Odwiedziny

Pofantazjujcie trochę, napiszcie co byście zmienili lub stworzyli nowego w Złotym Stoku. Oczywiście z umiarem, bo przecież kasyna nikt tu nie postawi :-)
bezowy
Bajtel
Bajtel

Odwiedziny

Post autor: bezowy » piątek 18 sie 2006, 12:43

Gdybym tylko mógł, no i mogę.Już dzisiaj będę w Złotym Stoku naszym niebieskim peugeotem. Cieszymy się jak dzieci, że znowu odwiedzimy wasze i nasze miasto. Ciężko było, ale znaleźliśmy czas z żoną no i zaraz wyruszamy w drogę.Pozdrawiam wszyskich.

Piotrek i Ewa z Nadarzyna

Awatar użytkownika
Maniek
...
...

Post autor: Maniek » piątek 29 wrz 2006, 22:38

... sorki, ale moim zdaniem przekroczyłeś pewną granicę.
Niby co miałeś na myśli? Co chciałeś przez to osiagnąć?

Następnym razem pomyśl również o innych.

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Relacja: Mieszkaniec
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » sobota 30 wrz 2006, 14:35

A jakie jest pierwsze skojarzenie które wywołuje w Tobie to zdjęcie ? Na pewno nie miałem na myśli profancji krzyża lub bezczeszczenia wizerunku człowieka który zginął w tym miejscu. Od zawsze interesował mnie motyw krzyża i wielokrotnie próbowałem przedstawiać krzyż na swoich zdjęciach. Jeżeli chodzi o to zdjęcia to dla mnie ma ono metaforyczną wymowę. Stylizowane na starą wyblakłą fotografię ma za zadanie nieco zszokować odbiorcę (właśnie przez ten krzyż) ale głównym celem jest zmuszenie do refleksji w jakim kierunku zmierza nasze miasto. Czy dobrze się w nim dzieje ostatnimi laty ? Czy w pełni wykorzystujemy potencjał w nim drzemiący ?
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
Maniek
...
...

Post autor: Maniek » sobota 30 wrz 2006, 16:40

Masz rację. Zdjęcie to faktycznie odzwierciedla to co dzieje się ostatnimy czasy ze Złotym Stokiem. Niestety jednak moje pierwsze skojarzenie z tym zdjęciem to właśnie coś jakby brak poszanowania dla osoby, która zginęła w tym miejscu. Ponadto motyw krzyża i tablicy "Złoty Stok" w nawiązaniu do postu Piotrka i Ewy z Nadarzyna, nie jest zbytnio miłe. Myślisz że właśnie w taki sposób chcieli być powitani?

Awatar użytkownika
Maniek
...
...

Post autor: Maniek » sobota 30 wrz 2006, 16:48

...jeszcze cytat z Twojej strony:

"W przyszłości, o ile to możliwe, chciałbym się przyczynić do promocji mojego miasteczka. Być może dzięki fotografii uda mi się tego dokonać."

Powodzenia!

bezowy
Bajtel
Bajtel

odwiedziny

Post autor: bezowy » niedziela 15 paź 2006, 15:41

Witam wszystkich i dziękuje że Maniek trochę mnie broni.
Faktycznie to zdjęcie podziałało na mnie jak płachta na byka bo ja tu wyjeżdżam z radością przyjazdu do złotego śtoku a tu ktoś częstuje mnie takim oto zdjęciem. Dla mnie i mojej żony brzmiało to jak/ krzyż ci na drogę/ oczywiście w złym znaczeniu. Kochani obraziliśmy się trochę i dlatego nie pisałem tylko oglądałem czasami posty. Myśle że to zdjęcie było po prostu bez przemyślenia zamieszczone. Wiem dokładnie gdzie ono zostało zrobione, ale nie pasowało do mojej radości z przyjazdu w wasze strony. Może ja już jestem przysłowiowy zgred i myśle inaczej jak młodzi ludzie to przepraszam wszystkich. Mimo wszystko będziemy z wami dalej bo Złoty Stok jest dla nas drugim miejscem na ziemi gdzie nas ciągnie jak magnes.

Awatar użytkownika
ICE
Sztygar
Sztygar

Post autor: ICE » piątek 20 lut 2009, 00:10

trochę pózno czytam ten temat ale moje pierwsze wrażenie/a na temat zdjęcia naszego moderatora w temacie odwiedzin to:
1.Umarłe miasto
2.Miasto skończone
3.Śmiertelne miasto
...
Jak na reklamę zachęcającą do odwiedzin Naszego miasteczka
fotka ta zrobiła na mnie "ogromne wrazenie"
w negatywnym tego słowa znaczeniu /pomijając nawet kontekst
:( innych postów

Performance udany... tylko w jakim celu??
\ totus_tuus

Awatar użytkownika
dobekfooto
Moderator
Moderator
Relacja: Mieszkaniec
GG: 8824316
Kontakt:

Post autor: dobekfooto » sobota 21 lut 2009, 01:51

no cóż, dawne dzieje. chciałem trochę sprowokować do chwili refleksji nad przyszłością miasta, jak widać obok tego (marnego zresztą) zdjęcia ciężko przejść obojętnie...
ponieważ zdjęcie wzbudza sporo kontrowersji i przysparza mi wielu wrogów zostało usunięte. za straty moralne szczerze przepraszam.

3 lata później czyli dzisiaj wolę pożytkować aparat wykonując bardziej standardowe i lepiej przyswajalne zdjęcia, kilka zdjęć na poprawę atmosfery. z dedykacją dla ICE'a :)

1. Kolonia z Jawornikiem w tle
Obrazek

2. Kościół w Płonicy
Obrazek

3. Widok z wapienników
Obrazek
"Buntu nie boji sie wladca ten,
co by z powiek spedzal mu sen.
Lecz nie poradzisz nic bracie moj ..."

Awatar użytkownika
Primus Inter Pares
Gwarek
Gwarek

Post autor: Primus Inter Pares » niedziela 22 lut 2009, 20:15

Pełna rehabilitacja. Ujęcia radosne, soczyste ,(i te chmurki) adekwatne do nazwy miasta.
W Wirtualnej Polsce, Galeria „ Zima w natarciu” polecam wyróżniające się pięknem zdjęcia naszej mieszkanki Teresy Michalskiej
> http://wiadomosci.wp.pl/gid,10860890,ti ... leria.html
lub w Raport specjalny
http://wiadomosci.wp.pl/kat,105154,titl ... caid=178ca

Awatar użytkownika
ICE
Sztygar
Sztygar

Post autor: ICE » niedziela 22 lut 2009, 21:15

Drogą artysty są poszukiwania - tamtą fotkę tak traktujmy ;-)
Nie poddawaj sie i poszukuj dalej :-) choć, te fotki bardzo mi sie podobają, ponieważ wręcz prominieją bardzo przyswajalną radością :D
/tak 3maj w temacie odwiedzin/ zdaję sobie sprawę, że jeśli chce sie coś od siebie przekazać/powiedzieć -szczególnie fotografią- nie można robić "pod publiczkę". Tak to już jest poukładane że to co podoba się jednym, nie podoba się drugim - ciężka sprawa /hehe
Pozdrawiam gorąco życząc łask wszelakich
\ totus_tuus

ODPOWIEDZ