicach to pomiszczenia we wnątrz są całkiem przyzwoite, mamy w środku dwie wystawy: łączności oraz sygnalizacji. Dyrektor Zakładu Nieruchomości we Wrocławiu z chęcią by się ich pozbył. Co do funduszy to trzeba się przyjrzeć jak to robią w: Świdnicy, Stroniu, Jugowicach, oni przejeli dworce od PKP za 1zł. Mało tego w wielkopolsce samorządy przyjmująlinie od PKP linie i stare dworce, a te linie to poprostu w wiekszości "las " między szynami rosną drzewa. To co oni mogą, a my nie? W kamieńcu Ząbkowickim dwa lata temu PKP chciała przkazać dworzec ale niestety wójt się nie zgodził. Pozdrawiam.
To dobrze . Trzeba jak najszybciej to zrobić ponieważ podobnie było z dworcem w Głuchołazach . Samorzad przejął budynek i prawdopodobnie się zawalił ze starości . Tak samo może być ze Zwróconą więc jak najszybciej trzeba ratować ten dworzec

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » czwartek 12 mar 2009, 09:05

3 maja na torach małego dworca w Kamieńcu robimy imprezę drezynową zapraszamy.

szczepan
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: szczepan » czwartek 12 mar 2009, 19:37

A będą przejazdy drezyną do Byczenia

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » piątek 13 mar 2009, 08:01

Myslałem o tym, ale przejazdy do Byczenia muszą się odbywać ze stacji kolejowej w Kamieńcu z toru nr. 18, a to wymaga zgody dyrektora. Zobaczymy jak się wszystko ułoży. Do dyspozycji mamy na razie drezynę spalinową i nie wiem czy zdążymy zrobić drezynę ręczną, a w szczególności, że brkuje nam do niej przekładni zębatej tj.dwie zwykłe zębatki obojętnie z czego jedna o średnicy 100mm, druga o średnicy 400mm. Może ktoś nam może pomuc w zdobyciu takiej przekładni. Optymistyczny wariant imprezy to: zdążymy zrobić drezynę ręczną i ona będzie jeździła po torach małego dworca, a drezyna spalinowa od stacji w Kamieńcu do cegielni w Byczeniu. Mniej optymistyczna to tylko jazdy drezyny spalinowej po torach małego dworca. Pozdrawiam.[/u]

Awatar użytkownika
Marcin Przybysz
Sztygar
Sztygar
Relacja: Sympatyk
Kontakt:

Post autor: Marcin Przybysz » niedziela 15 mar 2009, 10:53

Wojtku, linia do Złotego Stoku wciąż jest pod Peelką, nie pod Nieruchomościami, o dziwo! Jak psiałem w innym temacie, istnieje "wola polityczna" przekazania linii do Nieruchomości, trzeba jeno obudzić kilka dobrych duszków. Jeżeli mówi Ci coś nick Dino, to już wiesz, do kogo uderzyć po pomoc, jeśli nie - napisz do mnie PW, albo na maila [email protected], skontaktuję Was.
PS: kiedy i gdzie mam się stawić z moją piłą ? :wink:

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » niedziela 15 mar 2009, 12:10

Sami wszyscy widzicie jaki na PKP jest bałagan. Samo ustalenie co do tego w czyjej kompetencji są różne sprawy potrafi zabrać kilka tygodni, a co dopiero z konkretnymi sprawami. Osobiście trzymałem w ręku dokument z centrali Zakładu Nieruchomości z Warszawy z propozycją przejęcia lini kolejowej do Złotego Stoku. Udało mi się nawet przekonać wójta gminy (poprzedniego) Kamieniec aby przeoł ją w całości. Napisałem odpowiednie pismo i brakowało mi tylko podpisu (pismo mam do dzisiaj mogę je w każdej chwili udostępnić), a tu wybory NIESTETY nastał nowy wójt, którego kompletnie to nie interesuje-trudno ja i tago nie odpuszcze!!! Chcę to zrobić w ten sposb aby cołą kolejkę Złotostocką i powitową Ząbkowicką pzeją powiat, kilku radnych mi w ty pomaga. Jutro ustale do kogo ta linia należy. Co do piły to myślę, że w tym tygodniu spotkają się organizatorzy i już konkretnie Ci napiszę kidy robimy akcję TORY. Pzdrawiam

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » niedziela 15 mar 2009, 13:38

Zapraszam wszystkich do wstąpienia do Stowarzyszenia Pasjonatów Kolei SEMAFOR. W załączeniu przesyłam deklarację członkowską:

DEKLARACJA CZŁONKOWSKA

Imię i nazwisko…………………………………………………………………………………

Data i miejsce urodzenia……………………………………………………………………….

