kosmici

Pofantazjujcie trochę, napiszcie co byście zmienili lub stworzyli nowego w Złotym Stoku. Oczywiście z umiarem, bo przecież kasyna nikt tu nie postawi :-)
Awatar użytkownika
lazik
Gwarek
Gwarek
Relacja: Mieszkaniec

kosmici

Post autor: lazik » wtorek 18 paź 2011, 20:58

Artykuł zdesperowanego kosmity.
http://facet.interia.pl/obyczaje/histor ... 08407,7530
Już mi dzisiaj się nie chce , na drobiazgi warto by rozłożyć powyższy tekst frustrata,choć nie wiem czy warto.
250 km sztolni a On kupił sobie bilet u nas na kopalni, zrobił 3 zdjęcia i pisze artykuł o Złotym Stoku :D
Aaa tutaj umieściłem artykuł, w dziale gdybym tylko mógł bo działu z bajkami nie znalazłem.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Artykuł Tomasza Rzeczyckiego z pisma "Odkrywca"

Post autor: _tomek » wtorek 18 paź 2011, 21:54

Napisałem komentarz na interii...bez jednego wulgaryzmu, kulturalnie...niestety moderator wyciął :)

Jutro postaram się p. Tomaszowi Rzeczyckiemu odpisać tutaj.

Chciał rozwiewać mity...a sam zmyśla i naprodukował nowych.

Z ciekawostek, to Tomasz Rzeczycki to także redaktor Sudetów:

http://www.sudety.ig.pl/webcm/redakcja

Awatar użytkownika
lazik
Gwarek
Gwarek

Re: kosmici

Post autor: lazik » wtorek 18 paź 2011, 22:04

_tomek pisze:Z ciekawostek, to Tomasz Rzeczycki to także redaktor Sudetów:
Drugi Durczok :D
Proponuję aby kupił sobie ulgowy na trasie , dla dzieciaczków
Taki idiota pisze w gazecie?,to chociaż wzmiankę o Fuggerach by zapodał a nie o jakimś micie ciężarówek ,które przez chyba cały 44 jeździły po dolnym śląsku ze złotem.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Relacja: Sympatyk
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » wtorek 18 paź 2011, 22:07

Cytujac:,,Tomasz Rzeczycki – satyryk i poeta, członek kabaretu..''- I wszystko jasne. Nie ma czym sie przejmowac.Wyglada mi to na artykulik pisany na kogos zyczenie.Konkurencja?Tak czy siak nijak moze zaszkodzic kopalni zlota i Zlotemu Stokowi.
Przyjaciel ziemi złotostockiej

Awatar użytkownika
lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » wtorek 18 paź 2011, 22:15

Wiem,nasz arsenowy kosmita czytał chyba tą powieść :D
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/skar ... --1-d.html
Śmieję się bo posterunek obok beczkarni to z pewnością obok mojego domu :D
NASTĘPNY KOSMITA,ALE BARDZIEJ REALNY OD POPRZEDNIEGO :D

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » wtorek 18 paź 2011, 22:35

Podoba mi sie ta historia.Pytanie:wiezyc czy nie?Cos moglo i byc.Najbardziej dogodna skrytka tuz niedaleko tartaku to sztolnia podsadzona przez Niemcow nad zrodelkiem.

Awatar użytkownika
lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » środa 19 paź 2011, 22:14

Chłop zuch bo chociaż pomyślał że nasze stare sztolnie są niskie i nie pakował ciężarówek do środka.Przecież można było podjechać pod nią.
GAWLITZEK pisze:Najbardziej dogodna skrytka tuz niedaleko tartaku to sztolnia podsadzona przez Niemcow nad zrodelkiem.
Bo pierwsza ze wszystkich,nieznana nam.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » środa 19 paź 2011, 22:24

Zle ja zlokalizowales,albo Niemiec zle ja narysowal.Plac jest idealnie prostokatny na mapie a sztolnia jest w samym rogu...czyzby?Wlot do Ksiazecej tez jest pod innym katem na mapie niz jest w rzeczywistosci.Moim zdaniem trzeba odbic w prawo kilka metrow od miejsca kopania az sie dojdzie do skaly.
Jedno jest pewne:dopiero w okresie rzadow III Rzeszy zainteresowano sie tym miejscem a potem obiekt zamaskowano.

Awatar użytkownika
_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » środa 19 paź 2011, 22:33

GAWLITZEK pisze: Jedno jest pewne:dopiero w okresie rzadow III Rzeszy zainteresowano sie tym miejscem a potem obiekt zamaskowano.
Kolejna bajka? Jeden dokument, świadek, fakt potwierdzający, że się tą sztolnią interesowano inaczej niż jako Arsen Quelle..i cokolwiek, że ją maskowano...Zobacz sztolnię "za biurem", była odkopana niedawno i mimo starań wejście się zawaliło.