Adres zamieszkania:

Miejscowość……………………………………………………………………………………

Kod pocztowy poczta…………………………………………………………………………..

Ulica nr domu./ mieszkania…………………………………………………………………….……/………….

Adres korespondencyjny……………………………………………………………………….

Telefon kontaktowy (dom/praca)………………/…………………kom………………………

e-mail…………………………………………………………………………………………...

Po zapoznaniu ze regulaminem i przyjęciu jego postanowień zgłaszam swoje przystąpienie do Stowarzyszenia Pasjonatów Kolei „SEMAFOR”

Miejscowość………………………………………dnia……………podpis…………………...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uchwałą …………..Stowarzyszenia Pasjonatów Kolei „SEMAFOR” z dnia………………….

został/a przyjęty/ta w poczet członków SPK „SEMAFOR”

Miejscowość………………………………………………………..dnia……………………….

........................
(podpis)

Wypełnioną można przesłać na: [email protected], lub osobiście na najbliższym spotkaniu. Pozdrawiam

szczepan
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: szczepan » niedziela 15 mar 2009, 13:53

A będzie jakiś przejazd pociągiem specjalnym po kolejce powiatowej (np.
Z Ząbkowic do Ciepłowód )

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » niedziela 15 mar 2009, 13:59

Dołącze jeszcze deklarację dla osób niepełnoletnich chcących dołączyć do Stowarzyszenia Pasjonatów Kolei SEMAFOR:

DEKLARACJA CZŁONKA NIE LETNIEGO

Imię i Nazwisko……………………………………………………...........................................

Data i miejsce urodzenia………………………………………………………………………..

Miejscowość……………………………………………………………………………………

Kod pocztowy poczta………………………………………………………………………….

Ulica nr domu/mieszkania……………………………………………………………/……….

Adres korespondencyjny……………………………………………………………………….

Telefon kontaktowy/e-mail………………………………/……………………………………

Po zapoznaniu ze regulaminem i przyjęciu jego postanowień zgłaszam swoje przystąpienie do Stowarzyszenia Pasjonatów Kolei „SEMAFOR”

Miejscowość ………………………………… Dnia………….. Podpis……………………
--------------------------------------------------------------------
Tą rubrykę wypełniają rodzice lub opiekunowie prawni

Imię nazwisko……………………………………………………………………

Miejscowość…………………………………………………………..........................................

Kod pocztowy poczta……………………………………………………………………………

Ulica nr domu/mieszkania…………………………………………………………….../………

Telefon dom/kom…………………../………………..e-mail…………………………………...

Po zapoznaniu się ze regulaminem Stowarzyszenia Pasjonatów Kolei „SEMAFOR” wyrażam zgodę na wstąpienie w jego szeregi dziecka.

Miejscowość……………………………… Dnia……………… Podpis…………………
--------------------------------------------------------------------
Uchwałą………Stowarzyszenia Pasjonatów Kolei „SEMAFOR” z dnia………………………
Został/a przyjęty/ta w poczet członków SPK „SEMAFOR”
Miejscowość……………………………………………… Dnia……………………………..

.........................
(podpis)

Wypełniony formularz nalerzy przesłać na [email protected] lub zanieść osobiście na najbliższe spotkanie.

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » niedziela 15 mar 2009, 14:05

szczepan pisze:A będzie jakiś przejazd pociągiem specjalnym po kolejce powiatowej (np.

Ze względu na stan techniczny torów pociągi nie mogą jeździć po dawnej powiatowej kolejce ząbkowickiej oraz złotostockiej. Jeździć można tylko drezynami, od Ząbkowic do Zwróconej, po stacji w Ciepłowodach od małego dworca w Henrykowie do Starego Henrykowa, po małym dworcu w Kamieńcu, w Byczeniu, i od zwalonego mostu w Nysie Kłodzkiej do Złotego Stoku. Pozdrawiam.

szczepan
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: szczepan » niedziela 15 mar 2009, 14:10

wojtekkz pisze:
szczepan pisze:A będzie jakiś przejazd pociągiem specjalnym po kolejce powiatowej (np.

Ze względu na stan techniczny torów pociągi nie mogą jeździć po dawnej powiatowej kolejce ząbkowickiej oraz złotostockiej. Jeździć można tylko drezynami, od Ząbkowic do Zwróconej, po stacji w Ciepłowodach od małego dworca w Henrykowie do Starego Henrykowa, po małym dworcu w Kamieńcu, w Byczeniu, i od zwalonego mostu w Nysie Kłodzkiej do Złotego Stoku. Pozdrawiam.
A mi chodziło żeby porozmawiać z tym prywatnym ZNTK co jest na małym dworcu aby udostępnił nam SM-kę i pojechać do przejazdu w szklarach . Tyle że z wagonem byłoby trudniej ...