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » środa 19 paź 2011, 23:26

_tomek pisze:Kolejna bajka? Jeden dokument, świadek, fakt potwierdzający, że się tą sztolnią interesowano inaczej niż jako Arsen Quelle..i cokolwiek, że ją maskowano...
Na mapie moze widniec jako Arsen Quelle ale co tam robiono to nie wiadomo bo zadnych wzmianek nie ma i to jest w tym dziwne.Jakby to cos mialo wspolnego z wykorzystaniem zrodel to by byly te badania opisane tak jak te ze zrodla ponizej.Po co Niemcom bylo kolejne zrodlo jak juz mieli jedno ponizej niezagospodarowane.A czy ja zamaskowano?Moze podsadzono wejscie.
_tomek pisze:Zobacz sztolnię "za biurem", była odkopana niedawno i mimo starań wejście się zawaliło.
Moze fuszerka,zle zabezpieczono.

Arsen
Gwarek
Gwarek

Post autor: Arsen » czwartek 20 paź 2011, 20:20

A może te ciężarówki i kosmici wjechali do sztolni poszukiwawczej ulokowanej w pobliżu obecnego miejsca do grilowania. Była to sztolnia poszukiwacza a ponieważ nie znaleziono rudy to została zasypana. Sęk w tym, że wykopano je po 1945 roku i o ile pamiętam to jeden z górników, którzy drążyli tam mieszka jeszcze w Złotym Stoku.

Awatar użytkownika
lazik
Gwarek
Gwarek

Post autor: lazik » czwartek 20 paź 2011, 20:39

Arsen pisze:A może te ciężarówki i kosmici wjechali do sztolni poszukiwawczej ulokowanej w pobliżu obecnego miejsca do grilowania. Była to sztolnia poszukiwacza a ponieważ nie znaleziono rudy to została zasypana. Sęk w tym, że wykopano je po 1945 roku i o ile pamiętam to jeden z górników, którzy drążyli tam mieszka jeszcze w Złotym Stoku.
To wiemy ale mowa nie o sztolni 'za biurem' tylko o sztolni na przeciw zapałczarni :D Jest na mapie z 37 :wink:Ale kosmici i tak są podejrzani :D

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » czwartek 20 paź 2011, 21:19

W sztolni poszukiwawczej bylem.Skrzyn tam ze zlotem nie ma,sa za to 2 chodniki konczace sie zawalem.W sztolni na przeciw zapalczarni przydal by sie georadar do lokalizacji wejscia.Bez niego ani rusz.Faktem jest,ze przed wojna do tej sztolni by dogodny podjazd.Istnial solidny most a dojscie bylo duzo szersze.

tomeh
Bajtel
Bajtel
Kontakt:

Post autor: tomeh » niedziela 11 gru 2011, 00:44

Niestety aby poznać nawet mały region nie stery 1 ani 10 dni. Bo to wszystko jest złożone. Sam wiele zwiedzam kraju i zawsze mnie to boli że mimo gdy się gdzieś jest nawet 7 dni to się widzi całości mały procent co warto zobaczyć.

Problem w tym że polska północna nie wie gdzie jest złoty stok - pewnie gdzieś na dole - ale jak nisko na mapie i w którą stronę może wie z 10 osób na setkę.

Warto abyście sami publikowali wysokiej jakości przewodniki turystyczne online. To ma wielką moc przyciągania.

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » niedziela 11 gru 2011, 09:16

Myślałem że tomeh to zmutowana wersja _tomka 8)

Miasto Złotej Przygody pozdrawia Miasto Pod Szczęśliwą Gwiazdą.

Obrazek
Obrazek
tomeh pisze:Problem w tym że polska północna nie wie gdzie jest złoty stok
Jak ktoś nie spał na lekcjach geografii i ma nawyk czytania map to wie :lol:
Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek

Post autor: WNO FOLLOWER » niedziela 11 gru 2011, 10:55

Polska północna powinna wiedzieć gdzie jest Kłodzko. Wystarczy popatrzeć na tramwaje we Floating Garden. A z Kłodzka już blisko do ZS.

http://www.klodzko.pl/klodzko/klodzko_1 ... Itemid=214
Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

tomeh
Bajtel
Bajtel
Kontakt:

Post autor: tomeh » niedziela 11 gru 2011, 13:16

Te fotki stargardu to może 1% tego co jest ciekawego w mieście i jego okolicach. A to co jest nie jest nawet w żadnych przewodnikach turystycznych.

Nie wiedzą gwarantuję że większość osób od was by nie wiedziało gdzie jest Stargard jak od nas gdzie jest złoty stok.

ODPOWIEDZ