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » niedziela 15 mar 2009, 14:52

Właściciel lokomotywy SM30 to mój kolega. Na jesień rozmawiałem z nim aby tą lokomotywę wyremontować i postarać się na dopuszczenie do ruch na torach PKP. Z wagonem raczej by nie było problemów. Narazie nie wiem na jakim etapie jest sprawa dopuszczenia tej lokomotywy do ruchu. Pozdrawiam.

szczepan
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: szczepan » niedziela 15 mar 2009, 15:52

To fajnie , więc będzie możliwy taki przejazd . Myślałem kiedyś aby właśnie 3 maja puścić zamiast drezyny taki właśnie pociąg z 1 lub 2 wagonami tak 4-5 razy w ciągu tego dnia. Chyba to by była większa atrakcja , szczególnie dla mieszkańców Byczenia którzy nie widzieli takiego pociągu od 20 lat . Co o tym myślicie ???

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » poniedziałek 16 mar 2009, 17:56

Dzisiaj sprawdziłem: Linia kolejowa z Kamieńca do Złotego Stoku jest pod zarządem PLK-i. Linia kolejowa z Ząbkowic Śl. przez Szklary, Ciepłowody do Kondratowic jest w nieruchomościach. Z Ciepłowód do Henrykowa jeszcze pod zarządem PLK-i. Dowiedziałem się dzisiaj, że kopalnia, która wydobywa żwir w Byczeniu chce wybudować w Byczeniu bocznice kolejową i przy okazji będą musieli wremontować tor szlakowy do Byczenia. Pozdrawiam

szczepan
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: szczepan » poniedziałek 16 mar 2009, 20:17

A Ciepłowody należą do nieruchomości czy do PLK

szczepan
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: szczepan » piątek 20 mar 2009, 19:16

Czy są już jakieś informacje na temat pociągu z parowozem do Ząbkowic

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » piątek 27 mar 2009, 18:25

Witam wszystkih. Na reszcie mam trochę czasu aby posiedzieć przy komputerze. Dzisiaj przekazałem pismo do dyrektora PKP PLK w Wałbrzychu o zgodę na przeprowadzenie imprezy drezynowej: od st. w Kamieńcu, z toru nr. 18, przy peronie 4 i dalej po dawnym torze szlakowym w stronę Bycznia do miejsca, w którym brkuje szyn ok. 1,5 km. Sam już nie wiem czy się uda na razie tak 50%/50%. Dostałem dzisiaj świetną wiadomość na 3 maja nasze stowarzyszenie będzie miało nową własną drezynę ręczną. Sprawa nr.2: 30/31 maja w ząbkowicach chcemy zrobić imrezę drezynową na małym dworcu w Ząbkowicach i torze szlakowym do Zwróconej. Jestem na etapie pisania odpowiednich pism do Zakładu Niruchomości we Wrocłaiu. W zeszłym roku jak załatwialismy z dyrektorem z nieruchomości imprezę 150-lecia koleji w powiecie Ząbkowickim to dyrektor poinformował nas, że z chęcią "się pozbędzie " małego dworca i torów i przekaże je samorządowi za symboliczną złotówkę.Nie stety nie można przkonać naszych samożądowców na czele z PANEM STAROSTĄ aby je przejeli i dali stowarzszeniu w urzytkowanie Jest kilku radnych powiatowych , którzy to podchwycili i rozumiej a, że nalerzy ratować ten zabytek techniki z korzyścią dla turystyki i promocji powiatu. CHCĘ POMUC TYM RADNYM TYLKO ZA BARDZ NIE WIEM JAK, MOŻE NAPISAĆ PETYCJĘ LUB JAKOŚ PRZEZ INTERNET. Czekam na pomysły, może razem coś zdziałamy. Dzisiaj uratujmy kawałek dawnej koljki Ząbkowickiej, a jutro zabierzemy się za Złotostocką od czegoś trzeba zacząć. Pozdrawiam wszystkich![/b][/u]

szczepan
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: szczepan » sobota 28 mar 2009, 20:08

A spotkanie stowarzyszenia kiedy będzie ???

wojtekkz
Dreptacz
Dreptacz

Post autor: wojtekkz » niedziela 29 mar 2009, 10:32

Na początku kwietnia ruszy budowa drezyny na małym dworcu w Ząbkowicach przy okazji będą spotkanie stowarzyszenia. Jeszcze brakuje mi kilka elementów ale na dniach powiadomię o spotkniu. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